Fiat Punto evo detailing

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Ellerine sağlık master
Yine on numara uygulama olmuş
Polisaj videosu çok iyi olmuş
Yani benim gibi acemiler için makinayı hangi yönlerde,ne hızda,kaç tur kullanılacağı açısından faydalı
Yalnız biraz daha detaylı bir anlatım olsa
Mesela şu devirde bir tur ,şu devirde iki tur,şu devirde baskı yok,şu devirde şu kadar baskı,ped şu hale gelince şöyle temizliyoruz,şu hale gelirse başka pedle devam ediyoruz.......
Biliyorum böyle Videolar YouTube da var ama forum olarak senden görmek hepimizin istediği bir şeydir diye tahmin ediyorum ;)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık master mümemmel uygulama olmuş DW de bu kadar özenli uygulamaları sadece ultra üst sınıf araçlarda görebiliyoruz.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Ellerinize sağlık hocam.
Yine müthiş bir uygulama ve bol görsel ile desteklenmiş anlatım. İşçiliğe zaten söylenecek söz yok, emeğinize sağlık.
Kullanmış olduğunuz Flowey'in bazı ürünleri henüz TR'de satışta değil sanırım :dusun:
Teşekkür ederim hocam şekil değiştirdi araç gerçekten.
Bu uygulamada kulla dığım Flowey ürünlerinin hiçbirinin TR'de satışı yok şu anda.
Abi eline saglik. Bir Evo sahibi olarak keyifle okudum.
Teşekkür ederim, eski bir puntocu okarak bende keyifle uğraştım. Zaten bu arkadaşta Punto grubundan.
Onur abi her zaman ki gibi uygulamlarına söyleyecek söz bulamadıgım için sadece eline- bileğine sağlık demekle yetiniyorum.

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim kardeşim
Abi eline emeğine sağlık her zamanki gibi ders niteliğinde bi konu olmuş.. Beyaz araçlara girişmen bi ayrı hoşuma gidiyor gaza geliyorum beyazın böyle parladığını görünce :dangeer: Ev9 ile B33 arasında nasıl bi fark var sen genelde B33 kullanırdın. Bant olayı efsane olmuş :kop:
Ev9 evopur un perfect serisi, yani premium seri gibi birşey. Fiyat olarak b33 ün 2 katı falan sanırım. Ben çok beğendim.
Eline sağlık abi. Yeterince övülmüş uygulama zaten :D
Ekli dosyayı görüntüle 8595

Yalnız bir şey sorayım ben. Şimdi finallerde kaputtaki siyah plastik kısım deformasyonlu gibi gözüküyor. Belki de yansımadan öyle gördüm. Neyse KC NMPC orayı toparlamaz mıydı? Aklımda bulunması için soruyorum.
Teşekkür ederim kardeşim. Fotoya bir daha bakayım. Ama orası aşırı yıpranmıştı. Çölün suyu emdiği gibi ürün emiyor.
Abi ellerine sağlık. Sanatsal bir çalışma ile karşımızdasın yine. Beyazların kaderi oldun resmen :alkis:
Teşekkür ederim kardeşim, beyaz candır. Artık zevk alıyorum. Yapacak birşey yok:)
Aga öncelikle eline sağlık. Emek fazla.

Flowey pastaların satışı bildiğim kadarıyla su an pasif de. Örtücü özelliği olup olmadıgını test etmiş miydin yada ben mi atladım. :) orbital kullanmadın sanırım
Teşekkür ederim,
Satış durumunu net bilmiyorum ama şu anda yok sanırım. Labelde silikon falan yoktur ifadesi özellikle var. Bende bir dönüş yaşamadım. Özellikle medium cut çok hoşuma gitti. Perfect finishe çok benzettim. Kesmesi ve parlaklıpı çok iyi.
Ellerine sağlık master
Yine on numara uygulama olmuş
Polisaj videosu çok iyi olmuş
Yani benim gibi acemiler için makinayı hangi yönlerde,ne hızda,kaç tur kullanılacağı açısından faydalı
Yalnız biraz daha detaylı bir anlatım olsa
Mesela şu devirde bir tur ,şu devirde iki tur,şu devirde baskı yok,şu devirde şu kadar baskı,ped şu hale gelince şöyle temizliyoruz,şu hale gelirse başka pedle devam ediyoruz.......
Biliyorum böyle Videolar YouTube da var ama forum olarak senden görmek hepimizin istediği bir şeydir diye tahmin ediyorum ;)
Teşekkür ederim hacı, bunun için birinin çekmesi lazım, her zaman olmuyor binde bir. Birini bulsam zamanım yok, yarışıyorum resmen. Yemek bile yiyecek vakit olmuyor. Ama halledeceğiz.
master şef iş başında :):) @onurçiko hayırlı olsun sahibine
Teşekkür ederim başkan.
Ellerine sağlık master mümemmel uygulama olmuş DW de bu kadar özenli uygulamaları sadece ultra üst sınıf araçlarda görebiliyoruz.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Sensei teşekkür ederim, biz kimden öğrendik bu işi, Senseimiz sensin, olsun o kadar.
Biz üst düzey araç bulamıyoruz ne yapalım, kıvırcık mıvırcık idare ediyoruz işte :mutlu::kop::mutlu:

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Gerçekten sonuç harika.. Çok fazla hare varmış. Buradan bakınca kuş pisliğinin geç temizlenmesinden kaynaklı vernik yanıkları da var gibi duruyor.
1 günde bu kadar iş nasıl yapılır onu çözmeye çalışıyorum :dusun:

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
elinize sağlık uygulamaya söz yok ama yıllar once bu halıyle teslım ettıgınız arac yıllar sonra bu halde gerı gelınce ne hıssettınız merak ettım :)

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Abi çok güzel uygulamalar yapıyorsun ellerine sağlık ama benim en çok takıldığım nokta bu kadar işi bir günde nasıl bitirebiliyorsun anlayamıyorum:dusun::D

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Onur ellerine sağlık gene sana yakışan nefis bir uygulama olmuş. Detay değil sanat icra ediyorsun vesselam. Bu kadar işi nasıl yetiştiriyorsun kısmına ben de katılmakla beraber artık sorgulamayı da bıraktım. Normal şartlarda tek kişi bu işi 20 25 saatten aşağı çıkaramaz artı bu kadar iyi sonuç alabilir mi muamma. Muazzam... makine olarak rotary Dewalt orbital Torq mu kullanıyordun? Bir de kullandığın pedleri keçeleri merak ediyorum her uygulama be kaçar adet kullandığını nasıl temizlediğini vs. Polisaj yapacak arkadaşlara dikir versin yön göstersin diye.

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Abi maşallah yardırmışın yine. Floweyin polish serisi de baya güzel iş çıkarmış. Ellerine sağlık.
Teşekkür ederim kardeşim, özellikle medium cut ı çok beğendim. Gelseydin keşke diyecem aramadın ki diyeceksin:) Valla unutuyorum ben detay oldu mu dünyayı.
Gerçekten sonuç harika.. Çok fazla hare varmış. Buradan bakınca kuş pisliğinin geç temizlenmesinden kaynaklı vernik yanıkları da var gibi duruyor.
1 günde bu kadar iş nasıl yapılır onu çözmeye çalışıyorum :dusun:
Teşekkür ederim, hem çok çizik vardı hem de okside olmuştu boya.
Özellikle koputta çok fazla kuş pisliği izi vardı. Artı taş izleri. Bu arabaya çinden aldığım rütüş kalemlerinsen birini bitirdim. O kadar yani.
Hocam gece saat 2 olmuştu bitsin artık. Ama artık yaşlanıyorum, eskiden 12 de bitirirdim:)
elinize sağlık uygulamaya söz yok ama yıllar once bu halıyle teslım ettıgınız arac yıllar sonra bu halde gerı gelınce ne hıssettınız merak ettım :)
Açıkcası bu kadar beklemiyordum fark. Bu kadar ilgisiz bir adam değil aslında arabasına ama evlendi çocuk oldu. Arabasıda böyle oldu:of:
Abi çok güzel uygulamalar yapıyorsun ellerine sağlık ama benim en çok takıldığım nokta bu kadar işi bir günde nasıl bitirebiliyorsun anlayamıyorum:dusun::D
Sabah besmeleyle başlıyorsun ve şalteri kapatıyorsun. Dünya yansa bakmayacan. Oluyor işte sonrası:)

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Valla Messi de bilmem kaç sezondur 40 gol barajını geçiyor
Senin bu kadar işi bir günde bitirmen de bunun gibi bir şey hacı
Lütfen tevazuyu abartma

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
onur usta eline koluna saglık detaylı foto video bu işe sevdalı arkadaşlara ilac gibi gelmiştir uygulamaya diyecek söz yok onurçiko klasikleri oldu

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
onur usta eline koluna saglık detaylı foto video bu işe sevdalı arkadaşlara ilac gibi gelmiştir uygulamaya diyecek söz yok onurçiko klasikleri oldu

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim Recep usta, senin eline su dökemeyiz. Yararlı oluyorsa ne mutlu.

Fatihkandemir

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Onur hocam size bir soru. Jant ve davlumbaz temizliği sırasında hazırladığınız o kovanın içine nasıl bir karışım yapıyorsun ?

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Onur hocam size bir soru. Jant ve davlumbaz temizliği sırasında hazırladığınız o kovanın içine nasıl bir karışım yapıyorsun ?
Normalde CG Diablo koyuyorum ama tek kullanımlık kaldı artık, o yüzden kıyamıyorum bitirmeye. Normal şampuan var. Sonax turuncu koydum. Sonax turuncu- b33 karışımıda güzel oluyor.