Ege's Garage ( Ege'nin Garajı)

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@ccibb, @TheVauxhall, teşekkürler beyler begenmenize sevindim. Biraz geç gördüm kusura bakmayın.
@ccibb ürünü her yere sürüyorum. İç için biraz parlak testi var garajda zati. İnceletebilirsin.Tavsiye ederim ama. Benim gibi kullanacaksan tabi . Cockpit için parlak finali var. Silinince lastiklerde çok hoş duruyor. Bir örn. Bilgine.
http://instagr.am/p/BzGG3qYBkaI/

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
İyi günler uzun süredir kullandıgım epoca pompayı 2 yıl 20bin bakımına aldım. Tetik kısmına biraz baskı isteyen contasında his kaybı yaşanıyordu. Basım sonrası Geç atım başlıyordu çözüldü.
Bu tarz uygulamalarda Genelde sonax mos2 oil kullanıyordum. Başarılı bir üründür. Bu sefer
sonax sx90 kullandım.
Uyguladıktan sonra takmadan önce bölüme göre hazne yerlerinede uyguluyorum.
Bu pompaların her kullanım sonrası iç yıkama, biraz su koyup pompalanma ve sıkım yapma ve kurutularak burası önemli tüm sıkılan yerlerini gevretip öyle muhafaza edilmesi ömürlerini bir hayli uztacaktır. Bilginize. Contalar uzun süre sıkılı kaldıklarında deformasyon kaynama yapışma yırtılma yaşarlar.
son olarak 4 keçeden en öndeki kiri tutnuş ve görevini yerine getirmiş. Yenisiyle degiştirdim.

20190810_212328.jpg
20190802_180424.jpg
20190802_180517-1.jpg

Son düzenleme:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
İyi günler uzun süredir kullandıgım epoca pompayı 2 yıl 20bin bakımına aldım. Tetik kısmına biraz baskı isteyen contasında his kaybı yaşanıyordu. Basım sonrası Geç atım başlıyordu çözüldü.
Bu tarz uygulamalarda Genelde sonax mos2 oil kullanıyordum. Başarılı bir üründür. Bu sefer
sonax sx90 kullandım.
Bu pompaların her kullanım sonrası iç yıkama biraz su koyup pompalanma ve sıkım yapma ve kurutularak burası önemli tüm sıkılan yerlerini gevretip öyle muhafaza edilmesi ömürletini uzun süre uztacaktır. Bilginize. Contalat uzun süre sıkılı kaldıkşarında deformasyon kaynama yapışma yırtılma yaşarlar.
Aon olarak 4 keçeden en öndeki kiri tutnuş ve görevini yerine getirmiş. Yenisiyle degiştirdim.

Ekli dosyayı görüntüle 13701
Ekli dosyayı görüntüle 13702
Ekli dosyayı görüntüle 13703
Eline sağlık üstadım, keçe kirlenince performans inanılmaz düşüyor.

Mustafa Baylar

Amatör Detaycı
Üye
sonax sx90 kullandım.
Bu pompaların her kullanım sonrası iç yıkama, biraz su koyup pompalanma ve sıkım yapma ve kurutularak burası önemli tüm sıkılan yerlerini gevretip öyle muhafaza edilmesi ömürlerini bir hayli uztacaktır. Bilginize. Contalar uzun süre sıkılı kaldıklarında deformasyon kaynama yapışma yırtılma yaşarlar.
son olarak 4 keçeden en öndeki kiri tutnuş ve görevini yerine getirmiş. Yenisiyle degiştirdim.

Eline sağlık abi bakimini yaptigina göre yeni uygulamalarini bekliyoruz

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Eline sağlık üstadım, keçe kirlenince performans inanılmaz düşüyor.
Teşekkür ederim sayın üstad @onurçiko .
:dangeer:Keçeler önemli
Güzel olmuş, sahibinden sıfır epoca:D
Teşekkürler @Mentalfeed bey. Saygılar sevgiler.
Eline sağlık abi bakimini yaptigina göre yeni uygulamalarini bekliyoruz
Teşekkür ederim @Mustafa Baylar bey. İnşallah diyelim.
İyi detaylar

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık sağlam basan pompa her zaman iyidir.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
sonax sx90 kullandım.

Ellerinize sağlık üstadım. Bende de Kwazar Venus Foamer var, belli bir süre pompalamadan sonra sanırım conta kaynaklı sıkışma yaşanıyor pompa kısmında. Kendi içerisinden yağlayıcı bir sıvı çıkmıştı, derhal söküp bakımını yapmalı :)

Faydalı paylaşım için teşekkürler.

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Ellerinize sağlık üstadım. Bende de Kwazar Venus Foamer var, belli bir süre pompalamadan sonra sanırım conta kaynaklı sıkışma yaşanıyor pompa kısmında. Kendi içerisinden yağlayıcı bir sıvı çıkmıştı, derhal söküp bakımını yapmalı :)

Faydalı paylaşım için teşekkürler.
Ben Teşekkür ederim. Kolay gelsin ihmal etme bakımını yap ki sorun çıkartmasın.

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Daha önce paylaştığım fırçaları kullanırken kiri emmemeleri ve kirçin bir görüntü ve renk almalarını engellemek için vernikledim. Genelde ahşap vernigi kullanılsada ben klasik Motip Akrilik Vernik kullandım bu sayede su ve kimyasal direnci çok yüksek oldu. Çift kat kafi derecede tutundu güzel kapattı ve ahşap rengi verdi. Ham haldeki bu tarz yüzeylerde kullanılmalı.
Sol uygulanmış fırça sag sıfır fırça.
İyi detaylar.
20190923_213701.jpg 20190923_213805.jpg

Son düzenleme:

Mustafa Baylar

Amatör Detaycı
Üye
Daha önce paylaştığım fırçaları kullanırken kiri emmemeleri ve kirçin bir görüntü ve renk almalarını engellemek için vernikledim. Genelde ahşap vernigi kullanılsada ben klasik Motip Akrilik Vernik kullandım bu sayede su ve kimyasal direnci çok yüksek oldu. Çift kat kafi derecede tutundu güzel kapattı ve ahşap rengi verdi. Ham haldeki bu tarz yüzeylerde kullanılmalı.
İyi detaylar.
Ekli dosyayı görüntüle 15248 Ekli dosyayı görüntüle 15249
o_O Bu kaçinci level abi, detayin detayi masallah eline saglik :D

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
İyi günler.​
Daha önce defaatle sorulan araç sahiplerinin hatta şu biz detaycıların bile bir türlü çözüm bulamadığı baş belası kuş pislikleri temizligi adına bir video yayınlıyorum.
Ürün çok uygun fiyatlı ve ( yer yer 10 TL bandında bile satılıyor) çok başarılı. Tam bir f/P nitelendirmesini hak ediyor. Kullanımı çok kolay. Tek numarası acele etmeden çalışması için biraz zaman tanımak.
İyi seyirler.