Hızlı Soru - Cevap

nuriksari

Uzman Detaycı
Üye
Öne çıkan konu #3,101
Bende sonax in dibinde yarim arabalık anca kalan likit cilası var , onu sulandırsam diye aklıma fikir geldi o yüzden şey ettim @nuriksari ;)
Kalanı dene kalan panellere de başka r koruma ürünü uygula hem de kıyaslamış olursun ama dibinde az kaldı bari sulandırmayın mantığı olur mu? Bence olmaz. Dolapta süt azıcık kalmış dur sulandırıp bir bardak içeyim dersen olur elbet ama onun yerine yarim bardak içersin süt tadı alırsın. ;)

Polonur

Usta Detaycı
Üye
Siyah aracımda yer alan kılcal çizikleri maskeleme/kapatma ve wax öncesi derinlik parlaklık arttırma amaçlı 2-3 ayda bir el pedi ile amatörce uygulayabileceğim glaze türünde bir ürün bakıyorum. Araştırmaların sonucunda eleyerek iki ürüne düştüm. Sizce hangisini almalıyım?

1-Autoglym SRP(özellikle yüzey temizliği ön planda)
2-Chemical guys glossworks(özellikle çizik maskeleme özelliği ön planda)

nuriksari

Uzman Detaycı
Üye
Siyah aracımda yer alan kılcal çizikleri maskeleme/kapatma ve wax öncesi derinlik parlaklık arttırma amaçlı 2-3 ayda bir el pedi ile amatörce uygulayabileceğim glaze türünde bir ürün bakıyorum. Araştırmaların sonucunda eleyerek iki ürüne düştüm. Sizce hangisini almalıyım?

2si de güzel ürün çeyizde bulunabilir özellikle araç siyah ise. Bunun yanında prima amigo parlaklık olarak çok çok iyi ve blackhole de kapatıcılık olarak çok çok iyidir. Gelgelim el pedi ile 2-3 ayda 1 yapacağınız uygulama teoride kulağa hoş gelse de pratikte zamanla yorucu ve verimsiz gelebilir. Bunun ilacı orbital makine. El ile çizikleri memnun edecek seviyede kapatmanız bence mümkün değil. Kişisel tercih ve beklenti ile alakalı olmakla beraber SRP güzel derin temizlik sağlarken Cg biraz daha glaze gibi parlaklık sağlar. El ile uygulama yapacaksanız AF Rejevunate de denenebilir ama daha ziyade derin temizlik içindir wax öncesi.

UrTR

Tecrübeli Detaycı
Üye
2si de güzel ürün çeyizde bulunabilir özellikle araç siyah ise. Bunun yanında prima amigo parlaklık olarak çok çok iyi ve blackhole de kapatıcılık olarak çok çok iyidir. Gelgelim el pedi ile 2-3 ayda 1 yapacağınız uygulama teoride kulağa hoş gelse de pratikte zamanla yorucu ve verimsiz gelebilir. Bunun ilacı orbital makine. El ile çizikleri memnun edecek seviyede kapatmanız bence mümkün değil. Kişisel tercih ve beklenti ile alakalı olmakla beraber SRP güzel derin temizlik sağlarken Cg biraz daha glaze gibi parlaklık sağlar. El ile uygulama yapacaksanız AF Rejevunate de denenebilir ama daha ziyade derin temizlik içindir wax öncesi.
yokki dubaiden bi orbital makine kapıp gelen bi abimiz...

Murat

Profesyonel Detaycı
Admin

İki ürün arasında SRP derim.

Bunun dışında Dr. Beasley's Ebony tavsiye ederim.

Polonur

Usta Detaycı
Üye
Teşekkürler şuan için orbital veya rotary alma fikri aklımda yok el ile uygulayacağım. Srp sanırım cgya göre temizlik yapma açısından da artıya sahip fiyat performans olarak srp olabilir diye düşünüyorum. Black hole ise Turkiyede satışı yok göremedim.

İki ürün arasında SRP derim.

Bunun dışında Dr. Beasley's Ebony tavsiye ederim.
Teşekkürler. Srpyi alacağız galiba bakalım hem temizlik hem maskeleme özelliği olması iyi.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
@Polonur, iki ürün arasında Cg ı tercih ederim.
Black hole de çok iyi ama yok satışı diyorsun.
Amigo da çok başarılı satan var mı forumda falan bilmiyorum.

Murat

Profesyonel Detaycı
Admin
Teşekkürler şuan için orbital veya rotary alma fikri aklımda yok el ile uygulayacağım. Srp sanırım cgya göre temizlik yapma açısından da artıya sahip fiyat performans olarak srp olabilir diye düşünüyorum. Black hole ise Turkiyede satışı yok göremedim.

Teşekkürler. Srpyi alacağız galiba bakalım hem temizlik hem maskeleme özelliği olması iyi.

