İç Temizlikten Sonra Koruma

SalihAccentera

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Herkese selamunaleyküm iç temizliği bitirdikten sonra plastiklere koruma yapmak gerekli midir şart mıdır ?

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Hocam merhaba,

Üstadlarda yazıcaktır ama koruma amaçlı af spritz veya sonax cockpit reiniger kullanabilirsiniz. Bu arada plastik dışında yine iç mekanda kullanabilirsiniz.

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Tamamen tercih meselesi. Ben şimdiye kadar koruma sınıfına giren ürünleri kullanmadım. Bakım ürünlerini ayrı tutuyorum.

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Hocam merhaba,

Üstadlarda yazıcaktır ama koruma amaçlı af spritz veya sonax cockpit reiniger kullanabilirsiniz. Bu arada plastik dışında yine iç mekanda kullanabilirsiniz.
Her iki ürün de temizlik amaçlıdır.

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Kullanmak zorunda değilsiniz kullanıp kullanmamak sizin elinizde.Ben şahsen plastiği temizledikten sonra plastiğin doğal görüntüsünü sevdiğim ve plastiğe çok ürün sürmeyi doğru bulmadığım için bir ürün uygulamam.Ama yazın araba sık kullanılacaksa kesinlikle bir ürün uygularım ama sık kullanılmayacak yatacaksa gölge bir yere parkeder güneşliğini sererim.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Herkese selamunaleyküm iç temizliği bitirdikten sonra plastiklere koruma yapmak gerekli midir şart mıdır ?
Elbette şart ve gereklidir. plastik yüzeylerin tek başına karşı koyamayacagı ( hava şartları ''güneş soguk'' ve zaman ) bu ürünlerin kullanımı gerekli kılar. tıpkı dış boyalı yüzeyde ki vernik gibi .belli aralıklarla temizlenmesi desteklenmesi korunması gerekmektedir.
ama bu aşamlarda uygun ürün kullanımı uygulama şekli ve sıklıgı ön plana çıkmaktatır. kaş yaparken göz çıkarmamak lazımdır.
apc kullanımı silikon vb zararlı içerikler barındıran ürünlerden kaçnılmalıdır.

smertt1

Acemi Detaycı
Üye
Hazır konusu acılmısken buradan tekrar sorayım hızlı-soru cevapta gözden kaçmıştı.

2007 model avensisimiz var torpidosu güneş altında kalınca bildiğiniz yağlanma hissi var, yapış yapış oluyor. bu yağlanma kuruyor bu seferde bembeyaz oluyor. ben bir kaç kez apc (VP ve Amway) ile sildim. ama bunun apc veya sürülen bir madde ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Çünkü birçok avensiste var. bunu geçiktirmenin bir yolu var mıdır ? KC Refresh aldım bunu deneyeceğim.