Detailing Günlüğüm

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Ellerine sağlık kardeşim
Bu konuyu bu kadar boşlama,özlüyoruz uygulamalarını :atess:
Finaller gerçekten müthiş :cool:

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Elinize sağlık, ilk fotoğraf çok iyi olmuş :komik: magic dressing beyler solvent bazlı sanırım ama davlumbaz ürünü yokluğunda bende kendilerini çok beğeniyorum, güle güle kirlensin :nazar:
Teşekkür ederim ilk fotoğrafa birazcık photoshop müdahelesi yaptım :D . Magic dressingi bende davlumbazlarda kullanıyorum güzel iş yapıyor.
elinize saglık @ffsahin bey. son resim favorim resimler arasında. güzel günlerde kirletin . iyi detaylar
Teşekkür ederim beğenmenize sevindim , fotoğraf hobime ara verdiğim bu dönemde güzel ışık görünce telefonlada olsa bişeyler çekmeye çalışıyorum :) .
Eline sağlık kardeşim, magic i yakmak nerden aklına geldi sesli güldüm:)
Finaller güzel gerçekten, başarılı resimler çekmişsin.
Teşekkür ederim abi , hava güzel olunca fotoğraflar güzel çıkıyor :D .
Araç sahibi arkadaşa lastikler yanıyor diye takılıyordum oda yak bakalım yanıyor mu dedi inanmayınca tahta parçasında deneme yaptım :D .
Elinize sağlık. Resimler güzel İlk resim kartpostal gibi olmuş.
Teşekkür ederim :)
Ellerine sağlık kardeşim
Bu konuyu bu kadar boşlama,özlüyoruz uygulamalarını :atess:
Finaller gerçekten müthiş :cool:
Teşekkür ederim abi , havalar tam düzelmedi polisaj işlerine başlayamadım. Araba beyaz ama hava güzel olunca fotoğraflarda ekstra güzel gözüküyor finaller :D

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Maşallah sonuçlar enfes, manzarayla daha da yakışıklı olmuş özledik oraları
Ellerine sağlık

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık kardeşim, çok güzel olmuş. İster kokusu kötü olsun, ister yağlı yağlı olsun, ister şişeleri bozsun bu magic dressing güzel iş yapıyor kim ne derse desin. Ben çok seviyorum finalini.

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
@onurçiko, @ffsahin ustalarım ben davlumbazları temizledikten sonra koch chemi pss sürüyorum matlaşma gidip yepyeni oluyor fakat ilk yıkamada eski halini geri alıyor. Ürünmü böyle acaba? Daha uzun giden bir ürün veya uygulama varmı?

derossi

Amatör Detaycı
Üye
İl
Çankaya
Eline sağlık kardeşim, çok güzel olmuş. İster kokusu kötü olsun, ister yağlı yağlı olsun, ister şişeleri bozsun bu magic dressing güzel iş yapıyor kim ne derse desin. Ben çok seviyorum finalini.
+1905 bende finalini çok beğeniyorum. en son lastikte kullandım uzun süre mutlu etti

allper8

Amatör Detaycı
Üye
@onurçiko, @ffsahin ustalarım ben davlumbazları temizledikten sonra koch chemi pss sürüyorum matlaşma gidip yepyeni oluyor fakat ilk yıkamada eski halini geri alıyor. Ürünmü böyle acaba? Daha uzun giden bir ürün veya uygulama varmı?
Ustalar varken bana düşmez tabide şöyle bi pss anımı diyim izlenim mi diyim paylaşayım dedim. Bende ön ızgara ve arka tampon altına ilk uyguladığımda bu ne noolduki bşy olmadı gibi bşyler mırıldıandım anlamaya çalıştım ama ürünün güzelliğini bir sonraki yıkamada anlayıp enee bu iiyymiş sevdim bunu dedirtti bana kalıcılığı su ve kir tutmaması olarak. İhtimal doğrultusunda aklıma 3 şey geldi
Ya davlumbazların plastik yapısından ötürü
Ya temizlik malzemesinin sertliğinden sökülüyor
Yada motor sıcağı etkiliyor olabilir
Yani bende öyle bi ilk yıkamada gitme durumu olmamıştı ustalar söylerse bende öğrenmiş olurum bende girecem davlumbazlarada daha içime sinecek bir temizlik hazırlığına giremedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Teşekkürler abi . Bende sadece davlumbazda kullanıyorum çokta memnunum magic dressing den . Ben hala şişeyi bozamadım bazen tekleme yapıyor o kadar :D . Asıl sorunu üzerine 2 kat poşet geçirmiş olmama rağmen dışına kadar yağlanmış oluyor eldivensiz kullanmak imkansız. Bu şişe bozulursa fulcron şişesinde denemeyi planlıyorum.
Davlumbazda diğer bölgelere göre ömrünün kısa olması normaldir bence. Pss yi davlumbazda kullanmadım hiç , el ile her yerine ulaşmak zor olur diye düşünüyorum. Genelde yıkamalarım arası süre arttıkça benimkide ilk yıkamada mat gözüküyor.

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Güzel temizlik olmuş. Davlumbaza magici uygularken direk sıkıp mı bırakıyorsunuz yoksa bezle üzerinden geçip yayıyor musunuz ürünü

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
@Polonur, teşekkür ederim . Bazen sıkıp bırakıyorum bazen üzerinden pedle geçiyorum . Bu uygulamada sıkıp bıraktım .

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık sonuç çok güzel olmuş. Jant, lastik ve davlumbaz ile uğraşmak bana terapi gibi geliyor. Rahatlıyorum resmen :komik:

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
@Polonur, teşekkür ederim . Bazen sıkıp bırakıyorum bazen üzerinden pedle geçiyorum . Bu uygulamada sıkıp bıraktım .
Anladım ben de magici şişe katili diye almadım, ona alternatif olarak ucuz plenty lastik parlatıcı aldım onu kullanıyorum ancak istediğim etkiyi alamadım bir gün sonra eskisi gibi kirli gözükmeye başladı.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Faik @ffsahin ellerine sağlık fabrikadan böyle temiz çıkmamıştır. Sen niyeti bozdun bence iftarı ya motorda ya davlumbazda hurma ile açacan bi akşam. :))) Magic olsun m600 m700 olsun petrol bazlı kimyasallar zamanla spreyi bozabilir ama kullandıktan sonra şu ile durularsanız bunu önlemiş olursunuz.

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
@_CaN_, Vallahi banada öyle geliyor , böyle çok kirli yerleri temizleyince bi rahatlama geliyor. :mutlu:

@Polonur, Magic düzenli kullanımda uzun ömürlü bence , tabi başka bir davlumbaz parlatıcı kullanmadığım için karşılaştıramıyorum . Benim sprey başlığı hala bozamadı geçen yazdan beri kullanıyorum.

@nuriksari, Teşekkürler abi magic dressing i sıkınca böyle gözüküyor:komik: . M700 ü genelde tenekesine geri boşaltıyorum ama magic dressing le hayatta uğraşamam bozulursada yapacak birşey yok zaten her yere bulaşıyor :D .