Ege's Garage ( Ege'nin Garajı)

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
merhaba garıjın kapılarını açıyorum. ilk test konugumuz;

autoglym Multiwash TFR.

Ben çogunlukla araç yıkamalarımda ön yıkama işinde köpük yerine spreyleme şeklinde ürünler kullanıyorum. böyle daha etkili oldugunu ve yıkamacılarda daha rahat kullanılabildigi kanısındayım.
bu zamana kadar bir çok ürün kullandım. bu gün ilk konu kahramanı olarak tfr ürününü seçtim. yaklaşık olarak 2 hafta içersinde test ettim. bu zaman zarfında 2 yıkama gerçekleştirdim bu ürünle. hem bady hem jant için kullandım.ürününde tanıtım içeriginde multi amaçlı yani çok yönlü bir ürün oldugu jantlar için de kullanılabildigi .( bu tarz her ürünü kullanabilirsiniz zaten ) janlarda da başarılı oldugunu beyan ediyorlardı.

açıkçası bu çok ilgimi çekti.çogu jant temizleyicilerin bile başarısız oldugu geride çok d.tozu bıraktıgını defalarca gözlemlemiş olmanın verdigi şepheyle bir okadarda merak uyandırdı bende. sözü daha fazla uzatmadan uygulama ve sonuçlara geçmek istiyorum. birer hafta arayla ürünün kullanımında berlirtigi gibi
1. kullanımda :
32/1 oranında seyreltme kullandım. dış yüzey için. janlar için : 6/1 .

2. kullanımda:
20/1 oranında seyretme kullandım.dış yüzey için. jantlar için : 4/1 .

resim ve video olarak uygulama öncesi, uygulama esnası ve sonuç resimleri olarak paylaşıyorum. yorumları size bırakıyorum.

1. yıkama:

2.yıkama:

[video=youtube]

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, testler gelmeye başlıyor.
Ürün bir pre wash olarak jantlarda iyi çalışmış, fakat özellikle ilk yıkamadan parmak testi olan resimdeki body performansını beğenmedim.
Karışım oranıda rakiplerine göre ortalama bir değerde.Fiyatını bilmiyorum eğer rakiplerinden çok pahalı ise listenin sonlarına kayar bana göre.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
ellerine saglık, test ve inceleme için teşekkürler.ürünün fiyatı makul seviyelerde testlerin devamını bekliyoruz

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@onurçiko ürünün fiyatı 5 lt 89 tl kendi sitesinde. aslında rakiplerine göre, benim 1/20 lik oran memnun etmesi tam bir fiyat performans ürünü oldugunu isbatladı. benc
jant içinde tatminkar seviyede demek yeterli bir jant temizleyici degil sonuçta. acil kullanımda yada ön temizlik için jantlarda tercih edilebilir.
firmanın verdigi seviyler 1/32 biraz hayal gibi . zati o parmak testinde herşey ortada. :)

@Dragstar
@CNR
@SubaruOutback
çok teşekkür ederim beyler . hakan'ım takibe takip. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Motors

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Elinize sağlık, kanalınıza da abone oldum :) Şöyle tadından yenmeyecek videolar gelse efsane olur

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@Motors teşekkür ederim ilgin için.

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
merhaba ;
bu gün daha önce yaptıgım bir testi paylaşıyorum.

bu uygulamada japan soft99 markasının nam yapmış iki ayrı ürününü kullandım. biri fusso coat 12 months dark color digeri
Authentic Premium Carnauba. iki üründe çok başarılı sonuçlara imza atıyor. ama sizinde bildiginiz gibi fusso dayınımda üst düzeydeyken parlaklıkta sınıfta kalıyor.Authentic ise tam tersi yaşanıyor.parlaklık fevkalade bir görsellik sunarken dayanım yerderde sürünüyor.

uygulama işlemini üst üste sürme şeklinde gerçekleştirmedim .bu bildik klasik bir yöntem olacak , üste sürülen dayanımı daha da düşecek ve tutunma sorunu yaşayacaktı.altta kalanında özellikleri maskelenecekti. bunun yerine iki ürününden yeterli ve eşik bir miktar ayrı bir yere alarak birbirleriyle karıştırdım. combo yaptım desem yeri var. amacım iki ürünün öne çıkan yönlerini birlikte kullanabilmekti.

sonuç :

2.5 ayda gerçekleşti bu test. aracı bu süre içersinde bir kez yıkadım. yıkama işlemini ön yıkamada 1:25 autoglym trf , kovada ise sonax red summer kullandım. mümkün oldugu kadar waxa zararı olmayacak ürünler seçtim daha realist sonuçlara erişebilmek için.

kimde nasıl sonuçlar vermiştir bilmiyorum ama fusso kullanımında ben üç ayı hiç geçemedim. tabi bu bahsettigim süre hiç bir destek olmadan ( hızlı cila , cilalı sampuan vb ) 12 ay tam bir hayal. firma bile bu yüzden bence o süngere sık-dök yıka sampuanları çıkarmış:D:D extragoldlar . tabi bu kullanım zamannında o eşsiz matlıgıda cabası.:D:D
gelelim sonuca;
daha önce fusso üstü authentic kullandım . ozaman Authentic etkisini 1-1.5 ay gibi bir sürede yitiriyor tekrar yenilemek gerekiyordu. bu karışım süreyi bir adım ileri taşıdı 2 - 2.5 aylara yaklaştırdı .
benim gözlemledigim bu test karşımında fusso Authentic'in parlaklıgını azda olsa zayıflatıyor. süreyi uzatsada parlaklıktan gidiyor. şahsi fikrim fusso üstü Authentic daha mantıklı. 1 1.5 ay da bir yenileme şartıyla çok başarılı güzel parlaklıklar yakalamak mümkün. karışım işi biraz fantaziye giriyor. yapımı uygulamasıda daha zahmetli oluyor. iki kat wax atmak en kolayı. :D:D

son yıkama sonrası bu karışımı 2. yıkama olarak yani hızlı cila gibi ama daha çok ıslak wax uyguladım. test çıkışı parlaklık. resmi çektigim yerin üstünde branda var gerçek parlaklıgı omuzlarda görebilirsiniz :D:D son olarak onun resmini koyuyorum.

bu ıslak waxı paylaşmıyorum çünkü satışı yok. ama emin olun çok başarılı çok uygun fiyatlı bir ürün.  ileride onunda testini yaparım beliki.

Okan48

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
Öncelikle test için teşekkürler . Fusso kendi aracıma 1 aralık 2017 tarihinde uyguladım üzerine 2 kez yıkamalar arası bsd geçtim en fazla oda biri kuru diğeri ıslak idi. Son 5 yıkamadırda protector wax kullandım. Cogu zaman benzın kopuguyle yıkandı . Koruması halen devam ediyor fussonun ancak soyle bır etmen daha var araç soguk kıs gununde uzerıne çiğ kar düşmedi kapalı otoparkta duruyor sıcaklık 12 , 8 derecelerde bununda etkisi olabilir. Waxların arasında ve Türkiye şartlarında kullanılabilecek en iyi kış waxı dayanım açısından fussodur bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Test için teşekkürler bende ilk uygulamada zymöl titanyum ve glasür elde eritip bi karışım yapayım.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Fussoda 6 ayı gördüm destekleme yaparak destek gyeon wet coat essence ile ama yazın yaptım waxı kışın zaten max 3 ay hatta 2 ay olursa şaşmam ama kuru havada yapılan wax ve kürleşme daha iyi oluyor buda waxın ömrünğ uzatıyor birde yıkama çok önemli en azından hafta bir yıkanması lazım yoksa uzun süre çamur toz trafik filmi bildğiniz waxı yiyor ve ortada bir şey kalmıyor....

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Fusso dayanım olarak bence de iyi.Bu arada siyah ve beyaz kutu arasında bi fark yok ikisinide denedim aynı araçta

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@Okan48
@technologyst

teşekkkürler. aslında burda amaç wax süreleri degil. bir destekleyici ürün kullanımı zaten her waxın ömrünü uzatacaktır. ki bu uzatma destegin dayanım süresiyle alakalıdır. x-y hesabı.
destekleyici işin içine girerse herşey allak bullak olur. çok seçenek ve kullanım şekilleri denklemi çözülmez kılar. ''equation with multiple variables'' iklim mevsim boya durumuna hiç girmiyorum bile.

benim amacım combo yöntemiyle başka bir wax türetmek. ama sonuç, tek başına kullanımdan açık ara bir fark yaratmadı.
burda yapılanı zaten firmada kendi yapmış onada kiwami demiş.
ben onuda kullandım. hem tek ,hem fusso üstü ,hem Authentic altı.vb gibi çok combo yaptım.
kiwami karşılaştırmalarında authentic & fusso karışımından daha fazla parlak ama dayanımı az. fusso üstü authentic tense daha az parlak ama dayanamı daha fazla sonucuna vardım.
artık kafa karışıklıgı ve göz yanılgısı başlıyor bir süre sonra. burda birazda seçim önemli. kimi dayanım der kimi parlaklık.
kişisel seçime kalyor biraz.

@Dragstar üsstad sende vardır. Holiday Sampler Kit 1 de Concours onun Carnauba içerinigin beyaz oranı %90. Glasur le daha iyi combo olur. Glasur %100 sarı ya dayanım Titanium'u bence geçer. testi bekliyorum. :)

@Detail Guy bilgi için teşekkürler .sen test yaptıysan tabi ki öyledir. ama illaki japon bir kaç pigment atmıştır içine. :) gözle görülmeyen..

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Eline sağlık hocam çok güzel bir konu olmuş ancak destekleyici ürün konusunda benim ciddi şüphelerim var. Bazı qd lar waxı hırpalıyor gibime geliyor. Aynı zamanda diyelim ki fusso üzeri 3. hafta da bsd kullandınız bsd zaten kendi başına çok uzun dayanıyor. Yada diyelim ki pw kullandık yaklaşık 2 hafta dayanıyor . Burada şu sorun ortaya çıkıyor acaba ilk uygulanılan wax halen etkisini devam ettiriyor mu yoksa onun etkisi bitti de uygulanan destek ürünün etkisi mi gözleniyor. Bunu belirleyebilmek çok zor. Ben test yaptıgım da kullandığım şampuana bile dikkat ediyorum. Zymol veya adams şampuanlar parlaklık ve çok azda olsa su itişi veriyor test aşamasında bunları kullanmıyorum mesela.

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@Eraycan teşekkürler . destekleyici ürün kullanımı aslında yeni yeni moda oldu. firmaların yeni mali çıkar ürünleri bana kalırsa. wax yada benzeri ana koruma ürününün özelliklerinin birazdaha zayıf hali gibi .ama moda olunca ''hızlı kullanım çabuk sonuç '' etkileri ürünleri neeerdeyse ana korumaların önüne geçirdi.
her firma ürünleri birbirine yakın eşdeger belli sınıflarda ayırdı ama kullanıcılar birbiriyle örtüşmeyen farklı firmaların ürünlerini birbiri üzerine sürünce işler b...ka sardı.
senin hırpalama dedigin aslında tamda bu . birde yıkama işin içine girdimi tam bir çıkmaz.
testi de hiç destekleyici kullanmadan yaptım ama dayanımı farlılık gösterdigini destekleyicilerle gözlemlediklerini söylemiş arkadaşlar.
biraz anlamamışlar gibii.
tıpkı senin söyledigin gibi yaptım aslında. :)

biraz kullanılan korumanın içerigini bilmek en azından cinsini (dogal esmer kırma sentetik) önem arz ediyor destekleyici kullanılacaksa. cinsdaş ömürü uzatıyor.

ama ben bunu pek sevmiyorum.
dogal içerik herzaman en üst katmanda rakipsiz benim gözümde. ( en azından waxlar için )

tabi bunları şu hiç sevmedigim ceramic ler için konuşmuyorum. o tamamen bir droid sistem.

ben klasikçiyim. :) boyalar nefes almalı derler hep peki neden üstünü ölümcül bir şekilde örtüyoruz. !!!