Cptbuz

Çaylak Detaycı
Üye
@Polonur Elimde SRP ve AF tripple mevcut denemen için bedelsiz paylaşabilirim.

Anadolu yakasında çekmeköy/kavacık civarındayım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

Polonur

Usta Detaycı
Üye
@Polonur, iki ürün arasında Cg ı tercih ederim.
Black hole de çok iyi ama yok satışı diyorsun.
Amigo da çok başarılı satan var mı forumda falan bilmiyorum.
Gerekçesi nedir abi cg glossworksun üstünlüğü nedir srp’ye göre?

Voww srp üstüne waxa bile gerek kalmamış o derece müthiş bir sonuç var. 3 defa yılın ürünü seçilmiş srp zaten.

@Polonur Elimde SRP ve AF tripple mevcut denemen için bedelsiz paylaşabilirim.

Anadolu yakasında çekmeköy/kavacık civarındayım.

Çok teşekkür ederim. Af tripleı da araştırmıştım ancak diğerlerinin bir tık gerisinde kalıyor performans olarak. Sizin görüşünüz nedir deneyen olarak?

Cptbuz

Çaylak Detaycı
Üye

Voww srp üstüne waxa bile gerek kalmamış o derece müthiş bir sonuç var. 3 defa yılın ürünü seçilmiş srp zaten.

Çok teşekkür ederim. Af tripleı da araştırmıştım ancak diğerlerinin bir tık gerisinde kalıyor performans olarak. Sizin görüşünüz nedir deneyen olarak?
SRP yi henuz kullanmadım.
AF tripple ben beyaz araçta denedim belki o sebepledir ama bence vaat ettiklerinin hiçbirini veremeyen bir ürün.

UrTR

Tecrübeli Detaycı
Üye
Uğur olsa keşke getirsem. Gerçi bu döviz kuru ile olsa da uygun olmaz. Satarsam bir gün bendekinisana soracam ilk merak etme ama beyaz araç sende rotary var takılma çok devam polisaja. :)
Yok mu dubai de makine satan :)
Abi halletcez bi şekilde polisaj işlemini. Bizim izmirdeki dayı orbitale gerek yok diyo

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu

Parlaklığı daha başarılı bana göre.

Toyota Cressida

Tecrübeli Detaycı
Üye
Parlaklık olayından tam manasıyla insanların bekledigi ne acaba ? Mesela ben aracımı yıkar temizler en sondada yaldir yaldir parlak görünce olay benim icin orda bitmiştir 10 gün sonra o parlaklık gitmiş gitmemiş hiç önemli değil tekrar yıkar tekrar parlatırım.. çuvalla malzeme alıyoruz wax bikere kullan 3 ay 5 ay kapağını açma ozaman uğraş,hobi, meşkale adı her neyse yaptığın işin espirisi kalmıyor

Hakankılıç

Çaylak Detaycı
Üye
@Polonur
2 hafta kadar önce detay marketim’de auto glym markasının etkinliği olmuştu orada denendi şahsen ben beğendim, kaputu bölüp yarısına srp yarısına egp uygulanmıştı. Kendi aracımada daha önceden uygulamıştım alt zemini af rejuvenate ile hazırlayıp üstüne srp yapmıştım tek eksiğim üstüne herhangi bir koruma atmamak oldu, tavsiyem eğer kullanırsan üzerine wax uygulaman :)

Ekli dosyalar

Ozgur_gs_91

Usta Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
@Polonur
2 hafta kadar önce detay marketim’de auto glym markasının etkinliği olmuştu orada denendi şahsen ben beğendim, kaputu bölüp yarısına srp yarısına egp uygulanmıştı. Kendi aracımada daha önceden uygulamıştım alt zemini af rejuvenate ile hazırlayıp üstüne srp yapmıştım tek eksiğim üstüne herhangi bir koruma atmamak oldu, tavsiyem eğer kullanırsan üzerine wax uygulaman :)
Srp ve rejanavue ikisi birbirine çok yakın iş yapan ürünler. Srp ömrü kısadır üstüne wax atsanızda çok uzun ömürlü olmuyor.

Polonur

Usta Detaycı
Üye
@Polonur
Videosunu izlemiştim sonuç gerçekten müthiş. Cg veya srp alırsam zaten üzerine wax atacağım.

Hakankılıç

Çaylak Detaycı
Üye
Srp ve rejanavue ikisi birbirine çok yakın iş yapan ürünler. Srp ömrü kısadır üstüne wax atsanızda çok uzun ömürlü olmuyor.
Benim aracımda sadece srp’nin 2 - 3 hafta kadar dayanımı olmuştu. Rejuvenata ise srp gibi bir etkisi olmamıştı gözle görülür, özellikle fiyatını düşünürsek kullanmak pek mantıklı gelmiyor :(