Frankfurt'da Detailing Günlerim

El_Diablo

Amatör Detaycı
Üye
Beklenen hamle @El_Diablo dan geldi. Uygulamasını ve sonuçlarını merakla bekliyoruz.
Ilk firsatta...
Abi emeğinize sağlık,sonuç ne olursa olsun cesaretinizi tebrik ederim :alkis: sabırsızlıkla test sonuçlarını bekleyeceğim :)
sag ol....
Bu gerçek mi?
İnanamıyorum :eek:
Valla helal olsun :alkis:
Bu hasretle beklenen hareketin hemşerimden gelmesi ayrıca gurur verici :)
sag ol hemserim...
Gerçekten helal olsun. Hemen test edip sonuçları paylaşmanızı büyük bir merakla bekliyorum :alkis::alkis:
Beni gaza getirip kar altind uygulutmayin...
@El_Diablo helal olsun valla ellerinize sağlık ama bunun detaylı konusunu açalım böyle mesaj arasında kaybolup gitmesin. Yapım aşamaları, kullanilan ekipman malzeme vs foto ve videolar varsa şahane bi konu olur. :fisilti::)
Dogru diyorsun…..bu konu hakkinda biraz altta aciklama yapacam.
@El_Diablo hocam biraz fazla üretirsen forumcak paylaşalım, malum wax fiyatları aldı yürüdü :)
Ceviz'den sonra foruma özel ve en çok kullanılan ürün olan wax için de çözüm üretirsek tam süper olur :deli:
Para kazanma niyetim yok, ama tarifini Burda herkes icin birakirim.

Arkadaslar sag olun.Böyle tepki alacagimi aklimdan dahi gecmezdi.
Amerikayi yeni kesfetmedim.Tüm malzemeler internetde zaten mevcut.Sadece benim yaptigim waxda digerlere göre, parafin yada tiner gibin waxi yumsatacak ama elleriniz icin tehlikeli maddelerin icinde olmamasi. Birkac aydir malzeme geldikce aldikca yaptim, ve rahat 800gr -1kg wax üretip attim. Bu yukardaki malzemeleri kullanmadikca wax cok sert oluyor. Icindeki Carnauba oranini düsürdükce wax kremlesiyor, yanliz dayaniklik ve parlaklikdan ödün veriyorum. En büyük sorunda burdaydi benim icin.Deneme yanilma ile baya wax telef ettim . Bu isvicreliler yapabiliyorsa demek mümkün.
Benim yaptigim wax gelincen. Su an diger waxlara göre halen cok sert. El avuc icinde eriyor ve aracda Svisswax gibin uygulanabiliyor. Uygulandikdan birkac dakika sonra mikrofiber ile temizleyip , iki saat günes altinda araci bekletmek ve tekrar gölgede son artiklari almak lazim. Bunu Carnaubanin sertligine borcluyuz.Erime noktasi 88derece oldugu icin baya dayanikli. Motor kaputu ve catida yaklasik 4 ay ömrü oldunu gördüm. Belki cok iddiali olacak ama parlaklik olarak bildimiz isvicre waxindan saklanmasina gerek yok.

Ben tarifime dilek ve istek olursa burda paylasirim.Maksat olayi Coca Cola formülü gibin gizli tutmak deyil.Eger birileri cikip waxi daha ileriye tasiyabilirse Forum olarak faydalaniriz diye düsünüyorum.
Yukarda bi fiyat bilgilendirmesi yapmisdim. Tahminen 80€ gibin rakama 1kg fazla wax cikiyor. Türkiyede cogu malzeme daha ucuz olabilir.

Ve en önemli konu...….evde waxi yaparken yengeler evde olmasin :) , kullandiniz kepce kasik Tabak birdaha kullanilmaz hale geliyor.Muhtemelen ömür boyu mutfaga girmeme yasagi ilen karsilabilirsiniz (bazilarimiz icin fenada olmaz :komik:) .

Mentalfeed

Usta Detaycı
Üye
Ayrıntılarıyla tek tek ilgilenecek insanların şuan membaası burası. Akıt gelsin karnabuayı, ve diğerlerini :deli:

Selametle

onurçiko

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
Ilk firsatta...

sag ol....

sag ol hemserim...

Amerikayi yeni kesfetmedim.Tüm malzemeler internetde zaten mevcut.Sadece benim yaptigim waxda digerlere göre, parafin yada tiner gibin waxi yumsatacak ama elleriniz icin tehlikeli maddelerin icinde olmamasi. Birkac aydir malzeme geldikce aldikca yaptim, ve rahat 800gr -1kg wax üretip attim. Bu yukardaki malzemeleri kullanmadikca wax cok sert oluyor. Icindeki Carnauba oranini düsürdükce wax kremlesiyor, yanliz dayaniklik ve parlaklikdan ödün veriyorum. En büyük sorunda burdaydi benim icin.Deneme yanilma ile baya wax telef ettim . Bu isvicreliler yapabiliyorsa demek mümkün.
Benim yaptigim wax gelincen. Su an diger waxlara göre halen cok sert. El avuc icinde eriyor ve aracda Svisswax gibin uygulanabiliyor. Uygulandikdan birkac dakika sonra mikrofiber ile temizleyip , iki saat günes altinda araci bekletmek ve tekrar gölgede son artiklari almak lazim. Bunu Carnaubanin sertligine borcluyuz.Erime noktasi 88derece oldugu icin baya dayanikli. Motor kaputu ve catida yaklasik 4 ay ömrü oldunu gördüm. Belki cok iddiali olacak ama parlaklik olarak bildimiz isvicre waxindan saklanmasina gerek yok.

Ben tarifime dilek ve istek olursa burda paylasirim.Maksat olayi Coca Cola formülü gibin gizli tutmak deyil.Eger birileri cikip waxi daha ileriye tasiyabilirse Forum olarak faydalaniriz diye düsünüyorum.
Yukarda bi fiyat bilgilendirmesi yapmisdim. Tahminen 80€ gibin rakama 1kg fazla wax cikiyor. Türkiyede cogu malzeme daha ucuz olabilir.

Ve en önemli konu...….evde waxi yaparken yengeler evde olmasin :) , kullandiniz kepce kasik Tabak birdaha kullanilmaz hale geliyor.Muhtemelen ömür boyu mutfaga girmeme yasagi ilen karsilabilirsiniz (bazilarimiz icin fenada olmaz :komik:) .
@Pro adminim postu yeni bir konu olarak açalım, arada kalmasın. Değerli bir konu nitekim.
Konu açılmış, pardon diyorum. @El_Diablo teşekkürler.

Son düzenleme:

Dragstar

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
Ellerine sağlık büyük iş

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

İdris

Amatör Detaycı
Üye
Ilk firsatta...

sag ol....

sag ol hemserim...

elınıze saglık hocam malzeme tarıf bellı olabılır ama sız yapma cesaretı gostermıssınız belkı kıvılcım lazımdı bızlerede :D