Hızlı Soru - Cevap

emirksk

Amatör Detaycı
Üye
Öne çıkan konu #4,301
Fikrinize saygı duyarım ancak 1lt. ipa eklemek uzun vadede camlarınızı matlaştıracaktır., en kaliteli cam suyunda bile ipa veya türevi alkol bulunur ama bu oranda değil çok az miktarda (kışlık cam suyundan bahsediyorum.) yazlık cam sularında zaten alkol yoktur., bulaşık detarjanı silecek lastikleriniz için pek iyi değildir.,

5lt. cam suyu kapasitesi olan bir araçta 200-300ml. ipa'dan fazlası yarardan ziyade uzun vadede iyi sonuçlar vermez., cam suyuna para vermeyi anlamsız buluyorsanız bulaşık detarjanı yerine 100-200ml. apc koyun en azından daha zararsız olur..

Gyeon leather coat kötü ürün değil ama çok fazla beklentiniz olmasın., gyeon’un leather shield ürünü iyi ama o da ciddi pahalı değmez., Colourlock varken ve adamların tek uzmanlık alanı deri üzerine ve fiyatı da gyeon ile aynı rakamlara satıldığını düşündüğümüzde başka marka arayışına girmeye gerek olmadığını düşünüyorum., forumda colourlock’u kullanıpta memnun kalmayana rastlamadım..
Merhaba hocam,

Cevabınız için teşekkür ederim. Babam 2007 yılından beri aile aracında, ben ise kendi arabamı aldığımdan beri (1 yıldır) ipa + su + (deterjan ya da cam suyu tableti) karışım olarak kullanırız dediğiniz gibi bir sorun olmadı. Yine de tavsiyenizi değerlendirip ipa değerini düşürme yoluna gideceğim teşekkür ederim. Bu arada su haznesi tabiki 5lt değil, 5lt su bidonunda hazırladığım için 5lt dedim, yoksa aracım Peugeot 207 ufacıktır. :D

Hocam Colourlock'un 1 litre altı ürünü olmaması dolayısıyla pahalı baya o yüzden uzak durmuştum ama gyeon'da 120ml'miş ben 500ml olarak değerlendirmiştim. Türkiye'de de bir tek detailbox satıyor sanırım, güvenilir midir ? Son olarak leather cleaner Koch Chemie Polstar kullanacağım, bu ürün hakkında ne düşünürsünüz ?

coco035

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Çiğli
Selamün aleyküm arkadaşlar

auto finesse spritz

Chemical Guys Signature Series Wheel Cleaner

Valet Pro Concentrated Car Wash

bu ürünlerin sulandırma oranları nedir?

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Merhaba hocam,

Cevabınız için teşekkür ederim. Babam 2007 yılından beri aile aracında, ben ise kendi arabamı aldığımdan beri (1 yıldır) ipa + su + (deterjan ya da cam suyu tableti) karışım olarak kullanırız dediğiniz gibi bir sorun olmadı. Yine de tavsiyenizi değerlendirip ipa değerini düşürme yoluna gideceğim teşekkür ederim. Bu arada su haznesi tabiki 5lt değil, 5lt su bidonunda hazırladığım için 5lt dedim, yoksa aracım Peugeot 207 ufacıktır. :D

Hocam Colourlock'un 1 litre altı ürünü olmaması dolayısıyla pahalı baya o yüzden uzak durmuştum ama gyeon'da 120ml'miş ben 500ml olarak değerlendirmiştim. Türkiye'de de bir tek detailbox satıyor sanırım, güvenilir midir ? Son olarak leather cleaner Koch Chemie Polstar kullanacağım, bu ürün hakkında ne düşünürsünüz ?
Polstar temizleyici anlamında hem güzel hem de zararsız güvenle kullanabilirisiniz., önemli artılarından birisi de ürün konsantre olduğundan yüzeyin kir durumuna göre sulandırıyorsunuz., yani bereketli bir ürün.,

Yanlışınız var Colourlock ürünleri hem 1lt. hem de 150ml. olarak satılmaktadır buyrun; :)
Deri Koruyucu 150ml
Deri Kalkanı 150ml

Detail box güvenilirdir o konuda kuskunuz olmasın ama ben gyeon leather coat önermem paranıza yazık..

