Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Bugün ögleden sonra hava kapalıydı yagacaktı derken biraz bişeyler yaptım.

Önce jantları sonax felgenstar güçlü jant temizliyici ile temizledim. Ürünü bitsin diye kullanıyorum kir sökme performansı demir toZu temizleyici kadar iyi degil birde asitik formülü var onun için bitince almam.

Jantlara Basınçlı su geçtikten sonra obsession wax blizzard snow foam ile köpük yaptım ürün ultra konsantre 30 ml ürün bu kıvam köpük yapıyor.

Araçta sadece toz kiri oldugu için çift kova ile yıkama yapmadım sadece basınçlı su geçtim.

Kurulamada ıslak yüzeye koch chemie allround quick shine sıkıp kuruladım. Ürünün ıslak kullanımı ve parlaklıgından çok memnunum kaldım.

Kurulama işlemi bittikten sonra geçen arabanın tamponunu duba ya sürmüştüm tırnak takılan küçük çizik oluştu onu 3000 zımpara ve cutmax ile daha az görünür yaptım şuan görünmüyor gibi.

Taşa yaşa oturmamak gerek minik tekerlekli oturagımız

Zımpara sonrası cutmax devreye giriyor.

Sonuç

Sonrasında tüm tamponu m600 ile silip sonax pns uyguladım.

Geçen kapı lastiklerine koch chemie magicplast uygulamıştım cama bir damla damlamış 2-3 yıkamadır çıkmadı yine aynı cutmax ve lake sarı cut pedle camı temizledim.

Sonrasında aynı cama nanolex urban glass yagmur kaydırıcı uyguladım uygulaması silmesi oldukça kolay ve alt hızlarda iyi su iten bir ürün.

Hava kararmak üzere birkaç final resmi

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

Moderatör tarafında düzenlendi:

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Bugün uzun aradan sonra yıkandık kirlerimizden arındık,  sonax bsd  ve Gyeon Antifog uyguladım.
Ansf ile ön yıkama(200ml) koydum  foama fakat köpürmedi. Anlam veremedim.

[img=500x650]https://i.hizliresim.com/rJ0zyM.jpg[/img]

Ardından Zymöl Autowash ile tek kova , cift eldiven devam :)

[img=500x650]https://i.hizliresim.com/PO7JGQ.jpg[/img]

ve Gyeon Antifog ile kapanış..

[img=500x650]https://i.hizliresim.com/LOv5G1.jpg[/img]

Ön-Arka ve ön kapı camlarına uyguladım bu 3. veya 4. uygulayışım olmasına rağmen kalan Gyeon miktarı...Çok bereketli ve sevdiğim bir ürün...

[img=500x650]https://i.hizliresim.com/7yB3Qv.jpg[/img]

Final...

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Pro' Alıntı:
Bugün uzun aradan sonra yıkandık kirlerimizden arındık, sonax bsd ve Gyeon Antifog uyguladım.
Ansf ile ön yıkama(200ml) koydum foama fakat köpürmedi. Anlam veremedim.

Ardından Zymöl Autowash ile tek kova , cift eldiven devam :)

ve Gyeon Antifog ile kapanış..

Ön-Arka ve ön kapı camlarına uyguladım bu 3. veya 4. uygulayışım olmasına rağmen kalan Gyeon miktarı...Çok bereketli ve sevdiğim bir ürün...

Final...

Ellerine saglık. Valet pro ansf biraz az köpürüyor ama senin köpük 200 ml için bana biraz zayıf geldi. Foam da veya üründe sıkıntı olabilir.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Çok beyaz bu gözümü aldı :cool: eline sağlık.
Başka marka şampuan kullandığında sıkıntı yoksa, ürün bozuk olabilir. 200ml için çok sönük bir köpük olmuş.

aLmera41

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Arkadaşlar merhaba.
Araç çok kirli olduğundan, vakit de kısıtlı oldugundan mecburen benzinlik yolunu tuttum. Bol kostikli sampuan ile araca giriştim. Aracın onceki hali

@Ozgur_gs_91 tavsiyesi üzerine aldığım sonax Flugrostentferner ile jantlara giriştim.

Benzinlikte kullanilan sampuanin ismini vermek ne kadar doğru olur bilmiyorum fakat içeriğinde
Di fosfonik asit
Deiyonize su
Notralizator
Deitolamin
Anyon aktif madde
Edta gibi maddeler vardi.

Aracin yikama islemini mikrofiber eldiven ile surekli temizleyerek parça parça yaptim.
https://youtu.be/jXiw7rbJh0M
Fusso coat etkisi :) insallah kostiklerden bir nebzede olsa koruyordur.
Bu da yagmur sonrasi eski bir video
https://youtu.be/44EI6BS-gMU
Videolari çekerken telefonu yan tutsam daha iyi olcacak sanirim.
Aracin kurulamasini supercleandan almis oldugum kurulama bezleri ile yaptim, bezler gayet basarili.
Vakit kisitli olduğu için lastikleri ve iç aksami es gectim.

