Hızlı Soru - Cevap

emirksk

Çaylak Detaycı
Üye
BSD'yi suyla karıştırıp deneyen vardı 1:1 oranda gram bozulmuyor deniyor. Daha fazla oranda deneyen oldumu 1:2 vs. ?

Mugzy

Acemi Detaycı
Üye
30 Aralık tarihinde Amerika’dan arkadaşım gelecek. Gelirken yanında bir kaç detay ürünü getirmesini isteyeceğim. Açıkçası şu anda ihtiyacım pek olan ürün yok ama malum hastalıktan yeni ürün denemek stoklamak güzel olacaktır :D
Purestar, Klin, Wizard of Gloss havlu baktım ama Kuzey Amerika pazarında pek yaygın değiller gibi. Compound/polish gibi ürünlerin valizde sorun çıkarmayacağına emin misin olamadım.

Kesin denemelisin, çeyizinde bulundurmalısın dediğiniz ürün tavsiyelerine açığım.

MoonDance

Usta Detaycı
Üye
30 Aralık tarihinde Amerika’dan arkadaşım gelecek. Gelirken yanında bir kaç detay ürünü getirmesini isteyeceğim. Açıkçası şu anda ihtiyacım pek olan ürün yok ama malum hastalıktan yeni ürün denemek stoklamak güzel olacaktır :D
Purestar, Klin, Wizard of Gloss havlu baktım ama Kuzey Amerika pazarında pek yaygın değiller gibi. Compound/polish gibi ürünlerin valizde sorun çıkarmayacağına emin misin olamadım.

Kesin denemelisin, çeyizinde bulundurmalısın dediğiniz ürün tavsiyelerine açığım.
Klin Korea ürünlerini Amerika da detail-division.com dan alabilirsiniz.

golf

Acemi Detaycı
Üye

Ben olsam klin havlu sipariş ederdim kesin.

adıgüzel

Çaylak Detaycı
Üye
Merhaba arkadaşlar.Autoglym süper cila süngeri siyah olan kullanan var mı? El ile c kullanım.Tavsiye edermisiniz veya aynı kalitede başka ürün tavsiye edermisiniz?

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
Merhaba arkadaşlar.Autoglym süper cila süngeri siyah olan kullanan var mı? El ile c kullanım.Tavsiye edermisiniz veya aynı kalitede başka ürün tavsiye edermisiniz?
Ben wax ve sealant atmak için kullanmıştım. Ama bu pedi kullanarak sadece son kat ürün veya srp türü glaze wax atabilirsin. Elle çizik almak çok zor olacaktır.

DENİZLİ

adıgüzel

Çaylak Detaycı
Üye
Sadece sıvı tip cila için sünger veya ped tavsiyeniz nedir? Bu konularda tecrübem yok.Pamuk ve sarı olan yuvarlak pedi denedim.Ancak bu ikiside cilayı çekiyor.

Son düzenleme:

Ozgur_gs_91

Uzman Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
Sadece sıvı tip cila için sünger veya ped tavsiyeniz nedir? Bu konularda tecrübem yok.Pamuk ve sarı olan yuvarlak pedi denedim.Ancak bu ikiside cilayı çekiyor.
Yuvarlak süngerler kullanılıyor genelde, sıvı olarak çekerler nemlendirmek lazım kuruyken sürerseniz ürünü içlerine çekerler.

Detail 35

Uzman Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Gyeon antifog hakkında bilgisi olan var mı durum acil ön cam ısıtıcı çalışmıyor
Youtube kanalımda videosu var, Forumda tavsiye edilen bir ürün uygulayalı 1 ayı geçti hala performansta eksilme yok ac butonuna basmıyorum klima açıkken.

omrslhmms

Usta Detaycı
Üye
Youtube kanalımda videosu var, Forumda tavsiye edilen bir ürün uygulayalı 1 ayı geçti hala performansta eksilme yok ac butonuna basmıyorum klima açıkken.
3 yıldır kullanıyorum tavsiye ederim.
Uygulama hatası kaynaklı hiçbir faydasını göremedim :) Ben direk sildim, 5 dakika beklemekten bahsetmiş @Detail 35 , sanıyorum bundan kaynaklı. Ben kürleşme için zaman tanımadım, direk takoz ile uyguladım, ardından sildim. Benimkisi işe yaramadığına göre doğru yöntem videodaki gibidir. Benim yaptığım hatayı başkaları da yapmasın diye yazıyorum. Prep yoktu bende 1:1 ipa ile sildim camı öncesinde.

Şimdi şöyle bir sorum var, tekrar ipa ile silip bu yöntemle uygulasam doğru sonuca ulaşabilirim değil mi? Şuan camda hiç yoksa bile bir miktar ürün kalmıştır diye düşünüyorum, bunu ipa ile temizleyebilir miyim? Ekstra bir işlem yapmalı mıyım?

Teşekkürler.

@Pro sizin de uygulama yönteminiz aynı mıdır?

Detail 35

Uzman Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Uygulama hatası kaynaklı hiçbir faydasını göremedim :) Ben direk sildim, 5 dakika beklemekten bahsetmiş @Detail 35 , sanıyorum bundan kaynaklı. Ben kürleşme için zaman tanımadım, direk takoz ile uyguladım, ardından sildim. Benimkisi işe yaramadığına göre doğru yöntem videodaki gibidir. Benim yaptığım hatayı başkaları da yapmasın diye yazıyorum. Prep yoktu bende 1:1 ipa ile sildim camı öncesinde.

Şimdi şöyle bir sorum var, tekrar ipa ile silip bu yöntemle uygulasam doğru sonuca ulaşabilirim değil mi? Şuan camda hiç yoksa bile bir miktar ürün kalmıştır diye düşünüyorum, bunu ipa ile temizleyebilir miyim? Ekstra bir işlem yapmalı mıyım?

Teşekkürler.

Abi beklemek gerekiyor. İpa Prep fark etmez uygulama kağıdında gyeon cam sil ile de yapabilirsiniz yazıyor

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu

Teşekkürler.

Bu tür ürünleri uygulama öncesinde yüzeyi temizlemek çok önemli. Ben ilk olarak apc ile camları temizliyorum sonrasında ipa ile tekrar temizliyorum ve ürünü uygulayıp 5-10 dk arasında bir süre bekleyip siliyorum.

omrslhmms

Usta Detaycı
Üye
Abi beklemek gerekiyor. İpa Prep fark etmez uygulama kağıdında gyeon cam sil ile de yapabilirsiniz yazıyor
İşin ilginci benim paketten çıkan talimatlar kağıdında ben yanlış bakmadıysam anti-fog hariç tüm koruma ürünlerinin talimatları vardı, bir tek anti-fog yoktu, ya da benim dikkatimden kaçtı :) Belki ben yanlış bakmış olabilirim. Hemen senin videoyu açtım izledim tekrardan ama sesi açmadığım için 5 dakika bekleyin kısmını duymayıp yanlış yapmışım :) Bir daha uygulamam gerekecek... Teşekkür ederim.