Hızlı Soru - Cevap

omrslhmms

Usta Detaycı
Üye
Öne çıkan konu #4,781
Bu tür ürünleri uygulama öncesinde yüzeyi temizlemek çok önemli. Ben ilk olarak apc ile camları temizliyorum sonrasında ipa ile tekrar temizliyorum ve ürünü uygulayıp 5-10 dk arasında bir süre bekleyip siliyorum.
Uygulama öncesindeki hazırlığı iyi yaptığımı düşünüyorum, söylediğiniz gibi ben de önce güzel bir temizleyip sonra ipa ile arındırdım ve uyguladım, söylediğim gibi ben hiç beklemeden sildim. Bu nedenle olmadı kanımca. Kürleşmesine izin vermem gerekiyormuş, bir dahaki uygulamayı öyle yapacağım. Teşekkür ederim :)

MuratSarıakçalı

Çaylak Detaycı
Üye
Youtube kanalımda videosu var, Forumda tavsiye edilen bir ürün uygulayalı 1 ayı geçti hala performansta eksilme yok ac butonuna basmıyorum klima açıkken.
Tamamdır üstad alıyorum çünkü on cam ısıtma çalışmıyor garip bir şekilde ve 500 tl gibi bir fiyat istediler ben de alternatif olarak gyeon antifog düşündüm sence mantıklı mıdır ? Ve bir antifog kaç ay dayanır?

emirksk

Çaylak Detaycı
Üye
Çin malı Mr. Fix seramik uyguladıktan sonra, nelere dikkat etmek gerek ? Ortalama 2-3 haftada bir yıkama yapıyorum ve pre-wash (Secho ile VP Foamula), çift kova (Meg sarı yada Sonax sarı), hızlı cila uyguluyorum (Meg Quik Wax). Mr. Fix uygulamasından sonra aynı şekil devam etmeli miyim yoksa cila uygulamanın zamanını açmak mı gerek ? Cilalı şampuan sonrası neden quik wax derseniz birkaç deneme yaptım ve bu şekilde çok daha iyi oluyor o yüzden.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Uygulama hatası kaynaklı hiçbir faydasını göremedim :) Ben direk sildim, 5 dakika beklemekten bahsetmiş @Detail 35 , sanıyorum bundan kaynaklı. Ben kürleşme için zaman tanımadım, direk takoz ile uyguladım, ardından sildim. Benimkisi işe yaramadığına göre doğru yöntem videodaki gibidir. Benim yaptığım hatayı başkaları da yapmasın diye yazıyorum. Prep yoktu bende 1:1 ipa ile sildim camı öncesinde.

Şimdi şöyle bir sorum var, tekrar ipa ile silip bu yöntemle uygulasam doğru sonuca ulaşabilirim değil mi? Şuan camda hiç yoksa bile bir miktar ürün kalmıştır diye düşünüyorum, bunu ipa ile temizleyebilir miyim? Ekstra bir işlem yapmalı mıyım?

Teşekkürler.

@Pro sizin de uygulama yönteminiz aynı mıdır?
Tekrar ipa ile silip uygulayabilirsin zira ürünün şöyle bir sıkıntısı var, buğuyu neredeyse 2 ay akdar engelleliyor ama o ara camalrı kuvvetli bir cam temizleyici ile örneğin arexons ile temizlersen ürün ile vedalaşmış oluyorsun :(

omrslhmms

Usta Detaycı
Üye
Tekrar ipa ile silip uygulayabilirsin zira ürünün şöyle bir sıkıntısı var, buğuyu neredeyse 2 ay akdar engelleliyor ama o ara camalrı kuvvetli bir cam temizleyici ile örneğin arexons ile temizlersen ürün ile vedalaşmış oluyorsun :(
Önce bir veda töreni düzenleyeyim ardından yeniden uygulayayım, zaten içten silesim hiç gelmiyor, iz olmadıkça da dokunmuyorum camlara :(
Belki yan camlarda başımı ağrıtabilir bu vedalaşma ama olsun onlara da uygulaması kolay.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Önce bir veda töreni düzenleyeyim ardından yeniden uygulayayım, zaten içten silesim hiç gelmiyor, iz olmadıkça da dokunmuyorum camlara :(
Belki yan camlarda başımı ağrıtabilir bu vedalaşma ama olsun onlara da uygulaması kolay.
Çok kolay vedalaşıyorsun :) Ben arexons ile anında vedalaşmıştım. Arexons cam temizleyiciyi cama sıkıp sildim ürün valizi toparlayıp seyahate gitti :D :D

MuratSarıakçalı

Çaylak Detaycı
Üye
Günlerdir aklıma takılan bir soru var Hızlı cila boya korumaya zarar verir mi ? Ben verir diye biliyorum yani perdeler fakat net bir bilgi değil sizce boya korumaya zararı var mıdır bunun yanı sıra hangi marka hızlı cila daha kalitelidir ?

Ozgur_gs_91

Uzman Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
Günlerdir aklıma takılan bir soru var Hızlı cila boya korumaya zarar verir mi ? Ben verir diye biliyorum yani perdeler fakat net bir bilgi değil sizce boya korumaya zararı var mıdır bunun yanı sıra hangi marka hızlı cila daha kalitelidir ?
Quick detailer olarak olanlar veriyor, içerisinde ufakta olsa temizleyiciler oluyor, quick wax olanlar vermez ama perdeler.

Berkay

Uzman Detaycı
Üye
Gerekli bilgi yazılmış, ben ürün önerusi vereyim size, gyeon wet coat, gyeon cure (açık renkte şiddetle tavsiye ederim), tac system quartz max(koyu renkte tavsiye ederim) seramik için en beğendiğim 3 destekleyici ürün bunlar.

Detail 35

Uzman Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Gerekli bilgi yazılmış, ben ürün önerusi vereyim size, gyeon wet coat, gyeon cure (açık renkte şiddetle tavsiye ederim), tac system quartz max(koyu renkte tavsiye ederim) seramik için en beğendiğim 3 destekleyici ürün bunlar.
quartz shine demek istediniz sanırım. Quartz max seramiğin kendisi

murat_kurt

Çaylak Detaycı
Üye
Merhabalar. Aracıma seramik uygulaması yaptırdıktan sonra yıkama alışkanlıklarımı değiştirmem gerektiğini sizlerin sayesinde öğrendim. ( Aslında daha önce de yıkama eldiveni, kova ve Sonax şampuan ile yıkıyordum. ) Yıkama için malzemelerimi birkaç hafta önce tamamladım. Ancak işlerden fırsat bulamadım. Ön yıkama için Secho fx2 ve Vp ansf, sonrasında çift kova ile Vp Concentrated, Ufs ve 2 adet daha AliExpress eldiveni. Yıkama sonrası kc pw. Kurulama Blue Marlin ve çokça mf bez. İçerisi için AF verso & spritz, lastikler Meguiars Endurance, dış plastik kc pss. Eksik kalmadı sanırım.

Secho için bir modifiye gerekiyor mu?? Hem secho’da, hem de kovada kullanılacak şampuan oranı konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

Berkay

Uzman Detaycı
Üye
Benzinlikte yıkıyorsanız sechoya modifiye yapmaya hiç gerek yok bence, temizlikte pek fazla artısını gnöremezsiniz tek getireceği yüzeyde biraz fazla kalacak ve bolca yorulacaksınız.
ansf sechoda kışın 1:20 yazın 1:30 oranında
vp concentrated 30ml 10-12 litre suya

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Elimde upcare hızlı cila var bu nasıl bir ürün yani aracıma zarar verir mi ? Quick wax mı bu yoksa quick detailer mı
Hiç kullanmadım ama nette yazılanları okuyunca temizlik özelliği olmayan 3-4 hafta koruma süresi olan bir hızlı cila olduğuna kanaat getirdim. 3-4 hafta diyorsa da o büyük ihtimal özellikle kışın 2 haftadan öteye gitmeyecektir.

mustafacagri

Acemi Detaycı
Üye
Bu tarz süet-deri karışımı botlarda temizlik için deichmann dan aldığım köpüğü kullanıyordum. Ama elimde Vp cc,Vp apc ve Koch Gs, polstar var. Bunlardan hangisini nivea köpük yapıcı şişeye koysam uygulasam daha doğru olur? Sonuçta satılan ürünler elimizde var detaycı ruhu

Edit:düzeltme yapıldı. 100277841_1.jpg

Son düzenleme:

omrslhmms

Usta Detaycı
Üye
Bu tarz süet-deri karışımı botlarda temizlik için deichmann dan aldığım köpüğü kullanıyordum. Ama elimde Vp cc ve Koch pw var. Bunlardan hangisini nivea köpük yapıcı şişeye koysam uygulasam daha doğru olur? Sonuçta satılan ürünler elimizde var detaycı ruhu Ekli dosyayı görüntüle 17145

Merhaba, CC dediğiniz carpet cleaner sanıyorum, pw de protector wax değil mi?

İkisi de buna uygun ürünler değil ki, hadi cc belki köpürür, hatta temizler falan da yine de bu deriye uygun değil. PW zaten temizlik için değil koruma için, bu yüzeye tutunabileceğini sanmıyorum.

VP APC olsa düşük bir oranda kullanırsanız temizlik de yapar, zarar da vermez.

mustafacagri

Acemi Detaycı
Üye
Ço
Merhaba, CC dediğiniz carpet cleaner sanıyorum, pw de protector wax değil mi?

İkisi de buna uygun ürünler değil ki, hadi cc belki köpürür, hatta temizler falan da yine de bu deriye uygun değil. PW zaten temizlik için değil koruma için, bu yüzeye tutunabileceğini sanmıyorum.

VP APC olsa düşük bir oranda kullanırsanız temizlik de yapar, zarar da vermez.
Çok özür dilerim Koch ps(polstar) yazacaktım :)
Koch ps deri ağırlıklı temizlik için kullanılıyor.
Vp cc için de hani kumaş döşemede temizlik için kullanıyoruz.
Apc de genel temizlik diyelim
Ama bunlar arasında hangisi en doğru olur karar veremedim. Sonuçta o satılan üründe de bu tip temizleyici bulunuyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum :)