Hangi Lastik Neden Yazlık Seri Tavsiyelerle ve Puanlamalı

Lastik Yazlık Hangi Marka

• Petlas

Kullanılan: 0 0.0%
  • Lassa

• Michelin

Kullanılan: 2 18.2%
  • Goodyear

Kullanılan: 2 18.2%
  • Pirelli

Kullanılan: 1 9.1%
  • Hankook

• Bridgestone

• Dunlop

• Continental

Kullanılan: 4 36.4%
  • diğer

• Kullanılan toplam oy
    11
  • Anket kapatılmış .

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Dostlar yeni bir anket açayim dedim hemde muhabbet olsun maksat. Ama birazda bilgilenelim.
Sizden ricam araçtan araca ebat v.s değiştiğinden seçimizi yaptıktan sonra mesaj olarakta bilgilendirme yaparsanız sevinirim.
Kriterlerimiz.Puanlama 10 üzerinden size göre puan veriniz en iyi 10 en kötü 1
1.Yakıt ekonomisi
2.Sessizlik
3.Fiyat-performan
4.Ömür[/font]
5.Yol tutuş-konfor (hem ıslak hem kuru fren mesafesi) size göre
6.Görüntü-desen
7.Tavsiye.

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Continental bana göre genel olarak memnun kaldığım yegane lastik oldu. Petlas- Lassa- Goodyear- Continental- Bridgestone kullanmış biri olarak yorumluyorum.

205/60/16 ContiPremiumContact™ 5 ebada göre yorumluyorum.

1. öyle ahım şahım yakıta bir katkısı bana göre yok (6)
2. sesszlik ben memnun kaldım bana göre tatmin ediciydi (7)
3. fp ürünü değil 205/55/16 kullandım en pahalısıydı
4 ömür bence ideal yani ne az kullandım ne de sonsuz bir ömür vaadetti (7)
5 en memnun kaldığım özellik öyle kolay kolay kendini bırakmadı biraz yanaklar kalın olduğundan esneme fazla yapıyordu onada yapacak bir şey yok. Ama konfor çok iyiydir memnundum (8.5)
6 parlatıcı sürünce düz yüzey fazla var pek sevmiyordum görüntüsünü. ama desen iyiydi su tahliyesi filan memnunduk. (6.5)
7 genel tavsiyem memnun kaldığım bir ürün oldu diğer kullandığım ürünlere göre daha iyi bir lastik. (8)

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Bridgestone kullandım yazlık,
S001 225/45r18 ile 255/40r18
Hiç memnun değilim,
Sesli, aşırı sert rft olmasından kaynaklı ayrıca
Konforu kötü bu nedenle, yol tutuş iyi değil, kafadan kopma çok yaşatıyor,
Ömrü 40.000 km de bitti gibi dişleri
Genel puanım 10/5 filandır

beratt_hero

Çaylak Detaycı
Üye
İl
izmir
abilerim 185 65 14 için lastik öneriniz olurmu ? bu ebadda lastik kullanan abilerin kendi kullandığı lastiğin yorumunu bekliyorum :) böyle daha uygun olur konuya sanırım.

Samet

Acemi Detaycı
Üye
İl
Kahramanmaraş
Lassa Greenways 185/65/15 Araç: Kia Cerato 2006 1.5 crdi. Aracı aldığımızda lastik daha 1500 kmdeydi. O yüzden değiştirmedik. Bi ara Continental ile takas edecektim ama olmadı.

1.Yakıt ekonomisi; Ekonomik değil 10/5
2.Sessizlik: Sert bir lastik 10/6
3.Fiyat-performans: En ucuz serilerden biri bu yüzden Türk halkının sevdiği bi lastik.
4.Ömür: Ömür çok iyi bitmiyor diyebiliriz. Tam bir taksici lastiği :D
5.Yol tutuş-konfor (hem ıslak hem kuru fren mesafesi): Yol tutuş ısınınca fena değil 10/6. Konforu aracıma göre yorumlarsak 10/6
6.Görüntü-desen: Üzerinde çok çalışıldığını düşünmüyorum :D
7.Tavsiye; Asla tavsiye etmiyorum. Aracını seven birinin takmasına gerek yok. Bitsede değişsek diye bekliyorum.

Lastik değişmem gerekirse farklı ebatta Falken ya da Hankook un lastiklerinden birini tercih ederim.

Galapagos

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bende bridgestone S001 kullanıcısıyım. Şu an 35bin kmde lastiklerim.Kalkışlarda en ufak bi dokunuşta sarma yapıyor ancak ısındığında yol tutuşu bayağı iyi.Yalnız uzun yolda biraz fazla ses yapıyor.

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
beratt_hero' Alıntı:
abilerim 185 65 14 için lastik öneriniz olurmu ? bu ebadda lastik kullanan abilerin kendi kullandığı lastiğin yorumunu bekliyorum :) böyle daha uygun olur konuya sanırım.
Bir önceki Punto'mda buna benzer ebat vardı.

Bence o ebatlar için en iyi lastik Conti Premiumcontact. İnanılmaz uzun ömürlü. İlk senesi çok yumuşak, hatta o kadar yumuşakki çok sıcak havada dur kalk trafikte hamur gibi olabiliyor. İkinci senesi tam kıvamına geliyor. Yani kolay kolay sertleşmiyor çok uzun ömürlü bi lastik. Frenleme ve yol tutuş olarak da çok üzmez. Benim beğendiğim bir lastik olmuştur.

Profesyonel test sonuçları da başarılı. O ebatta kesinlikle tercih edilebilir.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Yorumlar için teşekkürler. Jeep de michelin vardı continental cross lx sport taktım yol tutuş ve direksiyonda ciddi iyileşme oldu. Michelin de Lastigin yanak yumuşaklıgından dolayı gereksiz bir sallanma oluyordu continental de ciddi iyileşme oldu.
Bmw ye bir dahaki sefere continental takmayı düşünüyorum.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Konu güzel de anketi cevaplamak zor. Çünkü genelde model ve ebata göre birincilik değişebiliyor.
225/40/18 Goodyear Asymetric 3

1.Yakıt ekonomisi kötü değil, zaten performans lastiklerinde lastik ekonomi etiketi iyi olmuyor. Genelde F alıyorlar. Çünkü ekonomi için değil, performans için tasarlanıyorlar. Fakat önceki Pirelli Pzero lastiklerimden daha iyiler.

2.Ses seviyesi de fena değil, sanki Pzero'dan biraz daha kötü gibi.

3.F/P olarak mükemmel. Çünkü adet başına Pzero ve PilotSporttan neredeyse 150-200 lira ucuza aldım harika diyebilirim.

4.Ömür konusunda bir şey diyemeyeceğim, fakat testlere baktığımızda kötü olmadığını görüyoruz.

5.Her spor lastik gibi az da olsa ısınması gerekebiliyor tam performans verebilmesi için. Frenleme mesafesi başarılı, yol tutuş muazzam hatta Pzero'dan daha iyi olabilir, Pzero ile lastikten yanma sesi duyarak döndüğüm yerleri bununla sessiz dönebiliyorum. Benim için en önemli şeylerden biri direksiyon tepkisi, ki bu konuda da oldukça başarılı. Islak havadan çok korktuğum için her ne kadar zorlamamış olsam da bir şikayetim olmadı şu ana kadar.

6. Desen muazzam. Araç daha kaslı duruyor. Bu konuda benim için 10 diyebilirim.

7.Tavsiye ederim. Fiyatının emsallerine göre uygun bulunabilir olmasının yanında testlerde rakiplerinden daha iyi olması direk tercih sebebi. Ben memnunum bitse tekrar alırım.

Saygılar.

beratt_hero

Çaylak Detaycı
Üye
İl
izmir
umrdmr' Alıntı:
beratt_hero' Alıntı:
Bir önceki Punto'mda buna benzer ebat vardı.

Bence o ebatlar için en iyi lastik Conti Premiumcontact. İnanılmaz uzun ömürlü. İlk senesi çok yumuşak, hatta o kadar yumuşakki çok sıcak havada dur kalk trafikte hamur gibi olabiliyor. İkinci senesi tam kıvamına geliyor. Yani kolay kolay sertleşmiyor çok uzun ömürlü bi lastik. Frenleme ve yol tutuş olarak da çok üzmez. Benim beğendiğim bir lastik olmuştur.

Profesyonel test sonuçları da başarılı. O ebatta kesinlikle tercih edilebilir.
Abi nokian düşünüyorum ama contipremiumcontack a da bakıcam teşekkür ederim

diesel32

Amatör Detaycı
Üye
İl
istanbul
Bende ki yazlık Goodyear efficient grip. 205/55/16 ölçülerinde

1.Yakıt ekonomisi ( 9/10)
aracı aldığımda üzerinde dandik kışlık vardı. aynı güzergahta bu lastikler ile 0.5lt daha az tüketim gösterdi. üstelik tabanı 195'ten 205'e yükseltmeme rağmen. 5,4lt/100 tükettiğim yolda şu an continental kışlıklar ile 5,7lt/100 yakıyor.
2.Sessizlik (7/10)
kıyaslamam kışlıklara göre olacak yine. bariz daha sessiz kışlığa göre ancak başka lastik deneyemedim bu araçta ama yumuşak sessiz bi lastik diyebilirim.
3.Fiyat-performans (8/10)
fiyat olarak uygun. performanslı bir lastik değil ama. bununla 70 ile girdiğim viraja continental kışlık ile 80e rahat giriyorum güven vererek. normal kullanım için f/p ürünü bir lastik.
4.Ömür (7/10)
şuan bu lastik ile 30000 km yaptım. dişler ve desenler sağlam görünüyor. kenarlarda hafif yıpranma var. o da yumuşak hamur olduğundan sanırım.
5.Yol tutuş-konfor (hem ıslak hem kuru fren mesafesi) (5/10)
yol tutuş normal. üst düzey bir performansı yok. konfor olarak beğendim.
6.Görüntü-desen (6/10)
görüntü olarak sportif bir görünümü yok. bende ki 4 kanallı sanırım 3 kanallı olanları da varmış.
7.Tavsiye.(7/10)
uzun kilometre yapanlara tavsiye ederim. sessiz ve yumuşak konforlu bir lastik. fiyatı da uygun. sportif kullanmayanlar tercih edebilir.

Galapagos

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@umrdmr Bende bi sonraki seçimimi Asy 3 ten yana kullanacağım.Uzun zamandır araştırdığım bi lastikti.Hep olumlu yorumlar var Seatclubturkeyde.

Moderatör tarafında düzenlendi:

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Galapagos' Alıntı:
@umrdmr Bende bi sonraki seçimimi Asy 3 ten yana kullanacağım.Uzun zamandır araştırdığım bi lastikti.Hep olumlu yorumlar var Seatclubturkeyde.
Kesinlikle tavsiye ederim. Ben alırken 150 lira da yakıt kartı veriyorlardı. Ayrıca lastik sigortası da ücretsizdi. Bir kere lastiği sürttüm. 80 lira farkla yenisini verdiler.

Ankara tunahanlılar otomotiv den aldım. Tavsiye ederim orayı da

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
KULLANMAYACAĞIM yazlık lastikler:
1-) Bridgestone ER300 - Aşırı sert, çok sesli, lastikte çatlamalar gözlemledim, uzun ömürlü
2-) Goodyear Eagle NCT 5 - Sert, aşırı sesli. Isındıktan sonra çok güzel yol tutuşu var.

Tekrar Tercih Edeceğim Yazlık Lastikler:
1-) Michelin Pilot Sport Serisi - Yumuşaklığı ideal seviyede, ses sorunu yok, ısınmadan yol tutmuyor.
2-) Goodyear Efficientgrip Performance - Yumuşak, sessiz, yol tutuşu soğukken bile iyi.

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Pirelli vardı Michelin Primacy 3 aldım.

Niye Michelin Primacy 3:

1) Tavsiyeler
2) Kupon

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
@technologyst 11.11 de 1.111 TL’lik kuponu 500 TL’ye satın almıştım. Bir dahaki seneyi dört gözle bekliyorum. :)

Galapagos

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@Murat Abi kafam çok karıştı.Şimdi sen 1488 TLLik lastiği 500e mi aldın 11.11 de? bende lastik değişmeyi düşünüyorum 11.11 i bekleyeyim :D

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
@Murat abi çok güzel kupon yakalamışsın gerçekten helal olsun :)

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara