Camlardaki Yoğun Çizikler İçin Çözüm

turgay

Çaylak Detaycı
Üye

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
Bu setin olayı seryum oksit ve rayon pad. Bizde onlarla deneme yaptık ama bir sonuç alamadık.

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
Dostum 1500 çizikmi :)

Bak mirka ürünlerinden kullan bişeycik kalmaz
1500 ama çok fena duruyor malesef. 3m trizcat 3000 ve 6000 zımparalarını aldık bakalım onlarla bir deneyelim. Yine olmazsa birde bu mirkayı deneriz o zaman. Ama zımpara işi kurtaracakmış gibi geliyor bana.

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
Bu konu ne oldu? camlar 3m trizcat ile düzeldi mi yoksa komple yenilendi mi?
Ön cam değişti , diğer camlar hala duruyor. Malesef arkadaşın yoğun olmasından dolayı bir işlem yapamadık hala. Birde ilk defa deneyeceğimiz birşey olduğundan deneme yapmamız gerekiyor. Benim kendi ön camım çatlak değiştirmeden önce kendi camımı çizip onda deneme yapacağım.
valla bende merak ettim takipdeyim
Hala bir işlem yapamadık . Denediğimizde sonuçları paylaşacağım.

Ramazanerdmr

Acemi Detaycı
Üye
Ön cam değişti , diğer camlar hala duruyor. Malesef arkadaşın yoğun olmasından dolayı bir işlem yapamadık hala. Birde ilk defa deneyeceğimiz birşey olduğundan deneme yapmamız gerekiyor. Benim kendi ön camım çatlak değiştirmeden önce kendi camımı çizip onda deneme yapacağım..
Arkadaşın çok umurunda değil galiba, deneme için sanayiden çıkma cam alabilirsiniz aslında çok bir para isteyeceklerini de sanmam. Sonucunu büyük bir merakla bekliyorum.

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
Arkadaşın çok umurunda değil galiba, deneme için sanayiden çıkma cam alabilirsiniz aslında çok bir para isteyeceklerini de sanmam. Sonucunu büyük bir merakla bekliyorum.
Umrunda olduğu için değiştirmiyor . Çünkü değiştirilmesi için tüm kapı döşemelerinin sökülmesi gerekecek , bir kere söküldükten sonra başka sıkıntılar çıkarma ihtimali var. Ayrıca bütün camların değişimi 7-8 bin liraları buluyor.

Ramazanerdmr

Acemi Detaycı
Üye
Umrunda olduğu için değiştirmiyor . Çünkü değiştirilmesi için tüm kapı döşemelerinin sökülmesi gerekecek , bir kere söküldükten sonra başka sıkıntılar çıkarma ihtimali var. Ayrıca bütün camların değişimi 7-8 bin liraları buluyor.
Merhaba, kapı döşemelerinin sökülmesi sorun değil sonuçta hepsinin tamir takımı var eğer sökülen döşemenin klipsleri değişmez ise sıkıntı. Yetkili servisler genelde değiştiriyor yada işin başında bekleyerek değiştirildiğinden emin olunabilir. Kısacası döşeme sökme takma bir sıkıntı çıkarmaz.

Fotoğraftan anladığım kadarı ile araç BMW 1 serisi tüm camlar ancak borusan yedek parça olarak alınırsa o kadar tutar ama piyasadan çıkma temiz cam temin edilirse o kadar tutacağını sanmıyorum. Yapılacak uygulama denemelerini merakla bekliyorum.

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
Merhaba, kapı döşemelerinin sökülmesi sorun değil sonuçta hepsinin tamir takımı var eğer sökülen döşemenin klipsleri değişmez ise sıkıntı. Yetkili servisler genelde değiştiriyor yada işin başında bekleyerek değiştirildiğinden emin olunabilir. Kısacası döşeme sökme takma bir sıkıntı çıkarmaz.

Fotoğraftan anladığım kadarı ile araç BMW 1 serisi tüm camlar ancak borusan yedek parça olarak alınırsa o kadar tutar ama piyasadan çıkma temiz cam temin edilirse o kadar tutacağını sanmıyorum. Yapılacak uygulama denemelerini merakla bekliyorum.
Merhaba , ne kadar yetkili serviste desek işin içine insan faktörü girince sıkıntı çıkabiliyor malesef. Çıkmacılarda sıfır fiyatını bildiğinden onların istediği fiyatlarda genelde yüksek oluyor .

Murat

Uzman Detaycı
Moderator
Seryum oksit çözemedikten sonra tek tercih değiştirmek kalıyor zaten.

Hakankılıç

Çaylak Detaycı
Üye
Yanlış bilmiyorsam abbe Detailing birde Tokyo garaj bu işle uğraşıyordu bir arayıp sormakta fayda var, bana çok yardımcı olmuşlarda aynı konuda.