Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

melo15

Çaylak Detaycı
Üye
Dün bende yerdeki metal bir çıkıntıyı rampa aşağı görememden ötürü aracımın sağ ön tampon kısmından sis farı çerçevesini parçalayıp birazda tamponu deforme ettim. İnince cam suyunun aktığını gördüm korktum depoya mı bir zarar verdik diye ancak sadece alttaki cam suyu pompası yerinden çıkmış. 10 yıldır araba kullanırım ilk kazam sayılır. Sağlık olsun diyip geçeceğiz tamponu boyatma düşüncem vardı şimdi gerçekleşmek zorunda kalacak. Almayı düşündüğüm detay ürünlerinide bir süre ertelemem gerekecek sanırım.:)

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Polisaj yapıldı sonrasında Poorboys White Diamond uygulanıp son olarak Dr. Beasley Carnauba Wax uygulandı....

ellerinize saglık sayın admin @Pro . carnaubalar yazla kendini göstermeye başladı. maşallah. güzel günlerde kirletin.
Yaklaşık 2 ay sonra genel temizlik yaptım.Bu arada hafiften yayla çamuru da yedik.
Önce içini süpürüp ardından yıkamaya geçtim.

Nemli şortla kısa süreli temas sonucu ön koltuk leke yapmıştı onuda Auto Glym hi foam ile fırçlayıp kuru bez ardından nemli bez sonra tekrar kuru bez ile sildim. Gün sonunda kuruduğunda leke geri gelmedi genelde de pek gelmiyor çok kirli olmadığı için.

Çok kirli olduğundan pompa ile önce 1/4 çeviz durulamadan üzerine Allah ne verdiyse Valet Apc-ANSF-Koch MZR azıcı da su ile köpük şov yaptık.Kormaya gerek yok çünkü koruma yok:)

Ceviz çalışırken.

Beyaz ile kirleri sökelim adlı çalışma:deli:

Durulamadan sonra cam fitil aralarını Apc fırçalayıp sildim ama foto çekmemişim.
Ardından tek kova Adams Shampoo ile yıkayıp tek kat Klin korea ile kuruladım. Üzerine ayıp olmasın diye ( polisaj-wax-seramik folyo vs yok :() zamanında sayın @Murat ın kampanyalı zamanlarından toplu alımla hediye verdiği dr. Beasley's The final finish uyguladım. Lastiklere Endurance jel, dış plastik aksamlara Koch pss uyguladım. İç kısımlarda yer yer leke olan plastikleri silip torpidoya Sonax matt effect uyguladım.
Bitişler diyelim.

ellerinize saglık iç dış güzel temizlik olmuş. beyaz bembeyaz olmuş ellerinizde . güzel günlerde kirletin. iyi detaylar.
bizde detaylı bir iç dış motor jant cam yaptık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
elinize saglık beyazların show yaptıgı bir hafta.ak pak olmuş. güzel günlerde olsun. iyi detaylar.

Dün bende yerdeki metal bir çıkıntıyı rampa aşağı görememden ötürü aracımın sağ ön tampon kısmından sis farı çerçevesini parçalayıp birazda tamponu deforme ettim. İnince cam suyunun aktığını gördüm korktum depoya mı bir zarar verdik diye ancak sadece alttaki cam suyu pompası yerinden çıkmış. 10 yıldır araba kullanırım ilk kazam sayılır. Sağlık olsun diyip geçeceğiz tamponu boyatma düşüncem vardı şimdi gerçekleşmek zorunda kalacak. Almayı düşündüğüm detay ürünlerinide bir süre ertelemem gerekecek sanırım.:)
çok geçmiş olsun. tampon bu vesileyle aradan çıkmış olur diyerek avutmak en mantıklısı.. detay ürünleri beklesin önemli degil.

Emre Mert

Usta Detaycı
Üye
Staj yaptığım firmanın aracının farları gözüme takıldı. Cutting pad+Dyo kalın pasta üzerine finishing pedle Scholl Concepts S40 uyguladım. 8 yaşında hiç uygulama görmemiş farlar zımpara kullanmamama rağmen sıfır gibi oldular neredeyse.
IMG_20190711_143103.jpg
IMG_20190711_164638.jpg
IMG_20190711_164645.jpg
IMG_20190711_170147.jpg
IMG_20190711_173210.jpg

Sanayi bölgesi olması sebebiyle boya kısa sürede demir tozuyla doluyor. Araca 1.5 ay önce seyyar bir polisajcıya uygulama yaptırmışlar. Bütün boyasız plastikler pasta lekesi olmuş, Alt kısımlara fazla özenilmemiş, stoplara dokunulmamış, çizikler tamamen giderilmemiş. Çok yoğun olmasa bile makine izleri vardı. Dayanamadım kaputa giriştim. Kil demir tozlarını tamamen alamadı. Demir tozu temizleyici yanımda olmadığı için direkt olarak polisaj yaptım. Son olarakta Turtle Wax Extreme Nano Tech wax uyguladım. Waxın kokusu ve parlaklığı müthiş. Staja keşke daha erken başlasaymışım. Keyifle çalışırdım bu aracın üzerinde. Opak siyah emeğin karşılığını net bir şekilde veriyor :)

IMG_20190711_165245.jpg
IMG_20190711_170115.jpg
IMG_20190711_140008.jpg
IMG_20190711_164653.jpg
IMG_20190711_165250.jpg
IMG_20190711_170120.jpg
IMG_20190711_171459.jpg
IMG_20190711_174136.jpg

ormancı

Çaylak Detaycı
Üye
Staj yaptığım firmanın aracının farları gözüme takıldı. Cutting pad+Dyo kalın pasta üzerine finishing pedle Scholl Concepts S40 uyguladım. 8 yaşında hiç uygulama görmemiş farlar zımpara kullanmamama rağmen sıfır gibi oldular neredeyse.
Ekli dosyayı görüntüle 12330
Ekli dosyayı görüntüle 12331
Ekli dosyayı görüntüle 12332
Ekli dosyayı görüntüle 12333
Ekli dosyayı görüntüle 12334

Sanayi bölgesi olması sebebiyle boya kısa sürede demir tozuyla doluyor. Araca 1.5 ay önce seyyar bir polisajcıya uygulama yaptırmışlar. Bütün boyasız plastikler pasta lekesi olmuş, Alt kısımlara fazla özenilmemiş, stoplara dokunulmamış, çizikler tamamen giderilmemiş. Çok yoğun olmasa bile makine izleri vardı. Dayanamadım kaputa giriştim. Kil demir tozlarını tamamen alamadı. Demir tozu temizleyici yanımda olmadığı için direkt olarak polisaj yaptım. Son olarakta Turtle Wax Extreme Nano Tech wax uyguladım. Waxın kokusu ve parlaklığı müthiş. Staja keşke daha erken başlasaymışım. Keyifle çalışırdım bu aracın üzerinde. Opak siyah emeğin karşılığını net bir şekilde veriyor :)

Ekli dosyayı görüntüle 12339
Ekli dosyayı görüntüle 12341
Ekli dosyayı görüntüle 12335
Ekli dosyayı görüntüle 12337
Ekli dosyayı görüntüle 12340
Ekli dosyayı görüntüle 12342
Ekli dosyayı görüntüle 12343
Ekli dosyayı görüntüle 12344
Emre ellerine sağlık. L200 lerin verniği nasıl sert mi?

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulamalara bugün devam ettim. Kombinasyon dünkü gibi. ( Dyo kalın pasta, Scholl Concepts S40, Turtle Wax Extreme Nano Wax)
Ekli dosyayı görüntüle 12366
Ekli dosyayı görüntüle 12367
Ekli dosyayı görüntüle 12365

Symbol'ün önceki halini çekmeyi unuttum. Durumu yukarıdaki gibiydi.
Ekli dosyayı görüntüle 12368
Ekli dosyayı görüntüle 12369
Ekli dosyayı görüntüle 12370
Ekli dosyayı görüntüle 12371
Emre ellerine sağlık da senin staj yaptığın yer ne üzerine çalışıyor merak ettim :D