Hızlı Soru - Cevap

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Öne çıkan konu #3,081
K5 yeterli bence güzel de makina ben çok memnunum neden böyle bi düşünceye girdin ki acep :)
Yeterlilik açısından hiçbir sıkıntısı yok hatta aldığım aksesuarlarla kullanması dahada keyifli oldu ama hd serisi daha sağlam , dolaşmayan ve daha uzun bir hortumu var. Bence kullanımda en büyük farkı tabancası olacaktır , namluyu çıkartınca tabancaya direk foam lance takılıyor ve kullanımı daha kolay oluyor.

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Yeterlilik açısından hiçbir sıkıntısı yok hatta aldığım aksesuarlarla kullanması dahada keyifli oldu ama hd serisi daha sağlam , dolaşmayan ve daha uzun bir hortumu var. Bence kullanımda en büyük farkı tabancası olacaktır , namluyu çıkartınca tabancaya direk foam lance takılıyor ve kullanımı daha kolay oluyor.
Doğru artıları var ama bence fiyat açısından biraz gerek varmı diye düşündürdü beni açıkçası

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Benim de ara sıra aklıma hd serisi almak geliyor ama tamamen doyumsuzluktan :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Abi bugün baktım koçtaşta hd400 2000 tl indirimle. Daha ucuz satan yer bulamadım. Aslında makinemden memnunum ama şu andaki fiyatları düşününce 2000 liraya hd serisi görünce aklımı karıştırdı :D
Sat sat k5 i hatta ben alayım k5 kötü bir makine :D hd ise süper :D

Şaka bir yana tamamen fantazi olayı bu. HD tabii ki daha iyi bir kere daha sağlam ancak çok da gerek yok suan için Faik ;)

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Sat sat k5 i hatta ben alayım k5 kötü bir makine :D hd ise süper :D

Şaka bir yana tamamen fantazi olayı bu. HD tabii ki daha iyi bir kere daha sağlam ancak çok da gerek yok suan için Faik ;)
Aynen öyle abi ama işte bir kaşıntı tuttu :D . Şu an sıfır alacak olsam kesinlikle hd400 ü alırdım çünkü k5 ler bile 1500 civarında sanırım . Birde 9 taksit diyince sanki bedava veriyorlarmış gibi hissediyorum :mutlu:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
@onurçiko abi senin yorumunu özellikle merak ediyorum ama sen beğendiğin postlarla bana gerekli mesajı yolluyorsun sanırım :D
Ben yorum yazıp seni masrafa sokmak istemedim ama mesajı almışsın, Ben gayet memnunum makinadan.Biliyorsun işin sonu yok, Bence elindekini satınca geriye çok bi fark kalmıyorsa ve aradaki farkı 9 aya bölünce seni hiç rahatsız etmeyecek şekilde ödeyeceksen aklında kalacağına stoğunda olsun:taraa:

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Ben yorum yazıp seni masrafa sokmak istemedim ama mesajı almışsın, Ben gayet memnunum makinadan.Biliyorsun işin sonu yok, Bence elindekini satınca geriye çok bi fark kalmıyorsa ve aradaki farkı 9 aya bölünce seni hiç rahatsız etmeyecek şekilde ödeyeceksen aklında kalacağına stoğunda olsun:taraa:
Tam olarak bu şekilde düşünüyordum :D . Senin makine hd 600 müydü abi , birde foam lance olarak ne almak lazım buna ?

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Aynen öyle abi ama işte bir kaşıntı tuttu :D . Şu an sıfır alacak olsam kesinlikle hd400 ü alırdım çünkü k5 ler bile 1500 civarında sanırım . Birde 9 taksit diyince sanki bedava veriyorlarmış gibi hissediyorum :mutlu:
Aklında varsa al tabii. Sonuçta hd serisi daha pro bir cihaz.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Ağalar geçen lastikcide işim vardı 3-5 kişi ayak üstü konuşurken konu konuyu açtı biri çıktı dediki; arabaya 1-2 senede bir polisaj yapmak vernik icin zararlı dedi hatta hiç yapılmamalı kil yapmak kafi dedi.. şimdi bu bana biraz ezber bozan bi olay gibi geldi o yüzden ağalarımın bu konudaki düşüncelerini merak ediyorum .. saygılar
Soruyu yeni gördüm zaten cevaplanmış. Ve fakat zamanında bu soru özelinde “alttaki üyeye bir soru sor” başlığında (ki mezkur başlık hap bilgiler içermesi bakımından çok faydalı bir konudur) @onurçiko nun vermiş olduğu cevabını da ekliyorum ekleme olması babında.
Polisaj yapmanın da bir sınırı vardır, markalara göre değişmekle beraber boyaların bir mikron ölçüsü vardır.Bu ölçüler üzerinden Clear Coat kısmı üzerinde çalışılır.Yani bu boya kalınlığının üzerinden çalışılabilecek vernik tabakası en fazla % 30-40 dır.Her polisaj sonrası bu vernik tabakasından ortalama olarak 3-5 mikron gider.Eğer zımpara, trizact yapmadıysanız.

Davlumbaz temizliği nasıl yapılır.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ağalarım bi soru daha kafama takıldı cleaner wax in diğer wax lardan ayıran en büyük farkı ne
Cleaner waxda hem koruma hemde yüzey temizliği özelliği var. Yanlız koruma olarak zymölün diğer waxları kadar kalıcı değildir.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Samatyalı

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Cleaner waxda hem koruma hemde yüzey temizliği özelliği var. Yanlız koruma olarak zymölün diğer waxları kadar kalıcı değildir.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Elimde meguiars kati cleaner wax var 1 buçuk sene önce almıştım dediğiniz gibi kalıcılığı zayıf o yüzden kullanmiyodum demekki sık kullanmak lazımmış

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
5 inch orbital makineye takip kullanabileceğim 1500 2000 2500 vs çeşitli zımpara diski nerden bulabilirim. Elimde kağıt olarak var ıslak zımpara ama makine ile kullanmak istiyorum

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
5 inch orbital makineye takip kullanabileceğim 1500 2000 2500 vs çeşitli zımpara diski nerden bulabilirim. Elimde kağıt olarak var ıslak zımpara ama makine ile kullanmak istiyorum
Aynen ben de @Murat abi gibi 3M trizact diyorum. Meguiars’in da diskleri mevcut ama hic kullanmadim yorum yok. Sunger destekliler icin iyi seyler okudum gibi hatirliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Aynen ben de @Murat abi gibi 3M trizact diyorum. Meguiars’in da diskleri mevcut ama hic kullanmadim yorum yok. Sunger destekliler icin iyi seyler okudum gibi hatirliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Süngerlileri taban panele gelmesin diye destek amaçlı kullanıyorlar.

allper8

Amatör Detaycı
Üye
Arkadaş mikraya girdi iki hafta ya buraya demoya gelecek eş dost araçları topluyacam oraya cam tavanıda aradan orda çıkartacam başka bi fara uygulama yapacam muhtemelen kendim girerim videoda çekerim. Nyse elinde ne varsa eşantiyon meşantiyon akbaba gibi çökmeyi planlıyorum acelesi yoksa ordan bakayım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi