Dragstar, Bmw 520i Rutin Yıkama Ve Bakım Uygulamaları.

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli

21 Kasım 2011

bugün kaputta taki bol miktardaki taş izlerine rütuj yaptım, cama polisaj yaptım, içini süpürdüm, deri bakımı yaptım,tavanını sildim,halıyı sildim,halı paspasları yıkadım,iç kısımları 303 ile korumaya aldım toplam 5 saat sürdü tavan ve halı bitirdi beni

22 Aralık 2011

bir türlü düzgün performans alamadıgımız zavolli lpg söküldü yerine prins takıldı harbi performansı yüksekmiş bu prins lpg nin

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
25 Temmuz 2016

Genelde yazın motorsiklet kullandıgım için arabalar garajda yatıyor, yinede 15 günde bir yıkamaya çalışıyorum. Dün Güzelce yıkandık
yüzeyde şuan kılcal çizik yok yaz sonu temizlik polisajı ve arkadından güzel bi koruma uygulaması gelecek. Dün yıkama esnasında planda gyeon cure atmak vardı. plan degişti m600 tinerle silip polish angel master sealant uyguladım. Yeni uygulamaya kadar 2-3 ay götürür.

[/QUOTE]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Bu pazar bişeyler yaptım. Epey bi kirliyiz.

Yıkama sonrası jantları kurulamadan önce

Yıkama işlemi bittikten sonra yaklaşık 1.5 yıl önce uyguladıgım gyeon view su iticiligi devam etsede biraz zayıflamıştı onu yeniledim. Uygulama öncesi sonax seryumlu cam pastası ve rayon ped le camda oluşabilecek kusurları temizledim.

Polisaj işlemi bittikten sonra maxmeyer 3600 ile polisaj yaglarını temizledim ve yeni açtıgım gyeon view iki kat uyguladım.

İşlem bittikten sonra rayon pedi tornador ile güzelce temizledim önümüzdeki uygulamaya kadar beklemeye aldım.

En son test konusundan bu güne kaputa bişey uygulamamıştım. Ürünlerin su iticilik zayıflamıştı Yüzey temizligi yaptıktan sonra kaputa zymöl glasür uyguladım.

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ[/QUOTE]

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Bir hafta sonra Yıkandık bir kaç parçada su iticilik azalmış. M600 tiner ile yüzey temizligi yaptım zymöl glasürü elle sıvadım keyifli ürün favori waxım olmaya devam ediyor.

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ[/QUOTE]

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Herkese merhabalar

Öncelikle araç yıkamak için geçenlerde geliştirdigim yeni kurdugum osmos sistem su arıtma ve depolama sisteminden bahsedeyim. Uzun zamandır evin şebeke suyunda tuzlu arıtma sistemi kullanıyorduk son zamanlarda tam randıman alamıyorduk tuz atma problem vs geçenlerde cihaz bozuldu bende sadece araç yıkama için bahçenin görünmeyen bir noktasına sistemimizi su tesisatçısı komşumla kurduk.bu sistemi ileride yeni yapılan evimin garajınada götürecegim.
Osmos sistem normal şebeke suyuna baglanan lavabo üstü evde temiz tatlı su içmek için geliştirilmiş bir sistem %98 kadar temiz kireçsiz su üretebiliyor. Osmos sistemde basınçlı su olmadığı için depoda suyu biriktirmek gerekiyor bunun için 500 lt lik bir depo aldım. Makina suyu deponun altındaki çeşmeden çekiyor,
Sistemimizin resimleri.

Depo içerisindeki suyla 2-3 araç rahat yıkanır su tam bittikten sonra 1 gün gibi bir sürede depo tam doluyor. 3-4 seferdir araçlarımı bu suyla yıkıyorum çok memnunum su kurudu derdi yok su lekesi yok qd gerek kalmıyor sadece formaliteden bi kurulama işlemi yapmak yeterli geliyor parlaklıkta misli bir artış var. Yeri müsait olan herkese tavsiye ederim.

Şimdi geçelim son yıkamamıza

Bu geceki menümüz

Önce snow foam ile yıkayıp arkadından uzun tüylü eldiven ve soft99 wqx korumalı şampuanıyla yıkandı.

Çift kovadan sonra aynı şampuanla tekrar temiz su hazırlayıp bol köpükle kil eldiven geçtim. Kil eldiven çok güzel iş yapıyor çok memnunum.

Yıkama işlemi bittikten sonra davlumbaz için ByCrAzY muammer kardeşimin tavsiyesiyle aldıgım exup lastik parlatıcıyı denedim. Ürünü 1/3 olarak sulandırdım güzel siyahlık yaptı bakalım ömrü ne kadar gidecek.

Kapı direklerine önceden kalma yagmur lekesi oluşmuş korumanın içerisine işlemiş vaziyetteydi onları temizledim. Angelwax perfet finişh kullandım üstünede king of gloss geçtim.

Geçelim final resimlerine

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Herkese merhaba, Bugün motor temizligi ve Rutin yıkama temizlik işlemleri yapıldı.

Önce motordan başladım. Motorda Autobrite jaffa clean kullandım ürün hafiften petrol kokulu kullandıktan sonra ne kadar etkili bi ürün anlayamadım. Agır kirlerde tekrar denemek gerek.

Yıkama işlemi bittikten sonra kompresör hava ile kuruladım. Plastik parçaları meguiars HD ile korumaya aldım

Motor temizligi bittikten sonra jantlara nigrin jant temizleyici, ön yıkama olarakta foam lance ile magicfoam kullandım.

Çift kova işleminin arkasından durulama ve silverback haylu ile kurulandık.

Kurulama işlemi bittikten sonra su iticilik zayıflayan 3-4 panelde korumayı tazeledim
Zymöl hd cleanser ile yüzey temizligi ve arkasından sıcak avuçlarımla zymöl titanyum uyguladım

Final resimlerimiz

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Bugün ögleden sonra hava kapalıydı yagacaktı derken biraz bişeyler yaptım.

Önce jantları sonax felgenstar güçlü jant temizliyici ile temizledim. Ürünü bitsin diye kullanıyorum kir sökme performansı demir toZu temizleyici kadar iyi degil birde asitik formülü var onun için bitince almam.

Jantlara Basınçlı su geçtikten sonra obsession wax blizzard snow foam ile köpük yaptım ürün ultra konsantre 30 ml ürün bu kıvam köpük yapıyor.

Araçta sadece toz kiri oldugu için çift kova ile yıkama yapmadım sadece basınçlı su geçtim.

Kurulamada ıslak yüzeye koch chemie allround quick shine sıkıp kuruladım. Ürünün ıslak kullanımı ve parlaklıgından çok memnunum kaldım.

Kurulama işlemi bittikten sonra geçen arabanın tamponunu duba ya sürmüştüm tırnak takılan küçük çizik oluştu onu 3000 zımpara ve cutmax ile daha az görünür yaptım şuan görünmüyor gibi.

Taşa yaşa oturmamak gerek minik tekerlekli oturagımız

Zımpara sonrası cutmax devreye giriyor.

Sonuç

Sonrasında tüm tamponu m600 ile silip sonax pns uyguladım.

Geçen kapı lastiklerine koch chemie magicplast uygulamıştım cama bir damla damlamış 2-3 yıkamadır çıkmadı yine aynı cutmax ve lake sarı cut pedle camı temizledim.

Sonrasında aynı cama nanolex urban glass yagmur kaydırıcı uyguladım uygulaması silmesi oldukça kolay ve alt hızlarda iyi su iten bir ürün.

Hava kararmak üzere birkaç final resmi

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Herkese merhaba

Ramazan ayı oruç sağanak yağışlar derken yaklaşık aracımı bir ayı geçen bir süredir yıkayamamıştım. Bu ayrılığa bir son verip bu gece yıkama işlemini gerçekleştirdim. Sanki bir yıldır araba yıkamamışım gibi geldi

Çok kirliyiz çok

Önce iç kısımlara kompresörle hava tuttum

Sonra arnika islak kuru süpürgeyle süpürdüm.

Sonra dış kısımlara geçiyoruz jantlarda nigrin temizleyici kullandım. Kızarma ve demir tozu inanılmazdı.

Jantlara bir perfe su tuttuktan sonra ön yıkama için snow foam işlemine geçtim.
Ön yıkamada chemical guus Honeydew kullandım.

Basınçlı suyun arkadında geçiyoruz çift kova yıkamaya çift kova yıkamada sonax 2 in 1 şampuan kullandım. Şampuanın ph seviyesi 4 civarı yüzey çok fazla yagmur su lekesi olmuş. Azda etkisi olur diye bu şampuanı kullandım.

Çift kova yıkamanın arkasından bir perde su tuttum. Temiz kovaya şampuanlı su hazırlayıp kil eldiven uyguladım. Kil eldiven müthiş bir icat sonrasında yüzeyi parlaklığı inanılmaz artıyor.

Kil işlemi bittikten sonra bir perde daha su tuttum sonrasında kurulamaya geçiyoruz. Kurulama işlemi bittikten sonra yeni çıkan soft99 6ay koruma Ürünü olan fukupika 6 ay ürününü kullandım. Ürünün final parlaklıgı gayet güzel.

Tekrar iç kısımlara geçtim. İndirimde Kimyasaladamlar dan aldıgım deri ürününü kullandım. Ahmet abi yanlışlıkla getirdi herhalde Ürün ev koltukları için yapılmış ama arabadada güvenle temizlik ve koruma yaptı.

İç kısımlar ve kapı içlerine sonax red summer plastik ürününü kullandım.

Lastiklere autobrite tire ve davlumbaza meg hd uyguladıktan sonra bitirdirdim.

Final resimlerimiz.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Son düzenleme:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
@Dragstar Süleyman abi ellerine sağlık.

Fukupika 6 ay ürününde toz toplama durumu çok az gibi geldi bana.

Senin gözlemlerin nedir ?

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Eline sağlık Süleyman her zamanki gibi güzel temizlik olmuş. Kil eldivenini ne sıklıkta kullanıyorsun ve korumaya etkisi nedir gözlemlediğin kadarı ile? Senden bu yaz sonu tam detaylı uygulama bekliyoruz artık; doyum olmuyor detaylarına.

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Teşekkürler

@Dragstar Süleyman abi ellerine sağlık.

Fukupika 6 ay ürününde toz toplama durumu çok az gibi geldi bana.

Senin gözlemlerin nedir ?
Teşekkürler can, Toz olayını bu uygulamada gözlemlemek zor oldu. Bugün Arabayı koydugum yerin yakınındaki evde balkon kırmışlar her taraf toz olmuş

Teşekkürler

Eline sağlık Süleyman her zamanki gibi güzel temizlik olmuş. Kil eldivenini ne sıklıkta kullanıyorsun ve korumaya etkisi nedir gözlemlediğin kadarı ile? Senden bu yaz sonu tam detaylı uygulama bekliyoruz artık; doyum olmuyor detaylarına.
Teşekkürler Bu yaz saglam bir uygulama gelir. Kil eldiveni 2-3 ayda bir kullanıyorum korumaya fazla bir zararı olmuyor.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
üstad; her yıkaman ayrı bir keyif ayrı bir tat .. :hava:ellerine saglık .. :alkis:teşekkürler. final resmen bir görsel şölen. <3<3

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Renk de uygulama da müthiş gerçekten maşallah diyelim nazar değmesin. Yalnız 2. Final fotosunda arka tekerlekte parlatıcı denk gelmeyen bir yer kalmış :p Kıskanmış olabilirim o yüzden eksiklik aradım :D Şaka tabi :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Renk de uygulama da müthiş gerçekten maşallah diyelim nazar değmesin. Yalnız 2. Final fotosunda arka tekerlekte parlatıcı denk gelmeyen bir yer kalmış :p Kıskanmış olabilirim o yüzden eksiklik aradım :D Şaka tabi :)
Hacı oraya parlatıcı sürülmüş ama garajda falan çıkarken kaldırıma yada onun gibi bir yükseltiye sürtmüş. En uyuz olduğum durum oradan biliyorum :of:

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Özlemişiz be Süleyman, bu kadar ara verme.Sana diyorum ama benim de en son yıkamam 2 haftayı geçti heralde.
Teşekkürler devamı gelecek.

üstad; her yıkaman ayrı bir keyif ayrı bir tat .. :hava:ellerine saglık .. :alkis:teşekkürler. final resmen bir görsel şölen. QUOTE]

Teşekkürler

Ellerine sağlık abi yanıyor

Teşekkürler

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Teşekkürler alışverişe gitmiştik kaldırım gibi bir çıkıntıya denk gelmiş olabilir.