3m seramik fiyasko mu?

BlaJKeagle

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Normalde 1 gün kadar kurumaya bırakılıyor uygulamadan sonra. 15 dakikada çıkartmak ilginç olmuş. Ancak şu da var 2 hafta kadar aracı şampuanla yıkamayın derler. Anladığım kadarıyla siz bu süre içinde yıkamışsınız. Kullandığınız şampuan nedir?

Edit: Geçmiş olsun bu arada.
Sağolun hocam Allah başka keder vermesin.
Şampuan.. auto Glym polarblast ile önyıkama, kova ile
Valet pro nun seramik için olan şampuanı kullandım. Adını hatırlayamadım şimdi.

Bu arada 2 hafta yıkanmaması gerektiğini ilk defa duyuyorum. Özellikle sordum tekrar telefonla yıkayabilirsin dediler.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-

Bu arada 2 hafta yıkanmaması gerektiğini ilk defa duyuyorum. Özellikle sordum tekrar telefonla yıkayabilirsin dediler.

Çeşitli firmalara göre değişiyor ancak misal Gyeon’da böyle. Bknz;
http://gyeonquartz.com/wp-content/uploads/2019/01/paint_coating_manual_1-2small.jpg

Yine misal Gtechniq en az 1 hafta bekleyin der. Bknz;

EXOv4 Ultra Durable Hydrophobic Coating EXOv4 Ultra Durable Hydrophobic Coating Gtechniq.com

Yani yüzeyin kuruması ve tam olarak kürleşmesi farklı şeyler.

Burada eksik bilgilendirme var size karşı. 15 dakikada dışarı çıkartmaları falan yanlış. Uygulama yapana yere götürdüğünüzde ihaleyi kullanıcı hatası diye size yıkmasınlar diye söylüyorum.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik

Kullandığınız çift kova şampuanı Valet Pro Concentrated sanırım.

Bu şampuanlar bırakın seramik korumaya zarar vermeyi quick detailer a bile kayda değer bir zarar vermeyecektir.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Kullandığınız çift kova şampuanı Valet Pro Concentrated sanırım.

Bu şampuanlar bırakın seramik korumaya zarar vermeyi quick detailer a bile kayda değer bir zarar vermeyecektir.
Bir yanlışlar sinsilesi gibi olmuş uygulama, ürünü uyguladıktan hemen sonra infrarede maruz bırakmadan hemen gönderilmesi, akşam yediği yağmur ve erken yıkanması bu sonucu ortaya çıkarmış. Ürün kesinlikle yüzeye tutunamamamış ve akmış. Bilinçsiz bastırarak silme sonucu yüzeyden ürün fazla alındıysa eğer bu da etkenlerden biri olabilir.
Yazık insanlardan dünya kadar para alırken iyi, sonrasında saldım çayıra mevlam kayıra. Gerekli bilgilendirme ve takip yok. Şimdi bu uygulamayı yaptıran arkadaş bu durumdan hiç anlamasa gitti bir sürü parası boş yere. Yazık yazık.

BlaJKeagle

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Çeşitli firmalara göre değişiyor ancak misal Gyeon’da böyle. Bknz;
http://gyeonquartz.com/wp-content/uploads/2019/01/paint_coating_manual_1-2small.jpg

Yine misal Gtechniq en az 1 hafta bekleyin der. Bknz;

EXOv4 Ultra Durable Hydrophobic Coating EXOv4 Ultra Durable Hydrophobic Coating Gtechniq.com

Yani yüzeyin kuruması ve tam olarak kürleşmesi farklı şeyler.

Burada eksik bilgilendirme var size karşı. 15 dakikada dışarı çıkartmaları falan yanlış. Uygulama yapana yere götürdüğünüzde ihaleyi kullanıcı hatası diye size yıkmasınlar diye söylüyorum.
Çok teşekkür ederim. Tekrar aynı hataya düşmemek için faydalı bilgiler.
Yarın ilk fırsatta gideceğim. 40 yıkama garantili demişlerdi. Bakalım ne diyecekler

İlgilenen cevap yazma zahmetine giren bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Öncelikle geçmiş olsun. Arkadaşlar neden sonuç ilişkisini çok güzel kurarak sizi bilginlendirmişler zati. Ben tekrara düşmeyeyim. Ama söylemek istediğim bir kaç bişey var.
Gittiğinizde eminim ki bir itirazlar karşılaşacaksınız. O yüzden gitmeden önce bu firmanın egitimini veren dagıtımını yapan tr sorumlusuyla önceden görüşmeniz hem izleyeceğiniz yol hemde olay vuku bulduktan sonra nasıl telafi edilebileceği hakkında bilgi ve şikayet mekanizmasının işleyişi başlangıcı size iletilirse daha faydalı olacaktır. Tekrar geçmiş olsun. Umarım olumlu sonuçlanır.

Mk.dursunaydin

Çaylak Detaycı
Üye
Geçen senelerde bir vw bayinde görmüştüm.
Araçlar bir baştan giriyor yıkama gibi düşünün arkadan sözde seramik yapılmış olarak çıkıyor idi. Willims marka seramik yapiyolarmiş.
Bacanak İstanbul borusandan 3.20 almıştı.
2800 TL ye film artı sözde seramik yapmışlardı 6 aylık araçta eser yoktu.
Bu konularda uygulama merkezi ve kullandıkları ürünler çok önemli.

