Fabia nın yıkanma günü

smtcglr

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul - Beylikdüzü
Arkadaşlar merhaba, dün akşam @oguztiryaki abi ve başka bir fabia ile daha yıkamaya gittik, tabiki benzinliğe :yazik: Uzun zamandan beridir denk gelemiyorduk hem yıkama hem sohbet güzel oldu. Benzinlikte ışıkları kapatan çocuğun da kulaklarını çınlattık birazzz :kizgin: arabayı yıkadık tam kurulama silme işine girişcez ışıkları kapattı. Karanlıkta olduğu kadar yapmaya çalıştık.

Öncelikle aracın kirli fotoğrafları;

kirli 1.jpg kirli 2.jpg kirli 3.jpg kirli 4.jpg kirli 5.jpg kirli.jpg

Geçiyorum yıkamaya; ışıkları kapatan çocuk :kizgin:

önce Oğuz abinin pompa ile 1:3 oranında ceviz ile aracı dolandık. Ceviz'i ilk defa kullanan biri olarak çok beğendim, kir çözmesi muazzam.

ceviz.jpg ceviz 3.jpg ceviz 2.jpg

Cevizin etkisi

bu foto ceviz olmayan
ceviz yok.jpg

bu da ceviz olan yer
ceviz var.jpg

Araçları güzelce duruladık daha sonra b33 ile köpürtmek istedik ama pompaları modifiye etmediğimiz için başaramadık. Onu sonraki yıkamaya bırakarak sonax turuncu şampuan ile çift kova giriştim. Sonra tekrar aracı durulayıp kurulama yerine çektim.. ışıkları kapatan çocuk :kizgin:

Elimde mevcut olan superclean den wolly kurulama havlusu ile aracı güzelce kuruladım, daha sonra camları saf İpa ile güzelce temizledim. Aracı da ipa ile geçtikten sonra Koch Chemie PW hızlı cila ile aracı sık sil yöntemi ile dolandım. Camları tekrar kuruladıktan sonra ön cama ve yan camlara Carpex yağmur kaydırıcı uyguladım (2 kat geçtim)
Paspasları ve kapı kenarlarını gündüzden Valet Pro sulandırılmış apc ile güzelce temizlemiştim, bütün iç konsol ve plastikleri AF Sprtiz ile geçtim.
daha sonra lastikleri space lastik parlatıcı vardı elimde onunla dolandım. Jantlara sürdüğüm malzemenin ismi gelmedi aklıma :komik:
Harelerimiz bir hayli çoğalmaya başladı havalar ısınıncaya kadar idare edeceğiz artık..
eleman ışıkları kapattığı için çok final fotosu çekemedim, ayrıca hem iş yapıp hem foto,video çekmek çok zahmetli bir işmiş.. Işıkları kapatan çocuk :kizgin:

elimde olan fotolar.

final5.jpg final4.jpg final3.jpg final.jpg final 2.jpg

Son düzenleme:

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Ellerinize sağlık. Her temizlik yıkama hiç yapmamaktan iyidir şartlar ne olursa olsun. Naçizane birkaç tavsiyem olacak. Sonax turıncu dan daha az zararsız şampuan tercih etmeye çalışın koruma için gerçi sanırım yüzeyde korumanız da yok sadece koch pw ile geçiştirdiniz. Ipa camlara kullanacaksanız 1:1 sulandırın iç dış daha efektif kullanırsınız alkol oranı düşünce hemen uçup gitmeyeceği için. Boyalı yüzey için ipa değil de m600 ya da m700 kullanmaya çalışın ve araçta düzenli bir koruma mutlaka olsun koch pw dışında altta daha dağlam. Koch pw de ıslak araca sıkın her panele birkaç fıs eldivenle üstünden geçip bol suyla durulayıp kurulama yaparsanız daha etkili olduğunu görürsünüz. İlk kullanım için 20-25ml yeterli gelecektir fısfıs şişede. Ceviz iyi iş çıkarıyor benzinci tayfa için özellikle bir kurtarıcı. Bence ceviz sonrası foam ile uğraşmayın hele ki benzinlikte pratik olmayacaktır. Ceviz yeterli üstüne güzel bir çift kova yıkama

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık maaşallah güzel yıkama olmuş, Cevizi beğenmenize sevindim. Hareler göze batıyor. Biran önce bu çiziklerden kuttulmanız dileğiyle.

smtcglr

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul - Beylikdüzü
@nuriksari Tavsiyelerinizi dikkate alacağım, aslıdan Bsd uygulayacaktım Koch pw yi bi denemiş olmak için kullandım ilk defa. Sonax bitsin diye uğraşıyorum ama bitmiyor mubarek :) İpa yı aslında sulandırıp kullanıyordum camlar bayağı kirliydi o yüzden saf kullandım. M600 veya M700 almayı düşünüyorum. Koruma için tavsiyeniz varmı.

@onurçiko Hareler çoğaldı evet farkındayım bayağıdır vakit darlığından bişey yapamadık, @oguztiryaki ile birlikte bi gün girişeceğiz o işe de

Son düzenleme:

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
@nuriksari Tavsiyelerinizi dikkate alacağım, aslıdan Bsd uygulayacaktım Koch pw yi bi denemiş olmak için kullandım ilk defa. Sonax bitsin diye uğraşıyorum ama bitmiyor mubarek :) İpa yı aslında sulandırıp kullanıyordum camlar bayağı kirliydi o yüzden saf kullandım. M600 veya M700 almayı düşünüyorum. Koruma için tavsiyeniz varmı.

@onurçiko Hareler çoğaldı evet farkındayım bayağıdır vakit darlığından bişey yapamadık, @oguztiryaki ile birlikte bi gün girişeceğiz o işe de
İlk defa kullandıysanız izlenimlerinizi burdan paylaşın. Bir sonraki sefer direk ıslak temiz araca dediğim gibi deneyin hatta farkını görürsünüz yorumlarsınız. Bsd yi bitiremediyseniz pw yi hiç bitiremezsiniz. ;) 3-4 yıkamada 1 kullansanız 20ml den 500ml için 25 kullanım eder yani yaklaşık 100 yıkama sonra biter. 2 haftada 1 araç yıkasanız 200 hafta yani yaklaşık 4 sene kaba bir hesaplama ile. :) ipa saf kullanmak temizlik gücünü arttırmaz. Düzenli yıkamalarda ayrı bir eldivenle çift kova yaparken güzelce kotkmadan yıkayabilirsiniz diğer eldiveninize bulaştırmadan. Ara sıra apc ile temizleyin kendine gelir hatta sihirli süngerle geçin üstünden iyi temizler. Düzenli kil ve koruma zaten söylememe gerek yok sanırım. Bsd de pw de camlarda iyidir. Elinizdrki başka hızlı cila sıvı cila da iç dış kullanabilirsiniz zaman zaman. M600 ya da m700 ipa dan daha etkili olur yüzey temizliği ve waxı sökmek için başka alternatifiniz yoksa pre wax cleaner gibi. M700 yakın tarihte iyi fiyata 5lt lik alım yapılmıştı istanbulda bi adresten aratırsanız forumda görürsünüz kargosu da uygundu alıp 2-3 kişi bölüşebilirsiniz ya da alanlardan bölenler olablir ama kargosu sıkıntı biraz. Koruma da çok kişisel ve bütçe meselesi esasen. Hava şartları araç rengi kullanımı bütçe bilgim olursa fikir verebilirim birkaç wax denemiş biri olarak bölüp yollayabilirim de seçtiğiniz olursa. ;)

smtcglr

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul - Beylikdüzü
@nuriksari Samsun da Karadeniz havası malum. Araç rengi lazer beyazı..

Bir sonraki yıkama da ıslak deneyeceğim aklıma yazdım. PW benim değil @oguztiryaki nin idi bsd yerine bi kez deniyeyim diye kullandım.
M700 ü ortak alabiliriz Samsun da 4-5 kişilik bi grubumuz var. Benzinlik tayfa olduğumuz için polisaj kil vs durumlar zor oluyor. benzinlikte bile huzur yok lavuk ışıkları kapattı :kizgin:

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. :)

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Arkadaşlar merhaba, dün akşam @oguztiryaki abi ve başka bir fabia ile daha yıkamaya gittik, tabiki benzinliğe :yazik: Uzun zamandan beridir denk gelemiyorduk hem yıkama hem sohbet güzel oldu. Benzinlikte ışıkları kapatan çocuğun da kulaklarını çınlattık birazzz :kizgin: arabayı yıkadık tam kurulama silme işine girişcez ışıkları kapattı. Karanlıkta olduğu kadar yapmaya çalıştık.

