Herkese İstanbul'dan Selamlar

Basri Amca

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Kendimi tanıtmak ile başlayım ilk konum bu olsun dedim.
Ben Emre, genelde forumlarda ve benzeri yerlerde Basri Amca nickimi kullandığım için burada da bunu kullanıyorum. 19 yaşındayım, İstanbul/Çekmeköy de oturuyorum. Hem okuyup, hem de çalışıyorum gibi bir şey şu aralar.
Arabalarla ilgili detail konusuna henüz yeni yeni merak saldım yani ilk detay tecrübemi hb üzerinden aldığım yağmur kaydırıcıyı uygulamak olmuştu 3 yıl önce. Daha sonra fırsat buldukça yavaş yavaş yeni ürünler alarak tecrübe etmeye başladım. Şuan sadece basit bir yıkama ekipmanım var diyebilirim. Kendi işimi kendim yapmayı seven biriyim. Kışa girmeden önce aracımın koltuklarını söküp eve getirdim daha sonra da valet pro carpet clenear ile detaylıca temizlemiştim. İlk denemelerim olduğu için sulandırma oranını 1:80 yerine 1:8 civarı yaptım epey yoğundu neyse ki zarar vermedi ama 1lt vp carpettan 300 ml belki kaldı. Tavan ve taban olarak cesaret edemediğim için ve havalar soğuk olduğu için de ellememiştim. Öyle basit bir iki tane detay tecrübem oldu bunun dışında belirli bir arkadaş ortamım var detail seven arkadaşlarım hatta bir kaçı buraya üye, onlarla birlikte buluşup yıkamalar yapıyoruz.
En çok kullandığım benzinlikler,
-Altunizade Total
-Ümraniye Can Park karşı caddesi shell
-Çekmeköy/Çavuşbaşı Turk Petrolleri

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Hoşgeldiniz, keyifli bir açıklama olmuş :) iyi forumlar

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Hoş geldiniz. aramıza katılmanıza çok sevindik .

Basri Amca

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Hoşgeldiniz, keyifli bir açıklama olmuş :) iyi forumlar
Hoşgeldiniz keyifli ve aktif forumlar dilerim
Aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Hoş geldiniz. aramıza katılmanıza çok sevindik .
hosgeldiniz....hayirli forumlar
Hoş geldiniz
Keyifli forumlar dilerim
Hoşgeldiniz , keyifli forumlar :)
Hosgeldiniz, keyifli forumlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hoş geldiniz keyifli forumlar

Herkese tek tek cevap veremedim maalesef böyle toplu bir cevap yazmak istedim o yüzden.
Kıymetli cevaplarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İnsanın yeni girdiği bir ortamda hani bazen kanı ısınır ya, sanki daha önceden tanışıyormuşcasına samimi hissidilir ya gerçekten öyle oldu teşekkürler herkese..

Basri Amca

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Dün ki iftar öncesi ufak ve hızlı yıkama sonrası bir kaç fotoğraf.
Aracı zymöl şampuan ve af mitt ile yıkıyorum üstünde wax şimdilik yok en kısa zamanda kiwami atacağım.
Şuan üstünde ekstra hiç koruma yok sadece denemelik wet coat var.
Kozmetik eksiğimiz epey olsa da şimdilik idare ediyoruz bakalım. 130.000 olduk dün :)
P_20190508_191408_p.jpg P_20190508_191402_p.jpg P_20190508_191344_p_1.jpg P_20190508_183628_p.jpg

kadirx

Çaylak Detaycı
Üye
Kendimi tanıtmak ile başlayım ilk konum bu olsun dedim.
Ben Emre, genelde forumlarda ve benzeri yerlerde Basri Amca nickimi kullandığım için burada da bunu kullanıyorum. 19 yaşındayım, İstanbul/Çekmeköy de oturuyorum. Hem okuyup, hem de çalışıyorum gibi bir şey şu aralar.
Arabalarla ilgili detail konusuna henüz yeni yeni merak saldım yani ilk detay tecrübemi hb üzerinden aldığım yağmur kaydırıcıyı uygulamak olmuştu 3 yıl önce. Daha sonra fırsat buldukça yavaş yavaş yeni ürünler alarak tecrübe etmeye başladım. Şuan sadece basit bir yıkama ekipmanım var diyebilirim. Kendi işimi kendim yapmayı seven biriyim. Kışa girmeden önce aracımın koltuklarını söküp eve getirdim daha sonra da valet pro carpet clenear ile detaylıca temizlemiştim. İlk denemelerim olduğu için sulandırma oranını 1:80 yerine 1:8 civarı yaptım epey yoğundu neyse ki zarar vermedi ama 1lt vp carpettan 300 ml belki kaldı. Tavan ve taban olarak cesaret edemediğim için ve havalar soğuk olduğu için de ellememiştim. Öyle basit bir iki tane detay tecrübem oldu bunun dışında belirli bir arkadaş ortamım var detail seven arkadaşlarım hatta bir kaçı buraya üye, onlarla birlikte buluşup yıkamalar yapıyoruz.
En çok kullandığım benzinlikler,
-Altunizade Total
-Ümraniye Can Park karşı caddesi shell
-Çekmeköy/Çavuşbaşı Turk Petrolleri
Shellde yıkamaya müsade edilen saat aralığı nedir ?

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Dün ki iftar öncesi ufak ve hızlı yıkama sonrası bir kaç fotoğraf.
Aracı zymöl şampuan ve af mitt ile yıkıyorum üstünde wax şimdilik yok en kısa zamanda kiwami atacağım.
Şuan üstünde ekstra hiç koruma yok sadece denemelik wet coat var.
Kozmetik eksiğimiz epey olsa da şimdilik idare ediyoruz bakalım. 130.000 olduk dün :)
Ekli dosyayı görüntüle 10915 Ekli dosyayı görüntüle 10916 Ekli dosyayı görüntüle 10917 Ekli dosyayı görüntüle 10918
Renk oldukça matlaşmış, okside olmuş, acil ölü deriyi almak, temizlenmek paklanmak lazım diyor boya. Size polisaj yolu görünüyor.