İnceleme Einhell Hypresso 18/24 Li Kablosuz Basınçlı Yıkama Tabancası

Enes_10

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bu güne kadar şahsi aracımı temizlemek yapmak için benzinliğe gitmem gerekiyordu. Lakin benzinlik hem biraz uzak hem de ortam rahatsız edici olabiliyordu. Ayrıca son dönemde su jetonları da saçma fiyatlara çıktı. Evden kablo çekme imkanım da olmadığı için normal bir basınçlı bir makine almamın bir anlamı yoktu. Ben de bu sebeple akülü bir cihaz almaya karar verdim. Daha önce forumda benzer basınca (24 bar) sahip akülü yıkama cihazı kullanıp memnun kalanlar gördüm. Şu an tanıtacağım Einhell Hypresso’ya ait ise ne bir deneyim/tavsiye ne de Türkçe bir tanıtım videosu gördüm. Buna rağmen elimde Einhell’in diğer birkaç ürünü olduğundan onlara kıyasla kötü olmayacağını düşünerek ve açıkçası biraz risk alarak ürünü satın almış bulundum.

Ürünü geçtiğimiz günlerde teslim almıştım. Bugün ilk defa kendisini kullanarak bir araç yıkamış oldum. Benim beklentimi karşıladı ve keyifli bir detay oldu diyebilirim. Ancak bendeki 2.5 ah’lık batarya biraz da başka işlemlerde kullandığım için yeterli gelmedi. Bu yüzden Hypresso almayı düşünen arkadaşlara 4.0 ah’lık akü almalarını tavsiye ederim. Şimdi çok uzatmadan biraz cihazı tanıtalım. (Teknik özelliklere en altta yer vereceğim).

Kutu içeriği: Cihaz (hypresso), köpük sprey şişesi (denemedim), akü üzerine takılan silikon kılıf, 4 yönlü ayarlanabilir nozül/başlık, 5 mt’lik hortum, kovadan vs. su çekerken takılan su filtresi, iki parça uzatma borusu ve file çanta (ÜRÜN SOLO OLUP KUTUDAN AKÜ ÇIKMAMAKTADIR).

Ürünün Kullanımı: Aküyü cihaza takıp sudan etkilenmemesi için üzerine silikon kılıfı geçiriyoruz. Hortumun bir ucunu cihaza kolayca monte edip diğer ucunu bidon ya da kovaya bırakıyoruz. Cihazın üzerinde bulunan matkaplardakine benzer emniyet tuşunu açıp hem -yine matkaplardakine benzeyen- öndeki tetiğe, hem de arkadaki mandala aynı anda basıyoruz ve 2-3 sn. içinde suyu çekip atmaya başlıyor. (kitapçıkta mevzu doğru dürüst anlatılmadığı için ilk denememde sadece öndeki tetiğe basıp epey su atmasını bekledim. Atmayınca moralim bozuldu. Sonra bir şekilde arkadaki mandalla aynı anda basınca suyu atmaya başladı ben de derin bir nefes aldım.)

4 yönlü ayarlanabilir nozül: Bugün ilk kez araç yıkarken 4 modu da deneyimledim. Özellikle dönerek atma ve en tazyikli atma modlarında gayet başarılı buldum. Tabi bunu anlatabilmem için birkaç parça video çekmem gerekti. Nasip olursa ilk fırsatta videoyu düzenleyip alt kısımda paylaşacağım.

Su sarfiyatı: Jantların sadece birine deneme amaçlı detay, ön yıkama ve temaslı kova yıkaması toplamında ortalama 30 litre kadar su yeterli oldu. Ben her ihtimale karşı 25 lt’lik iki bidon alıp rahat rahat yettirmeyi düşünüyorum.

Sonuç: Şimdilik bende oluşan intiba şöyle ki; eğer aracınızda koruma varsa ve zaten aşırı kirlenmeden aracınızı yıkıyorsanız ve benim gibi elektrik-su erişiminiz yoksa bu ürünü ya da bir muadilini tavsiye ederim. (Bugün yıkadığım araçta koruma vs’yi geçtim dışarıda durduğu ve epey kirli olduğu halde iyi iş çıkardı.) Ancak bu ürünün sonuçta akülü ve sadece 24 bar (o da ne kadar doğruysa) gücünde bir cihaz olduğunu ve normal bir basınçlı makineye göre daha fazla uğraşmanız gerektiğini lütfen unutmayın. Ayrıca yukarıda değindiğim gibi jantlarla vs epey detaylı uğraşacaksanız en az 4 ah’lik batarya satın alın. (Hatta başka Einhell cihazlarınız da varsa 2 akü olsa daha garanti olur.)

Ürünün teknik özellikleri (bir siteden alıntı) :
  • Power X-Change ailesinin üyesi, 1x 18 V pil gereklidir
  • Rahat temizlik için kullanışlı, hafif ve kompakt
  • 240 l/saat ile hafif kirli yüzeylerin hızlı temizliği
  • Temizleme ve sulama için basınç ayarlı püskürtme tabancası
  • Ayarlanabilir püskürtme jeti sayesinde çok yönlü uygulama
  • Entegre rotor başlığı sayesinde kapsamlı temizlik
  • Yumuşak kavramalı ergonomik şekil sayesinde rahat kullanım
  • Püskürtme borusunun uzatılması
  • Kapsamlı temizlik için köpük sprey şişesi
  • Kovalardan, göllerden vs. su çekmek için 5 metrelik emme hortumu.
  • Pompayı korumak için su filtresi
  • Aksesuarları saklamak için file çanta
  • Teslimata pil veya şarj cihazı dahil değildir (ayrıca satılır)
Einhell kablosuz basınçlı yıkama tabancası Hypresso 18/24 Li-Solo, bahçe ve teras çevresinde temizlik ve sulama için kablosuz esneklik sağlar. Akülü basınçlı yıkama tabancası, tüm akülerin, sistem cihazlarının ve şarj cihazlarının esnek bir şekilde birleştirilebildiği akülü Power X-Change ailesinin bir üyesidir. Akülü orta basınçlı yıkama makinesi 24 bar basınçta ve saatte 240 litreye kadar su akış hızında çalışır. Bu şekilde Hypresso temizleme tabancası, kullanışlı küçük formatta, pille çalışan bir basınçlı yıkama makinesine dönüşür. ECO modu ile kompakt temizleme cihazının pil ömrü bir düğmeye basılarak uzatılabilir. Püskürtme tabancası, nokta jet veya geniş jet ile çalışmanın yanı sıra sulama için sprey jet veya inatçı kirleri temizlemek için döner jet ile çalışmanın mümkün olduğu 4 yönlü ayarlanabilir bir nozül ile donatılmıştır. Temizlemeden sulamaya kolay geçiş için basınç doğrudan püskürtme tabancası üzerinden ayarlanabilir. Orta basınçlı temizleme tabancası, hortum bağlantısı sayesinde yalnızca bahçe hortumuna bağlanmakla kalmaz, aynı zamanda birlikte verilen su filtresi ve 5 metrelik emme hortumu sayesinde kovalardan, bidonlardan veya göletlerden su emebilir. İki uzatma borusu, araba yıkama için ideal olan bir köpük sprey şişesi ve aksesuarları saklamak için bir file çanta da teslimata dahildir. Ayrıca, su sıçramalarına ve neme karşı ek koruma sağlamak için Power X-Change akü üzerine kolayca çekilen bir su sıçramasına karşı koruma da dahildir. Akülü akülü basınçlı yıkama tabancası Hypresso 18/24 Li-Solo, pil veya şarj cihazı olmadan sağlanır. Bunlar ayrı olarak, örneğin pratik bir başlangıç kiti olarak mevcuttur.

Son düzenleme:

Enes_10

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Einhell hypresso’nun basınç durumunu vs gösterebilmek adına çektiğim amatör videoyu ilgilenen arkadaşlarla paylaşıyorum:

Yukarıda yazdıklarımı özetleyecek olursam:

• Cihaz, 4 ah’lık bir akü,
• 40-50 lt kadar su ile ön yıkama artı temaslı yıkama için gayet yeterli.
• Demir tozu+ kil temizliği vs yapacaksanız yedek batarya ve daha fazla su gerekebilir.
• 120-130 bar’lık makinelerle elbette kıyaslanmamalı. Ancak o makineleri kullanma imkanına sahip olmayanlar için gayet iş görür nitelikte bir ürün. Zaten videoyu izledikten sonra karar sizindir.
• Nasip olursa kendi aracımla uzun yola vs gidip iyice kirlendikten sonra da bir deneme yapmak istiyorum.
•Buradan ya da yt’den yorumlarınızı bekliyorum.
• Herkese iyi forumlar…

mirafiori

Uzman Detaycı
Emektar Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Einhell hypresso’nun basınç durumunu vs gösterebilmek adına çektiğim amatör videoyu ilgilenen arkadaşlarla paylaşıyorum:

Yukarıda yazdıklarımı özetleyecek olursam:

• Cihaz, 4 ah’lık bir akü,
• 40-50 lt kadar su ile ön yıkama artı temaslı yıkama için gayet yeterli.
• Demir tozu+ kil temizliği vs yapacaksanız yedek batarya ve daha fazla su gerekebilir.
• 120-130 bar’lık makinelerle elbette kıyaslanmamalı. Ancak o makineleri kullanma imkanına sahip olmayanlar için gayet iş görür nitelikte bir ürün. Zaten videoyu izledikten sonra karar sizindir.
• Nasip olursa kendi aracımla uzun yola vs gidip iyice kirlendikten sonra da bir deneme yapmak istiyorum.
•Buradan ya da yt’den yorumlarınızı bekliyorum.
• Herkese iyi forumlar…
Elinize sağlık yorumumu youtube üzerinden yaptım :)

Enes_10

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Einhell Hypresso’yu 2. kez deneme imkanım oldu. 40 lt su (4 adet 10 lt’lik su şişesi) ve 4.0 ah’lık batarya ile babamın epey kirlenen aracı Courier’i güzelce temizleyebildik. (Bu arada suyun 10 lt kadarını temaslı kova yıkaması için kullandık.) Gayet rahat yetti.
4.0 ah’lık batarya da hem detaylı yıkama hem de sonrasında yine Einhell süpürge ile aracı komple süpürmeye rahatça yetti. Bu kombinasyonla normal binek araçları çok rahat detaylı temizleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Enes_10

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hypresso ile ilgili detaylı video çekememiştim. Onu da bugün halletmiş oldum. Videonun son kısmında objektif kullanıcı yorumumu da yaptım :)
Yine de videoya bakmaya zamanı olmayanlar için özetleyeyim: Kış mevsiminde yoğun trafik filmi oluştuğu için bu cihaz temassız ön yıkamada biraz üzebiliyor. Ve genel olarak da basıncı çok yüksek olmadığı için normal makinelere göre daha fazla zaman harcamanızı gerektiriyor. Ama yine de özellikle elektrik çekme sıkıntısı yaşayanlar için iş görebilecek bir ürün. Son olarak videoyu izleyen izleyemeyen herkese teşekkürler :basx:
(Bu video işlerine yeni başladım, acemilikten dolayı eksik çok. Her şeye rağmen destek olabilenlere ayrıca teşekkürler :melekx:)

Son düzenleme:

thelordof

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara-Tokat
Hypresso ile ilgili detaylı video çekememiştim. Onu da bugün halletmiş oldum. Videonun son kısmında objektif kullanıcı yorumumu da yaptım :)
Yine de videoya bakmaya zamanı olmayanlar için özetleyeyim: Kış mevsiminde yoğun trafik filmi oluştuğu için bu cihaz temassız ön yıkamada biraz üzebiliyor. Ve genel olarak da basıncı çok yüksek olmadığı için normal makinelere göre daha fazla zaman harcamanızı gerektiriyor. Ama yine de özellikle elektrik çekme sıkıntısı yaşayanlar için iş görebilecek bir ürün. Son olarak videoyu izleyen izleyemeyen herkese teşekkürler :basx:
(Bu video işlerine yeni başladım, acemilikten dolayı eksik çok. Her şeye rağmen destek olabilenlere ayrıca teşekkürler :melekx:)

Bizlere de bu ürünü görmemizi sağladığınız için teşekkürler. Einhell in böyle bir ürünü olduğunu bilmiyordum.

Köpük aparatını merak ediyorum, ilerleyen zamanda yorumunuzu merak ediyorum.

Enes_10

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bizlere de bu ürünü görmemizi sağladığınız için teşekkürler. Einhell in böyle bir ürünü olduğunu bilmiyordum.

Köpük aparatını merak ediyorum, ilerleyen zamanda yorumunuzu merak ediyorum.
Rica ederim, yorumunuz için ben teşekkür ederim. Aceleye gelmezse bir sonraki yıkamamda kullanmayı ve kayda almayı ben de istiyorum. Ama çok bir beklenti oluşmasın hocam. Nitekim 100 bar üstü basınçlı makinelerin kendi köpük aparatları bile su gibi köpük atıyor...

thelordof

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara-Tokat
Rica ederim, yorumunuz için ben teşekkür ederim. Aceleye gelmezse bir sonraki yıkamamda kullanmayı ve kayda almayı ben de istiyorum. Ama çok bir beklenti oluşmasın hocam. Nitekim 100 bar üstü basınçlı makinelerin kendi köpük aparatları bile su gibi köpük atıyor...
Su performansı videodan gördüğüm kadarıyla iyi gibime geldi. Köpük aparatı hacmi az olduğundan işlevselliği az olur gibi veya büyük araçlı kişiler için zor olur diye düşünüyorum.

Bir de kablosuz basınçlı makinesi de olsa yıkama yeri şart gibi sanırım. Benzinlikte bir kenarda yapılsa burda ne yıkıyorsun diyenler de olur kesin. Her ev otoparkları da malum müsait olmuyor.

Enes_10

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Su performansı videodan gördüğüm kadarıyla iyi gibime geldi. Köpük aparatı hacmi az olduğundan işlevselliği az olur gibi veya büyük araçlı kişiler için zor olur diye düşünüyorum.

Bir de kablosuz basınçlı makinesi de olsa yıkama yeri şart gibi sanırım. Benzinlikte bir kenarda yapılsa burda ne yıkıyorsun diyenler de olur kesin. Her ev otoparkları da malum müsait olmuyor.
Su performansı yeterli geliyor diyebilirim hocam kendi adıma. Ama elektrik çekme imkanı yakaladığım anda (maddi imkan sorunu olmazsa) düşünmem elektrikli basınçlı makine alırım. Bunu üstüne basa basa net bir şekilde ifade etmiş olayım. Bu, bendeki ya da benzeri akülü makinelerin kötü olduğu ve hiç iş yapmadığı anlamına gelmiyor tabi.

Köpük aparatı olayını şimdi değil de nasipse deneyince yazayım hocam.

Tabi müsait mekan olayı da İstanbul şartlarında sıkıntı. Bu kombinasyonda elektrik kablosu ve su hortumuna ihtiyaç duymasak da müsait mekana ihtiyaç kaçınılmaz. Her seferinde de dağa bayıra gitme imkanı yok. Yani kısaca imkansızlıklar içinde mücadele ediyoruz hocam :terlisırıtan:

thelordof

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara-Tokat
Su performansı yeterli geliyor diyebilirim hocam kendi adıma. Ama elektrik çekme imkanı yakaladığım anda (maddi imkan sorunu olmazsa) düşünmem elektrikli basınçlı makine alırım. Bunu üstüne basa basa net bir şekilde ifade etmiş olayım. Bu, bendeki ya da benzeri akülü makinelerin kötü olduğu ve hiç iş yapmadığı anlamına gelmiyor tabi.

Köpük aparatı olayını şimdi değil de nasipse deneyince yazayım hocam.

Tabi müsait mekan olayı da İstanbul şartlarında sıkıntı. Bu kombinasyonda elektrik kablosu ve su hortumuna ihtiyaç duymasak da müsait mekana ihtiyaç kaçınılmaz. Her seferinde de dağa bayıra gitme imkanı yok. Yani kısaca imkansızlıklar içinde mücadele ediyoruz hocam :terlisırıtan:
Aynen hocam herkeste aynı dert.

Umarım herkes ilerde elektrikli yıkama makinesi ve alana sahip olur. Herkesin hayallerinden ufak bi kısmı .

Sugosu

Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
merhaba.aracımı yıkayacak yerim yok,benzinlikte yıkayacağım. ancak şu aşamada sadece köpük atma,tüm yıkama sonrası benzinlikte yanımda getireceğim arıtma suyu ile son bir duş aldırma işlemi için böyle birşey bakıyorum.şu an amazonda baya indirimde aküsü ile beraber 6500 tl.

bunun yanında worx un wg630 serisi; fırçasız motorlu ,25 bar basınçlı aleti de 10-11 bin tl ye tr de bulunmakta..

einhell malzeme kalitesi worxtan alakasız baya kötü.

ayrıca einhell in köpük performansı aşırı sulu geldi izlediğim tüm videolarda..

bu hususlarda önerileriniz ne olur acaba?

Enes_10

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
merhaba.aracımı yıkayacak yerim yok,benzinlikte yıkayacağım. ancak şu aşamada sadece köpük atma,tüm yıkama sonrası benzinlikte yanımda getireceğim arıtma suyu ile son bir duş aldırma işlemi için böyle birşey bakıyorum.şu an amazonda baya indirimde aküsü ile beraber 6500 tl.

bunun yanında worx un wg630 serisi; fırçasız motorlu ,25 bar basınçlı aleti de 10-11 bin tl ye tr de bulunmakta..

einhell malzeme kalitesi worxtan alakasız baya kötü.

ayrıca einhell in köpük performansı aşırı sulu geldi izlediğim tüm videolarda..

bu hususlarda önerileriniz ne olur acaba?
Merhaba, evet köpük performansı iş görmez, elektrikli basınçlı makinelerin çoğunun yanında gelen köpük yapıcılar da pek iş yapmaz. Bu yüzden ben ön yıkama köpüğünü Alta Foam 2000 ile atıyordum bu ürünü kullanırken. Tabi onu da şarjlı pompa ile modifiyeyle kullanıyordum, diğer türlü eziyet oluyordu.
Kalite hususunda gayet iyiydi bence, dandik Çin malı ürünlerle kıyas bile edilmez.

Sugosu

Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
Merhaba, evet köpük performansı iş görmez, elektrikli basınçlı makinelerin çoğunun yanında gelen köpük yapıcılar da pek iş yapmaz. Bu yüzden ben ön yıkama köpüğünü Alta Foam 2000 ile atıyordum bu ürünü kullanırken. Tabi onu da şarjlı pompa ile modifiyeyle kullanıyordum, diğer türlü eziyet oluyordu.
Kalite hususunda gayet iyiydi bence, dandik Çin malı ürünlerle kıyas bile edilmez.
Teşekkürler.İk foam pro2 plus aldım.ona bosch easypump ekleyerek o zaman bu köpük işini halledeyim.