Aracımın motor kısmına fare girmiş.

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Hocam geçmiş olsun önce bi güzelce kontrol ettirin derim kablolar, hortumlar gibi alanları araç park yerini değiştirme imkanınız varsa öyle başlayabilirsiniz fakat farenin araçta olmadığından emin olun. İnternette spreyler vardı kokusuyla bu tür haşereleri uzaklaştıran etkili olur mu bilmem ama denemekte fayda var diye düşünüyorum.

UğurK

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Antalya
Hocam sprey etkili olurmu bide spreyin link adresi varmı

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Hocam sprey etkili olurmu bide spreyin link adresi varmı
Kullandığım tecrübe ettiğim hiç ürün yok hocam fakat değişik türde cihazlar , kimyasallar var bu konuda. Tecrübe eden arkadaşlar varsa mutlaka yazacaklardır. Kontrol etmeyi ihmal etmeyin derim, beklenmedik hadiseler olmaması adına.

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
nane yağının ve naftalinin kokusundan kaçar fare diye biliyorum istersen aktardan falan nane yağı alıp motoru yıkadıgın suya bır koy belkı kaçar

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Naftalin kokusunu kedi köpek çoğu hayvan sevmiyor. birde jel kokular var onlarda işe yarayabilir evin bahçesine serme çim yapmıştık köpekler dadandı çimi kaldırıp kazdılar bu ses frenkası çıkaran cihazlardan bahçeye koydum faydası oldu koku ile çözülmezse aküye bu tür bi cihaz bağlanabilir.

UğurK

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Antalya
Haşere ilaçlama firmasında çalışan bir arkadaşım var o fare pisliğine bakıp ona göre ilaç koyucak bakalım son durumu paylaşırım hepinize teşekkür ediyorum

UğurK

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Antalya
Haşere ilaçlama firmasında çalışan bir arkadaşım var o fare pisliğine bakıp ona göre ilaç koyucak bakalım son durumu paylaşırım hepinize teşekkür ediyorum
Zehir lokum mu var ondan 2 adet motor bölümüne bağlandı motor alttan bakıldı çok şükür tesisat da bir şey yok

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Zehir lokum mu var ondan 2 adet motor bölümüne bağlandı motor alttan bakıldı çok şükür tesisat da bir şey yok
Biz de kurum olarak böyle bir kemirgen ile mücadele hizmeti alıyoruz. Ancak unutulmamalıdır ki fare kemirmesine hassas olan ve dışarıdan içeriye kemirgen çekilmesi muhtemel noktalara bu şekilde bir lokum ya da mama çalışması uygun değildir. Çünkü bu mamalar fareleri çekecek ve yendikten sonra hemen olmeyecekleri için araçta hasar birakabileceklerdir.

UğurK

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Antalya
Biz de kurum olarak böyle bir kemirgen ile mücadele hizmeti alıyoruz. Ancak unutulmamalıdır ki fare kemirmesine hassas olan ve dışarıdan içeriye kemirgen çekilmesi muhtemel noktalara bu şekilde bir lokum ya da mama çalışması uygun değildir. Çünkü bu mamalar fareleri çekecek ve yendikten sonra hemen olmeyecekleri için araçta hasar birakabileceklerdir.
Peki nasıl bir uygulama yapmam gerekiyor

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Bu konu Muratın uzmanlık alanı @multispace yakınsanız size yardımcı olacaktır seve seve. Geçmiş olsun umarım kazasız belasız atlatırsınız içiniz rahatlar

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
Bizim garaja girmiş , motora da yer yapmıştı. Ben pusuya yattım. Mısır koyup bekledim. 4 saat sonunda geldi. Tüfekle vurdum kurtuldum. Kesin ve net sonucu bu şekilde aldım. Sağolsun fare sağa sola zarar vermemiş kemirmemiş. Minnettarım

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Peki nasıl bir uygulama yapmam gerekiyor
Fareleri çekici değil itici bir çalışma yapmanız gerekiyor. Öncelikle motor kısmını tercihinize göre sulu ya da kuru yıkama yapın. Sonrasında aracın park yerini değiştirin ve naftalini fileye koyarak motor kısmında düşmeyecek bir bölgeye yerleştirin. Bir kaç gün durması yeterli. Kabine koku çekme ihtimaline karşın bu sürede iç sirkülasyonu açın.

UğurK

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Antalya
Fareleri çekici değil itici bir çalışma yapmanız gerekiyor. Öncelikle motor kısmını tercihinize göre sulu ya da kuru yıkama yapın. Sonrasında aracın park yerini değiştirin ve naftalini fileye koyarak motor kısmında düşmeyecek bir bölgeye yerleştirin. Bir kaç gün durması yeterli. Kabine koku çekme ihtimaline karşın bu sürede iç sirkülasyonu açın.
Zehir lokum unu çıkardım naftalin alıp yarın sabah motor kısmına aşacağım

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Uğur bence de lokum daha çok fare çeker içeriye, Cana katılıyorum. Senin motoru bi yıkayalım. Naftalin falan artık kokusuyla kaçıracak şeyle koyalım.

UğurK

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Antalya
Uğur bence de lokum daha çok fare çeker içeriye, Cana katılıyorum. Senin motoru bi yıkayalım. Naftalin falan artık kokusuyla kaçıracak şeyle koyalım.
Kardeşim lokumlari çıkardım arabanın yerini değiştirdim. Naftalin koydum kaput altına. Ne zaman getirim motoru yıkayalım