Hızlı Soru - Cevap

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Öne çıkan konu #4,761
Teşekkür ederim yardımınız için. Oto kimyasallarında kilitli kapak olmaması çok garip geldi. Bir an şüpheye düştüm acaba bir hile var mı diye. En son çare pH kağıdı alıp test edecektim.
5 litresinde kilit var 500 ml lerde yok.Ph kağıdıyla da ne kadar anlaşılır orası ayrı mesele :D

Patronas

Çaylak Detaycı
Üye
5 litresinde kilit var 500 ml lerde yok.Ph kağıdıyla da ne kadar anlaşılır orası ayrı mesele :D
1 litrelik orjinal şişesinde aldım, bölünmüş değil. Valla eğer çok özel bir çalışma yoksa anlaşılabilme ihtimali kısmen var. :). Verso nun pH 10 diye yazıyor yabancı bir sitede. Artık baskın bir pH düşüşü varsa su ile seyreltilmiştir diyecektim. Gerçi her kimyasal düşük su oranı ile pH ı baskın olarak değişmez ama aklıma o gelmişti son çare.

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
1 litrelik orjinal şişesinde aldım, bölünmüş değil. Valla eğer çok özel bir çalışma yoksa anlaşılabilme ihtimali kısmen var. :). Verso nun pH 10 diye yazıyor yabancı bir sitede. Artık baskın bir pH düşüşü varsa su ile seyreltilmiştir diyecektim. Gerçi her kimyasal düşük su oranı ile pH ı baskın olarak değişmez ama aklıma o gelmişti son çare.
Bilindik bir yerden aldıysanız sorun olmaz versounun rengide çok yeşil değildir.Youtube videolarında tahminimce 1:5 sulandırıyorlar.

emirksk

Amatör Detaycı
Üye
BSD'yi suyla karıştırıp deneyen vardı 1:1 oranda gram bozulmuyor deniyor. Daha fazla oranda deneyen oldumu 1:2 vs. ?

Mugzy

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
30 Aralık tarihinde Amerika’dan arkadaşım gelecek. Gelirken yanında bir kaç detay ürünü getirmesini isteyeceğim. Açıkçası şu anda ihtiyacım pek olan ürün yok ama malum hastalıktan yeni ürün denemek stoklamak güzel olacaktır :D
Purestar, Klin, Wizard of Gloss havlu baktım ama Kuzey Amerika pazarında pek yaygın değiller gibi. Compound/polish gibi ürünlerin valizde sorun çıkarmayacağına emin misin olamadım.

Kesin denemelisin, çeyizinde bulundurmalısın dediğiniz ürün tavsiyelerine açığım.

Brindabella

Uzman Detaycı
Üye
30 Aralık tarihinde Amerika’dan arkadaşım gelecek. Gelirken yanında bir kaç detay ürünü getirmesini isteyeceğim. Açıkçası şu anda ihtiyacım pek olan ürün yok ama malum hastalıktan yeni ürün denemek stoklamak güzel olacaktır :D
Purestar, Klin, Wizard of Gloss havlu baktım ama Kuzey Amerika pazarında pek yaygın değiller gibi. Compound/polish gibi ürünlerin valizde sorun çıkarmayacağına emin misin olamadım.

Kesin denemelisin, çeyizinde bulundurmalısın dediğiniz ürün tavsiyelerine açığım.
Klin Korea ürünlerini Amerika da detail-division.com dan alabilirsiniz.

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye

Ben olsam klin havlu sipariş ederdim kesin.

adıgüzel

Acemi Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Merhaba arkadaşlar.Autoglym süper cila süngeri siyah olan kullanan var mı? El ile c kullanım.Tavsiye edermisiniz veya aynı kalitede başka ürün tavsiye edermisiniz?

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Merhaba arkadaşlar.Autoglym süper cila süngeri siyah olan kullanan var mı? El ile c kullanım.Tavsiye edermisiniz veya aynı kalitede başka ürün tavsiye edermisiniz?
Ben wax ve sealant atmak için kullanmıştım. Ama bu pedi kullanarak sadece son kat ürün veya srp türü glaze wax atabilirsin. Elle çizik almak çok zor olacaktır.

DENİZLİ

adıgüzel

Acemi Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Sadece sıvı tip cila için sünger veya ped tavsiyeniz nedir? Bu konularda tecrübem yok.Pamuk ve sarı olan yuvarlak pedi denedim.Ancak bu ikiside cilayı çekiyor.

Son düzenleme:

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Sadece sıvı tip cila için sünger veya ped tavsiyeniz nedir? Bu konularda tecrübem yok.Pamuk ve sarı olan yuvarlak pedi denedim.Ancak bu ikiside cilayı çekiyor.
Yuvarlak süngerler kullanılıyor genelde, sıvı olarak çekerler nemlendirmek lazım kuruyken sürerseniz ürünü içlerine çekerler.

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Gyeon antifog hakkında bilgisi olan var mı durum acil ön cam ısıtıcı çalışmıyor
Youtube kanalımda videosu var, Forumda tavsiye edilen bir ürün uygulayalı 1 ayı geçti hala performansta eksilme yok ac butonuna basmıyorum klima açıkken.