Formula 1 2019 [Ana Konu] >> 1 Eylül Belçika GP

F1 2019 Sezonu Flaş Takımı Kim olur?

• Ferrari

• Mercedes

• Redbull

• Renault

• Williams

• Alfa Romeo

• Racing Point

• Haas

• Toro Rosso

• McLaren

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Daniel Ricciardo Renault’a geçtiği gün demiştim hayatının hatası diye hala da öyle görünüyor. Verstappen’in önünü açmaktan başka bi şeye yaramadı bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yaş, geçen seneki kazadan sonra Verstappen’e yeni kontrat önerilmesi yani takım nezdinde daha fazla yatırım görmesi vs. konularından sonra haklı olarak takım değiştirmek istedi ama zaten motorla ilgili problem yaşamışken Renault’ya imza atması ilginç. Hoş Ferrari veya Mercedes teklif etti de onları reddedip Renault’ya imza atmadı ama yine de Redbull-Honda işbirliği söylentilerine rağmen yine de yakındığı üniteyi üretene gitmesi pek mantıklı gelmedi bana.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Mercedes diyenlerdenim. Ama Ferrrari gönlümün bir kenarında hep...

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Jeremy Clarkson'a göre Griddeki en iyi pilot Daniel Ricciardo'ydu. Benim için Alonso'ydu. O gitti şu an için bence de en yeteneklisi Ricciardo gibi. Redbull 'dan kesinlikle ayrılmalıydı, çok uzun yıllardır orda ve şampiyonluk da gelmemişti. Ferrari ve Mercedes den teklif gelmeyince anladığım kadarıyla geriye bir tek Renault kaldı gibi. Aslında ayrılırken Renault ne zaman bu işe baş koyduysa şampiyonluk geldi gibi şeyler söyledi, fakat 2021 den önce Renault şampiyonluğu çok uzak gibi şu an için.

Bahreyn de bence Vettel birinci olacak sebebi yok ama öyle hissediyorum. :)

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Vettel, araın Barselona'daki halinden daha az yol tuttuğunu söylemişti yarıştan sonra. Ferrari de yayınladığı videoda güncelleştirmeler yaptık Bahrain'de testteki gibi bir araç göreceksiniz dedi. Çarşamba'dan itibaren yağmur bekleniyor umarım işler daha da kötüye gitmez.

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Ben ferrariden bahreyn de daha ümitliyim ama mercedes motoru kısmasına rağmen avusturalyada uçtu daha da açarsa benim tifosiler ağlar hep ağlayarak geçecek bu sezon @Paian

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Bahrain'de kirmizililar çizgiyi kapattı, yarın çekişmeli bir yarış bekliyor bizleri ilk 3de büyük bir savaş olacak gibi..:mutlu::mutlu:

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Antremanlarda düzlükte Mercedes’ler hala önde (sıralamada tam tersi oldu) olmasına rağmen Ferrari’nin ilk ikiyi alması ilginç geldi bana. Yine sıralamada Ferrari motoru kullanan Haas ve Alfa 6,8 ve 9. Sıraları alırken Mercedes motorları Perez hariç sonda. Ferrari ve Mercedes’lerin lastik seçimleri aynı.

Mesele pilotta dönüyor desem Hamilton gayet rekabetçi. Umarım bu sene Tifosi için silkinme senesidir.

Son düzenleme:

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Yani sadece pilotaj açısından bakarsak evet Leclerc haketti, Vettel’in ön kanat kırıldı sırayı kaybetti ama F1 nihayetinde bir bütün olarak bakılması gereken bir spor. Mercedes daha dayanıklı yaptıysa aracı onu da yarışın bir parçası olarak görmek lazım.

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Güzel bir yarış oldu, drama ile bitti ama motorsporlarında bu tarz durumlar var.
Ferrari'nin çok daha hızlı olduğu bir ortamda Mercedes'in duble yapması da ayrı bir sürpriz oldu.
Bir sonraki yarışı umarım ilk iki sırada Ferrariler olur... :boxing: