Aslan'ın Yıkama Günü (Fusso'nun Son Durumu, Kwazar, Motor ve Davlumbaz Temizliği)

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Maşallah , forumumuzun beyazları giderek daha parlak hale geliyor . Böyle bol fotoğraflı konuları okumakta ayrıca zevkli oluyor :) .

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Sıradan olmayan bir yıkama gününden daha herkese merhaba :tesekkur2: 09.03.2019 tarihinde yaptığım bu detaylı yıkama gününde Aslan'ımın tüm detaylarına inmeye çalıştım. Aslında havaların toparlanması ile birlikte yazlık jant/lastik kombinasyonuna geçecektim ancak pek gözüm yemedi. Bir bilemediniz iki haftaya o işi de halletmeye çalışacağım.
Bildiğiniz üzere 17.11.2018 günü uyguladığım Soft99 fusso nun durumu ne halde görmek için sabırsızlandım doğrusu. Etkisinin zayıflama ihtimaline karşı yanıma fukupika 6 ay ürününü aldım. Neyse uzatmayalım fotoğraflar ile anlatalım :hava:

Kullanılan ekipmanlar:

Kwazar Orion Pro+ Foamer 6 Litre - İçerisinde 1:20 sulandırılmış Valet Pro Advanced Natural Snow Foam Şampuan
Secho 5 Litre basınçlı pompa - İçerisinde 1/4 sulandırılmış ceviz
Chemical Guys Kovalar ve Dirt Trap
Çift kova ile yıkama yapmak için Valet Pro Concentrated
Jantlarda kullanmak için Chemical Guys Maxi Suds II
Kapı içlerini korumaya almak için Soft99 Fukupika Strong Type 2 ay
Boya korumayı desteklemek için Soft99 Fukupika Strong Type 6 ay
Autoglym Super Sheen
Meguiar's trim detailer
Wheel Woolies ve Chemical Guys fırçalar
Uber Blue Kurulama Havlusu ve Chemical Guys Waffle Havlu
Meguiars Yün yıkama eldiveni
Çeşitli mikrofiber bezler

Ekli dosyayı görüntüle 7082

Önce kirli halimiz

Ekli dosyayı görüntüle 7083

Ekli dosyayı görüntüle 7084

Ekli dosyayı görüntüle 7085

Ekli dosyayı görüntüle 7163

Ekli dosyayı görüntüle 7164

Ekli dosyayı görüntüle 7165

Ekli dosyayı görüntüle 7090

Ceviz kirleri sökerken

Ekli dosyayı görüntüle 7091

Ekli dosyayı görüntüle 7092

Ekli dosyayı görüntüle 7093

Ekli dosyayı görüntüle 7095

Ekli dosyayı görüntüle 7096

Ekli dosyayı görüntüle 7097

Sonrasında ANSF ve Kwazar köpüğünün cevize desteği geliyor

Ekli dosyayı görüntüle 7099

Ekli dosyayı görüntüle 7100

Ekli dosyayı görüntüle 7102

Ekli dosyayı görüntüle 7103

Ekli dosyayı görüntüle 7105

Ekli dosyayı görüntüle 7106

Ekli dosyayı görüntüle 7107
Ekli dosyayı görüntüle 7109

Ekli dosyayı görüntüle 7111

Jant, lastik ve davlumbazlara özel ilgi gösteriyorum. Çok ekstrem bir durum yok ise bu her yıkamamda böyle

Ekli dosyayı görüntüle 7112

Tüm detaylara dokunuyorum. Elimin değmediği yer kaldığında sinirim bozuluyor çünkü :taraa:

Ekli dosyayı görüntüle 7113

Ekli dosyayı görüntüle 7115

Ekli dosyayı görüntüle 7116

Ekli dosyayı görüntüle 7117

Soft99 Fusso beni yanıltıyor. Tamam ilk günkü gibi değil ancak hala kuvvetli bir koruma var.

Ekli dosyayı görüntüle 7119

Ekli dosyayı görüntüle 7120

Ekli dosyayı görüntüle 7123

Araç çift kova ve yün eldiven ile güzelce yıkandı. Niyetine girdik geri çevirmeyelim dedim ve Fukupika 6 ay ürününü ıslak aracıma sıktım ve kuruladım. Bu yöntem çok hoşuma gitti. Hem araç kolay kurulandı hem de kaygan bir yüzey bıraktı. Daha erken ama toz toplama durumu da olmadı. Parlaklığa katkısı olduğunu söyleyebilirim.

Ekli dosyayı görüntüle 7127

Fukupikayı sıktığımda tavan bu durumdaydı.

Ekli dosyayı görüntüle 7125

Sildikten sonra

Ekli dosyayı görüntüle 7126

Jantları da korumasız bırakmayalım. Fukupika 2 ay ürünü.

Jantlara da ıslakken uyguladım.

Ekli dosyayı görüntüle 7128

Ekli dosyayı görüntüle 7129

Ekli dosyayı görüntüle 7130

Ekli dosyayı görüntüle 7136

Trimlere meguiar's trim detailer. Belki 6 yıllık vardır kendileri :D

Ekli dosyayı görüntüle 7143

Ekli dosyayı görüntüle 7145

Davlumbazlara Autoglym super sheen sıktım ve bez ile üzerinden geçtim. Biliyorum dayanmaz ama olsun. Renk siyahlaştı :dangeer:

Ekli dosyayı görüntüle 7147

Ekli dosyayı görüntüle 7148

Ekli dosyayı görüntüle 7149

Lasitklere Sonax

Ekli dosyayı görüntüle 7153

Motoru da buhar ile hafif temizledim ve üzerine Autoglym Super Sheen geçtim.

Ekli dosyayı görüntüle 7166

Artık finallere geçelim değil mi :uyu:

Ekli dosyayı görüntüle 7159

Ekli dosyayı görüntüle 7132

Ekli dosyayı görüntüle 7134

Ekli dosyayı görüntüle 7135

Ekli dosyayı görüntüle 7150

Ekli dosyayı görüntüle 7151

Ekli dosyayı görüntüle 7152

Ekli dosyayı görüntüle 7161

Ekli dosyayı görüntüle 7157

Ekli dosyayı görüntüle 7158

Elimden geldiğince hiç bir yeri atlamadan anlatmaya çalıştım. Konuyu okuyan tüm forum ailesine teşekkür ederim. Bir Maşallah'ınızı esirgemeyiniz lütfen :arkadass:
Maşallah maşallah maşallah üçleyesim geldi. Bu kadar detay satın alınırken vardı.:alkis:

Birde ay gibi parlamış detaylara diyecek laf yok. Fussoyu bende çok beğenerek kullanıyorum aralığın başında uyguladığım fusso hala duruyor ama desteklemek lazım

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Maşallah , forumumuzun beyazları giderek daha parlak hale geliyor . Böyle bol fotoğraflı konuları okumakta ayrıca zevkli oluyor :) .
Teşekkür ederim :alkisss: Beyazlarımız siyahlarımız lacivertlerimiz fümelerimiz kırmızılarımız ............. her rengimiz parlak maşallah :taraa:

Ben de çok sevdiğim için bol fotoğraflı konuları mümkün mertebe çok fotoğraf paylaşmaya çalışıyorum..

Maşallah maşallah maşallah üçleyesim geldi. Bu kadar detay satın alınırken vardı.:alkis:

Birde ay gibi parlamış detaylara diyecek laf yok. Fussoyu bende çok beğenerek kullanıyorum aralığın başında uyguladığım fusso hala duruyor ama desteklemek lazım
Teşekkür ederim güzel yorumun için :utandim: Fusso biz detaycılar için elinde olması gereken boya korumalardan biri bence. 3 ay desteklemek gerekmiyor kendi gözlemlediğim. Ancak sonrasında biraz okşanmak istiyor :heyecan:

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize sağlık hocam, araç yıkama için müsait yeriniz olması çok güzel, aracınız daha da güzel.
Tüm detayları da eksiksiz anlatmışsınız, keyifle okudum.
Kazasız belasız sürüşler.. :nazar:.

frkozdmr

Amatör Detaycı
Üye
İl
İzmir
Elinize sağlık. Nede güzel anlatıyorsunuz yaptığınız uygulamaları.. zevkle takip ediyoruz.
Kazasız belasız günlerde olsun..:nazar:

Muratcan

Usta Detaycı
Üye
İl
Antalya
Elinize sağlık. Araç kendine gelmiş. Trim detailer o kadar yıl geçmesine rağmen işini güzel yapmış :)

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Can ellerine sağlık. Güzel bir yıkama anlatım bol foto. Muazzam. Detaylara verilen önem kullanılan ekipman malzeme 10 numara. Takipteyiz.

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Elinize sağlık hocam, araç yıkama için müsait yeriniz olması çok güzel, aracınız daha da güzel.
Tüm detayları da eksiksiz anlatmışsınız, keyifle okudum.
Kazasız belasız sürüşler.. :nazar:.
Teşekkür ederim güzel yorumun için :utandim: Araç yıkamak için yer olduğunda insanın hevesi de geliyor gerçekten.

Elinize sağlık. Nede güzel anlatıyorsunuz yaptığınız uygulamaları.. zevkle takip ediyoruz.
Kazasız belasız günlerde olsun..:nazar:
Teşekkür ederim. Beğenmenize çok sevindim. :arkadass:

Elinize sağlık. Araç kendine gelmiş. Trim detailer o kadar yıl geçmesine rağmen işini güzel yapmış :)
Sağolun :D Geçen bir konuda yazdığım gibi şimdiye kadar sadece Autoglym srp bozuldu elimdeki ürünlerden. Geri kalanın hepsi sağlam. işlerini de güzel yapıyorlar gerçekten. :alkis:

Can ellerine sağlık. Güzel bir yıkama anlatım bol foto. Muazzam. Detaylara verilen önem kullanılan ekipman malzeme 10 numara. Takipteyiz.
Teşekkürler Nuri abi. Her yıkamada biraz daha kendimizi geliştiriyoruz daha fazla fotoğraflıyoruz. Herkes için anlaşılabilir olsun maksat o zaten :hava:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık Can kalite malzemelerle detaylı yıkama olmuş. Fusso üzerine fukupika desteği hem koruma ömrüne destek hemde parlaklık açısından faydalı olur. Yaklaşık 1-2 yıldır bende bu tür sık sil ürünleri ıslak araca uygulayıp kurulama yapıyorum. Kurulamaya katkısı oluyor birde ikinci kez araç üzerine mikrofiber bez teması olmuyor.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık Can kalite malzemelerle detaylı yıkama olmuş. Fusso üzerine fukupika desteği hem koruma ömrüne destek hemde parlaklık açısından faydalı olur. Yaklaşık 1-2 yıldır bende bu tür sık sil ürünleri ıslak araca uygulayıp kurulama yapıyorum. Kurulamaya katkısı oluyor birde ikinci kez araç üzerine mikrofiber bez teması olmuyor.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Teşekkürler Süleyman abi. Gerçekten fussoyu ıslak araca kullanmak çok güzel bir duygu oldu benim için. Bundan sonra hep böyle kullanırım diye düşünüyorum. :saskin:

Ayrıca fusso zaten az toz çeken bir ürün ama ıslak kullanınca neredeyse hiç toz sorunu yaşamadım.

Tebrik ederim. işte bu işi severek yapınca sonuç da o derece güzel olmuş.
Teşekkür ederim güzel yorumun için :cicek:

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Elinize sağlık güzel sonuç olmuş. Fusso kış için en ideal waxlardan biri. Yaz için kullanacağınız wax belli mi peki can bey.

El_Diablo

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
eline saglik.Bol resimle her detayi yakalayip bizlen paylasmisin. Fussonin eksileri nasil kapanir yeni üyeler icin numunelik bir paylasim olmus.