En sevdiğim su iticilik olayı

umut-gunay

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
3 ay önce uyguladığım fusso coat ve gyeon bathe + ile yıkama sonucu yoğun yağıştaki su itişi en sevdiğim diyebilirim IMG_0001.JPG

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Erso81

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Soft99 fosso bir yıldır aracımda mevcut, acemiliğime rağmen hala çok iyi durumda(yıkamalarda valet pro concentrated kullanıyorum, wax ilk gün ki gibi su itiyor) ayrıca kullandığım soft99 glaco ve iron terminatörden de aşırı memnunum.

Ekli dosyalar

umut-gunay

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Soft99 fosso bir yıldır aracımda mevcut, acemiliğime rağmen hala çok iyi durumda(yıkamalarda valet pro concentrated kullanıyorum, wax ilk gün ki gibi su itiyor) ayrıca kullandığım soft99 glaco ve iron terminatörden de aşırı memnunum.
Aynı şampuan bendede mevcut valetpro concentrated ama arada onunla yıkıyorum çünkü suitiş te bathe+ çok başarılı o yüzden ağırlıklı bathe+ demirtozu nda koch cheme rrr asitsiz diye onu kullanıyorum hocam bu kore ve Japon arkadaşlar bu işte çok iyiler gerçekten

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
3 ay önce uyguladığım fusso coat ve gyeon bathe + ile yıkama sonucu yoğun yağıştaki su itişi en sevdiğim diyebilirim Ekli dosyayı görüntüle 13838

Fusso Coat florin polimer (politetrafloroetilen) içerir. Yani bildiğiniz teflon. Su iticiliği oradan gelir.

Fakat ne kadar sentetik olursa olsun hiçbir waxın araç yüzeyine bu kadar uzun tutunması imkansız. O su iticilik Gyeon Bathe+ ın içerdiği SiO2 dendir.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Seramik içerikli şampuan uyguluyorsun Fusso var sanıyorlar. :) Bir senedir yüzeyde Fusso hala ilk günkü gibi demiş diğer arkadaşta. 5 senelik garantili seramik uygulaması gibi olmuş. :) Fusso iyidir ama 1 sene falan Türkiye şartlarında olacak iş değil. Haa olur mu olur ama nasıl olur araba kapalı garajda yatar gene de tozlanınca yıkanır yağmura çamura kara kışa çıkmaz o zaman belki. ;)

umut-gunay

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Fusso Coat florin polimer (politetrafloroetilen) içerir. Yani bildiğiniz teflon. Su iticiliği oradan gelir.

Fakat ne kadar sentetik olursa olsun hiçbir waxın araç yüzeyine bu kadar uzun tutunması imkansız. O su iticilik Gyeon Bathe+ ın içerdiği SiO2 dendir.
Ben 3-4 ayda bir uyguluyorum fusso yu o kadar dayanacağını yani bir yıl sanmıyorum tabi etkisin kaybetmeden yenilemeyi tercih ediyorum içerik olarak ta bilgilendirmeniz çok iyi oldu bilmiyodum wax ın tam içeriğini, bathe de silika olayını bildiğim için devamlı onunla yıkıyorum hatta camlarda başka bi ürün kullanmadım bu şampuan yetiyor haftalık yıkama yaptığım için belkide etkisini kaybetmiyor

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Parlaklığı geride olmasa hidrofobi olarak en efsane wax olabilir. Hatta benim ilk ürünümdü Fusso. Zannediyordumki tüm sealant, wax ürünler öyle su itiyor. Sonrasında Zymol Titanium uygulamıştım, fusso kadar su itmediğini görünce üzülmüştüm yanlış uyguladım heralde diye.

Ama parlaklığı da bir o kadar kötü. A101 deki Plenty kadar parlaklık veriyor. :) Dayanım konusunda da 12 ayı gören oldu mu bizim forumda bilmiyorum. Ben zannetmiyorum. Zaten 12 ay dayanması da kötü bir şey. Detaycı adama gelmez, yılda bir kez mi uygulama yapıcaz :)

Bu iki video kir ve su itişini güzel anlatıyor.

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
1 yıldan daha fazladır fusso kullanıyorum bir tane Renault symbol'e yapmıştım fusso onda 10 ayı gördü.Eski fiestamda 10 ayı gördü.Renault Symbol ben yıkamadığım için bilemem ama Fiesta da 10 ay içinde 2 kere falan yıkanırdı 8 ay 10 ay arası dayandı.10.ay zaten boncuklanma kalmıyor su itiş hafiften var en azından arabada wax vardı diyebiliyorsunuz :D ortalama 6 ayı çıkarıyor diyebilirim bende.