Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

ttopak

Tecrübeli Detaycı
Üye
Bugün polen filtresini çıkarıp temizledim. Ortalama 3-4 bin km de bir yapıyorum her seferinde tozlu çıkıyor ki bu kmyi özellikle yazları 1 buçuk ay da yapıyorum. Kotu koku yoktu ama yine hoş kokusunu sevdigim için little trees invisi vanilya kokularından yerleştirdim tavsiye ederim kapalı sistem de olduğu için en az 1 ay klima açıldıkça derinden kokusu geliyor hem boğucu bı koku olmuyor hemde guzel koku veriyor .

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben sevdigim parfümden sıkıyorum polen filitresine.

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tonyukuk07

Tecrübeli Detaycı
Üye
Astra K benzinli ise yaylarda sorun yok ise üstüne bir de satılık ise fiyat uygun olursa alabilirim.
Evet hocam benzinli motor uyumlu yayların üzerinde kodları yazıyor. Tatilde olduğum için ilana koyamadım hafta sonu koyacağım satmak için. Ciddi düşünüyorsanız mesaj atabilirsiniz. Yaylar daha 10 aylık temiz @onurçiko üstadımız bizzat gördü :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tonyukuk07

Tecrübeli Detaycı
Üye
Neden söktün hocam ozel degilse sormak isterim ?
Hocam Türkiye turuna çıktım dağ bayır geziyorum o yüzden söktüm. Eşim de zaten kızıp duruyor yaylar yüzünden oraya gitmem altı sürter buraya gitmem altı sürter diyorsun diyor yaylar değilse 10 aylık tertemiz Almanya’dan kendim getirmiştim

onurolgun

Çaylak Detaycı
Üye
Hocam Türkiye turuna çıktım dağ bayır geziyorum o yüzden söktüm. Eşim de zaten kızıp duruyor yaylar yüzünden oraya gitmem altı sürter buraya gitmem altı sürter diyorsun diyor yaylar değilse 10 aylık tertemiz Almanya’dan kendim getirmiştim

Anladim hocam saglik olsun ne diyelim.spor yaylar arabanin kaderini degistiriyor resmen

Tonyukuk07

Tecrübeli Detaycı
Üye
Eşimin arabayı fark etmeden çam ağacının altına park etmesi sonucu heryerine nokta nokta reçine yağmış. Sağolsun @onurçiko üstadımız el atması sonucu yine ışıl ışıl oldu ve ben de kendisinden bir çaylak detaycı olarak reçine temizleme eğitimi almış oldum. Ellerine sağlık.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
Eşimin arabayı fark etmeden çam ağacının altına park etmesi sonucu heryerine nokta nokta reçine yağmış. Sağolsun @onurçiko üstadımız el atması sonucu yine ışıl ışıl oldu ve ben de kendisinden bir çaylak detaycı olarak reçine temizleme eğitimi almış oldum. Ellerine sağlık.

Elime sağlık, cillop gibi oldu :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
Genel yıkamadan sonra (ön yıkama: Valet Pro Snow foam Combo 2 > Çift Kova Sonax > Sonax Bsd)

Koch Chemie PSS yi ayna dış plastiklerin de kullandım bakalım ne kadar kalıcı göreceğiz.
Combo 2 ve sonax ile yıkamaya devam ederseniz çok dayanmayacaktır.

emrecanoran22

Acemi Detaycı
Üye
Dayanımı ne kadar sürüyor?
Araç içinde tek koku 10 gün civarı duruyor cam açmayan insanlarda daha da uzar. Polen de böyle 2 si 1 aya yakın sürüyor ama ben 3 bin km yol yapıyorum . Onun dışında bitirdiğim 5. Paket artık koku oturmuş durumda araç içine 1 aydır yeni takmadım hala kokuyor.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KILIÇARSLAN

Çaylak Detaycı
Üye

Reçine temizliğinde nasıl bir yol izlediniz.

SubaruOutback

Uzman Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Nihayet dün vakit buldum ve Volvo'yu yıkadım. Sonax'ın 72 gün sonraki halini de videoya çektim. Tavandaki boncuklanma oldukça kötü ama ilginç şekilde su yüzeyde durmuyor. Bagaj ve kaputun durumuda çok parlak değil ama durumu en kritik olan tavan :(
Sanırım kışa girmeden birşeyler yapmam gerekecek :(

Videosunu düzenleyip bu hafta paylaşacağım :)

P.S: Subaru'yu halen yıkayamadım :(

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
Nihayet dün vakit buldum ve Volvo'yu yıkadım. Sonax'ın 72 gün sonraki halini de videoya çektim. Tavandaki boncuklanma oldukça kötü ama ilginç şekilde su yüzeyde durmuyor. Bagaj ve kaputun durumuda çok parlak değil ama durumu en kritik olan tavan :(
Sanırım kışa girmeden birşeyler yapmam gerekecek :(

Videosunu düzenleyip bu hafta paylaşacağım :)

P.S: Subaru'yu halen yıkayamadım :(
Ya o değil de 4-5 ay önce bir Fra-ber Lustrawax olayı vardı ne oldu ona? :) Fiyatı falan da yüksek bir üründü. Ben mi kaçırdım incelemesini acep?

SubaruOutback

Uzman Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Ya o değil de 4-5 ay önce bir Fra-ber Lustrawax olayı vardı ne oldu ona? :) Fiyatı falan da yüksek bir üründü. Ben mi kaçırdım incelemesini acep?
Fraber depoda ağzı bantlı eşkilde duruyor. Bu ara birkaç ürünü kullandım, videoya çektim ama düzenlemesini yapmak için vakit ayıramadım.
Fraber'in başka bir ürününü deneyimledim. Lustrawax ve başka ürünleri Subaru'da deneyeceğim. Ama onu da adam gibi yıkamam lazım. Halen üzerinde sinek böcek kalıntıları duruyor. :(