İç Plastiklere koruma ne önerirsiniz?

M U R A T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
34
ben spritz kullanıyorum ama sonax matt effect kullananların yorumlarını merak ediyorum

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Ben Nasiol CabinShine kullanıyorum. Çok fazla parlatmadan hafif koyu bir görüntü veriyor. Yağlanma yapmıyor, toz tutmaması da güzel, hafif şekerimsi bir kokusu var. 2 haftada bir yeniliyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 6086
Ekli dosyayı görüntüle 6087
Ekli dosyayı görüntüle 6088
Ekli dosyayı görüntüle 6089
Ekli dosyayı görüntüle 6090
Ekli dosyayı görüntüle 6091
Şu minibüsün hafif ticari olduğuna da bin şahit lazım :) Maşallah, bugüne kadar gördüğüm ticarilerin arasında en çok detailing yapılan senin minibüstür kesin :)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Benim favorim sonax matt effect cokpit. Nano olarak geçen C6 gibi birkaç marka ürünü kullandım. F/P ve mat final olarak sonax tavsiye ederim.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

hendeser

Acemi Detaycı
Üye
İl
ordu
Benim favorim sonax matt effect cokpit. Nano olarak geçen C6 gibi birkaç marka ürünü kullandım. F/P ve mat final olarak sonax tavsiye ederim.

Zamanında forumdan habersiz kendi başıma almıştım. Başak ürün kullanmadım ama memnunum.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Bana kalırsa hiç birini kullanmayın araç yeni bir araçsa zaten uv koruması ne kadar etkili o bile meçhul. Ben ilk zamanlar sprtiz, sonax kullandım ikiside iyi ürünler ama bunların hepsi bir kaç gün sonra güneşle birlikte gögüsten uçup camda yağlı bir tabaka haline geliyor. O yüzden artık bemli temiz bir bezle silip bırakıyorum. Gerekte duymuyorum başka bir ürüne.

K.İ.T.T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana

Mat effect ve spritz. İkisinide severek kullanıyorum.
Bu sonax matt effectin koruduğunu sanmıyorum herhangi bir uv ibaresi yok ve sürerken köpürüyor sadece temizlik odaklıymış gibi geliyor

SalihAccentera

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Bana kalırsa hiç birini kullanmayın araç yeni bir araçsa zaten uv koruması ne kadar etkili o bile meçhul. Ben ilk zamanlar sprtiz, sonax kullandım ikiside iyi ürünler ama bunların hepsi bir kaç gün sonra güneşle birlikte gögüsten uçup camda yağlı bir tabaka haline geliyor. O yüzden artık bemli temiz bir bezle silip bırakıyorum. Gerekte duymuyorum başka bir ürüne.
spritz 1 ay kaldığı söyleniyor yoksa birkaç günde pat diye uçuyor mu c6 aklımda şuanllık

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Bu sonax matt effectin koruduğunu sanmıyorum herhangi bir uv ibaresi yok ve sürerken köpürüyor sadece temizlik odaklıymış gibi geliyor
Koruma var hatta UV korumasından daha önemli çatlamaya karşı bakım özelliği var. Bunu sonax Almanya yetkililerine sormuştuk bu şekilde cevap geldi. Uv korumasını kağıt üzerinde verselerde tam bir UV koruması sağlayamaz ama önemli olan çatlak ve deforme ile mücadele eden ürün bizim ürünümüzde bu özellik var demişlerdi.

K.İ.T.T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Koruma var hatta UV korumasından daha önemli çatlamaya karşı bakım özelliği var. Bunu sonax Almanya yetkililerine sormuştuk bu şekilde cevap geldi. Uv korumasını kağıt üzerinde verselerde tam bir UV koruması sağlayamaz ama önemli olan çatlak ve deforme ile mücadele eden ürün bizim ürünümüzde bu özellik var demişlerdi.

sonax matt effect 2-3 çeşit var sizinki hangisi yani deforme koruması olan