Öncelikle aracın kirli fotoğrafları;

Ekli dosyayı görüntüle 5209 Ekli dosyayı görüntüle 5210 Ekli dosyayı görüntüle 5211 Ekli dosyayı görüntüle 5212 Ekli dosyayı görüntüle 5213 Ekli dosyayı görüntüle 5214

Geçiyorum yıkamaya; ışıkları kapatan çocuk :kizgin:

önce Oğuz abinin pompa ile 1:3 oranında ceviz ile aracı dolandık. Ceviz'i ilk defa kullanan biri olarak çok beğendim, kir çözmesi muazzam.

Ekli dosyayı görüntüle 5217 Ekli dosyayı görüntüle 5216 Ekli dosyayı görüntüle 5215

Cevizin etkisi

bu foto ceviz olmayan
Ekli dosyayı görüntüle 5218

bu da ceviz olan yer
Ekli dosyayı görüntüle 5219

Araçları güzelce duruladık daha sonra b33 ile köpürtmek istedik ama pompaları modifiye etmediğimiz için başaramadık. Onu sonraki yıkamaya bırakarak sonax turuncu şampuan ile çift kova giriştim. Sonra tekrar aracı durulayıp kurulama yerine çektim.. ışıkları kapatan çocuk :kizgin:

Elimde mevcut olan superclean den wolly kurulama havlusu ile aracı güzelce kuruladım, daha sonra camları saf İpa ile güzelce temizledim. Aracı da ipa ile geçtikten sonra Koch Chemie PW hızlı cila ile aracı sık sil yöntemi ile dolandım. Camları tekrar kuruladıktan sonra ön cama ve yan camlara Carpex yağmur kaydırıcı uyguladım (2 kat geçtim)
Paspasları ve kapı kenarlarını gündüzden Valet Pro sulandırılmış apc ile güzelce temizlemiştim, bütün iç konsol ve plastikleri AF Sprtiz ile geçtim.
daha sonra lastikleri space lastik parlatıcı vardı elimde onunla dolandım. Jantlara sürdüğüm malzemenin ismi gelmedi aklıma :komik:
Harelerimiz bir hayli çoğalmaya başladı havalar ısınıncaya kadar idare edeceğiz artık..
eleman ışıkları kapattığı için çok final fotosu çekemedim, ayrıca hem iş yapıp hem foto,video çekmek çok zahmetli bir işmiş.. Işıkları kapatan çocuk :kizgin:

elimde olan fotolar.

Ekli dosyayı görüntüle 5224 Ekli dosyayı görüntüle 5223 Ekli dosyayı görüntüle 5222 Ekli dosyayı görüntüle 5221 Ekli dosyayı görüntüle 5220
Ne güzel bir temizlik olmuş. Beyaz temizliğin karşılığını veren bir renk. Güzel günlerde kirletsin elinize saglık. Ben olsam ne pw ne bs. Güzel bir wax sizin seçiminiz olmalı.

smtcglr

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul - Beylikdüzü
@ege teşekkürler üstadım, daha çok öğreneceğimiz yapacağımız iş var inşallah :) Güzel bi wax tavsiyesi alalım o zaman rica etsem

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
@nuriksari Samsun da Karadeniz havası malum. Araç rengi lazer beyazı..

Bir sonraki yıkama da ıslak deneyeceğim aklıma yazdım. PW benim değil @oguztiryaki nin idi bsd yerine bi kez deniyeyim diye kullandım.
M700 ü ortak alabiliriz Samsun da 4-5 kişilik bi grubumuz var. Benzinlik tayfa olduğumuz için polisaj kil vs durumlar zor oluyor. benzinlikte bile huzur yok lavuk ışıkları kapattı :kizgin:

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. :)
M700 konuyu araştırın forumda sipariş verirsiniz ortak alım için fiyat çok iyiydi. Polisaj veya herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa forumdan @multispace Murat Samsunda profesyonellere taş çıkartır uygun ücret karşılığında her türlü işinizi halleder. O kadar yakınken bu nimetten faydalanın bence. :) bu işin olmazsa olmazı iyi bir polisaj ve sonrasında düzenli bakım gelir. Egenin dediği gibi @ege benim de söylrdiğim gibi bir katı wax olması lazım yüzeyde koruma için. Biraz araştırın seçenek çok yardım lazım olursa ö.m atarsınız

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
@multispace üstaddan haberim var yakın ilçede kendisi bir gün gideriz yanına tanışmaya. Konuları yakından inceleyip öğrenmeye devam işin açıkcası :) wax işine yoğunaşıyorum
Wax dan anlamam pek. Bilgi sahibi birilerine sormak lazım. :) vardır forumda.
20190115_131327.jpg

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@ege teşekkürler üstadım, daha çok öğreneceğimiz yapacağımız iş var inşallah :) Güzel bi wax tavsiyesi alalım o zaman rica etsem
Her aşamanın tadını çıkartın ilk wax önemlidir güzel anılar bırakır ardında.
Bir wax önerisi kolay ama esas mesele sizin beklentiniz. Çok degişken kriterler var wax seçiminde. Hepside kişisel. Marka içerik bunlara baglı olarak dayanım parlaklık hala hepimizin durmadan test ettigi ürünlerin kişisel seçime dayalı olduğunun ispatı. Uygulamalarda gördüğünüz begendiginiz ürünlerin üzerinden ilerleyin bence. Kendi gözünüzle seçim daha tatmin edecektir sizi. Ama bir ürün seçip nasıl diye sorarsanız Burda aklınıza takılan tüm soruları ben ve forum üyeleri hemen cvplarlar sıkıntı olmaz. Zevkle içten seçim olsun en güzeli.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Ellerinize sağlık , karanlıkta bile yıkamanin etkisi görülüyor. Tertemiz olmuş maşallah.

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Eline sağlık hocam , en kötü yıkama bile yıkamamaktan iyidir gayet güzel bir temizlik olmuş. Üstadların bahsettiği gibi polisajdan sonra daha keyifli sonuçlarla karşılaşırsınız :mutlu:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerinize sağlık. Kirli kalmaktansa bu şartlarda temiz olması çok daha iyidir ;)

Cevizi beğenmenize sevindim. Bugün sizin kargoları çıkaracağım inşallah. Gerçeği bir arkadaşımız dönüş yapmadı ama olsun. Kısmet artık.

smtcglr

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul - Beylikdüzü
@_CaN_ Evet temiz olması çok daha iyi oldu arabadan soğuyacaktım :rolleyes:

Ceviz i bekliyoruz dört gözle :alkis:secho yu modifiye etsem mi yoksa etmeden cevizi sulandırıp o şekilde mi kullansam bilemedim :rolleyes:

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Elinize sağlık bizim forumun beyazları da bir ayrı parlıyor. Işıkları kapatan, makinaları kapatan, boş benzinlikte yıkama uzadı diye bıdı bıdı yapan kraldan çok kralcı çok var ne yazık ki. Bu arada stickerın çerçevesini keserek yapıştırmışsınız sanırım. Böyle de hoş durmuş. Yeni mi üretildi habersiz diye foruma bakındım bir an :).

smtcglr

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul - Beylikdüzü
@Paian Teşekkürler hocam, zamanla daha iyi işler çıkacak inşallah :) Sticker dakı polisaj makinesi kaza kurşunu öyle oldu kibar da oldu ellemedim kaldı öyle. polisajı yapınca yeni logoyu da yapıştırırız :super:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
@_CaN_ Evet temiz olması çok daha iyi oldu arabadan soğuyacaktım :rolleyes:

Ceviz i bekliyoruz dört gözle :alkis:secho yu modifiye etsem mi yoksa etmeden cevizi sulandırıp o şekilde mi kullansam bilemedim :rolleyes:
Cevizleri kargoya teslim ettim. Eğer sadece ceviz kullanacaksanız Sechoyu modifiye etmenize gerek yok.

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Elinize sağlık
Güzel temizlik olmuş
Ben de bir benzinlik tayfa olarak uygulama yapmak için hafta sonu okul bahçelerini kullanıyorum
Tabi sadece elle uygulamalarda :)
Tavsiye ederim