Güneş yanığı nasıl olur ?

MuratSarıakçalı

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
2011 model aracımda güneş yanığı var gibi sizce bu yaşta bir araçta güneş yanığı olur mu bu arada kaporta durumu gayet iyi ben 404 yapıştırıcıdan şüphelendim eğer varsa bile ne yapmalıyım? Baya telâşlandım doğrusu

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
2011 model araçta güneş yanığı olabilir.

Öncelikle bir fotoğraf atabilirseniz bakalım olan biten nedir.

MuratSarıakçalı

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
2011 model araçta güneş yanığı olabilir.

Öncelikle bir fotoğraf atabilirseniz bakalım olan biten nedir.
Abi yarın sabah atmam daha mantıklı olur diye düşündüm şimdi karanlıkta pek belli olmaz doğru muyum? Eğer belli olur derseniz anlarım derseniz çekerim fotosunu

Mustafa Baylar

Amatör Detaycı
Üye
Merhaba, geçmis olsun abi, güneş yanigi oldugunu pek düşünmüyorum genel olarak birsey oraya gelmis ve temizlenmiz ama kenarlarinda yuzeye dokunan yerlerinde kalintilar olusmus gibi geldi bana

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@onurçiko üstadın dedigi gibi bildik kuş pişligi yanılgı. Biraz geç mudehale edilmiş. (temizlenmiş). Yinede tahribat az gibi. Kuş pisliklerini görünüz zaman hemen temizleyin.
Nasıl : derseniz forumu biraz kurcalayan. Bilgiler mevcut.
İyi detaylar.

MuratSarıakçalı

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
@onurçiko üstadın dedigi gibi bildik kuş pişligi yanılgı. Biraz geç mudehale edilmiş. (temizlenmiş). Yinede tahribat az gibi. Kuş pisliklerini görünüz zaman hemen temizleyin.
Nasıl : derseniz forumu biraz kurcalayan. Bilgiler mevcut.
İyi detaylar.
Kuş pislememişti yani orada hiç kuş pisliği olmadı üstadım

MuratSarıakçalı

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Hocam bu kuş pisliği, maalesef verniğe zarar vermiş, yakmış. Eğer çok derin değilse belki kurtarılabilir. Kuş pisliklerinden aracınızı koruyun, sonra bunun gibi dönüşü zor olan yada olmayan tahribatlar verebilir araç boyanıza.
Üstadım kuş pisliği hiç yoktu orada yani her gün yıkarım aracımı hemen hemen ama hiç kuş pisliği görmedim orada

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Kuş pislememişti yani orada hiç kuş pisliği olmadı üstadım
Başka bir lele olsa dışa kuş yanıgıysa içe dogru olur. Görsel attıgınız resim üst kısmında kuş pisligi şekillenmesi olmuş. Girintili çıkıntılı bir düşme sonucu dagışma var. Yukarıdan hızlı bir düşüş bu şekli verir. Dagılma olur yogun kıvamda bir kuş pisliginde sert vuruşta.
Ama bizim gördügümüz bir tek resim. Yorum buna göre oluyor.
Hergün yıkasanız bile bir saat bile yeter yakmaya güzele beraber.
Ama diyelim ki kuş pisligi vernik yanılgı degilse zamanla 404 atar Biraz bekleyin. Degilse zaten geçmez.

MuratSarıakçalı

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Başka bir lele olsa dışa kuş yanıgıysa içe dogru olur. Görsel attıgınız resim üst kısmında kuş pisligi şekillenmesi olmuş. Girintili çıkıntılı bir düşme sonucu dagışma var. Yukarıdan hızlı bir düşüş bu şekli verir. Dagılma olur yogun kıvamda bir kuş pisliginde sert vuruşta.
Ama bizim gördügümüz bir tek resim. Yorum buna göre oluyor.
Hergün yıkasanız bile bir saat bile yeter yakmaya güzele beraber.
Ama diyelim ki kuş pisligi vernik yanılgı degilse zamanla 404 atar Biraz bekleyin. Degilse zaten geçmez.
Çok teşekkür ederim ustam