Aslan'ın Yıkama Günü (Fusso'nun Son Durumu, Kwazar, Motor ve Davlumbaz Temizliği)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Sıradan olmayan bir yıkama gününden daha herkese merhaba :tesekkur2: 09.03.2019 tarihinde...
Tüm mesajları görmek için lütfen giriş yapın. Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

ttopak

Acemi Detaycı
Üye
Sıradan olmayan bir yıkama gününden daha herkese merhaba :tesekkur2: 09.03.2019 tarihinde yaptığım bu detaylı yıkama gününde Aslan'ımın tüm detaylarına inmeye çalıştım. Aslında havaların toparlanması ile birlikte yazlık jant/lastik kombinasyonuna geçecektim ancak pek gözüm yemedi. Bir bilemediniz iki haftaya o işi de halletmeye çalışacağım.
Bildiğiniz üzere 17.11.2018 günü uyguladığım Soft99 fusso nun durumu ne halde görmek için sabırsızlandım doğrusu. Etkisinin zayıflama ihtimaline karşı yanıma fukupika 6 ay ürününü aldım. Neyse uzatmayalım fotoğraflar ile anlatalım :hava:

Kullanılan ekipmanlar:

Kwazar Orion Pro+ Foamer 6 Litre - İçerisinde 1:20 sulandırılmış Valet Pro Advanced Natural Snow Foam Şampuan
Secho 5 Litre basınçlı pompa - İçerisinde 1/4 sulandırılmış ceviz
Chemical Guys Kovalar ve Dirt Trap
Çift kova ile yıkama yapmak için Valet Pro Concentrated
Jantlarda kullanmak için Chemical Guys Maxi Suds II
Kapı içlerini korumaya almak için Soft99 Fukupika Strong Type 2 ay
Boya korumayı desteklemek için Soft99 Fukupika Strong Type 6 ay
Autoglym Super Sheen
Meguiar's trim detailer
Wheel Woolies ve Chemical Guys fırçalar
Uber Blue Kurulama Havlusu ve Chemical Guys Waffle Havlu
Meguiars Yün yıkama eldiveni
Çeşitli mikrofiber bezler

Ekli dosyayı görüntüle 7082

Önce kirli halimiz

Ekli dosyayı görüntüle 7083

Ekli dosyayı görüntüle 7084

Ekli dosyayı görüntüle 7085

Ekli dosyayı görüntüle 7163

Ekli dosyayı görüntüle 7164

Ekli dosyayı görüntüle 7165

Ekli dosyayı görüntüle 7090

Ceviz kirleri sökerken

Ekli dosyayı görüntüle 7091

Ekli dosyayı görüntüle 7092

Ekli dosyayı görüntüle 7093

Ekli dosyayı görüntüle 7095

Ekli dosyayı görüntüle 7096

Ekli dosyayı görüntüle 7097

Sonrasında ANSF ve Kwazar köpüğünün cevize desteği geliyor

Ekli dosyayı görüntüle 7099

Ekli dosyayı görüntüle 7100

Ekli dosyayı görüntüle 7102

Ekli dosyayı görüntüle 7103

Ekli dosyayı görüntüle 7105

Ekli dosyayı görüntüle 7106

Ekli dosyayı görüntüle 7107
Ekli dosyayı görüntüle 7109

Ekli dosyayı görüntüle 7111

Jant, lastik ve davlumbazlara özel ilgi gösteriyorum. Çok ekstrem bir durum yok ise bu her yıkamamda böyle

Ekli dosyayı görüntüle 7112

Tüm detaylara dokunuyorum. Elimin değmediği yer kaldığında sinirim bozuluyor çünkü :taraa:

Ekli dosyayı görüntüle 7113

Ekli dosyayı görüntüle 7115

Ekli dosyayı görüntüle 7116

Ekli dosyayı görüntüle 7117

Soft99 Fusso beni yanıltıyor. Tamam ilk günkü gibi değil ancak hala kuvvetli bir koruma var.

Ekli dosyayı görüntüle 7119

Ekli dosyayı görüntüle 7120

Ekli dosyayı görüntüle 7123

Araç çift kova ve yün eldiven ile güzelce yıkandı. Niyetine girdik geri çevirmeyelim dedim ve Fukupika 6 ay ürününü ıslak aracıma sıktım ve kuruladım. Bu yöntem çok hoşuma gitti. Hem araç kolay kurulandı hem de kaygan bir yüzey bıraktı. Daha erken ama toz toplama durumu da olmadı. Parlaklığa katkısı olduğunu söyleyebilirim.

Ekli dosyayı görüntüle 7127

Fukupikayı sıktığımda tavan bu durumdaydı.

Ekli dosyayı görüntüle 7125

Sildikten sonra

Ekli dosyayı görüntüle 7126

Jantları da korumasız bırakmayalım. Fukupika 2 ay ürünü.

Jantlara da ıslakken uyguladım.

Ekli dosyayı görüntüle 7128

Ekli dosyayı görüntüle 7129

Ekli dosyayı görüntüle 7130

Ekli dosyayı görüntüle 7136

Trimlere meguiar's trim detailer. Belki 6 yıllık vardır kendileri :D

Ekli dosyayı görüntüle 7143

Ekli dosyayı görüntüle 7145

Davlumbazlara Autoglym super sheen sıktım ve bez ile üzerinden geçtim. Biliyorum dayanmaz ama olsun. Renk siyahlaştı :dangeer:

Ekli dosyayı görüntüle 7147

Ekli dosyayı görüntüle 7148

Ekli dosyayı görüntüle 7149

Lasitklere Sonax

Ekli dosyayı görüntüle 7153

Motoru da buhar ile hafif temizledim ve üzerine Autoglym Super Sheen geçtim.

Ekli dosyayı görüntüle 7166

Artık finallere geçelim değil mi :uyu:

Ekli dosyayı görüntüle 7159

Ekli dosyayı görüntüle 7132

Ekli dosyayı görüntüle 7134

Ekli dosyayı görüntüle 7135

Ekli dosyayı görüntüle 7150

Ekli dosyayı görüntüle 7151

Ekli dosyayı görüntüle 7152

Ekli dosyayı görüntüle 7161

Ekli dosyayı görüntüle 7157

Ekli dosyayı görüntüle 7158

Elimden geldiğince hiç bir yeri atlamadan anlatmaya çalıştım. Konuyu okuyan tüm forum ailesine teşekkür ederim. Bir Maşallah'ınızı esirgemeyiniz lütfen :arkadass:
Eline saglık @_CaN_ . çok güzel bir uygulama olmuş. Lastik temizligi için kullandığın fırça tufshine mı? Diğer fırçalar dan farkı var mı? Tavsiye eder misin?

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
Maşallah Can , Aslan yine formda.. Fussoyu silelim artık üzerinden devir daha parlak olma devridir. :mutlu::atess: Ellerine sağlık <3

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
maşallah @_CaN_ can bey. çok güzel bir uygulama günü olmuş elinize saglık. şam'da kayısı niteliginde.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Eline saglık @_CaN_ . çok güzel bir uygulama olmuş. Lastik temizligi için kullandığın fırça tufshine mı? Diğer fırçalar dan farkı var mı? Tavsiye eder misin?

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim ;) Lastiklerde Chemical Guys Tire Brush kullanıyorum ve memnunum. Sert kıllı bir yapısı var. Tam istediğim gibi yani.
Lastik yanaklarında ne var ne yok temizliyor.

can26

Profesyonel Detaycı
Sosyal Detaycı
Üye
Eline sağlık abi yıkama çok güzel, fusso iyi dayanıyor bu şartlar altında onada ayrı tebrikler :komik: aslan formunda maşallah:nazar:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Maşallah Can , Aslan yine formda.. Fussoyu silelim artık üzerinden devir daha parlak olma devridir. :mutlu::atess: Ellerine sağlık <3
Adminim sen söylersin de ben yapmaz mıyım. Yaza girerken yapalım bir şeyler o zaman :atess:

maşallah @_CaN_ can bey. çok güzel bir uygulama günü olmuş elinize saglık. şam'da kayısı niteliginde.
Teşekkür ederim abi. Elimizden geldiğince işte :utandim:

Eline sağlık abi yıkama çok güzel, fusso iyi dayanıyor bu şartlar altında onada ayrı tebrikler :komik: aslan formunda maşallah:nazar:
Sağol Can :D Fusso bizim buraların hava koşullarına iyi dayanıyor dediğin gibi. Tam kışlık koruma yani. Aslan'ı da formda tutmaya çalışıyoruz işte :atess:

TheVauxhall

Tecrübeli Detaycı
Üye
Kanka ellerine sağlık. Beyaz senin elinde can buluyor. Üstünü başını ıslatmışsın dikkat et. Bakım faturası neydi öyle yahu:yazik::komik:

Cangp2

Uzman Detaycı
Üye
Elinizi saglik cok guzel yikama olmus. Fusso tam kis urunu. Kaliperlerin bile temizlik sonrasi hali inanilmaz. Ozellikle tum detaylara gorserdiginiz ozen gercekten harika. Artik yaz oncesinde guzel bir wax uygulamasi gelir diye dusunuyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Atocan

Uzman Detaycı
Üye
Eline sağlık yine güzel bir yıkama olmuş ürünler bi harika seni meguiars cı seni :alkisss:

Berkay

Usta Detaycı
Üye
Ellerinize sağlık. Fussoların dayanıklılığı gerçekten iyi. Final fotoğrafları beyaz araba parlamaz diyenlere gelsin o zaman :mutlu:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
Eline sağlık Can, yiine beyazlatmışsın ortamı. Fukupika uygulayarak iyi etmişsin, fussonun açıklarını kapatır bir nebze. Parlaklık ve dokunma hissiyatı olarak. Maaşallah diyorum.

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
Öncelikle maaşallah diyelim
Ellerine sağlık kardeşim
Bir detaycının yapacağı herşeyi yapmışsın
Kaliper görüntüsüne ben de bayıldım

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
@_CaN_ ellerine sağlık factory reset tuşuna basmışsın. Fukupikanın janttaki dayanımını merak ettim. Parlaklık yanında ısıya ve kire karşı dayanımı da iyiyse aklımda bulunsun.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Kanka ellerine sağlık. Beyaz senin elinde can buluyor. Üstünü başını ıslatmışsın dikkat et. Bakım faturası neydi öyle yahu:yazik::komik:
Sağolasın :D Üst baş mecburen ıslanıyor ya 250 bar mıdır nedir makinenin basıncı her yere sıçrıyor.

Elinizi saglik cok guzel yikama olmus. Fusso tam kis urunu. Kaliperlerin bile temizlik sonrasi hali inanilmaz. Ozellikle tum detaylara gorserdiginiz ozen gercekten harika. Artik yaz oncesinde guzel bir wax uygulamasi gelir diye dusunuyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk
Teşekkür ederim :D Kaliperlerin bu şekilde berrak ve kendi renginde kalmasının en büyük sebebi demir tozu sökücü kullanmamam. Tabii bir de her yıkamada el ve fırça ile müdahale ediyorum. Demir tozu sökücüler bu tip boyasız metalleri karartıyor.

Yaza girişte HD wax atacağım. Parlaklığını ve boncuklanmasını çok seviyorum :taraa:

Eline sağlık yine güzel bir yıkama olmuş ürünler bi harika seni meguiars cı seni :alkisss:
Sağolasıınnn :D Eskiden biz de megciydik. Daha doğrusu her alanda en iyi marka o sanırdım. Artık öyle olmadığını öğrendik tabii :atess:

Ellerinize sağlık. Fussoların dayanıklılığı gerçekten iyi. Final fotoğrafları beyaz araba parlamaz diyenlere gelsin o zaman :mutlu:
Teşekkür ederim :D Beyaz da parlıyor değil mi :atess: Fusso tam kış ürünü. Özellikle karı soğuğu çok olan yerler için inanılmaz çözüm üretiyor. :taraa:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Eline sağlık Can, yiine beyazlatmışsın ortamı. Fukupika uygulayarak iyi etmişsin, fussonun açıklarını kapatır bir nebze. Parlaklık ve dokunma hissiyatı olarak. Maaşallah diyorum.
Teşekkürler Onur abi. Lokomotif sensin, ben arkandan gelmeye çalışıyorum :alkisss:

Öncelikle maaşallah diyelim
Ellerine sağlık kardeşim
Bir detaycının yapacağı herşeyi yapmışsın
Kaliper görüntüsüne ben de bayıldım
Teşekkür ederim abi :hava: Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Hem zaman hem mekan bulunca her yere dokunuyorum :digidik:

Maşallah, ellerinize sağlık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkür ederim :utandim:

Teşekkür ederim :utandim:

@_CaN_ ellerine sağlık factory reset tuşuna basmışsın. Fukupikanın janttaki dayanımını merak ettim. Parlaklık yanında ısıya ve kire karşı dayanımı da iyiyse aklımda bulunsun.
Teşekkür ederim :alkisss:Geçen yıkamada jantlara 6 ay olan modelini kullanmıştım ancak bu yıkamada pek etkisini göremedim nedense. Bir sonraki yıkamada veya yağmurda tekrar izlenimlerimi paylaşarak kesin sonucu söylerim :paraa:

Son düzenleme: