Hızlı Soru - Cevap

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Öne çıkan konu #4,261
O işlerde en tecrübeli @Murat bey. En dogru bilgiyi kendisi verir. İnşallah Bi yolunu bulur. Sahibi olmanızı isterim.
Ürünün 50hz mi 60hz mi çalıştığını öğrenmek gerekir. 60hz'den çalışıyorsa Türkiye'de kullanılamaz zaten.

emirksk

Amatör Detaycı
Üye
Geçen günlerde 150bin km'dir temizlenmediğini düşündüğüm aracın direksiyonunu temizlemeye niyet ettim aşırı parlak ve tutarken elde rahatsız edici bir yapışıklık bırakıyordu. Koch Chemie Green Star 1:10 oran ile temizledim kirliliği köpürmeden belliydi zaten. İlk 3-4 gün iyiydi fakat tekrar parlak bir hal aldı. GS az mı geldi, temizlik sonrasında bir koruyucu ürün kullanmadım diye mi oldu bilmiyorum fakat bu kadar kısa sürede matlığının gitmesinin koruyucu kullanmadım diye olması da saçma geldi. Başka bir APC ile tekrar mı temizleyeyim yoksa GS tekrar işlem yapıp koruyucu mu uygulayayım ? Koruyucu olarak ne önerirsiniz ?

Direksiyonun şuan ki resimlerini ekliyorum.

1 - eksi up
2 - eksi up
3 - eksi up

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Bende de ayni. Bildirim geliyor, girip konuyu goruyorum ama ana sayfaya gelip baska konuya gitmeye çalışınca yetkin yok gibi bir sey diyor. Ayni zamanda aramada da çıkmıyor. Bildirim nasil geliyor orasi cok garip
Aynı durum bendede var. Üzerinde çalışıyoruz yakın zamanda çözmeye çalışacağız.

DENİZLİ

Nonane

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Geçen günlerde 150bin km'dir temizlenmediğini düşündüğüm aracın direksiyonunu temizlemeye niyet ettim aşırı parlak ve tutarken elde rahatsız edici bir yapışıklık bırakıyordu. Koch Chemie Green Star 1:10 oran ile temizledim kirliliği köpürmeden belliydi zaten. İlk 3-4 gün iyiydi fakat tekrar parlak bir hal aldı. GS az mı geldi, temizlik sonrasında bir koruyucu ürün kullanmadım diye mi oldu bilmiyorum fakat bu kadar kısa sürede matlığının gitmesinin koruyucu kullanmadım diye olması da saçma geldi. Başka bir APC ile tekrar mı temizleyeyim yoksa GS tekrar işlem yapıp koruyucu mu uygulayayım ? Koruyucu olarak ne önerirsiniz ?

Direksiyonun şuan ki resimlerini ekliyorum.

1 - eksi up
2 - eksi up
3 - eksi up
Direksiyonun muhtemelen deri. Koch chemie po öneririm

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Arkadaşlar merhaba,

@Murat hocamın hediyesi dr beasley s wheel seal i bulamadım. Bende jant için koruma, parlatma ürünü arayışına girdim. Araştırmalarımda cg wheel guard ın bir test konusunda pek memnun kalınmamıs gibi okudum konuyu kimin açtığını hatırlayamadım. Ama @onurçiko üstad özelikle parlaklığından memnundu. @nuriksari hocam da kullaniyordu. @akhisar hocam da poorboys wheel sealant kullanıyordu. Bu ikisinden hangisi tercih edilebilir? 7eur poorboys daha ucuz bu arada ml ler yaklaşik aynı.
Yada bunlarin dışinda f/p olarak hangi ürünü tavsiye edersiniz? Teşekkürler..

Unique

Acemi Detaycı
Üye
İl
Konya/Taşkent
Bende kış gelmeden jant koruma yapmak istiyorum. Takipteyim. Fikirlerinizi merak ediyorum üstadlar

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Arkadaşlar merhaba,

@Murat hocamın hediyesi dr beasley s wheel seal i bulamadım. Bende jant için koruma, parlatma ürünü arayışına girdim. Araştırmalarımda cg wheel guard ın bir test konusunda pek memnun kalınmamıs gibi okudum konuyu kimin açtığını hatırlayamadım. Ama @onurçiko üstad özelikle parlaklığından memnundu. @nuriksari hocam da kullaniyordu. @akhisar hocam da poorboys wheel sealant kullanıyordu. Bu ikisinden hangisi tercih edilebilir? 7eur poorboys daha ucuz bu arada ml ler yaklaşik aynı.
Yada bunlarin dışinda f/p olarak hangi ürünü tavsiye edersiniz? Teşekkürler..
Cg wheel guard seviyorum ben ama dayanımı çok değil, sonax rims shield tavsiye ederim, işini fazlasıyla görür ve kullanımıda çok kolay. Dayanımı da iyi.

Unique

Acemi Detaycı
Üye
İl
Konya/Taşkent
Üstadım autoglym alloy Wheel hakkında ne düşünüyorsunuz. Sanırım sonax la aynı mantık bir ürün. Tecrübelerinizi merak ediyorum

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Üstadım autoglym alloy Wheel hakkında ne düşünüyorsunuz. Sanırım sonax la aynı mantık bir ürün. Tecrübelerinizi merak ediyorum

Onu kullanmadım ama her zaman sonaxı auto glym in yerine tercih ederim.

Unique

Acemi Detaycı
Üye
İl
Konya/Taşkent
Anladım üstadım. Ama sonax ın ürünü Türkiye de yok sanırım. Alabileceğim site var mıdır ki

Nonane

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Anladım üstadım. Ama sonax ın ürünü Türkiye de yok sanırım. Alabileceğim site var mıdır ki

Üstadım sizin attığınız bu ürünle @
onurçiko
üstadın bahsettiği ürün farklı etiketlere sahip gibi.Yanlışım varsa düzeltin lütfen.AYnı üründe olabilir.Hatta daha güzel olur.Elimizin altında ki bir ürün trendyol daki.

benim bildiğim sonaxın başka jant koruyucusu yok