Hızlı Soru - Cevap

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Öne çıkan konu #4,121
ip
Üstadım m700 le ipa nın performans ve kullanım özellikleri, farkları nelerdir? Tecrübelerinizden faydalanmak isterim

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ipa alkol, su ile karıştırıldığında camları silmede kullanılabilir, wax sökmede kullanılabilir, polisaj pasta kalıntısı silmede kullanılabilir ama en iyi seçenek değildir. Wax tam olarak sökmeye hafif kalır, camlar için içeride film varsa tehlikeli olabilir. M700 boyalı yüzey temizliğinde iyidir, wax sökmede acımasızdır :)

Unique

Acemi Detaycı
Üye
İl
Konya/Taşkent
ip
ipa alkol, su ile karıştırıldığında camları silmede kullanılabilir, wax sökmede kullanılabilir, polisaj pasta kalıntısı silmede kullanılabilir ama en iyi seçenek değildir. Wax tam olarak sökmeye hafif kalır, camlar için içeride film varsa tehlikeli olabilir. M700 boyalı yüzey temizliğinde iyidir, wax sökmede acımasızdır :)
Çok teşekkürler üstad. Anladığım kadarıyla ipa nın kullanım alanı daha fazla ama hafif bir ürün. M700 daha az kullanım alanı ama daha agresif bir ürün.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Çok teşekkürler üstad. Anladığım kadarıyla ipa nın kullanım alanı daha fazla ama hafif bir ürün. M700 daha az kullanım alanı ama daha agresif bir ürün.

Türkçesi şudur. İpa eskide kaldı yaşasın m600 ve m700 ;)

ttopak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Adana
Peki m600 m700 ile cam siliniyor mu? Uygulaması nasıl?
M700 genelde boyalı yada boyanacak yüzeylerin temizlenmesi için kullanılan bir ürün.plastik far camlarında felan sıkıntı yaratmıyor. Normal aracın camlarındada sıkıntı yaratmayabilir fakat ben araç camlarında cam için üretilen temizleme ürünlerin kullanılması taraftarıyım.

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Peki m600 m700 ile cam siliniyor mu? Uygulaması nasıl?
M600 ve m700 boyalı yüzeyler için temizleyicidir. m700 ün artısı plastiklerde de kullanılabilir olmasıdır, m600 zarar verebilir. Cam silmek için temizlik tineri terxih etmek isteyeceğinizi sanmam kokusundan dolayı en başta. Cam için Meguiars kobsantre olmayanı ya da Flowey s3 tavsiye ederim.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Sileceksepetinin gönderdiği kokunun ne kokusu olduğunu bilen var mı acaba? 3d yeni araç kokusu kullanıyordum ama bu sileceksepeti ile gelen karton askılı koku şahane geldi. Bulabilirsem topluca almak istiyorum bu kokudan

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Son düzenleme:

KILIÇARSLAN

Usta Detaycı
Üye
B33 ü korumaya zarar vermeyecek şekilde secho pompada kullanan varmı acaba. Var ise hangi oranda karışım yapıyorsunuz.

Unique

Acemi Detaycı
Üye
İl
Konya/Taşkent
Bu ürünlerin açıklamasında domuz kılı olduğu yazılıyor. Gerçekten domuz kılı mı, sanki formun bir yerinde at kılı olduğu söylenmişti. Gerçekten domuz kılı mı üstadlar bunlar?

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Bu ürünlerin açıklamasında domuz kılı olduğu yazılıyor. Gerçekten domuz kılı mı, sanki formun bir yerinde at kılı olduğu söylenmişti. Gerçekten domuz kılı mı üstadlar bunlar?

Genelde evet domuz kılı.

kizmazfatih

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir

ben bu fırçalardan kullandım tüyleri felan dökülmüyor ama bana kılları biraz sert gibi geldi haberiniz olsun

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara

Domuz kılı at kılından daha ucuzdur. Bir de Çin'den aldığım hiçbir fırçadan istediğim verimi alamadım. Bu set de buna dahil.