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Selamün aleyküm arkadaşlar

auto finesse spritz

Chemical Guys Signature Series Wheel Cleaner

Valet Pro Concentrated Car Wash

bu ürünlerin sulandırma oranları nedir?
Aslında kullanma talimatları şişelerin üzerinde yazar ama yine de cevap vereyim;

af spritz sulandırılmıyor, 5litre'den bölünmüş aldıysanız (benim bildiğim) yine sulandırılmıyor., kullanmadan önce çalkalamanız yeterli

vp concentrated car wash 5litre suya 30ml. şeklinde., 10lt. suya 60ml. vs.. siz kir durumuna göre azaltıp-çoğaltabilirsiniz..

chemical guys 'ın ürünü kullanmadığım için bilmiyorum..

emirksk

Amatör Detaycı
Üye
Polstar temizleyici anlamında hem güzel hem de zararsız güvenle kullanabilirisiniz., önemli artılarından birisi de ürün konsantre olduğundan yüzeyin kir durumuna göre sulandırıyorsunuz., yani bereketli bir ürün.,

Yanlışınız var Colourlock ürünleri hem 1lt. hem de 150ml. olarak satılmaktadır buyrun; :)
Deri Koruyucu 150ml
Deri Kalkanı 150ml

Detail box güvenilirdir o konuda kuskunuz olmasın ama ben gyeon leather coat önermem paranıza yazık..
Çok teşekkür ederim site Google'a indexlenmemiş o yüzden bulamadım herhalde. Farkları nedir bunların ? Mantık olarak aynı şeyi yapmaları gerekmiyor mu ? :) Amacım Polstar ile direksiyonu temizleyip temizlik sonrası deriyi korumak/matlığını kaybetmemesi olacak.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Herkese merhaba,

Flowey EV13 kullanmış abilerimin, kardeşlerimin yorumlarını merak ediyorum.

VP Ansf ile karşılaştırıldığında, temizlik açısından veya sarfiyat açısından bir fark var mıdır? Özellikle @onurçiko Abi yorumunuz nedir ikisini karşılaştırmak gerekirse?

Gerek fiyat gerekse erişilebilirlik olarak foam lance'te korumaya zarar vermeyen şampuan önerisi olan varsa açığım.

Türkiye'den alabileceğim benim karşılaştığım 3 şampuan var foam lance için.

VP Foamula 1 - 5 lt 200 tl civarı
Flowey EV13 - 5 lt 180 TL civarı
Bir de VP ANSF, onun 5 litreliğini bulmak zorlaştı ama tahminim 200-220 civarındadır.

Yine bu bantta, ve tüketim değerlerinde ön yıkama köpük şampuan öneriniz var mıdır?

Bu banttan kastım şudur; kaba bir hesapla 5 litrelik ürün alsam, 100-150 ml arası her yıkamada kullansam (125 ml diyelim) 40 yıkama yapar, bu da (220 TL'lik bir üründe) yıkama başına 5,5 TL gibi bir maliyet eder.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Herkese merhaba,

VP Ansf ile karşılaştırıldığında, temizlik açısından veya sarfiyat açısından bir fark var mıdır? Özellikle @onurçiko Abi yorumunuz nedir ikisini karşılaştırmak gerekirse?

Gerek fiyat gerekse erişilebilirlik olarak foam lance'te korumaya zarar vermeyen şampuan önerisi olan varsa açığım.

Bir de VP ANSF, onun 5 litreliğini bulmak zorlaştı ama tahminim 200-220 civarındadır.

Yine bu bantta, ve tüketim değerlerinde ön yıkama köpük şampuan öneriniz var mıdır?

Bu banttan kastım şudur; kaba bir hesapla 5 litrelik ürün alsam, 100-150 ml arası her yıkamada kullansam (125 ml diyelim) 40 yıkama yapar, bu da (220 TL'lik bir üründe) yıkama başına 5,5 TL gibi bir maliyet eder.
Kir sökücülük olarak Flowey ev 13 vp ansf birbirine çok yakın ürünler. Ev 13 köpük performansı biraz daha iyi.

DENİZLİ

Mugzy

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
@omrslhmms Auto Glym Polar Blast’ı da değerlendirebilirsiniz ancak ambalaj formu 2.5lt. Kullanma talimatında 1:5 yazılmış. Köpük ve ürün sarfiyat miktarı beni tatmin etmişti.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
@omrslhmms Auto Glym Polar Blast’ı da değerlendirebilirsiniz ancak ambalaj formu 2.5lt. Kullanma talimatında 1:5 yazılmış. Köpük ve ürün sarfiyat miktarı beni tatmin etmişti.
Teşekkür ederim.

Litre başına 200 ml ve 2.5 litre için 12 uygulama desek fiyatı da 130 tl olduğundan 10 lira üzeri bir yıkama maliyeti oluyor.

Tek tesellisi temaslı yıkama öncesi diğerlerinden iyi kir sökmesi olur. Aklımda olan bir ürün ama fiyattan kaybediyor. Gözleminiz var mı diğerleriyle karşılaştırıldığında değer mi bu farka?

Kir sökücülük olarak Flowey ev 13 vp ansf birbirine çok yakın ürünler. Ev 13 köpük performansı biraz daha iyi.

DENİZLİ
Teşekkür ederim üstadım. Fiyat olarak da daha uygun EV13.

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Çok teşekkür ederim site Google'a indexlenmemiş o yüzden bulamadım herhalde. Farkları nedir bunların ? Mantık olarak aynı şeyi yapmaları gerekmiyor mu ? :) Amacım Polstar ile direksiyonu temizleyip temizlik sonrası deriyi korumak/matlığını kaybetmemesi olacak.
Mantıken aynı görevi görüyorlar., su geçirmezlik, mat görünüm, geç kirlenme, kot pantalon gibi giysilerin deriye renk vermesini engelliyorlar., bi anlamda mühürleme yapıyorlar diyebiliriz.., colourlock vaad ettiğine göre daha başarılı., biraz daha uzun ömürlü., (bu bahsettiklerim colourlock deri kalkanı ve gyeon leather coat için geçerli.)

pol star 'da kir durumuna göre sulandırıp kullanıyorsunuz., sulandırma oranları şişenin üzerinde yazar..

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Herkese merhaba,

Ev 13 daha iyi ansf den bir tık, fayat olarakda daha iyi. Benim tercihim her türli ev13 olur.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Herkese merhaba,

EV13 tavsiye ederim ben de. B33 ve EV13 işini iyi yapan ürünler.

brkgok

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Kısaca şöyle Deri Kalkanı yeni deriler için , deri koruyucu 3 yılı aşmış eski deriler için ancak deri koruyucu ürünü eski dahi olsa gerçek deri dışında kullanmanızı firma önermiyor daha detaylı bilgi için firma ile irtibata geçin

Unique

Acemi Detaycı
Üye
İl
Konya/Taşkent
Kısaca şöyle Deri Kalkanı yeni deriler için , deri koruyucu 3 yılı aşmış eski deriler için ancak deri koruyucu ürünü eski dahi olsa gerçek deri dışında kullanmanızı firma önermiyor daha detaylı bilgi için firma ile irtibata geçin
Benim Aracın derisi 3 yıldan eski. Sizin söylediğinize göre deri kalkanı işime yaramaz. Bu iki ürün arasında ne gibi farklar varki böyle bir ayrım yapılmış.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emirksk

Amatör Detaycı
Üye
Benim Aracın derisi 3 yıldan eski. Sizin söylediğinize göre deri kalkanı işime yaramaz. Bu iki ürün arasında ne gibi farklar varki böyle bir ayrım yapılmış.

Yabancı forumlarda bile bu konu hakkında bilgi bulamadım ben de firmaya mail attım. Cevaplarlarsa konuya da yazarım.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Kullanma talimatında; ürünü kullanmadan önce içindeki kimyasalların karışması için (iyice çalkalamanızı) öneriyor., ve ürünü uyguladıktan sonra bekleme süresi sonrası, kuru bir mikrofiber bez ile üzerinden geçmeniz kalıntıları alma ve mat görüntü anlamında iyi olur., zaten kullanma talimatında da bunu önermiş.,

Ancak sizin sıkıntınız;
koch chemie protect leather care için konuşacak olursam; bu ürün sizin beklentinizin ile tam tersi görevi olan bir üründür., yani koltuğun kot pantolonun rengini alması problemine bu ürün cevap veremez., çünkü bu ürün derinin bakımını yapmak, ömrünü uzatmak, yumuşak kalmasını sağlamak anlamında için geliştirilmiş bir üründür., Conditioner tarzı ürünler derinin bakımı ve ömrünü uzatmak adına çözüm getirir.,

Sizin şikayetiniz yani kot pantolon gibi renk veren kıyafetlerin çözümü için deri bakım ürünü (conditioner) tarzı ürünler değildir., bu tür koltuğun kıyafetlerden boyanmasını önlemek için deride koruyucu kalkan görevi göre "sealant" tarzı ürünler var., açık renk koltuklarda etkili sonuçlar veriyor., Colourlock deri kalkanı ürünü bu tür sorunlarda kullanılıyor., piyasada bulabileceğiniz pek çok markanın değişik çözümleri mevcut ancak içlerinden en başarılı ürün colourlock'un deri kalkanı ürünü diyebilirim., Bu firma diğer firmalar gibi hem araç şampuanı, hem wax/cila, hem de deri bakım ürün üreten bir firma olmadığından sadece deri bakımı alanında uzmanlaşmış bir firma., fiyat anlamında da uygun fiyatlara satılıyor.. 250-300tl.ye satılan (50ml.) gyeon leather shield'den çok daha iyi sonuçlar verdiğini söyleyebilirim., Daha butik markalar da mevcuttur, örneğin colourlock'un ülkemizde satılmadığı zamanlarda aldığım swissvax leather glaze kullanmaktayım., gayet güzel ürün ama şişe bittiğinde tekrardan alırmıyım almam çünkü astronomik rakamlara satılan swissvax'ın deri bakım ürünlerini colourlock firması üretmektedir., O zamanlarda colourlock TR'de satışı yokken almıştım şimdi mevcutken 4-5 katı fazla vermekte mantık dışı bir yaklaşım olur..

Tam koruma için; ilk adımda deri temizleyici., devamında deri bakım ürünü (conditioner)., sonrasında deri kalkanı tarzı ürünler kullanabilirsiniz...

Söyledikleriniz katılıyorum, yalnız bir yanlış anlaşılma olmasın, Şu cümleye ek yapmak isterim müsadenizle;

"Tam koruma için; ilk adımda deri temizleyici., devamında deri bakım ürünü (conditioner)., sonrasında deri kalkanı tarzı ürünler kullanabilirsiniz..."

Direksiyon bu durumun haricinde tutulmalı diye düşünüyorum, direksiyona conditioner tarzı ürünler önerilmiyor. Bir de conditioner tam emilmeden kalkanın deride tutunma ihtimali de yok. Yani deri conditioner istemiyorsa hiç o işe girmemek daha mantıklı.

Temizle, koruma altına al şeklinde.

Unique

Acemi Detaycı
Üye
İl
Konya/Taşkent
Üstadlar conditioner ürünlerinden soğudum şunu merak ediyorum; derinin conditionere ihtiyacı olup olmadığını nerden anlarız, çözeriz? Birde bulabileceğimiz deri koruma ürünlerini (beğenmediklerimiz de dahil) yazabilir misiniz?
Gördüğüm, baktığım ürünlerin çoğu conditioner ürünler

brkgok

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara

İşe yaramaz diye bişey yok deri koruyucu gerçek deriler için aradaki fark o fakat kullancağınız deri (gerçek deri) yeni ise deri koruyucu kullanmanıza gerek yok sadece kalkan, eğer 3 yılı aştıysanız gerçek deri için deri koruyucu+kalkan eğer suni deri üzerinde çalışıyorsanız yaşı ne olursa olsun sadece kalkan kullanıyorsunuz çünkü suni deri için deri koruyucu ürün uygun değilmiş daha detaylı bilgi almak için deriklinik ile görüşün