Deri nasıl temizlenir

SalihAccentera

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
deri temizliği hakkında videolar izledim kimisi ayakkabı fırçası tarzında fırçalar kullanıyor apc kullanan var deri temizleyici bunu nasıl yapmamız lazım

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Deri temizliğinde kesinlikle apc kullanılmamalı hatta bana kalırsa dış hariç apc bile kullanılmamalı ama maliyeti yönünden kullanıyorum.APC dediğimiz ürün tek bir yere odaklı olmadığı için aynı ürünle balata tozuda temizlersin plastikte temizlersin wax da sökersin bunun hepsini temizleyebilecek kimyasallar barındırır.Ayakkabı fırçası kullanılmaz değil sertliği yapısı agresif değilse kullanılabilir.Benim tavsiyem deri fırçaları kullanılması

SalihAccentera

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Deri temizleyici tavsiyeniz var mı peki piyasada çok malzeme var ben fenice ürünleri gördüm baya köklü sanırım boyasıda var volvo da kullanıyor kendi bayilerinde

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Deri temizleyici tavsiyeniz var mı peki piyasada çok malzeme var ben fenice ürünleri gördüm baya köklü sanırım boyasıda var volvo da kullanıyor kendi bayilerinde
Deri temizleme bakım konusunda colourlock gerçekten çok daha köklü daha iyi bir marka.Fenice çok az bir kullanma fırsatım oldu şunu diyebilirim suya bir iki damla bebek şampuanı katılmış gibi etkisi çok az olan bir temizleyici.

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Ona bakarsanız autokit ürünlerinide kullanan çok var herkesin tecrübesi aynı değil ben bir ürünü öyle tecrübe ettiysem herkes öyle tecrübe edecek değil.Bu işi yapanların bazılarında var o bir ürün kötü dediyse kötü iyi dediyse iyi olmalıdır onlarca...

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Onur abi iyi diyorsa Flowey iyidir, alabilirsiniz. Sanıyorum Colourlock 'a göre fiyatı da daha uygundur.

Onun dışında ben Colourlock temizleyici kullandım, işini gerçekten iyi yapıyor kokusu beyaz sabunu andırıyor. Gayet başarılı ürün.

Sonra da ismini yanlış hatırlıyor olabilirim leather shield diye bir ürünü vardı onu kullandım. Onun da koruması güzel, ama eldiven ile uygulayın ele yapışabiliyor.

Bunlar dışında Autoglym deri temizleyici de işini iyi yapıyordu. Onu da uzun süre kullandım. Bugün tercih edecek olsam fiyatı en uygun olanı tercih ederdim şahsen.

Kolay gelsin.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Merhaba, direksiyon temizliğinde AutoGlym Leather Cleaner kullanıyorum. Öncesinde detay fırçasıyla denemiştim, verim alamadım. AutoGlym UK ile mesajlaştım, özel deri fırçası ile denememi tavsiye ettiler. Colourlock deri fırçası aldım (fiyatı diğer markalara göre daha uygun) ve leather cleanerı da köpük yapan bir şişeye aktarım, köpük ve fırça eşliğinde inanılmaz fark yarattı.

Diğer markaları deneme gereği duymadım, doğru kullanımla güzel bir sonuç aldım. Bir kaç ayda bir de bakım temizliğini yapıyorum memnunum AutoGlym'den.

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Merhaba, direksiyon temizliğinde AutoGlym Leather Cleaner kullanıyorum. Öncesinde detay fırçasıyla denemiştim, verim alamadım. AutoGlym UK ile mesajlaştım, özel deri fırçası ile denememi tavsiye ettiler. Colourlock deri fırçası aldım (fiyatı diğer markalara göre daha uygun) ve leather cleanerı da köpük yapan bir şişeye aktarım, köpük ve fırça eşliğinde inanılmaz fark yarattı.

Diğer markaları deneme gereği duymadım, doğru kullanımla güzel bir sonuç aldım. Bir kaç ayda bir de bakım temizliğini yapıyorum memnunum AutoGlym'den.
Deri temizliğini doğru yapmaya çalışırım araştırmayada çalışırım ama autogym yağdan vs bahsetmişti derideki yağı almadan temizlemek için autoglym leather cleaner kullanın içeriğindeki yağ deriye yağ verir zarar vermeden temizler demişti bunu daha açarsak ne demek istedi :D :D