Aslan Tatile Hazır (AutoGlym HD Wax, SRP, Soft99 İron Terminator, Kil Eldiven, Valet Pro Bilberry, Auto Finesse Spritz, AutoGlym Super Sheen)

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
06.07.2019 günü yaza hazırlık amacıyla aracımı uygulama merkezine götürdüm :D Tanıdığım bir yıkamacı abim sağolsun mekanında istediğim gibi çalışmama izin veriyor.

Öncelikle araç çok kirliydi. Yağmur vs. görmedi ama yazın tüm tozunu ve pisliğini üzerinde barındırdı. Hatta geçen gün yaptığımız yangın tatbikatında rüzgarın ters esmesi sonucu kuru kimyevi yangın söndürücünün tüm tozu üzerine geldi.

Uzun süredir fussonun koruması ile idare ettiğim için bu yıkama gününde demir tozu ve kil temizliği yaptım. Arkasından da Autoglym srp ile yüzeyi bir miktar daha güzelleştirip üzerine Autoglym HD Wax attım. İşimiz uzun olmasından ötürü çok fazla fotoğraf çekemedim kusura bakmayın.

20190706_113640.jpg

20190706_113649.jpg

Ceviz ile ön yıkama yaptıktan sonra chemical guys maxi suds ıı ve çift kova yardımı ile aracı kirlerden tamamen arındırıyorum. Normalde çift kova yıkamalarında aracı bu şampuanla yıkamıyorum çünkü korumayı elliyor. Sonrasında korumayı tazeleyeceğim için bu şampuanı tercih ettim.

Jant temizliğinde de maxi suds ıı kullandım.

20190706_114810.jpg

20190706_114907.jpg

Artık cevizin üretimi durduğu için ve elimde fazla ceviz stoğu bulunmadığı için lastik ve davlumbazlarda temizliğe yardımcı olması amacıyla valet pro bilberry kullandım. Lastik yanaklarındaki temizliği bence güzel.

20190706_122143.jpg

Oyalanmadan demirtozu temizliğine geçiyorum. Çift kova ile aracı yıkadıktan sonra güzelce tazyikli su tuttum ve araç ıslakken demir tozu temizliğine başladım. Soft99 iron terminator ile giriştim.

20190706_131310.jpg

20190706_131328.jpg

Araçtan doğru düzgün demir tozu çıkmadı. Fotoğrafta göründüğü kadar bir kaç panelde daha vardı. O kadar.

Sonrasında kil eldiven ile boyayı bebek poposu kıvamına getirdim. Kil temizliği yaparken kovaya su ve maxi suds ıı karışımı yaptım. Yalnız bu şampuanın kayganlık performansını beğenmedim. Valet pro concentrated ve auto glym bodywork shampoo conditioner bundan kat kat iyi.

20190706_132120.jpg

20190706_132131.jpg

Kil eldiven aracın bir kaç yerinde bu şekilde lekeler bıraktı. Şampuanlı sudan mı yoksa kil eldiven uzun süredir kutusunda bekliyordu ondan mı bilemedim. Neyse ki bu lekelerden autoglym srp ile rahatlıkla kurtuldum.

20190706_133653.jpg

20190706_133659.jpg

Sonrasında el pedi ile srpyi uyguladım ve hızlıca sildim. Bu aşamada hiç fotoğraf çekmemişim. Aceleden sanırım. Ancak srp sonrası aracın parlaklığı şu şekilde idi.

20190706_144220.jpg

20190706_144240.jpg

Sonrasında araca sürmesi ve silmesi çok zevkli olan Autoglym HD Wax'ı uyguladım. Kokusu, sürmesi, kaç dakika geçerse geçsin kolay silinmesi ile çok beğendiğim bir wax olur kendileri.

20190706_145517.jpg

20190706_145555.jpg

İnce sürmeye gayret ettim. Tüm araca tek seferde sürdüm.

20190706_155637.jpg

20190706_155627.jpg

Aracın tamamına waxı sürdükten sonra eşyalarımı topladım paspaslarımı temizledim. Paspaslarda autoglym super sheen kullandım.

Öncesi

20190706_161805.jpg

Sonrası

20190706_161946.jpg

Kapalı ve tozsuz bir ortam olduğı için yaklaşık yarım saat sonra aracın üzerindeki wazı başladığım yerden hiç zorlanmadan sildim. HD Wax beğenerek kullandığım ve tavsiye ettiğim bir wax. Parlaklığı ise güzel. Derinlik veriyor. Koyu renkli araç sahipleri bu waxı çok beğenirler.

20190706_165237.jpg

20190706_165323.jpg

20190706_165350.jpg

20190706_165403.jpg

20190706_165429.jpg

Lastiklerde bilberrry temizliği

20190706_170009.jpg

20190706_170017.jpg

İç plastikleri ise auto finesse spritz ile temizledim ve koruma altına aldım.

20190706_170049.jpg

20190706_170103.jpg

Günün yorgunluğunu atmak için eve girmeden önce son bir bakış attım :D

20190706_165932.jpg

Bir maşallahı esirgemeyen ve konuyu sonuna kadar okuyan herkese teşekkürler :halay: :tesekkurr:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Öncelikle maaşallah diyelim, kardeşim ellerine sağlık, özlemişim senin konularını.
Kil eldivenin bu leke bırakma durumuna uyuz oluyorum bende. Bu durumdan birazda şampuandan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Wax ın kutusu falan gerçekten çok albenili. Cezbediyor insanı.
Tertemiz bembeyaz olmuş. Forumun beyazlarının maaşallahı var. Türkiye standattlarının üstünde hep.

İdris

Usta Detaycı
Üye
İl
Bursa
@_CaN_, :nazar:eline saglik kardesim kil eldiveni bi kac kez bende de yapti ayni lekelenmeyi bende uzun zamandir kullanilmaya kullannilmaya oluyodur saniyorum

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
@_CaN_ @onurçiko kil eldiven uygulama sonrası saklama koşullarından leke bırakıyor olabilir mi? Ben kil eldiveni kullandıktan sonra pişirme kağıdına sarıp kaldırıyorum.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
@_CaN_ @onurçiko kil eldiven uygulama sonrası saklama koşullarından leke bırakıyor olabilir mi? Ben kil eldiveni kullandıktan sonra pişirme kağıdına sarıp kaldırıyorum.
Olabilir zaten nereye deyse yapışıp kalıyor. Nereye koyacağımı şaşırdım. Pişirme kağıdı deneyeyim bende.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Maşallah diyelim bende makarna poşetinin iç kısmına koyuyorum şimdilik bir problem yok. İlk aldığımda çıkaramadım poşetinden bir kısmı gedik kaldı benim eldivenin ama özellikle o kısmı yüzeye sürüp test etmeme rağmen çizik gibi durumlar oluşturmuyor. İşi çok hızlı kıvırıyor.
Hd wax bende de vardı sevemedim bir türlü elden çıkardım. Severek kullanıyorsun belliki acaba bende mi huy var :araa:

brkgok

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Süper olmuş elinize sağlık bende kil eldiveni kullanacağım yakında bu lekeler başka ne ile çıkar srp yok bende çünkü

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
eleerinize saglık @_CaN_, can bey. uzun süreli kirlilik sonrası böylesi derin temizlikler araca can suyu gibi geliyor. mis gibi olmuş güzel günlerde kirletin .iyi detaylar.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Evvela :nazar:X41. Malzeme kalitesi ve detay seviyesi, mekan/imkan boostuyla birleşince daha aşağısı beklenemezdi :). Tatil öncesi detay ayrı bir zevk gerçekten. Darısı tatile henüz çıkamayanlara diyelim :confused:.

Bu aralar meşhur olan TW Ice&Seal’da da görüleceği üzere mekanik dayanım ve kimyasal dayanım farklı sonuçlar verebiliyor. Kil eldivenin mekanik dayanımı iyi ise de kimyasal dayanımı çok da iyi değil. Maxi Suds II’nin agresifliğinden kaynaklanmıştır bence leke işi. Ben de yanında gönderdikleri mavi renkli efervesan zımbırtı ile güzel sonuç almışken agresif şampuanla leke bırakma problemiyle karşılaşmıştım. Yani bu ürün, ek ürünler ile destekleyerek temizlik gücünü artırayım esnekliğini karşılamıyor bence.

Bu arada davulumbazlar geçenki temizlikten geçen zamana rağmen halen temiz :).

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Teşekkür ederim ;)

Öncelikle maaşallah diyelim, kardeşim ellerine sağlık, özlemişim senin konularını.
Kil eldivenin bu leke bırakma durumuna uyuz oluyorum bende. Bu durumdan birazda şampuandan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Wax ın kutusu falan gerçekten çok albenili. Cezbediyor insanı.
Tertemiz bembeyaz olmuş. Forumun beyazlarının maaşallahı var. Türkiye standattlarının üstünde hep.
Sağol Onur abim. Çıtayı bıraktığın yerde yakalamak için zıplayıp duruyoruz :D

Beyazlarımıza diyecek yok, forumumuz bu anlamda çok güzel seviyelerde gerçekten.

Kil eldivenden bahsedecek olursak eğer şampuandan da kaynaklanabilir uzun süre kutusunda beklediği için de olabilir.. Çünkü ben kil eldiveni ilk kez kullanıyorum.

@_CaN_, :nazar:eline saglik kardesim kil eldiveni bi kac kez bende de yapti ayni lekelenmeyi bende uzun zamandir kullanilmaya kullannilmaya oluyodur saniyorum
Teşekkür ederim abi. Kil eldivene gelecek olursak uzun süre kullanmamaktan da kaynaklanabilir. Çünkü daha yumuşak sakızımsı bir yapısı vardı. Kullandıktan sonra biraz sertleşmiş gibi sanki.

Abi ben kutusundan yeni açmıştım. Tam nedenini anlamış değilim.

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Maşallah diyelim bende makarna poşetinin iç kısmına koyuyorum şimdilik bir problem yok. İlk aldığımda çıkaramadım poşetinden bir kısmı gedik kaldı benim eldivenin ama özellikle o kısmı yüzeye sürüp test etmeme rağmen çizik gibi durumlar oluşturmuyor. İşi çok hızlı kıvırıyor.
Hd wax bende de vardı sevemedim bir türlü elden çıkardım. Severek kullanıyorsun belliki acaba bende mi huy var :araa:
Teşekkür ederim güzel yorumun için. Çizik durumundan pek emin olamadım çünkü aracımda bayii den kalma çizikler var. Polisaj yapmam gerekiyor ancak vakit ayıramadım henüz.

HD wax benim çok sevdiğim bir ürün. Dayanımı da güzel. Parlaklık olarak beyaz araçta bile fark edilir derecede derinlik veriyor. Daha iyileri mutlaka vardır. Fakat benim aldığım zamanki fiyatına göre kesinlikle çok iyi.

Eline sağlık çok güzel olmuş maşAllah :):nazar:
Teşekkür ederim ;)

Süper olmuş elinize sağlık bende kil eldiveni kullanacağım yakında bu lekeler başka ne ile çıkar srp yok bende çünkü
Teşekkür ederim. Öyle korkulacak bir durum yok merak etmeyin. Srp yoksa hafif bir aşındırıcı ürün alın yanınıza. Aslında bez ile de bastıra bastıra silince çıkıyor ancak aracı çizmenin bir anlamı yok.

eleerinize saglık @_CaN_, can bey. uzun süreli kirlilik sonrası böylesi derin temizlikler araca can suyu gibi geliyor. mis gibi olmuş güzel günlerde kirletin .iyi detaylar.
Teşekkürler abi. Dediğin gibi uzun süre bakımsız kalan (uzun dediğime bakmayın bizler için uzun kavramı farklı biliyorsunuz :D ) araçlarda/boyalarda yapılan işlemler çok daha şahane oluyor :D

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Evvela :nazar:X41. Malzeme kalitesi ve detay seviyesi, mekan/imkan boostuyla birleşince daha aşağısı beklenemezdi :). Tatil öncesi detay ayrı bir zevk gerçekten. Darısı tatile henüz çıkamayanlara diyelim :confused:.

