Bozkırkurdu’na muhtelif uygulamalar

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
Eveet herkese selam. Aracıma yaptığım/yapacağım uygulamalarla ilgili nihayet ayrık bir konu...
Tüm mesajları görmek için lütfen giriş yapın. Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
Kardeşim eline sağlık ne güzel resimli, akıp giden bir konu olmuş. Wax öncesi bir kil eldiven olabilirdi aslında. Resim işi zorluyor bazen adamı. Ama işin güzelliğide orda oluyor sonrasında.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
Kardeşim eline sağlık ne güzel resimli, akıp giden bir konu olmuş. Wax öncesi bir kil eldiven olabilirdi aslında. Resim işi zorluyor bazen adamı. Ama işin güzelliğide orda oluyor sonrasında.
Yahu fotoğraf işi zormuş çok :D. Bu arada kil eldiven yaptım abi de fotoğraf çekemedim elim ıslaktı hep. Delillerim var :D;

Ekli dosyalar

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
Ellerine sağlık güzel uygulama olmuş. Konuda çok keyifli zevkle okudum.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

ccibb

Profesyonel Detaycı
Üye
Ha şöyle
Bana bunlarla gel aga
Bu araç kendine özel konuyu hakediyordu
Sonunda hakkını vermişsin
Ürünler uygulama maaşallah hepsi on numara olmuş
Yalnız o böcek kalıntısı temizlediğin sünger bana çok masum gelmedi naçizane dikkat etmeni öneririm ;)
Son olarak final fotoğraflarını biraz bol çek de gözlerimiz şenlensin
Bu arada bu uygulamaya hemen alıştık
Bundan sonra daha aşağısı kurtarmaz
Senden hep artan bir performans bekliyorum :p

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
Anammm neler çıkmış ortaya arasana birader yardım ederdik hemde sohbet ederdik nolcaktı :)
Eline koluna sağlık çok güzel olmuş bu arada yattığın yeri bugün çok beğenmişsindir :komik:

M U R A T

Usta Detaycı
Üye
Ellerine sağlık güzel uygulama olmuş :)
Foto bu işin en zor yanı gerçekten

green_spell

Uzman Detaycı
Üye
Ellerinize sağlık, bol fotoğraflı ve en ufak detayın anlatıldığı süper bir konu olmuş. Teşekkürler :)

Son düzenleme:

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
Senin beyanın yeter kardeşim delile ne hacet:)<3
Ellerine sağlık güzel uygulama olmuş. Konuda çok keyifli zevkle okudum.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Ha şöyle
Bana bunlarla gel aga
Bu araç kendine özel konuyu hakediyordu
Sonunda hakkını vermişsin
Ürünler uygulama maaşallah hepsi on numara olmuş
Yalnız o böcek kalıntısı temizlediğin sünger bana çok masum gelmedi naçizane dikkat etmeni öneririm ;)
Son olarak final fotoğraflarını biraz bol çek de gözlerimiz şenlensin
Bu arada bu uygulamaya hemen alıştık
Bundan sonra daha aşağısı kurtarmaz
Senden hep artan bir performans bekliyorum :p
Teşekkürler efenim. Telefonumun şarjı bitti çekemedim içi yaptıktan sonra :(. Dışarı çıkartınca çekip ekleyeceğim. Bu arada böcek süngeri fazla bastırılmadığı sürece sıkıntı olmuyor. 2 seneden uzun süredir kullanıyorum. Özellikle camdaki lekeler hele ki güneşe maruz kalmışsa başka türlü çok zor çıkıyor. Bu sene çok kez şehir dışı gittim geldim. Sprey ürünler bunun kadar iyi temizlemiyor.
@Paian, eline saglik :nazar: mercedesler gibi pol de baslayip tertipli duzenli finish gelmis :alkis:
Son düzlükte mekanik hata yaşadım (telefonumun şarjı bitti) o yüzden eksik oldu fotolar. Bir dahaki tur tamamlayacağım ama :D.
Anammm neler çıkmış ortaya arasana birader yardım ederdik hemde sohbet ederdik nolcaktı :)
Eline koluna sağlık çok güzel olmuş bu arada yattığın yeri bugün çok beğenmişsindir :komik:
Valla çok iyi olurdu da spontane gelişti. Gerçi sonradan aklıma geldi ama dün canından bezmiş gibiydin ses etmedim o yüzden. Şu motora bir el atabilirsek çogzel olacak ama :D.
Ellerine sağlık güzel uygulama olmuş :)
Foto bu işin en zor yanı gerçekten
Eyvallah dostum teşekkür ederim. Foto işi tek olununca zor oluyor. Bu sefer nispeten gündüz yıkayabildiğim için çekeyim dedim. Neyse bu tür böyle olsun.
Olmuş bu, tertemiz:D
sahibinden detaylı mermi :taraa:

Valla güzel anlatım, güzel malzeme, güzel işçilik ellerine sağlık:atess:
Teşekkür ederim kalem iyi de kamera değil :komik:. Dönüşerek gelişeceğim artık :D.

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
Hallederiz müsait vakit haberleşelim benim garajda yıkarız güzelce binerim üstüne basarım suyu :)

nuriksari

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
Ellerinize sağlık gayet güzel bir uygulama olmuş; anlatım, kullanılan ürünler, detaylar, fotoğraflar hepsi harika. Keyifle okudum tekrar ellerinize sağlık güle güle kirlensin. Bu başlıkta rutin yıkamaları, başka detay uygulamaları, güncellemeleri paylaşırsanız takipte kalalım.

P.S. Araçlara takılan isimlerde yaratıcıyız vesselam. :) Tampon etek altı marşpiyel vs araca ait neresi olursa olsun 2. eldiven bence mutlaka şart ama naçizane tavsiyem aynı eldiven janta değmesin ne kadar temiz olsa da dikkat etseniz de jant farklı bir materyal ordan herşey bulaşabilir araca.

ttopak

Tecrübeli Detaycı
Üye
Elinize sağlık. Uygulama anlatımı ve kullanılan malzemeler çok güzel. Sonuçlara söylenecek söz yok. Maşallah. Artık devamını bekleriz uygulamaların.

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

frkozdmr

Tecrübeli Detaycı
Üye
Detaylı uygulama, akıcı ve zevkli anlatım için teşekkür ederiz.
Elinize, emeğinize sağlık.

muratyz

Tecrübeli Detaycı
Üye
Elinize sağlık keyifle okudum :alkis: böyle uygulamaları okumak ayrı bi keyif veriyor insana.
Aracınızın rengide muhteşem en sevdiğim gri tonu.Maşallah

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Üstat ellerine sağlık. Kullandığın farklı ürün ve karışımlar deneme iç güdüsünü uyandıran cinsten :halay:

Daha geçen gün buna benzer bir uygulama yaptığım için yorgunluğunu tahmin edebiliyorum :of:

Senden böyle uygulamalar görmek ve okumak çok keyifli. Bizleri bu zevkten mahrum bırakma. :alkis:

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
Hallederiz müsait vakit haberleşelim benim garajda yıkarız güzelce binerim üstüne basarım suyu :)
Başlıkta bozalabozbaşlıpisporsuk gibi olmuş
Direkt Zeki Müren sesi ile okudum :).
Ellerinize sağlık gayet güzel bir uygulama olmuş; anlatım, kullanılan ürünler, detaylar, fotoğraflar hepsi harika. Keyifle okudum tekrar ellerinize sağlık güle güle kirlensin. Bu başlıkta rutin yıkamaları, başka detay uygulamaları, güncellemeleri paylaşırsanız takipte kalalım.

P.S. Araçlara takılan isimlerde yaratıcıyız vesselam. :) Tampon etek altı marşpiyel vs araca ait neresi olursa olsun 2. eldiven bence mutlaka şart ama naçizane tavsiyem aynı eldiven janta değmesin ne kadar temiz olsa da dikkat etseniz de jant farklı bir materyal ordan herşey bulaşabilir araca.
Teşekkür ederim beğenilmesine sevindim. Güncellemeleri ve sair uygulamaları muhakkak paylaşırım. Eldiven konusunda haklısınız normal şartlar altında kesinlikle marşpiyel ve jant için ikinci eldiven lazım. Ama ben genellikle jantların ön yüzünde el fırçası kullanıyorum, Derin kısımlara ise CG Ferret Brush kullanıyorum. Yani aslında eldivene çok ihtiyacım kalmıyor. Burada yapmamın sebebi teoride jantlara seramik de uygulayacaktım o sebeple iyice temiz olsun istedim. Zaten eldivenden önce KC FB + AB Very Cherry uygulaması görmüştü. Yorulunca o iş de yattı :).

Bu arada esasen ilk mesaja yazacaktım da dedim mevzuyu uzatmayayım ama madem soruldu "Bozkırkurdu"nun nereden geldiğini açıklayayım :). Alman asıllı bir yazar vardır Hermann Hesse. Benim de çok sevdiğim ve en bilinen romanının adı "Der Steppenwolf" (Tr: Bozkırkurdu) Yabancı forumlarda Wolf>Golf benzerliğinden ötürü (ve tabi bir sebebi daha var) bu yakıştırma kullanılıyor. Türkçeye çevrildiğinde bu sesçil benzerlik yitirilse de Ankara'nın bozkırından yakalıyor yine de. Durum budur :D. Hatta bir de kitaptan alıntı bırakayım;

"İnsanı geriye götürecek bir yol yoktur asla, kurda, çocuğa götürecek bir yol yoktur. Nesnelerin başlangıç noktasında ne suçsuzluk yer alır, ne saflık; görünürde en ilkeli de olsa tüm yaratıklar daha yaratıldığı anda suçludur, kendi içinde çelişkilidir, pek çok parçaya bölünmüş durumdadır, oluşum sürecinin kirli ırmağına kaldırılıp atılmıştır. Bundan böyle asla ama asla suyun akışına ters yönde yüzemez. Yol gerisingeri suçsuzluğa, yaratılmamışlığa, Tanrı’ya değil, ileriye götürür insanı; kurtluğa ya da çocukluğa değil, boyuna suçtan içerilere, boyuna insanlaşmanın daha derinliklerine taşır."

Elinize sağlık. Uygulama anlatımı ve kullanılan malzemeler çok güzel. Sonuçlara söylenecek söz yok. Maşallah. Artık devamını bekleriz uygulamaların.

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim devamı gelecek :).
Detaylı uygulama, akıcı ve zevkli anlatım için teşekkür ederiz.
Elinize, emeğinize sağlık.
Teşekkür ederim :).
Elinize sağlık keyifle okudum :alkis: böyle uygulamaları okumak ayrı bi keyif veriyor insana.
Aracınızın rengide muhteşem en sevdiğim gri tonu.Maşallah
Teveccühünüz efendim :). Tungsten bu arabaya gerçekten yakışıyor.
Üstat ellerine sağlık. Kullandığın farklı ürün ve karışımlar deneme iç güdüsünü uyandıran cinsten :halay:

Daha geçen gün buna benzer bir uygulama yaptığım için yorgunluğunu tahmin edebiliyorum :of:

Senden böyle uygulamalar görmek ve okumak çok keyifli. Bizleri bu zevkten mahrum bırakma. :alkis:
Teşekkür ederim efenim foruma layık olduysa ne mutlu. Karışım işini çok seviyorum ben ne yardan ne serden hesabı :D.