Hızlı Soru - Cevap

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Öne çıkan konu #3,681
Evet forumda araştırmalarım sonucu 3d eraserın işe yarayacağını düşünmüştüm fakat kemikleşmiş lekelerde etkisiz kalabildiğini okudum. O yüzden tekrar sordum, yanlış olan ne?
Forumlar bilgi paylaşımı içindir. Bir çözüm bulduysanız mesajı silmez, çözümü yazarsınız ki insanlar bu bilgiden faydalansın.

yerdem06

Çaylak Detaycı
Üye
Forumlar bilgi paylaşımı içindir. Bir çözüm bulduysanız mesajı silmez, çözümü yazarsınız ki insanlar bu bilgiden faydalansın.
Bunu belirttim zaten, 3d eraser ın bir çözüm olabileceğini fakat kemikleşmiş lekelerde işe yaramayabileceğinden dolayı sorduğumu.Dediğinize göre; silmişim, tekrar yazmışım, demek ki çözüm bulamamışım vs... Sorduğum soruyu baltalamak yerine yardımcı olabilirsiniz bence sayın forum üyesi. Forumlar bilgi paylaşımı içindir. Çok doğru, yardımlarınızı bekliyorum.

yerdem06

Çaylak Detaycı
Üye

Emre Mert

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Teşekkür ederim, en iyisi eraser edinmek bir tane. Bayramdan sonra sipariş vereyim.
Kesin çözüm olur diyemiyorum. Ama elde bulunmasında fayda var. Benim işimi gördü şuana kadar. Yanlız güçlü üründür. Eldiven kullanmanızda fayda var. Boya üzerinde de fazla bekletmeyin. Ben wax uygular gibi sürüp kuruttum, problem olmadı ama olmayacağı anlamına gelmez.

yerdem06

Çaylak Detaycı
Üye
Kesin çözüm olur diyemiyorum. Ama elde bulunmasında fayda var. Benim işimi gördü şuana kadar. Yanlız güçlü üründür. Eldiven kullanmanızda fayda var. Boya üzerinde de fazla bekletmeyin. Ben wax uygular gibi sürüp kuruttum, problem olmadı ama olmayacağı anlamına gelmez.
Sonuç alırım umarım, uygulama pedi sonucu çok etkiler mi? Elimde bir tane var çok kaliteli olduğu söylenemez.

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Teşekkür ederim sanırım yorumlara bakınca bende tercihimi flexten yana kullanacağım gibi geliyor flex kullananlar daha memnun gibi görünüyor birkaç videoda izledim flex daha sessiz ve daha titretimşiz çalışıyor gibi görünüyor performans olarak bir fark varmı aralarında.
Titreşim konusunda bence ikisi de birbirine çok yakın. Flexte xfe 7-15 ve 7-12 mini orbital deneme şansım oldu sadece bir kaç panel yaptım gerçekten rupesten titreşim konusunda farkı yok. Ama kendi makineme gelince (lhr15mk2) gerçekten gürültülü komşular vb rahatsız olmadı bu zamana kadar hatta özellikle sordum ses geliyor mu diye normal süpürge gibi dediler ama ince çok gıcık bi sesi var sadece kullanan duyuyor. O yüzden müziğimi takıp çalışıyorum mutlaka. Bayramın 4 üncü günü bir araç yapacağım isterseniz videosunu atabilirim ses konusunda fikriniz olur :)

Adam’s Garage

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Titreşim konusunda bence ikisi de birbirine çok yakın. Flexte xfe 7-15 ve 7-12 mini orbital deneme şansım oldu sadece bir kaç panel yaptım gerçekten rupesten titreşim konusunda farkı yok. Ama kendi makineme gelince (lhr15mk2) gerçekten gürültülü komşular vb rahatsız olmadı bu zamana kadar hatta özellikle sordum ses geliyor mu diye normal süpürge gibi dediler ama ince çok gıcık bi sesi var sadece kullanan duyuyor. O yüzden müziğimi takıp çalışıyorum mutlaka. Bayramın 4 üncü günü bir araç yapacağım isterseniz videosunu atabilirim ses konusunda fikriniz olur :)
Çok teşekkür ederim
şöyle bir video izledim ses olarak flex biraz daha sessiz birde titreşimde adamın kolundaki saati inceledim rupeste saat biraz fazla titretiyor diye öyle söylemiştim birde sanırım padi biraz hızlı dağıtıyormuş diye yorumlar alınca flex akülü olandan çift tablalı 150 ve 125 lik olandan sipariş verdim akülü olmasıda biraz avantajlı olacak sanırım

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Çok teşekkür ederim
şöyle bir video izledim ses olarak flex biraz daha sessiz birde titreşimde adamın kolundaki saati inceledim rupeste saat biraz fazla titretiyor diye öyle söylemiştim birde sanırım padi biraz hızlı dağıtıyormuş diye yorumlar alınca flex akülü olandan çift tablalı 150 ve 125 lik olandan sipariş verdim akülü olmasıda biraz avantajlı olacak sanırım
Videoyu izledim en yüksek devirlerde dönüyorlar sanırım lhr15 de böyle güçlü bir titreme asla yasamadım pedi tam hizalatamayınca biraz titreme oluyor ama buradaki inanılmaz çok. Hayırlı olsun sipariş vermişsiniz pişman olmazsınız :) :)

Adam’s Garage

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Videoyu izledim en yüksek devirlerde dönüyorlar sanırım lhr15 de böyle güçlü bir titreme asla yasamadım pedi tam hizalatamayınca biraz titreme oluyor ama buradaki inanılmaz çok. Hayırlı olsun sipariş vermişsiniz pişman olmazsınız :):)
Çok teşekkür ederim söylediğiniz gibi inşallah pişman olmam :)

onurolgun

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Slm arkadaslar gun icerisinde istanbul ici elden gelip alabilirim.Ufs domestic sari pasta kecesine ve tablasina ihtiyacim var 160 mm olursa sevinirim.odunc vermek isteyen olursada olur satmak isteyen olursada olur.izine cikmisken arabamin polisaj işini bitirmek istiyorum.

Son düzenleme:

karahannzafer

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara-Bilkent
1.5 yaşında ki aracım sürekli reçine oluyor ve beyaz araç neredeyse benekli kırmızılı beyaz haline dönüyor, boya zımpara gibi oluyor.

Geçen yıl Gym marka demir tozu spreyi, kil hamuru ph dengeli şampuan ile sıralı işlem yaptım 5 ay falan düzgün gitti her şey, ancak ne hikmetse Mayıs-Ağustos aralığında yine kesin kusuyor bir yerden, ağaç da yakında yok, en yakın ağaç 30 metre uzaklıkta.

Bunun sürekli olma sebebi nedir, aracı çok yıkıyorum diye statik elektrik mi yükledim boyaya, boya çekici mi olmaya başladı acaba?

ttopak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Adana
1.5 yaşında ki aracım sürekli reçine oluyor ve beyaz araç neredeyse benekli kırmızılı beyaz haline dönüyor, boya zımpara gibi oluyor.

Geçen yıl Gym marka demir tozu spreyi, kil hamuru ph dengeli şampuan ile sıralı işlem yaptım 5 ay falan düzgün gitti her şey, ancak ne hikmetse Mayıs-Ağustos aralığında yine kesin kusuyor bir yerden, ağaç da yakında yok, en yakın ağaç 30 metre uzaklıkta.

Bunun sürekli olma sebebi nedir, aracı çok yıkıyorum diye statik elektrik mi yükledim boyaya, boya çekici mi olmaya başladı acaba?
Demir tozu ve kil işlemi yaktıktan sonra boya koruma uyguladınız mı araca. Eger uygulamadıysanız bence normal. Çünkü çıplak boya, güneşe ve iklim şartlarına maruz kalıyor. Mesal örnek vereyim. Yeni bir pense aldığınızda dışı hafif yaglı olur. Bunun sebebi aletin hava şartlarına maruz kalıp paslanmasını önlemek içindir. En azından demir tozu ve kilden sonra bir wax uygulayıp temiz yüzeyi muhafaza etmeniz gerekir.

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karahannzafer

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara-Bilkent
Demir tozu ve kil işlemi yaktıktan sonra boya koruma uyguladınız mı araca. Eger uygulamadıysanız bence normal. Çünkü çıplak boya, güneşe ve iklim şartlarına maruz kalıyor. Mesal örnek vereyim. Yeni bir pense aldığınızda dışı hafif yaglı olur. Bunun sebebi aletin hava şartlarına maruz kalıp paslanmasını önlemek içindir. En azından demir tozu ve kilden sonra bir wax uygulayıp temiz yüzeyi muhafaza etmeniz gerekir.

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sonax hızlı cila attım sadece, o da pek işe yaramadı demek ki. Önerebileceğiniz ve el ile uygulanacak bir wax varsa, sevinirim. Ancak bu işi yapan yerler bile bana diyor ki, reçine en illet dış etken, seramik bile işe yaramaz, seramik üzerine de yapışır çıkmaz dediler ve haklılar.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Sonax hızlı cila attım sadece, o da pek işe yaramadı demek ki. Önerebileceğiniz ve el ile uygulanacak bir wax varsa, sevinirim. Ancak bu işi yapan yerler bile bana diyor ki, reçine en illet dış etken, seramik bile işe yaramaz, seramik üzerine de yapışır çıkmaz dediler ve haklılar.
Aracınıza öncelikle güzel bir koruma uygulayın, sonrasında taze reçineye sadece su dökerek temizleyin, geçer.

karahannzafer

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara-Bilkent
Aracınıza öncelikle güzel bir koruma uygulayın, sonrasında taze reçineye sadece su dökerek temizleyin, geçer.
Pek doğru bir yöntem değil bu, ben öncelikle GYM demir tozu spreyi, devamında kil temizliği ve en son PH değeri uygun şampuanla yıkıyorum çıkıyor, çıkartması sorun değil de, hemen tekrar oluyor.

Reçine üzerine sürülen pasta cila boya ve boya verniğine ciddi zararlar veriyor.

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Pek doğru bir yöntem değil bu, ben öncelikle GYM demir tozu spreyi, devamında kil temizliği ve en son PH değeri uygun şampuanla yıkıyorum çıkıyor, çıkartması sorun değil de, hemen tekrar oluyor.

Reçine üzerine sürülen pasta cila boya ve boya verniğine ciddi zararlar veriyor.
Onur abinin kullandığı yöntem hem en güvenli hem en kolay yöntem. Aracınızda koruma yoksa zaten yüzeye çok cabuk yapışır. Kil yüzeyi çiziyor her reçine yapıştığında arabayı çizmek mantıksız :)

karahannzafer

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara-Bilkent
Onur abinin kullandığı yöntem hem en güvenli hem en kolay yöntem. Aracınızda koruma yoksa zaten yüzeye çok cabuk yapışır. Kil yüzeyi çiziyor her reçine yapıştığında arabayı çizmek mantıksız :)
Dostum siz reçine görmemişsiniz, benim arabanın her yerinde milyonlarca nokta şeklinde var, öyle 30-40 tane nokta şeklinde değil, sıcak suyla falan çıkmıyor. Fotoğraf çekebilirsem bugün çekip, atarım görmüş olursunuz. Keşke öyle ufak bir sorunum olsa. :)

Garaja yakın 3 tane ağaç var, çınar ağacından gelmez ama nereden geliyorsa, kusuyor yağmur gibi geliyor aracın üzerine camlar dahil her yerinde milyonlarca reçine noktası var araçta şuan, aracın rengi değişti resmen.