Aslan Tatile Hazır (AutoGlym HD Wax, SRP, Soft99 İron Terminator, Kil Eldiven, Valet Pro Bilberry, Auto Finesse Spritz, AutoGlym Super Sheen)

Noter

Çaylak Detaycı
Üye
@_CaN_
Benim elim de de bir ardaşımın verdiği Autoglym HD WAX var,
Aracım beyaz renk 1.3 Egea( daha 20 günlük sıfır araç 926 km de şuan) , foruma yeni üye oldum aracımı kendim yıkamak istiyorum, self servis benzinliklerde, yerim müsait olmadığı için.
Detailing hakkında hiç bilgim yok, arabaya hortumla su tutmanın ötesine geçmedim. Sağ olsunlar, forumdan arkadaşlar çok yardımcı oluyor, kendi yıkama ekipmanımı oluşturup, aracımı kendim yıkamaya başlamak için. Elimde hiç ekipman, şampuan vs. yok henüz forumdaki arkadaşların önerileriyle bir satın alma listesi oluşturuyorum. Hd Wax kutusunda duruyor, hangi aşamada kullanıcam daha kafam da netleşmedi, aracı yıkayıp hd wax ı uygulayabilirmiyim, öncesinde demir tozu temizleme yap diyen falan oldu, daha o aşamaya gelmedim.
Hd Wax tan memnunmusunuz, bu wax ın koruyucu özelliği varmıdır, kuş pisliklerine karşı koruma sağlar mı, siz tavsiye edermisiniz teşekkürler?

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
@_CaN_ eline sağlık. Uzun süre oldu aracına uygulama konusu açmayalım. Özlemişiz senin detaylı anlatımlı uygulamalarını. waxın vermiş oldugu yansımalarda çok süper. maşallah.

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim ;)

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
@_CaN_
Benim elim de de bir ardaşımın verdiği Autoglym HD WAX var,
Aracım beyaz renk 1.3 Egea( daha 20 günlük sıfır araç 926 km de şuan) , foruma yeni üye oldum aracımı kendim yıkamak istiyorum, self servis benzinliklerde, yerim müsait olmadığı için.
Detailing hakkında hiç bilgim yok, arabaya hortumla su tutmanın ötesine geçmedim. Sağ olsunlar, forumdan arkadaşlar çok yardımcı oluyor, kendi yıkama ekipmanımı oluşturup, aracımı kendim yıkamaya başlamak için. Elimde hiç ekipman, şampuan vs. yok henüz forumdaki arkadaşların önerileriyle bir satın alma listesi oluşturuyorum. Hd Wax kutusunda duruyor, hangi aşamada kullanıcam daha kafam da netleşmedi, aracı yıkayıp hd wax ı uygulayabilirmiyim, öncesinde demir tozu temizleme yap diyen falan oldu, daha o aşamaya gelmedim.
Hd Wax tan memnunmusunuz, bu wax ın koruyucu özelliği varmıdır, kuş pisliklerine karşı koruma sağlar mı, siz tavsiye edermisiniz teşekkürler?
Waxlar son aşama ürünleridir. Öncesinde yüzey hazırlığı yapılması boyaya iyi tutunabilmeleri için gereklidir. Koruyucu özelliği olduğu için kullanıyoruz zaten bu ürünleri. Kuş pisliklerine karşı çoğu ürün uzun süre direnç gösteremez. Kuş pisliğini gördüğünüz an müdahale etmeniz gerekir. Yani ben araca wax attım ama yine de kuş pisliği boyayı yaktı demeyin.

Aracınızı yıkayıp, yüzeyi ipa veya m600-m700 ile temizleyip waxı atabilirsiniz. Ancak ben öncesinde daha sağlıklı bir yüzey temizliği tavsiye ederim.

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Ellerinize sağlık çok güzel görünüyor. bilberyi lastiklerde kullanmak hiç aklıma gelmemişti iyi oldu bu :D