Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
1:10 Valet Pro apc ile iç mekanı temizledim. Beyaz boyalı aksamlarda cif kullandım. Koruma olarak plastiklere Nasiol CabinShine, vinil aksamlar ve taban döşemesine Autofinesse Spritz uyguladım. Kapı menteşelerini ve raylarını sıvı gresle yağladım. Haftaya koltukları, tavanı ve motoru temizleyeceğim.
Ekli dosyayı görüntüle 7183
Ekli dosyayı görüntüle 7184
Ekli dosyayı görüntüle 7186
Ekli dosyayı görüntüle 7187
Ekli dosyayı görüntüle 7189
Ekli dosyayı görüntüle 7190
Ekli dosyayı görüntüle 7191
Ekli dosyayı görüntüle 7192
Ekli dosyayı görüntüle 7185
Ekli dosyayı görüntüle 7188
Sağol Emre :(

Senin de ellerine sağlık. Çok güzel temizlik yapıyorsun. Benim temizlik tecrübem az mesela. Çok kirlenen bir araç olmadığı için. Ancak sizin iş gereği kirleniyor. Bu nedenle zaman zaman tecrübelerini paylaş bizimle. Faydalanalım :arkadass:

Emre Mert

Tecrübeli Detaycı
Üye
Sağol Emre :(

Senin de ellerine sağlık. Çok güzel temizlik yapıyorsun. Benim temizlik tecrübem az mesela. Çok kirlenen bir araç olmadığı için. Ancak sizin iş gereği kirleniyor. Bu nedenle zaman zaman tecrübelerini paylaş bizimle. Faydalanalım :arkadass:
Estağfurullah abi :). Birçok detayı atladım aslında. Beyaz boyalı aksamlar hem sigara hem de taşıdığımız mallardan dolayı kapkara olmuştu. Sırf 1.5 saat cifle boyalı aksamları temizledim ve çok yoruldum. Geri kalan kısımlara pek özenemedim. Artık yükte taşınmayacak zaten. Geri kalan kısımları da yavaş yavaş tamamlamaya çalışacağım.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Estağfurullah abi :). Birçok detayı atladım aslında. Beyaz boyalı aksamlar hem sigara hem de taşıdığımız mallardan dolayı kapkara olmuştu. Sırf 1.5 saat cifle boyalı aksamları temizledim ve çok yoruldum. Geri kalan kısımlara pek özenemedim. Artık yükte taşınmayacak zaten. Geri kalan kısımları da yavaş yavaş tamamlamaya çalışacağım.
Aslında cif ne kadar doğru tartışılır ancak bu tür bir araç değilde başka bir araç olsaydı yapmazdın sanırım değil mi?

Bu arada hayırdır iş değişikliği mi oldu? Artık yük taşınmayacak demişsin.

Emre Mert

Tecrübeli Detaycı
Üye
Aslında cif ne kadar doğru tartışılır ancak bu tür bir araç değilde başka bir araç olsaydı yapmazdın sanırım değil mi?

Bu arada hayırdır iş değişikliği mi oldu? Artık yük taşınmayacak demişsin.
Pasta çok uğraştırdı abi (Dyo ve Menzerna 2500). Cif daha kolay çıkarttı lekeleri. Fazla bastırmadığım için çizilme, matlaşma olmadı. Daha kaliteli veya yeni bir araç olsa zamana yayarak pastayla uğraşırdım tabi :)

İş değişikliği değil, babam yorulduğu için atölyeyi kapattı. Bir süre kafa dinleyecek :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Pasta çok uğraştırdı abi (Dyo ve Menzerna 2500). Cif daha kolay çıkarttı lekeleri. Fazla bastırmadığım için çizilme, matlaşma olmadı. Daha kaliteli veya yeni bir araç olsa zamana yayarak pastayla uğraşırdım tabi :)

İş değişikliği değil, babam yorulduğu için atölyeyi kapattı. Bir süre kafa dinleyecek :)
Hayırlısı olsun Emre. Sağlık en önemlisi. Gerisi boş zaten

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
@Emre Mert eline sağlık, pırıl pırıl olmuş yine. Artık yük taşınmayacağına sevindim. Artık bu garibi koleksiyonluk hale getirirsin sen. Bence şimdi bile öyle zaten. Devamını bekliyoruz.

Emre Mert

Tecrübeli Detaycı
Üye
@Emre Mert eline sağlık, pırıl pırıl olmuş yine. Artık yük taşınmayacağına sevindim. Artık bu garibi koleksiyonluk hale getirirsin sen. Bence şimdi bile öyle zaten. Devamını bekliyoruz.
Teşekkür ederim abi. Şuanki hali çok iyi değil aslında. Kaportacının hataları gün yüzüne çıkmaya başladı. Macunlar çatlıyor ufaktan. Ön ve arka tampon boyanacak, bagaj kapağı ve sağ arka çamurluktaki çatlaklara rötuş yapılacak, komple tüm araca elle Menzerna 2500 uygulayıp satılık ilanını güncelleyeceğim. Araç yaşına ve kilometresine göre diri, zorlamamıza rağmen masraf açmıyor, kullanımı çok çok keyifli, şehir içi çok pratik fakat uzun yola uygun değil malesef.

SubaruOutback

Uzman Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Haftasonu hava güzel diye bizde çocuğunu gönlünü yaptık o park senin bu park benim gezdik durduk :)
Subaru'yu mok götürüyor. Zaten yıkasam da hergün kullandığım yolun kısa bir bölümünde çamur var, bütün emekler boşa gidecek diye ellemiyorum.

ffsahin

Uzman Detaycı
Üye
Bugün aracı ceviz ile ön yıkama, ardından zymöl şampuan ile yıkama ve en sonda bitirici darbeyi çok sevdiğim Meguiars Ultimate Quick Wax ile vurdum...
Maşallah ayna gibi olmuş .
30 bin bakımına 18 bin km de girdik. 2. Yıl bakımı diye de adlandırabiliriz. Buyurun faturası

Bu arada Eskişehir Banaz Peugeot servisinde bu yaşadığım ikinci sıkıntı oldu. 2 seferdir kamera kayıtlarını incelettiriyorum bir şey çıkmıyor. Bu konuda yasal olarak ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum. İşte 800 lira + sol arka kapıda oluşan göçük. Bu bakım pahalıya patladı bana :aksii:
Çok geçmiş olsun . Araç içi kamera olsa belki nasıl olduğu anlaşılabilirdi.

Mentalfeed

Uzman Detaycı
Üye
Bugün aracı ceviz ile ön yıkama, ardından zymöl şampuan ile yıkama ve en sonda bitirici darbeyi çok sevdiğim Meguiars Ultimate Quick Wax ile vurdum...

Bişi diyecem bu ayna olarak kullanıyor mu :komik:

30 bin bakımına 18 bin km de girdik. 2. Yıl bakımı diye de adlandırabiliriz. Buyurun faturası

Ekli dosyayı görüntüle 7169

Bu arada Eskişehir Banaz Peugeot servisinde bu yaşadığım ikinci sıkıntı oldu. 2 seferdir kamera kayıtlarını incelettiriyorum bir şey çıkmıyor. Bu konuda yasal olarak ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum. İşte 800 lira + sol arka kapıda oluşan göçük. Bu bakım pahalıya patladı bana :aksii:

Ekli dosyayı görüntüle 7170

Ekli dosyayı görüntüle 7171
Çok geçmiş olsun tazecik arabaya binmekte arabacılığın ayrı bir kolu. Ayrı bir derdi. Bakımın hayırlı olsun güzel kmlere diyeyim, o göçük bizim burada çok oluyor o yüzden seninkide benziyor. Kapıyı açarken vurmuşlardır sonra amaan burayı vurduk ne oldu ki diye parmaklamışlardır. Elleyince düzelecek ya çok anlarlar ya. Çok can sıkıcı bir durum sağlam bir göçükçü iki dkya halleder fazlada tutacağını sanmıyorum. Geçmiş olsun

1:10 Valet Pro apc ile iç mekanı temizledim. Beyaz boyalı aksamlarda cif kullandım. Koruma olarak plastiklere Nasiol CabinShine, vinil aksamlar ve taban döşemesine Autofinesse Spritz uyguladım. Kapı menteşelerini ve raylarını sıvı gresle yağladım. Haftaya koltukları, tavanı ve motoru temizleyeceğim.
Ekli dosyayı görüntüle 7183
Ekli dosyayı görüntüle 7184
Ekli dosyayı görüntüle 7186
Ekli dosyayı görüntüle 7187
Ekli dosyayı görüntüle 7189
Ekli dosyayı görüntüle 7190
Ekli dosyayı görüntüle 7191
Ekli dosyayı görüntüle 7192
Ekli dosyayı görüntüle 7185
Ekli dosyayı görüntüle 7188
Şu dolmuş aldığı muameleyi sizede gösterse toyotayı unutturur valla. Güle güle kirletin. ;)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Bişi diyecem bu ayna olarak kullanıyor mu :komik:

Çok geçmiş olsun tazecik arabaya binmekte arabacılığın ayrı bir kolu. Ayrı bir derdi. Bakımın hayırlı olsun güzel kmlere diyeyim, o göçük bizim burada çok oluyor o yüzden seninkide benziyor. Kapıyı açarken vurmuşlardır sonra amaan burayı vurduk ne oldu ki diye parmaklamışlardır. Elleyince düzelecek ya çok anlarlar ya. Çok can sıkıcı bir durum sağlam bir göçükçü iki dkya halleder fazlada tutacağını sanmıyorum. Geçmiş olsun

Şu dolmuş aldığı muameleyi sizede gösterse toyotayı unutturur valla. Güle güle kirletin. ;)
Teşekkür ederim :( Ben de kapıyı açarlarken vurduklarını düşündüm ilk önce ama adam şoförün arka tarafında ne yapacak ki sol arka kapıyı açsın. Sonra bu düşüncem ile kendi kendimi çürüttüm :saskin:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
@_CaN_ Eylül 2018'de üç yıllık bakım için 1000 TL ödemiştim ben :yazik: , sizin 800 yine iyi gibi...:rolleyes:
Üç yıllık bakım içinde neler değişti. Ne tür bir bakım yapıldı acaba? Çünkü benim üçüncü yıl bakımında balatalar diskler şanzıman yağı ve fren hidroliği kontrolü var. Yani demek istemişler ki çok fena öpebiliriz :yazik:

green_spell

Uzman Detaycı
Üye
Üç yıllık bakım içinde neler değişti. Ne tür bir bakım yapıldı acaba? Çünkü benim üçüncü yıl bakımında balatalar diskler şanzıman yağı ve fren hidroliği kontrolü var. Yani demek istemişler ki çok fena öpebiliriz :yazik:
Filtreler ve yağ değişti diye hatırlıyorum hocam. Araç daha 17 binde. Rutin bir bakım oldu.
Balatalar bu sene değişebilir bende de, Yalnız balatalar,diskler, şanzıman yağı ve fren hidroliği falan eklenirse 2000 Tl olur herhalde benimde :dusun:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Filtreler ve yağ değişti diye hatırlıyorum hocam. Araç daha 17 binde. Rutin bir bakım oldu.
Balatalar bu sene değişebilir bende de, Yalnız balatalar,diskler, şanzıman yağı ve fren hidroliği falan eklenirse 2000 Tl olur herhalde benimde :dusun:
Benim araç tam otomatik şanzımana sahip. Yağ değişimi yok diyorlar ama bakacağız artık. Ben inanmıyorum bu tip şeylere. Avrupada araçların ömrü 10 yıl olduğu için adamlar lifetime diyor. Yani 10 yıl kullan yağı değiştirme zaten arabanın ömrü dolacak mantığı var. Ancak durum bizde böyle değil. 30 yıllık araçlara biniyoruz. Bu nedenle 5. yılda değiştirmeyi düşünüyorum. Fakat yağı çok pahalı.

Bakınız >>>> Şanzıman yağı fiyatı

Bosch car servislerinde fren hidrolik yağı profesyonel şekilde değiştiriliyor. Aklınızda olsun. Daha önce tecrübe etmiş ve çok memnun kalmıştım. Makineleri falan var yani.

Aslına bakarsanız sizin fiyatta fena değil. Bana ilk verilen teklifte 1280 lira dediler. Başka bir servisin (Bursa Şançelik) %25 iskonto yapması üzerine Eskişehirdeki servis de iskonto yaptı. Faturaya dikkat ettiyseniz polen filtresi yok. Ellerinde kalmamış. Amatörlüğün böylesi yani. Yoksa 900 lira üzerinden anlaşmıştık.