Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye

20 gündür yıkamaya fırsat bulamadığım aracımı yıkadım.

Bu bej paspaslar temizken çok şık duruyor ama temizlemesi tam bir eziyet. Asla tam olarak temizlenmiyor :(
Sihirli sünger işe yaramadı mı? Gerçi uzun vadede yıpratır ama bir kamu şoförü tanıdık fluence ın bej paspaslarını cif ve sihirli süngerle ovarak temizlerdi. Tabi kamu arabası olunca üzerine çok düşmüyorlar ama tertemiz yapardı.

erguel

Tecrübeli Detaycı
Üye
Sihirli sünger işe yaramadı mı? Gerçi uzun vadede yıpratır ama bir kamu şoförü tanıdık fluence ın bej paspaslarını cif ve sihirli süngerle ovarak temizlerdi. Tabi kamu arabası olunca üzerine çok düşmüyorlar ama tertemiz yapardı.
Sihirli sünger daha denemedim açıkçası, bu hafta temin edip bi deneyeceğim.

SubaruOutback

Uzman Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Dün pederin aracının lastiklerini değiştireyim, o ara jantların içini de temizlerim diye evden izin alıp fırladım gittim :) Kışlıkları taktırdığım muhterem lastikçi hem ağlanıyor hemde Pazar günü 12:00'de dükkan açmıyor. Ben de civarda lastikçi aradım taradım sonunda bir tane açık buldum. Şansıma da sıra falan yoktu. Ama kışlıkları taktırdığım muhterem lastikçi (sözde usta) artık hangi tork ile bijonları sıktıysa dün gittiğim lastikçide bijonlar yerinden kımıldamadı üstüne de çocuk (ne yapayım yaşı benden küçüktü, ben olmuşum 39 ne deseydim, çocuk işte :D ) demez mi, abi biraz daha devam edersem bijonlar kırılabilir dedi, bende kalsın dedim ve lastikleri değiştiremeden evin yolunu tuttum.
Ertesi gün sanayideki ustaya götürürüz o halleder diye düşündük. Ben ilgilenemedim, şehir dışına gitmem gerekiyordu. Saat 16:00 gibi bu iş ile uğraşan ofisteki arkadaşımı aradım, bijonları bu derece sıkan kişiyi yeddi ceddine kadar kalayladı.
Sonuç, 80 TL'lik iş 400 TL'ye bitti, birkaç bijon sizlere ömür oldu. Az öncede arkadaşım lastikleri getirdi, halen küp gibiydi.
Bundan sonra yine yolum lastikçiye düşerse önce duvarda sertifikası var mı yok mu ona bakacağım, alet edevat düzgün çalışıyor mu ona bakacağım, benim dediklerimi yapacak mı yapmayacak mı ona bakacağım herşey olumlu giderse de ilk taktığı bijonu birader bir sökmeyi denesene diyeceğim, sökülmezse artık kendisine yeni iş bakması için kariyer.net'ten ilanlar göstereceğim.

Şimdi elimde işini yapmayan, yapamayan, laf dinlemeyen... 2 ayrı kötü lastikçi var.

mustafacagri

Çaylak Detaycı
Üye
Çok kirli çok ama bari kusmaları alayım dedim
Çekecek makina lazım hasılı

Ekli dosyayı görüntüle 8866 Ekli dosyayı görüntüle 8867

20:1 vp carpet, nivea köpük ve titiz elbise fırçası

Ekli dosyayı görüntüle 8865

Kururken camlara buğu yapmasın diye bir çorap içinde pirinçte koydum
Sonuç Ekli dosyayı görüntüle 8864
Selametle
Vay be koltuktaki kusmalar bu şekilde bu kadar alınabiliyor muydu :) koltuklarım çok kirli olmasa da ben de bu nivea şişesi ve yıkama havlumu taramada kullandığım fırça ile ufak ufak temizleyeyim diyordum. 1/20 oranda ben de deneme yapayım siyah döşeme ye :) alkantara kumaşa carpet cleaner kullanmamın ne gibi zararı olur bana?

bahtitopal

Çaylak Detaycı
Üye
Vay be koltuktaki kusmalar bu şekilde bu kadar alınabiliyor muydu :) koltuklarım çok kirli olmasa da ben de bu nivea şişesi ve yıkama havlumu taramada kullandığım fırça ile ufak ufak temizleyeyim diyordum. 1/20 oranda ben de deneme yapayım siyah döşeme ye :) alkantara kumaşa carpet cleaner kullanmamın ne gibi zararı olur bana?
Benim aracımda alcantara deri döşeme var,alcantara narin bir malzeme carpet cleaner sulandırılarak kullanılır deselerde güvenemedim.koch chemie po deri alcantara temizleyicisi aldım.fırça kullanmadan sıktıktan sonra eğer makina varsa vakumla yoksa da temiz nemli microfiberle silin.ben o şekilde temizliyorum.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mentalfeed

Uzman Detaycı
Üye
Tabiki bu gerçek bir temizlik değil, güvenilir bir sulandırmayla güzel köpük ve temizlik elde ettik.
Fırça sert değil çok yumuşakta değil beğenerek kullanıyorum bime 2₺ gelmişti bir zamanlar

Deri için colourlock önerenler çok, deri namına tek yetkili olduğunu düşünürsek gayet normal tabi

Alcantrada nazik bir yapısı olduğundan belirli bir temizleme metodu var ve daha soft ürünler tercih ederek temizlik yapmalı, koch pol star epeyce övülen ve kullanılan bir ürün

mustafacagri

Çaylak Detaycı
Üye
Benim aracımda alcantara deri döşeme var,alcantara narin bir malzeme carpet cleaner sulandırılarak kullanılır deselerde güvenemedim.koch chemie po deri alcantara temizleyicisi aldım.fırça kullanmadan sıktıktan sonra eğer makina varsa vakumla yoksa da temiz nemli microfiberle silin.ben o şekilde temizliyorum.

Polstar benim de aklımda ancak 1 litreyi bölüşecek birini bulmam gerek yoksa 1 litre çok çok gelecek bana. Malum piyasada bölünmüş satış da yok. O zamana kadar 1-2 seferlik uygulama yapsam diye düşündüm de o zaman alkantara olan kısımları hiç ellemeyim.
Tabiki bu gerçek bir temizlik değil, güvenilir bir sulandırmayla güzel köpük ve temizlik elde ettik.
Fırça sert değil çok yumuşakta değil beğenerek kullanıyorum bime 2₺ gelmişti bir zamanlar

Deri için colourlock önerenler çok, deri namına tek yetkili olduğunu düşünürsek gayet normal tabi

Alcantrada nazik bir yapısı olduğundan belirli bir temizleme metodu var ve daha soft ürünler tercih ederek temizlik yapmalı, koch pol star epeyce övülen ve kullanılan bir ürün
aynen pol star şahane bir ürünmüş. Yapısı itibariyle korkutuyor alkantara. Bakalım ortak birini bulursam alıp deneyeceğim. Polstar ile de sanırım aynı bu şekilde uygulayıp hafif hafif fırçalasam doğru işlem yapmış olurum.

bahtitopal

Çaylak Detaycı
Üye
Polstar benim de aklımda ancak 1 litreyi bölüşecek birini bulmam gerek yoksa 1 litre çok çok gelecek bana. Malum piyasada bölünmüş satış da yok. O zamana kadar 1-2 seferlik uygulama yapsam diye düşündüm de o zaman alkantara olan kısımları hiç ellemeyim.
aynen pol star şahane bir ürünmüş. Yapısı itibariyle korkutuyor alkantara. Bakalım ortak birini bulursam alıp deneyeceğim. Polstar ile de sanırım aynı bu şekilde uygulayıp hafif hafif fırçalasam doğru işlem yapmış olurum.
Bende bekledim ama sonunda almak zorunda kaldım çevremde alcantara veya deri koltuklu araç sahibi arkadaşım yoktu. İndirim de 80 tl ye yakalamışken aldım 1 ay önce.Nemli bezle de silebilirsiniz genel temizlik maksatlı ben öyle yapmıştım.

Polonur

Usta Detaycı
Üye
Çok kirli çok ama bari kusmaları alayım dedim
Çekecek makina lazım hasılı

Ekli dosyayı görüntüle 8866 Ekli dosyayı görüntüle 8867

20:1 vp carpet, nivea köpük ve titiz elbise fırçası

Ekli dosyayı görüntüle 8865

Kururken camlara buğu yapmasın diye bir çorap içinde pirinçte koydum
Sonuç Ekli dosyayı görüntüle 8864
Selametle
Koltuklarımız aynı ben de carpet cleaner kullanarak rahatça temizliyorum kirleri ayrıca kusma filan da yapmadı ben de. Ben ürünü 1/50 önerilen oranda köpüksüz fısfıs şişede kullanıyorum ona rağmen etkili bir temizlik yapıyor. Tek handikapımız halı yıkama makinası olmaması Ama şimdilik carpet cleaner+elbise fırçası+havlu üçlüsü işi iyi görürüyor umarım ileride çok büyük bir kirlilik olmaz da bu şekilde idare edebiliriz.

ege

Uzman Detaycı
Test Uzmanı
Üye

20 gündür yıkamaya fırsat bulamadığım aracımı yıkadım.

Bu bej paspaslar temizken çok şık duruyor ama temizlemesi tam bir eziyet. Asla tam olarak temizlenmiyor :(
elinize saglık güzel temizlik olmuş yızdız yeniden parlamış . paspaslarda siyah kir degil ayakkabı izleri . tinerle çok rahat çıkar. bastırarak silin. iyi detaylar.

green_spell

Uzman Detaycı
Üye

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Kayınpederin tırı ile uğraştım biraz. Fazla fotoğraf yok kusura bakmayın :saskin:
Ziyaret amaçlı Kayseri’de olduğum için elimde valet pro carpet cleaner, valet pro apc ve fırça vardı. Aracın içi kötü durumdaydı. Kayınpeder 3. sahibi olduğu için aracın 2 gün temizlenmeye ihtiyacı vardı. Elimdeki valet pro apc de bazı yerlerde yetersiz geldi. Olduğu kadar artık.
Bu arada fotoğraflardaki kova gibi tam 4 tane çıktı.

Ekli dosyalar

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
Kayınpederin tırı ile uğraştım biraz. Fazla fotoğraf yok kusura bakmayın :saskin:
Ziyaret amaçlı Kayseri’de olduğum için elimde valet pro carpet cleaner, valet pro apc ve fırça vardı. Aracın içi kötü durumdaydı. Kayınpeder 3. sahibi olduğu için aracın 2 gün temizlenmeye ihtiyacı vardı. Elimdeki valet pro apc de bazı yerlerde yetersiz geldi. Olduğu kadar artık.
Elinize saglik. O kova gibi 4 tane ciktiysa gercekten nasil bir emek verdiginizi tahmin bile edemiyorum Ama sonucta kendine gelmis gibi duruyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
Ellerine sağlık Can hayırlı damat diye kayınpeder sevinmiştir

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Elinize saglik. O kova gibi 4 tane ciktiysa gercekten nasil bir emek verdiginizi tahmin bile edemiyorum Ama sonucta kendine gelmis gibi duruyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Çok çok ince detaylara giremedim yalan yok. Çok kirliydi çünkü. Tavan ve yatak bölümünde bulunan döşemeler değişeceği için o bölümlerde bulunan döşemeleri temizlemedim. Sadece kapı içlerindeki döşemeleri temizledim. Ancak önceki haline göre mükemmel oldu diyebilirim

Ellerine sağlık Can hayırlı damat diye kayınpeder sevinmiştir

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Aynen abi hayırlı damat konumundayız şuanda. Aslında bir polisaj projem var bu araca. Rengi de kırmızı ;)

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
Abi eline sağlık keşke başlamadan haber verseydin hem malzeme ayarlardık hemde yardıma gelirdik . Vp apc hafif gelir tıra :D