BlaJKeagle

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Bugün seramiği tekrarlamayı kabul ettiler. Arada ortak arkadaşımız olduğu için kimseyi kırmadan çözüm bulmam gerekiyordu. Biraz süreç uzadı onun için ama sonuç olumlu. Umarım devamındada olumlu olur..

Park halinde sürtmüşler. arka çamurluğa. Göçükçüye gitmem gerekiyor işlem öncesinde.
IMG_20190211_161717.jpg

Bu arada 3m merkezle görüşmemde akşam yapılır sabah teslim edilir normalde, sabahta wax sürülüp öyle teslim edilmesi gerekirdi dediler. Wax carnauba içerikli bir wax olmalı değilmi. Fusso 12 olmaz sanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Bugün seramiği tekrarlamayı kabul ettiler. Arada ortak arkadaşımız olduğu için kimseyi kırmadan çözüm bulmam gerekiyordu. Biraz süreç uzadı onun için ama sonuç olumlu. Umarım devamındada olumlu olur..

Park halinde sürtmüşler. arka çamurluğa. Göçükçüye gitmem gerekiyor işlem öncesinde. Ekli dosyayı görüntüle 5758

Bu arada 3m merkezle görüşmemde akşam yapılır sabah teslim edilir normalde, sabahta wax sürülüp öyle teslim edilmesi gerekirdi dediler. Wax carnauba içerikli bir wax olmalı değilmi. Fusso 12 olmaz sanırım.
Geçmiş olsun kötü olmuş sürtme ama çok bir şey yok gibi. Sulh olaup sonucun lehinize olması çok iyi olmuş. Hatasını kabul etmeleri gerekirdi zaten. Hayırlı olsun diyelim şimdiden ;)

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir

Park halinde sürtmüşler. arka çamurluğa. Göçükçüye gitmem gerekiyor işlem öncesinde. Ekli dosyayı görüntüle 5758

gözün aydın abi uygulamada hata olduğu belliydi. bu arada çamurluk için geçmiş olsun sürtüp kaçmışlar mı?

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya

Wax ne alaka

BlaJKeagle

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
gözün aydın abi uygulamada hata olduğu belliydi. bu arada çamurluk için geçmiş olsun sürtüp kaçmışlar mı?
Dur bakalım sürttüğünü farketti mi. Birazda sakınan göze çöp batar misali. Polisajdan sonra biraz kıymetlim oldu kendileri. Önceden ağaçların altına parkediyordum güvenli, çarpma sürtme olmaz diye. Şimdi reçineden kuş pisliğinden kaçalım yol kenarına bırakalım dedik.
İki ucu pis deynek. Bir tarafta ağaçlar diğer tarafta 2 ayaklı öküzler.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir

Olumlu sonuçlanması ve hatanın kabul edilmesi sevindirici. Şimdiden hayırlı olsun.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Hocam wax falan sürdürmeyin araca, seramik varken wax zaten sağlıklı tutynamaz araca artı zaten yeni uygulanan seramiğe de daha kürleşemeden randımanını düşürme ihtimali var. Kürleşme tamamlanınca siz isterseniz keyfinizce wax uygulayabilirsini lakin ömrü çok olmaz ama zevkinizi alırsınız.
Bu wax olayında yine bir hinlik seziyorum ben.

BlaJKeagle

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Hocam wax falan sürdürmeyin araca, seramik varken wax zaten sağlıklı tutynamaz araca artı zaten yeni uygulanan seramiğe de daha kürleşemeden randımanını düşürme ihtimali var. Kürleşme tamamlanınca siz isterseniz keyfinizce wax uygulayabilirsini lakin ömrü çok olmaz ama zevkinizi alırsınız.
Bu wax olayında yine bir hinlik seziyorum ben.
Anladım hocam. Bunu söyleyen 3m batı karadeniz sorumlusu. Yani bana o bölgede kendi yaptırdığı uygulamayı anlattı. Hinlik varımdır bilmiyorum ama yardımcı olmaya çalıştı benim algıladığım.
Performansı düşürme ihtimali varsa waxtan vazgeçtim o vakit.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Anladım hocam. Bunu söyleyen 3m batı karadeniz sorumlusu. Yani bana o bölgede kendi yaptırdığı uygulamayı anlattı. Hinlik varımdır bilmiyorum ama yardımcı olmaya çalıştı benim algıladığım.
Performansı düşürme ihtimali varsa waxtan vazgeçtim o vakit.

Bence waxtan vazgeçin.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Abi seramik üstü waxı, araç gün yüzüne çıktığında kürleşme süresinin sorunsuz tamamlanması için geçici süre koruma amaçlı yapıyor olabilirler.

Yurt dışı forumlarda benzer bir durum okumuştum.
Ben böyle bir uygulamaya denk gelmedim, başka denk gelen varsa söylesin. Arkadaşı yanlış yönlendirmelim.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-