Hızlı Soru - Cevap

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Öne çıkan konu #4,321
Deri işi biraz zor, gerçek deri değilse zaten condintionere pek ihtiyaç olmaz. Suni deriler için deri kalkanı kullanın. Colourlock bu konuda 1 tık iyi. Ama çokta bir beklenti içine girmeyin. Yine deri aşınabiliyor yada parlamaya başlayabiliyor.

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Üstadlar conditioner ürünlerinden soğudum şunu merak ediyorum; derinin conditionere ihtiyacı olup olmadığını nerden anlarız, çözeriz? Birde bulabileceğimiz deri koruma ürünlerini (beğenmediklerimiz de dahil) yazabilir misiniz?
Gördüğüm, baktığım ürünlerin çoğu conditioner ürünler

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aracın model markasını kilometresini ve direksiyon derisinde çatlak kuruma dökülme vb. durum varsa öğrenebilir miyim ?(direksiyon kirli ve parlamışsa çatlak gibi şeyleri ilk etapta temizlemeden göremezsiniz)
Not düşeyim direksiyon suni deri de olsa ihtiyaç varsa conditioner kullanılabilir böyle bir soru işaretiniz olmasın mesela benim aracımda kullanmaya mecburum. Suni deriye kullanılmaz vb. tartışmalara girmem bizzat kendim faydası olduğunu gözlemledim.

Mugzy

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
İç mekanda özellikle piano black trimlerde kullanabileceğim arkasında iz bırakmayan temizlik amaçlı ürün arayışındayım. Tavsiye var mı?

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
İç mekanda özellikle piano black trimlerde kullanabileceğim arkasında iz bırakmayan temizlik amaçlı ürün arayışındayım. Tavsiye var mı?
Piano blackleri bol tüylü nemli mikrofiber bezle silmeniz yeterli., öncesinde kadınların makyaj/pudra sürmede kullandıkları yumuşak fırça ile tozunu almada kullanabilirsiniz veya rossmann’da tozları statik olarak çeken statik toz fırçası var., yedek pedi ile beraber satılıyor fiyatı da uygun bundan alın., Temizleme ürünlerine çok fazla bulaşmayın çok kolay çiziliyorlar..

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
@omrslhmms elbette conditioner kullanılacak ise tam emilmesini beklemek gerekli., bu sadece deri kalkanı uygulamak için değil., zaten conditioner uyguladıktan sonra aracı kullanmak için emilmesini beklemiyor myuz., Bunu söylemeyi atlamışım :rolleyes: Haklısınız şayet deri kalkanı uygulanacaksa öncesinde 1-2gün beklemek şart :D

@brkgok @Unique @emirksk Neden araç 3 yaşını geçmesiyse sadece deri kalkanı yeterli diyorlar..? Çünkü yeni araçta derinin “nem dengesi” yeterli düzeyde olduğunu için ekstradan conditioner tip bir ürüne ihtiyaç yoktur da ondan..!!

Daha yaşlı bir araçta derinin yumuşaklığını muhafaza etmek, derinin sertleşmesini önlemek, renginin solmasını önlemek., kaybettiği nemi ve yumuşaklığını muhafaza etmek için conditioner tarzı bir ürün kullanmanız gerekli..!! Deri kalkanı bunları yapamaz.. onun görevini zaten daha önce açıklamıştım.. :)

Son düzenleme:

emirksk

Amatör Detaycı
Üye
Kumaş koltukları ve halıyı temizlemek için valet pro classic cleaner iş görür mü acaba? Köpürtüp kuru bezle durulamaktan başka bir şey yapmaya gerek olur mu?

Unique

Acemi Detaycı
Üye
İl
Konya/Taşkent
Çok teşekkürler üstadlar gerekli açıklamalar için. Zihnimde yerine oturdu bazı şeyler. Sağolun. Şimdi altarnetif marka tavsiyesi olan var mı?

Şuan elimde conditioner için; koch chemie protect leather care (PLC) var. Başka conditioner ne tavsiye edersiniz?

Şuan elimde deri koruyucu yok. Sanırım herkesin ortak kararı colourlock un deri kalkanı. Colourlock olmazsa şu olabilir dediğiniz başka ürünlere de açığım tecrübe değerlidir

emirksk

Amatör Detaycı
Üye
Çok güzel olur üstadım. Gerçekten kafa karışıklığı var şuan :(

Selamlar hocam, İngilizce attığım maile Türkçe cevap vermişler.
Deri Klinik Tekstil Sanayi Ticeret Limited Şirketi

Kısaca @brkgok'un dediği gibi leather shield yeniler, leather conditioner + sonrasında leather shield eski direksiyonlar için önerilmiş. Tabi maliyet çok fazla oluyor. Dünya malına bu kadar özenmemeye karar verip Koch Chemie Pol Star temizliği sonrasında daha ucuz olan deri koruyucu bir ürün sürüp bırakacağım.

Veya 150 ml'lik conditioner + shield ile devam veya conditioner almam. Çünkü colourlock videolarında conditioner'ı hep parçalanmış rengi solmuş direksiyonlarda uygulamışlar benim derdim sadece matlaştırmak. Conditioner uyguladıktan sonra da 1 gün iyice nüfuz etmesini beklemek gerekiyormuş.

Son düzenleme:

Unique

Acemi Detaycı
Üye
İl
Konya/Taşkent
Selamlar hocam, İngilizce attığım maile Türkçe cevap vermişler.
Deri Klinik Tekstil Sanayi Ticeret Limited Şirketi

Kısaca @brkgok'un dediği gibi leather shield yeniler, leather conditioner + sonrasında leather shield eski direksiyonlar için önerilmiş. Tabi maliyet çok fazla oluyor. Dünya malına bu kadar özenmemeye karar verip Koch Chemie Pol Star temizliği sonrasında daha ucuz olan deri koruyucu bir ürün sürüp bırakacağım.

Veya 150 ml'lik conditioner + shield ile devam veya conditioner almam. Çünkü colourlock videolarında conditioner'ı hep parçalanmış rengi solmuş direksiyonlarda uygulamışlar benim derdim sadece matlaştırmak. Conditioner uyguladıktan sonra da 1 gün iyice nüfuz etmesini beklemek gerekiyormuş.
Aleyküm selam üstadım. ALLAH razı olsun ciddiye alıp cevabı ilettiğiniz için. Baya sorunu çözdüm gibi buradaki üstadlar sayesinde conditioner ürün bana da çok mantıklı gelmedi. Ama ben almış bulunuyorum. Elimde koch chemie PLC ürünü var. Conditioner bir ürün. Aslında yumuşatma performansından baya memnunum bende leather shield bir ürün. Taviste istedim kimse colourlock dışında bişey tavsiye etmedi. Az daha bekliyeceğim. Maaş tan sonra colourlock alacam sanırım üstad.

emirksk

Amatör Detaycı
Üye
Aleyküm selam üstadım. ALLAH razı olsun ciddiye alıp cevabı ilettiğiniz için. Baya sorunu çözdüm gibi buradaki üstadlar sayesinde conditioner ürün bana da çok mantıklı gelmedi. Ama ben almış bulunuyorum. Elimde koch chemie PLC ürünü var. Conditioner bir ürün. Aslında yumuşatma performansından baya memnunum bende leather shield bir ürün. Taviste istedim kimse colourlock dışında bişey tavsiye etmedi. Az daha bekliyeceğim. Maaş tan sonra colourlock alacam sanırım üstad.

Sanırım ben de 60 TL'lik şişelerden conditioner + shield alacağım. Denemenin zararı olmaz. :)

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Hocam merhaba ben de seramiğe zarar vermeden aracımı ön yıkama yapmak istiyorum. İki litre secho fx2 pompaya ne kadar atalım bu malzemeden
Hiç zarar vermiyim diyorsanız ev13 tercih etmenizi öneririm
Benim gözlemim 2 lt lik seçoya 50 ml b33 ün verdiği zarar ihmal edilebilir düzeyde (en azından benim için) :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Peki arkadaşlar ben ceviz yerine korumayı gıdıklamayan ne alayım ön yıkama için
Eğer tercihiniz ön yıkama şampuanı ise hemen hemen hepsi korumayı elliyor.

Hiç dokunmasın derseniz Valet pro nsf, ev13 değerlendirebilirsiniz. Magifoam hiç kullanmadım ancak yorumlardan anladığım kadarı ile o da pek ellemiyor. Tabii tedarik sorunu var.

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
herkese selam,

lastikleri temizlerken ayriyeten bir fırça kullanıyor musunuz? kullayorsanız neden?

ben milletin halı yıkarken kullandığı sert plastik fırça kullanıyorum kirleri söksün alsın diye ama ne kadar doğru bilemedim.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
herkese selam,

lastikleri temizlerken ayriyeten bir fırça kullanıyor musunuz? kullayorsanız neden?

ben milletin halı yıkarken kullandığı sert plastik fırça kullanıyorum kirleri söksün alsın diye ama ne kadar doğru bilemedim.
Merhaba,

Su iki fircayi kullaniyorum. Beyaz olan favorim. Beyaz daha yumusak ama yeterli sertlikte, gri olansa sizin soylediginiz hali fircalarindan bir tik daha yumusak.

Cok baski yapmadan yikayip lastigin doku kaybina ugramamasini gozetiyorum.

Ekli dosyalar

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Merhaba,

Su iki fircayi kullaniyorum. Beyaz olan favorim. Beyaz daha yumusak ama yeterli sertlikte, gri olansa sizin soylediginiz hali fircalarindan bir tik daha yumusak.

Cok baski yapmadan yikayip lastigin doku kaybina ugramamasini gozetiyorum.
beyaz kıllı olan tam benim alsam mı yoksa gerek yok mu acaba diye düşündüğüm fırça =)