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
@ege Evet testin aynen senin yaptığın gibi yapılması lazım kesinlikle hem fikiriz. Zaten bu ticari kaygılar hep bizi etkiliyor. Waxin bende en iyi boya koruma ürünü olduğunu düşünüyorum ancak benim gibi benzinlik tayfası için bir müddet sonra maalesef eziyet olmaya başlıyor. Hızlı ve pratik şekilde ki korumalar wax in tadını vermiyor ama garajı yada müsait yeri olmayan bizim gibilere şart oluyor bir müddet sonra. Helede kış aylarında zaten çok nazlı olan wax kısa sürede özelliğini yitiriyor. Bu nokta da koruma ürünlerinin bir birine göre avantaj ve dez avantajları ortaya çıkıyor. Bir ürünün bir kesim tarafından beğenilip başka bir kesim tarafından begenilmemesini de tamamen kişisel ihtiyaç ve şartlara bağlıyorum :) Tekrar elinize sağlık on numara beş yıldız bir paylaşım olmuş

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
ege' Alıntı:
@Eraycan  teşekkürler . destekleyici ürün kullanımı aslında yeni yeni moda oldu. firmaların yeni mali çıkar ürünleri bana kalırsa. wax yada benzeri ana koruma ürününün özelliklerinin birazdaha zayıf hali gibi .ama moda olunca ''hızlı kullanım çabuk sonuç '' etkileri ürünleri neeerdeyse ana korumaların önüne geçirdi.
her firma ürünleri birbirine yakın eşdeger belli sınıflarda ayırdı ama kullanıcılar birbiriyle örtüşmeyen farklı firmaların ürünlerini birbiri üzerine sürünce işler b...ka sardı.
senin hırpalama dedigin aslında tamda bu . birde yıkama işin içine girdimi tam bir çıkmaz.
testi de hiç destekleyici kullanmadan yaptım ama dayanımı farlılık gösterdigini destekleyicilerle gözlemlediklerini söylemiş arkadaşlar.
biraz anlamamışlar gibii.
tıpkı senin söyledigin gibi  yaptım aslında. :)

biraz kullanılan korumanın içerigini bilmek en azından cinsini (dogal esmer kırma sentetik) önem arz ediyor destekleyici kullanılacaksa. cinsdaş ömürü uzatıyor.

ama ben bunu pek sevmiyorum.
dogal içerik herzaman en  üst katmanda rakipsiz benim gözümde. ( en azından waxlar için )

tabi bunları şu hiç sevmedigim ceramic ler için konuşmuyorum. o tamamen bir droid sistem.

ben klasikçiyim. :) boyalar nefes almalı derler hep peki neden üstünü ölümcül bir şekilde örtüyoruz. !!!
Son cümlen detail mottom

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
yeni test için iki ayrı ürün kullandım bu sefer. yıllara meydan okuyan ( iki yıla yaklaşıyor alımı ) sonax cam cilası ve üstüne yeni aldıgım Turtle Wax (Rain Repellent) yagmur kaydırıcı .
ürün: 13.5 tl sıvı bir yapıda şişe 300 ml . tam bir f/p ürünü diye bilirmiyim testi oldu bu.
video 40-120 km/h arası hızlanma esnasında çekildi. 60 km de kaymalar başladı. yagış orta şiddet seviyelerindeydi.

sonuç ;
2.5 ay sonra Turtle Wax yagmur kaydırıcı bu zaman zarfında bir yıkama geçirdi sadece. ürün ilk kullanımda görevini gerçekten çok iyi bir şekilde yerine getirebiliyor düşük hızlarda bile.lakin zaman geçtikçe etkisini kaybetmesi hiçte zor olmuyor. bir ayı rahat rahat çıkarmasına ragmen daha sonrasında hızlıca vedalaştık kendisiyle.bunda tabi benim sonax cam cilasınında etkisi oldu gibi .tutunmada biraz zorlanma yaşadıgını düşünüyorum.aslında açıkça izahı sonax için kendini feda etti gibi denilebilir. kendi özelliklerini göstermekten çok cilayı destekledi.cila sonrası o müthiş parlaklık camda durumasına ragmen su iticilik özelligi varda olsa su kaydırıcılıktan eser yok.
kısaca fiyat olarak alınabilir. ayda bir tazelemek şartıyla işini hakkıyla yapıyor ama daha iyileri var. :D:D

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık ege, güzel test olmuş. Sonax cam cilası kullanmıştım. Fena bir ürün değil fiyatına göre.Güzel parlatıyor dediğin gibi.Tek sıkıntısı çok sıçrıyor sağa sola.