Final ve keyif fotosu

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Elinize sağlık, kullandığınız şampuan, waxın ömrünü azaltır, wax olan bölgelerde boyayı korur. Fakat nikalajlı kısımlar ve plastikler de koruma yoksa onlara zarar verebilir.

aLmera41

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Kromlarin üstünde sanki su izi gibi lekeler var, bu kostikli sampuandan şüpheleniyorum :) menzerna 2500 ile girisecegim insallah cikarir, yoksa metal aksamlar için pasta almam gerekecek, ama aracin cok az yerinde metal var. Bakalim hayirlisi.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
aLmera41' Alıntı:
Kromlarin üstünde sanki su izi gibi lekeler var, bu kostikli sampuandan şüpheleniyorum :) menzerna 2500 ile girisecegim insallah cikarir, yoksa metal aksamlar için pasta almam gerekecek, ama aracin cok az yerinde metal var. Bakalim hayirlisi.
Metal parlatıcı var onlardan al bence kromlar için. Hemkel var 10 lira filandır en fazla krem tüpü gibi. Koçtaşta filanda var

aLmera41

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Ozgur_gs_91' Alıntı:
aLmera41' Alıntı:
Metal parlatıcı var onlardan al bence kromlar için. Hemkel var 10 lira filandır en fazla krem tüpü gibi. Koçtaşta filanda var
Hafta sonu bir deneyim bakalım sonuç naysil olacak.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine saglık güle güle kirlet kostikli şampuanların ilk etkiledigi yerler çdwn birisi krom çıtalar çok vakit geçirmeden metal temizliyeci ile temizle derim. Kostikli şampuan dan kurtulmak için ilaçlama pompası kullanabilirsin.

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Bugün aracıma polisaj yapmaya başladım ama tavanı yapınca yoruldum ve bıraktım. Aslında yorulmak bahane hava kapanınca çizikleri göremez oldum diye bıraktım

Tavanın önceki hali berbattı yeni halini sevdim. Video ilk başladığım anlarda çekmiştim pekte iç açıcı değil değil ama eskisine göre %85-%90 iyi durumda şimdi

Bu arada sadece menzerna 400 uyguladım sonrasında 2500veya3800 le uğraşmadım hava kapatınca. Yarın güneş altında bi bakarım ne durumda diye. Birde aküyü boşaltmışız diye moralim bozuldu topladım eşyayı girdim içeri

Önce:

Sonra:

Buda %50 gibi bişeyler:

Videosuz olmaz tabii

Çözcem galiba ben bu işi

Bu arada menzerna 400 den sonra hare olmadığı taktirde 2500 veya 3800 yapmaya gerek var mı??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Elinize sağlık, eldeki imkanlarla iyi iş çıkarmışsınız. Resimler gördüğüm kadarıyla hareket mevcut yani mecburen 2500-3800. Final parklığını almanız için geçmeniz daha olacaktır.

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
onurçiko' Alıntı:
Elinize sağlık, eldeki imkanlarla iyi iş çıkarmışsınız. Resimler gördüğüm kadarıyla hareket mevcut yani mecburen 2500-3800. Final parklığını almanız için geçmeniz daha olacaktır.

Başkan fotoğraflarda gözükmüyor ama o derin harelerden hala mevcut. Sadece eskiden 100 birim varsa şimdi 20birim kaldı. Yani %80falan başarılı oldu galiba işlemim

Ben hare göremedim pek güneş altında ama Yarın birde 2500 geçerim bakalım nasıl olacak

Tavan 2 saatimi aldı yav yuh. Hem tatmin edici derecede mükemmel olmadı ki ilk seferde beklemiyordum zaten bunu ama yordu beni. Hava kapatmasaydı bagaj kapağını ve belki çamurluklarıda aradan çıkartabilirdim ama yemedi

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
UrTR' Alıntı:
onurçiko' Alıntı:

Başkan fotoğraflarda gözükmüyor ama o derin harelerden hala mevcut. Sadece eskiden 100 birim varsa şimdi 20birim kaldı. Yani %80falan başarılı oldu galiba işlemim

Ben hare göremedim pek güneş altında ama Yarın birde 2500 geçerim bakalım nasıl olacak

Tavan 2 saatimi aldı yav yuh. Hem tatmin edici derecede mükemmel olmadı ki ilk seferde beklemiyordum zaten bunu ama yordu beni. Hava kapatmasaydı bagaj kapağını ve belki çamurluklarıda aradan çıkartabilirdim ama yemedi

Ellerine saglık uygulama iyi gidiyor polisajı günlere yayarsan yorulmadan aceleye getirmeden daha iyi sonuç alırsın. %80 düzelme iyi sonuç ilerleyen polisaj uygulamalarınada bişeyler kalsın
Fg 400 üzerine 2500 veya 3800 uygulaması parlaklık ve hare giderme olarak çok faydalı olur

aLmera41

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Uğur tebrikler. Güzel iş cikarmişsin. Hic acele etme bence yavaş yavaş yüzde yüz hareleri alacagina inaniyorum. Aldığın projektorde iyi is gorecektir. Gerekirse 2 3 kat 400 yaparsin, boya kalınlığını bilmiyoruz gerçi ama dikkatli yavaş yaparsan sıkıntı olmaz.

Can

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
Bugün öğleden sonra yıkadım aracı. Benzinlik moda devam Çok foto çekemedim ama sırasıyla
1-Valet Pro Prewash
2-Adams Şampuan Çift Kova
3-AF Verso APC(jant/lastik temizliği için)
4-Nanolex Washcoat
5-Gyeon Cure
Adams sonrası boncuklar. Biraz zayıf ama idare etcez artık

Washcoatun kokusuna hastayım bu arada. Bigün beni elimde washcoat şişesiyle bayılmış halde bir köşe başında bulabilirler Washcoatun yüzeyde görünümü

AF Verso 1:3 Apc ile 2 kat temizledim jant:lastikleri. Çok güzel iş yaptı. Fırça veya eldiven kullanmadım. Sadece sık durula

2,5 saatin sonunda