Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
Bugün kendi arabama el attım :)

Önce ceviz ile pre wash yaptım. Ardından duruşmadan flowey b33 foam lance, üstüne çift kova nanolex pure şampuan coklu eldiven sistemiyle girdim.

Zymol ital etkisi zayıflamıştı , m700 ile silip flex orbital ile autobrite cherry glaze, akabinde zymol titanyum girdim. Jantlara chemical guys wheel guard attım. Farlara soft99 nano hard clear attım. İç aksam da deri kısımları zymol ve colourlock ürünleriyle temizledim. Zymol conditioner ile besledim. :) haftaya deri Kalkan’ı atarım. Konsola sonax matt efekt, piyano siyahlara zymol detail wax ile girdim. Sonax airclim patlatıp kapattım.

Cok resim çekmedim uğraşamadım
açıkcası.

Önce
E97A0B73-F803-4037-87F3-B1E452231CBC.jpeg
Sonrası

CF789133-29B4-46F2-9835-C4769DDE9749.jpeg
74FC2FF4-AF06-4A9F-A732-7C7D35139913.jpeg
D5ADB539-5B80-4B77-905F-97870A039319.jpeg 00C2A5FE-9A02-4053-95FF-80DC5E3A5014.jpeg

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri

Önce ceviz ile pre wash yaptım. Ardından duruşmadan flowey b33 foam lance, üstüne çift kova nanolex pure şampuan coklu eldiven sistemiyle girdim.

Zymol ital etkisi zayıflamıştı , m700 ile silip flex orbital ile autobrite cherry glaze, akabinde zymol titanyum girdim. Jantlara chemical guys wheel guard attım. Farlara soft99 nano hard clear attım. İç aksam da deri kısımları zymol ve colourlock ürünleriyle temizledim. Zymol conditioner ile besledim. :) haftaya deri Kalkan’ı atarım. Konsola sonax matt efekt, piyano siyahlara zymol detail wax ile girdim. Sonax airclim patlatıp kapattım.

açıkcası.

Önce
Ekli dosyayı görüntüle 12103
Sonrası

Ekli dosyayı görüntüle 12104
Ekli dosyayı görüntüle 12105
Ekli dosyayı görüntüle 12106 Ekli dosyayı görüntüle 12107
Vay arkadaş bu resmen şov. Ürünleri kes :heyecan:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik

açıkcası.

Önce
Ekli dosyayı görüntüle 12103
Sonrası

Ekli dosyayı görüntüle 12104
Ekli dosyayı görüntüle 12105
Ekli dosyayı görüntüle 12106 Ekli dosyayı görüntüle 12107
Ellerine sağlık full++ dedikleri bu olsa gerek :alkis:

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun

emboli

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Çanakkale
Arkadaşımın aracı Hyundai ix35 üzerinde haftasonu eğlencesi düzelendik. Aracın boya durumu inanılmaz kötü durumdaydı (vernik çatlakları, kötü yapılmış rötuşlar, kuş pislikleri vs.) el ile getirebileceğimiz bir noktaya getirmeye çalıştık.
Ön yıkama ceviz ve yıkamacı köpüğü ile yapıldı. Yıkamacı köpüğünü tercih etme sebebim daha önce üzerine hiç koruma veya uygulama yapılmamış oluşuydu. Bütün kiri pisliği indirmek istedim. Daha sonra Autoglym liquid clay + koch cemie fb ile boyadan ve janttan demir tozlarını aldık.Valet pro turuncu kil ile cam ve boya üzerinden geçildi, Daha sonra ise Chemical Guys Hex Logis turuncu el pad ile Auto Finesse Tripple uygulamasını yaptık. Motor temizliği için de 3d orange degreaser + Wurth Engine Cleaner kullandıktan sonra Plastik parçalar için Koch Chemie PSS ile koruma altına alındı. Auto finesse uygulamasından sonra yüzeyde inanılmaz bir toz toplama durumu vardı. Bende bu hali ile bırakmak istemediğim için Gyeon Bathe ile ekstra bir yıkama yaptım. Sonuç fotoğraflarını sizlerle paylaşmak isterim. Ek olarak elimde çok az fusso kalmıştı onları da camlara uyguladım (chrisfix'de izlemiştim camlara wax sürüyordu). Aşağıdaki linkten su iticiliği görebilirsiniz.

VID 20190629 151242

IMG_20190629_120437.jpg
Ön kapı uygulama yapılmış olan arkadaı ki de uygulama için bekleyen.

IMG_20190629_152421.jpg IMG_20190629_152426.jpg IMG_20190629_151401.jpg

Ekli dosyalar

allper8

Amatör Detaycı
Üye
Gece gece girdim detaya gündüz sıcaktan yanıyor akşamda vücut sızıyor ohh miss çektim açık alana ışık altına. Önce içleri nemli bi bez ile tozlarını aldım kokpit özellikle sonrada adams interior ile bi güzel en önleride çift kat geçtim güneş fenaa. Camlarda kuruyan şampuandı bşylerdi iz vardı baktım camsil kesmiyecek önce vp apc ile arkasından shell cam suyu ipa karışımı ile girdim içlere sadece camsuyu mikroflament bez ile. Bezi tavsiye ederim sıfır partükül artığı bırakıyor. Bahane ile yeni gelen 3D final touch u da denedim. Kapı içidir altıdır direklerdir dikiz aynası dışıdır. Bikaç güne bidaha yıkar waxı yenilerim. Aynı şekilde geçen gün akşam sıcaktan rüzgardan prewashıdır şampuanıdır kuruma yaptığından iz yapan zaten bakım zamanı gelen kapı dış plastiklerine girmiştim onlarıda koch pss ile serin serin akşam terapisi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Tertemiz halı paspaslara gyeon fabric coat uygulayayım dedim hay demez olaydım. Aldım paspasları, evin holüne yaydım. İlk defa ürünü kullanacağım için nasıl uygulanır diye okudum ama yorgunluktan parkeleri maskelemedim ve iyi halt ettim.
Parkeler yapış yapış oldu, ne ile temizleyebilirim hiçbir fikrim, bilgim yok.
Bir daha evde otomobil ürünü kullanırsam...

Zehir gibi de kokuyormuş, bunun vereceği korumanın da... Fısfıs kafalı ürün diye kokusu, dumanı ...vs'si olmaz dediydim ama malesef oldu. Hanımlada haliyle papaz olduk.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@El_Diablo Dün akşam, senin tedarik ettiğin Sonax lack protect'i uyguladım bakalım ne kadar dayanım sağlayacak. Gerçi sürekli benim kontrolümde de olmayacak ama olabildiğince ben yıkamaya çalışacağım :) 1-2 hafta sonra ilk yıkama videosu ile uygulama videolarını paylaşacağım, umarım uygulama videolarında netlik sorunu olmamıştır :(

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Dış yıkama yaptım bugün,ceviz v1 üstüne ceviz v2 ve ansf karışımı. Kova yıkaması nanomagic,lastiklere Sarp. En son Dr Beasley’s liquid carnauba wax sürdüm.

Fatih Şahin
Haydaa ışıklaraidan mı yansımlardan mı çok hökeli:boxing: duruyor. Ellerine sağlık

dati_bubu

Amatör Detaycı
Üye
İl
Kocaeli

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Uzun zaman sonra bugün arabaya girişeyim dedim.

Ekli dosyayı görüntüle 11573

Önden Secho + ceviz ikilisi ile arabaya giriştim.

Ekli dosyayı görüntüle 11572

Ardından Flowey B33 ile köpük şov yaptım. Fakat fotoğraf çekmeyi unutmuşum. O sırada neredeyse 1 yıldır temizlemediğim motor aklıma geldi.

Sonax mos2 oil ile devreleri korumaya alıp B33’ü motora verdim ve fırça ile giriştim.

Ekli dosyayı görüntüle 11574

Daha sonra jantlara Koch Chemie Reactive Rust Remover, Valet Pro kimyasala dayanıklı fırça, Wheel Woolies ve Chemical Guys jant fırçası ile giriştim.

Ekli dosyayı görüntüle 11575
Ekli dosyayı görüntüle 11576

Daha sonra jantları durulayıp tek kova 7 eldiven ve Zymol Auto Wash ile arabayı yıkadım.

Sonraki adımda panellere Koch Chemie RRR uyguladım. Her zamanki gibi bir şey çıkmadı :)

Arabayı durulayıp Marflo kil eldiveni ve Dr. Beasley’s kil kaydırıcı uyguladım.

Sonrasında tekrar durulayıp kuruladım. Kurulamada “I hate detailing long pile microfiber” bezi kullandım. 40 yıllık detay hayatımda üstüne tanımam.

Arabaya hangi waxı uygulasam diye düşünürken elime yarım kutu Chemical Guys 5050 geldi. Kısmet bunaymış diyerek giriştim.

Ekli dosyayı görüntüle 11577

İç panellerde Lexol Leather Cleaner, Lexol Leather Conditioner ve Lexol Vinylex uyguladım. Uygularken Valet Pro fırçalar ile Chemical Guys mavi mikrofiber ped kullandım.

Camları içerden Adam’s cam temizleyici ve Zwipes Waffle bez ile sildim.

Son olarak lastiklere Flowey R4 uygulayıp jantları Dr. Beasley’s Wheel Seal ile korumaya aldım.

Ekli dosyayı görüntüle 11578
Aradan 1 ay geçti. Araba yaklaşık 3000 km yol yaptı. Bugün hava kızdırınca akşam üstü yağan yağmurda Chemical Guys 5050 waxın boncukları.

D1653F00-D7A2-450E-A92D-86D4883C3135.jpeg