Bu aralar meşhur olan TW Ice&Seal’da da görüleceği üzere mekanik dayanım ve kimyasal dayanım farklı sonuçlar verebiliyor. Kil eldivenin mekanik dayanımı iyi ise de kimyasal dayanımı çok da iyi değil. Maxi Suds II’nin agresifliğinden kaynaklanmıştır bence leke işi. Ben de yanında gönderdikleri mavi renkli efervesan zımbırtı ile güzel sonuç almışken agresif şampuanla leke bırakma problemiyle karşılaşmıştım. Yani bu ürün, ek ürünler ile destekleyerek temizlik gücünü artırayım esnekliğini karşılamıyor bence.

Bu arada davulumbazlar geçenki temizlikten geçen zamana rağmen halen temiz :).
Üstat, dikkatin taktire şayan :alkis: Davlumbazlar hassas noktam biliyorsun :D Her yıkamada -eğer çok çok acelem yok ise- elim mutlaka oralara ilişir. maxi suds dediğin gibi agresif bir şampuan. Korumalara da zarar veriyor. Biliyorsun daha önce defalarda yazıldı çizildi. Dediğin gibi kimyasal dayanımı zayıf olan kil eldivende bu şekilde sorunlar yaratmış olabilir. Neyse ki geri dönüşü kolay oldu.

Bu arada tatil dediğime bakma sen, hanım köylü olarak eşimin ailesinin yaşadığı şehre yani Kayseri'ye gideceğiz. Düğün dernek işleri var onlara katılacağız, biraz da torunu özlediler onu görecekler derken bitiririz tatili :hava:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık Can güzel uygulama olmuş. Kil eldivenin bu şekilde olması şampuandan kaynaklanabilir bazı şampuan kil eldiven yüzeyini çözebiliyor. Mesela m600 tiner ile bi tane eldivenim çöp olmuştu.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Can ellerine sağlık güzel detaylı bir uygulama olmuş yaz bitmeden bir polisaj da gelir umarım. :) Güle güle kirlet, şimdiden iyi tatiller ufaklıkla bol bol eğlen.

M U R A T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
34
ellerine sağlık tertemiz olmuş iyi günlerde kirlet :)

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık Can güzel uygulama olmuş. Kil eldivenin bu şekilde olması şampuandan kaynaklanabilir bazı şampuan kil eldiven yüzeyini çözebiliyor. Mesela m600 tiner ile bi tane eldivenim çöp olmuştu.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Teşekkürler Süleyman abi. Bir daha ki sefere daha soft bir şampuanla kullanayım kil eldivenini. Çöp olmasın durduk yere :hava:

Can ellerine sağlık güzel detaylı bir uygulama olmuş yaz bitmeden bir polisaj da gelir umarım. :) Güle güle kirlet, şimdiden iyi tatiller ufaklıkla bol bol eğlen.
Teşekkürler abi. Yaz bitmeden bir polisaj planım var. Güzel bir konu ile birlikte zamana yayarak yapmaya düşünüyorum :)

ellerine sağlık tertemiz olmuş iyi günlerde kirlet :)
Teşekkür ederim abi :)

Maşallah elinize sağlık,kimse beyazlara buzdolabı demesin 10 numara parlıyolar :)
Teşekkür ederim :) Buzdolabı beyazı parlatması zevkli olan bir renk aslında :of:

ttopak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Adana
@_CaN_ eline sağlık. Uzun süre oldu aracına uygulama konusu açmayalım. Özlemişiz senin detaylı anlatımlı uygulamalarını. waxın vermiş oldugu yansımalarda çok süper. maşallah.

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi