Beyazlar da Parlar - Golf 7,5

MoonDance

Usta Detaycı
Üye
Arkadaşlar merhaba,

Birkaç aydır genel olarak çeyizi düzmeye çalıştım ve elimdeki ürünlerle sadece yıkama, temizlik ve bakım yapmıştım. Akşam itibariyle ilk wax uygulamasını da yapmış oldum ve artık konu açabilirim dedim:)
Aracımla ilgili uygulamaları bu konu altında elimden geldiğince paylaşmaya çalışıcam.
Aracım Beyaz 2018 model Golf Highline 1.4 benzinli.
İlk uygulamamda bana golfü aldıran ve titizliğiyle detayı özendiren ender abim yardım etti sağolsun. Uygulama sırasında eşi ve kızları pek rahat bırakmadığı için fotolarda eksiklikler var kusura bakmayın.

Saat 9 gibi benzinliğe girdik. Aracın ve fren disklerinin soğuması için hem biraz muhabbet ettik hem de kullanacağım ürün ve ekipmanları bagajdan çıkarıp hazırlamaya başladım. Bagaj da oğlumun birkaç oyuncağı da sürekli duruyor. 2.5 yaşında ve iş makineleri hastası:) Bütün gün kumlarla oynuyor :)

Ekli dosyayı görüntüle 12347 Ekli dosyayı görüntüle 12348

Kirli hallerimizi çektim ama pek belli olmuyor. Genel olarak hafta da bir kez aracımı yıkıyorum. Biraz toz ve yağmur geçişi nedeniyle biraz da beneklerimiz var:)
Ekli dosyayı görüntüle 12349 Ekli dosyayı görüntüle 12350 Ekli dosyayı görüntüle 12351

Jantlara girişerek başladım. Cg wheel cleaner ve wheel woolies fırçayla giriştim. Davlumbazlara da cg orange degreaser kullandım. Mothers ın davlumbaz fırçasını almakta geç kaldım. Kampanya da gelir diye umut etmiştim ama yıl sonunu beklicez artık :) Davlumbazlara sonra Adams undercarriage sprey uyguladim biraz parlasınlar:).

Ekli dosyayı görüntüle 12353 Ekli dosyayı görüntüle 12352

Ön yıkamada secho ve vp citrus prewash 1/8 seyrelterek kullandım. Daha sonra durulayıp, biraz sular süzülsün diye bekledikten sonra vp dragons breathe ile demirtozu temizliğini yaptım. Sanayiye yakın oturduğum için sanırım epey demirtozu çıktı.

Ekli dosyayı görüntüle 12354 Ekli dosyayı görüntüle 12355

Demirtozundan sonra kil uygulamaya geçtim. Kaydırıcı olarak nanolex pure ve kil okarak Vp turuncu yumuşak olanı kullandım. Pek bir şey çıkmadı. Çok kuvvet de uygulamadim çizmekten korktuğum için:)

Duruladıktan sonra cift kova yıkamaya geçtim. Şampuan olarak nanolex pure kullandım. Zymöl ve nanolex var elimde ikisi de gayet işini iyi yapıyor. Kovalarım dirt trap li ve 3 adet eldiven kullanıyorum. Birisi gyeon kuzu yünü eldiven digeri klin korea nın mikrofiber eldiveni etek altı ve jantlar içinde meguiars ın mikrofiber eldiveni.
Ekli dosyayı görüntüle 12363
Ekli dosyayı görüntüle 12356

Çift kovadan sonra cilayı uygulayacağım alana geçtim. Havlu olarak purestar duplex ve af aqua deluxe kullanıyorum. Purestar dan acayip memnunum, af de işini şimdilik yapıyor :) Araçtan sular süzülsün diye camları meguiars glass cleaner ile sildim. Dış platik aksağımı ve lastikleri de vp black to the future ile koruma altına aldım.

Wax öncesi son olarak 1/1 seyreltilmiş ipa ile son kez aracın üzerinden geçip dodo juice hard candy i uygulamaya geçiyorum. Mothers ın mikrofiber aplikatörü ile uyguladım. Wax biraz sertti. Aplikatöre alması baştan zorladı sonra elimde yumuşadıkça daha rahat alabildim :) Uygulaması kolay bir ürün ve panel panel de silince daha da kolaylaştı. Wax silme bezi olarak da gyeon soft wipe kullandım. Başarılı bir ürün.
Bu arada dayanımı ne kadar gidicek merak ediyorum dodo juice in.

Saat 12:30 ve finaller.. Sabahta işe gelirken foto çektim ama güneş altında olmadığı için pek belli olmuyor:( Sıkılmadan okuyan, inceleyen herkese çok teşekkürler. İç temizlikte tekrar görüşmek üzere:)

Ekli dosyayı görüntüle 12357 Ekli dosyayı görüntüle 12358 Ekli dosyayı görüntüle 12359 Ekli dosyayı görüntüle 12360 Ekli dosyayı görüntüle 12361 Ekli dosyayı görüntüle 12362
Vay hocam hayırlı olsun. Çok güzel bir başlangıç olmuş. Araç harika, ürünler harika. Emeğinize sağlık. Bu arada klin eldiveni paket yeni açıldı herhalde:komik:

KaiZeN

Tecrübeli Detaycı
Üye
Vay hocam hayırlı olsun. Çok güzel bir başlangıç olmuş. Araç harika, ürünler harika. Emeğinize sağlık. Bu arada klin eldiveni paket yeni açıldı herhalde:komik:
Sağolasın Emre hocam. Eldiveni her yıkamada kullanıyorum:) Ortalamanın üzerinde temizlik ve titizlik durumum olduğu için iyi bakıyorum:)

Son düzenleme:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
Ellerine sağlık güzel uygulama olmuş

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

abarutcu40

Çaylak Detaycı
Üye
hocam çok güzel olmuş elinize sağlık Allah kaza bela vermesin araçta çok güzel

nuriksari

Profesyonel Detaycı
Üye
Ellerinize sağlık gayet güzel bir başlangıç olmuş alınan ürünler bence çok başarılı ve kaliteli zamanla uygulamalarını burdan paylaşırsanız takip edelim keyifle okudum. Naçizane tavsiyem demirtozu ve kil uygulaması yapmadan önce araç yıkaması yapılmış olsun yüzey olabildiğine kirlerden arınmış olsun yani çift kova yıkamadan sonra bu işlemleri bitirip durulama yapmanız. Bir de aynı eldiveni etek altı marşpiyel vs de olsa hem jant hem araçta kullanmamanız. Tekrar ellerinize sağlık. Anlatım, ürünler, detaylar, fotoğraflama gerçekten emek verilmiş ve gayet keyifli.

Kerim07

Çaylak Detaycı
Üye
Elimize sağlık kaliteli ürünler güzel uygulama ve sonuç gayet parlak bir beyazlık

KaiZeN

Tecrübeli Detaycı
Üye
Ellerine sağlık güzel uygulama olmuş

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Sağolasın hocam.

Maşallah ellerine sağlık. Ipıldıyor beyaz wolf:mutlu:
Çok teşekkürler. Mümkün olduğunca parlatmaya çalıştık:)

hocam çok güzel olmuş elinize sağlık Allah kaza bela vermesin araçta çok güzel
Sağolasın hocam, amin hepimize..

Elimize sağlık kaliteli ürünler güzel uygulama ve sonuç gayet parlak bir beyazlık
Teşekkürler hocam. Forum sayesinde bütçeye göre en iyilerini seçmeye çalıştım:)

KaiZeN

Tecrübeli Detaycı
Üye
Ellerinize sağlık gayet güzel bir başlangıç olmuş alınan ürünler bence çok başarılı ve kaliteli zamanla uygulamalarını burdan paylaşırsanız takip edelim keyifle okudum. Naçizane tavsiyem demirtozu ve kil uygulaması yapmadan önce araç yıkaması yapılmış olsun yüzey olabildiğine kirlerden arınmış olsun yani çift kova yıkamadan sonra bu işlemleri bitirip durulama yapmanız. Bir de aynı eldiveni etek altı marşpiyel vs de olsa hem jant hem araçta kullanmamanız. Tekrar ellerinize sağlık. Anlatım, ürünler, detaylar, fotoğraflama gerçekten emek verilmiş ve gayet keyifli.
Çok teşekkürler Nurettin hocam elimden geldiğince paylaşıcam:) Aracın genel olarak temiz olması ve ön yıkamadan sonra ufak bir test yaptığımda temiz çıkınca hadi dedim sonra çift kova yaparım ama dediğin gibi önce yapıcam ne kadar temiz olsa da.. Bir tane daha eldiven al diyorsun hocam:) Etek altı marşpiyel için ayri, jant için ayrı:) O zaman ucuz yollu bir eldiven daha alalım:)

nuriksari

Profesyonel Detaycı
Üye
Çok teşekkürler Nurettin hocam elimden geldiğince paylaşıcam:) Aracın genel olarak temiz olması ve ön yıkamadan sonra ufak bir test yaptığımda temiz çıkınca hadi dedim sonra çift kova yaparım ama dediğin gibi önce yapıcam ne kadar temiz olsa da.. Bir tane daha eldiven al diyorsun hocam:) Etek altı marşpiyel için ayri, jant için ayrı:) O zaman ucuz yollu bir eldiven daha alalım:)
ön yıkamadan sonra temiz gelebilir ama çift kova uygulanmayan araç her zaman yeterince temiz değildir hele ki yüzeye kil uygulayacaksanız. Kaldı ki çift kova zaten yapmışsınız ama sonra olmuş :) Prensip olarak janta değen eldiven boyaya değmemesi taraftariyim farklı yüzeyler ve bulaşabilecek kir olabileceği için hattan. uygun ucuz makarna sünger ya da çinli kısa tüylü vs iş görecektir. Ben jantlarda Soft99 eldiven ve Autobrite yün eldiven kullanıyorum ve Soft99 Extra Gold şampuanın süngerini. Jantın yapısı ve kişisel tercihinize göre bir tane seçin.
Uygulama çok güzel olmuş tekrar ellerinize sağlık. Dodo wax in su iticiliği dayanımı ve boncuklaması hakkında bir sonraki yıkamayı merakla bekliyorum fikirlerinizi duymak için

KaiZeN

Tecrübeli Detaycı
Üye
ön yıkamadan sonra temiz gelebilir ama çift kova uygulanmayan araç her zaman yeterince temiz değildir hele ki yüzeye kil uygulayacaksanız. Kaldı ki çift kova zaten yapmışsınız ama sonra olmuş :) Prensip olarak janta değen eldiven boyaya değmemesi taraftariyim farklı yüzeyler ve bulaşabilecek kir olabileceği için hattan. uygun ucuz makarna sünger ya da çinli kısa tüylü vs iş görecektir. Ben jantlarda Soft99 eldiven ve Autobrite yün eldiven kullanıyorum ve Soft99 Extra Gold şampuanın süngerini. Jantın yapısı ve kişisel tercihinize göre bir tane seçin.
Uygulama çok güzel olmuş tekrar ellerinize sağlık. Dodo wax in su iticiliği dayanımı ve boncuklaması hakkında bir sonraki yıkamayı merakla bekliyorum fikirlerinizi duymak için
En son janta geçiyorum ama yine de farklı eldiven kullanayım. Bacanağa parlatan adamlardan magic kuzu yünü eldiven almıştım onu kendime ayırırım olmadı:) Yada belirttiklerinden bir tane ediniririm. Teşekkürler

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Ellerinize sağlık güzel bir uygulama olmuş. :alkis: Aracınızı da iyi günlerde kullanın :hava:

frkozdmr

Tecrübeli Detaycı
Üye
Konu başlığı slogan gibi olmuş. Çokta güzel olmuş. Dogru söylemişsiniz. Beyazlar da Parlar...
Elinize emeğinize sağlık... Sağlıklı günlerde kullanın..

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
Tertemiz olmuş pek de güzel olmuş :nazar:. Bu arada ben bu jantı sadece mk7 allstar ile geliyor diye biliyordum demek 7,5’da highlineda da geliyormuş.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
Eline sağlık, güzel uygulama olmuş, benimde gözüme takılanlar vardı ama Nuri bahsetmiş bunlardan tekrar etmeyeyim. Güle güle kirletin.

KaiZeN

Tecrübeli Detaycı
Üye
Tertemiz olmuş pek de güzel olmuş :nazar:. Bu arada ben bu jantı sadece mk7 allstar ile geliyor diye biliyordum demek 7,5’da highlineda da geliyormuş.
Saolasın hocam. Bu jant madrid diye geçiyor. Dediginiz gibi allstar larda standart, highline da opsiyondu. Ancak ben bu jantları ilk golfümde kışlık lastikler için almıştım 2.el. Benim ilk golfümde 2016 model tungsten griydi :) Jantlari alirken üzerinde michelin cross climate vardi 2015 yili uretimi. Ancak önümüzdeki kışı çıkarır. Bu sebeple dört mevsim olunca değiştirmedim kış bitimine kadar kullanıp lastikleri atıcam. Orjinal jantlarım dijon standart:)