Astra J Temizlik Serüveni

cermen_555

Acemi Detaycı
Üye
Herkese selam, bir yıkamada daha birlikteyiz. Havalar ısındığından ve bu aralar işler biraz yoğunlaştığından her yıkamada yeni ürün denemesi yapmak / videosunu hazırlayıp konuya yazmak mümkün olmuyor.

Bu haftaki yıkamada denemesini yapıp videosunu çektiğim ürünler ( eminim bir çoğunuz daha önceden bu ürünleri denemiştir :) ) Chemical Guys Signature Jant Temizleyici ve Flowey Ev13 köpük şampuanı.

Yeni köpük aparatı alana kadar elimdeki güzel köpük şampuanlarını heba etmemeye karar verdim çünkü malum benim mjjc ( Bazen Karcher Pro Hd 600 makinemden de şüpheleniyorum :) )köpük yapma özürlü.

Neyse konuyu çok uzatmamak adına lafı kısa kesiyorum ve kirlilerle başlıyorum;

Her zamanki gibi yıkamaya jantlardan başlıyorum. Baştada bahsettiğim gibi Chemical Guys ile jantlara giriştim. ürünün videosunu çekmeden daha önce iki kere ürünü kullandım ve iki yıkamadada ürün yaklaşık 15sn de kurumaya başlamıştı. Araç yol yapmamıştı yani jantlar, diskler vs soğuktu fakat ne yazıkki kapalı alanım olmadığından aracımı güneşin altında yıkamak zorunda kalıyorum genellikle ( videoda belli oluyor zaten, daha yıkamanın başında jantı temizlerken terledim :) ).
Ürüne gelecek olursak hızlı kuruması haricinde ben ürünü beğendim ki belkide bu kuruma olayı benden kaynaklı bir sorundur. Forumdan @nuriksarı abinin dediği üzere ürünü 1e4 olarak sulandırdım ve öyle kullandım belkide sorun sulandırma oranından kaynaklanıyordur. ürünü sulandırdıktan sonra bildiğin camsil gibi kokuyor ve rengide birebir camsil rengi :)
Daha önce denemesini yaptığım Autobrite jant temizleyicisinin yoğun kıvamlı olduğunu göz önüne alırsak Chemical Guys bildiğiniz su gibi. jantları cg ile temizledikten sonra 3d wash&wax şampuanla hazırladığım suyla ve ww fırçalarla içlere giriştim. Ön yüzeyde yine yardımıma valet pro mavi kıllı yetişti.

Buyrun ürünün videosu:

Jantlardan sonra lastiklere giriştim. Son zamanlardaki favori lastik ürünüm olan tosbaa amcanın setiyle daldım yine. bu setle ilgili şöyle bir şikayetim olacak: ben ürünün süngerini çok beğendiğim için iki kutu almıştım fakat ürünün süngeri parçalanmaya başladı. yetkililere sesleniyorum: parçalanmayan sünger istiyoruz :)
merak edenler varsa Youtube kanalımda setin videosu mevcut ;)

Lastiklerden sonra davlumbazlara giriştim. Davlumbazlarda kullandığım UrTR MagiMix ürününü iyice sevmeye başladım. Her ne kadar aracımın davlumbazlarında halı gibi bir malzeme olsa da ( sanırım yalıtım olsun diye yapmışlar ) temizlerken bu karışım işimi çok kolaylaştırıyor. Fırçaya gerek kalmadan sıkıp basınçlı yıkamayla dalsam bile tertemiz. Bu arada davlumbazların kürlü fotoğraflarını çekmiştim ama temizledikten sonra çekmek aklıma gelmemiş :)

Davlumbazlardan sonra sırada köpürtüklü yıkama mevcut. yukarıda bahsettiğim gibi kullandığım ürün flowey ev13 ph dengeli ön yıkama köpüğüydü. ürünü 1e5 olarak sulandıracakken yanlışlıkla ( yanlışlıkla nasıl az sulandırıyorsun diye soracak olan varsa diye açıklayayım videoda 1e5 sulandırdım dedikten sonra bir anda gözümün önüne ev13 karışımını hazırladıktan sonra mjjc nin ölçeğinde toplam 500ml ürün olduğunu gördüğüm an geldi. Dejavu gibi bir şey oldu herhalde :) ) 1e4 sulandırıp bırakmışım. bu yüzden köpük biraz işe yarar kıvamdaydı. normalde daha önce 1e5 olarak sulandırdığımda yine su gibiydi.
millet 1e7 falan sulandırmayla bile traş köpüğü gibi köpük elde ederken ben anca 1e4 te işe yarar gibi bir köpük elde ettim ki traş köpüğüne yaklaşamadık bile. Ha bu arada kimin söylediğini hatırlamıyorum fakat birisi bağlantı noktalarından hava alıyordur benimde başıma gelmişti söktüm yeniden teflonladım traş köpüğü elde ettim demişti. son iki yıkamada bu aklıma geliyor ve tahminimce hava alan yere bant atıyorum. Galiba köpükte biraz düzelme oldu :)

Buradan çinlilere sesleniyorum: yapacağınız mjjc nin pirinç dökümüne tüküreyim :) içindeki filtreyi sökeyim derken sözde pirinç dökümün bir parçası kırıldı. neyseki can alıcı bir yer değil ;)

Buyrun ev13 ün videosu:

Çift kovalı yıkamada bir yıkamada koch nms bir yıkamada zymöl şampuan kullanıyorum. bu hafta sıra nms deydi ve kendisini yine severek kullandım. Keratanın kokusu çok güzel ve daha yıkarken sanki hidrofobiklik kazandırıyor, değdiği yerlerde şampuanlı su durmuyor direk kayıp gidiyor :)

Kurulamayı yine Wizard ile yaptım. kapı çıtaları ve tamponlarda @nuriksarı abiden aldığım mavi ( markasını bilmediğimden belirtemiyorum :) ) havluyla giriştim.

Camlarda bu hafta yine UrTR MagiGlass ve Zwipes cam bezi ( bez demek içimden gelmiyor bildiğin yorgan kadar bir şey ) ile giriştim.

Plastik parçalarda Hd Dress, Lastik parlatıcı olarak yukarıda belirttiğim gibi tosbaa amca kullandım.

Gelsin bitiş görüntüleri;

Ha bir de yakın zamanda ingiltereye gidecek olan, ingiltereden tanıdığı/akrabası vs gelecek olan varsa dört gözle mesajınızı bekliyorum :)

Bu arada youtube kanalıma abone olursanız sevinirim :)

Saygılarımla...
hocam acaba mjjc nin tepesindeki ayar vanasını kısmış olma ihtimali varmı? basit bişey ama bahsi gecmemiş bi ihtimal dedim.

UrTR

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
hocam acaba mjjc nin tepesindeki ayar vanasını kısmış olma ihtimali varmı? basit bişey ama bahsi gecmemiş bi ihtimal dedim.
ne yazıki değil reis. her şey en fazla köpük alabilecek şekilde kullanılıyor. milletin 100ml ye 900ml olarak kullanıp geçerli köpük aldığı şampuanları bile 100ml ye 500ml kullanıyorum fakat yine geçerli bir köpük yok :)

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@UrTR, bey elinize saglık güzel bir temizlikgünü olmuş yine. iyi günlerde kirletin iyi detaylar.