Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar

ozcannyasin

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Merhaba bu gün farkettim sağ kapıda japon yapıştırıcısı akmış bunu nasıl çıkarabilirim kaldı mı böyle yoksa

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Geçmiş olsun. Japon yapıştırıcısının olduğu yerde aşındırma yapacağını düşünüyorum. Bence hiç dokunmayın.

Son düzenleme:

Ramazanerdmr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul
Geçmiş olsun deri üzerine akma yapmış gördüğüm kadarı ile yapabileceğiniz en iyi şey kenarlarını bantlayıp ince zımpara ile zımparalamak ve sonrasında deri renginde boya ile boyamak olabilir.

ozcannyasin

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Sıcakta fakan bıtakırmı çatlayıp diye düşündüm ama hala sağlam aseton vursam beyazlatırmı acaba

derossi

Amatör Detaycı
Üye
İl
Çankaya
hocam benim bmw' de vardı verniği biraz yedi sanırım yada polisaj geçtiler üzerine hafif bir aşınma oluştu. bulunduğunuz şehirde profesyonel bir boya ustası varsa danışın derhal derim.

Brindabella

Uzman Detaycı
Üye
Hocam Ems Force Ac-68 isimli ürün var. Firma ile iletişime geçip döşemeye zarar verir mi vermez mi görüşüp deneyebilirsiniz.

Mk.dursunaydin

Çaylak Detaycı
Üye
Merhaba bu gün farkettim sağ kapıda japon yapıştırıcısı akmış bunu nasıl çıkarabilirim kaldı mı böyle yoksa
Aynı sorun bende de oldu.
Deri koltukların üstüne akmıştı.
Ne yaptıysam sonuç alamadim.
Zamanla (6 ay) gibi bir süre sonra derinin esnek yapisindan dolayı kendi kendine çatlayip döküldü.
Ama dediğim gibi üstüne oturulan zemin ve esnek bir yapıdan döküldü .
Biraz zamana bırakın.
Kullanılan tüm kimyasallar zarar veriyor.Renk olarak solma yıpranma yapıyor.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Sizin için küçük bir deneme yaptım. 2 saat kuruma sonrası sırasıyla asiton tiner ipa sonax sx90 ve zymöl deri temizleyici kullandım bu aşamaların hiç biri ürüne zarar vermedi. Sadece yapışma mukametini yitirdi ve derininde ıslanıp yumuşamasıyla ayrıldı. Bir video da ekliyorum izlediginizde silecegim. Bilgi amaçlı. aadece asiton kristalleşmeaini hızlandırıyor.
Sonuç olarak ürünler derinin japon olan yerin bitim esnasından itibaren yogun bir boya alması sözkonusu oluyor. Yani hiçbir mudahalede bulunmamanız bu tarz kimyasallarla en dogrusu.
Yapılması gereken ise nemli bir bezle o bölümü ıslatmanız ve ürün zaman zarfında kuruyup kristalleştikçe kendi atacaktır deriyi yumuşatmanız en mantıklı yol. Aralıklarla yapılan temizliklerdede dökülebilir. İyi detaylar

20190702_215709.jpg 20190703_003151.jpg 20190703_000921.jpg 20190703_000931.jpg 20190703_000947.jpg 20190703_003151.jpg
http://instagr.am/p/BzbiK1ah4t6/

Ekli dosyalar

ozcannyasin

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Sizin için küçük bir deneme yaptım. 2 saat kuruma sonrası sırasıyla asiton tiner ipa sonax sx90 ve zymöl deri temizleyici kullandım bu aşamaların hiç biri ürüne zarar vermedi. Sadece yapışma mukametini yitirdi ve derininde ıslanıp yumuşamasıyla ayrıldı. Bir video da ekliyorum izlediginizde silecegim. Bilgi amaçlı. aadece asiton kristalleşmeaini hızlandırıyor.
Sonuç olarak ürünler derinin japon olan yerin bitim esnasından itibaren yogun bir boya alması sözkonusu oluyor. Yani hiçbir mudahalede bulunmamanız bu tarz kimyasallarla en dogrusu.
Yapılması gereken ise nemli bir bezle o bölümü ıslatmanız ve ürün zaman zarfında kuruyup kristalleştikçe kendi atacaktır deriyi yumuşatmanız en mantıklı yol. Aralıklarla yapılan temizliklerdede dökülebilir. İyi detaylar

Ekli dosyayı görüntüle 12172 Ekli dosyayı görüntüle 12179 Ekli dosyayı görüntüle 12174 Ekli dosyayı görüntüle 12175 Ekli dosyayı görüntüle 12180 Ekli dosyayı görüntüle 12179
http://instagr.am/p/BzbiK1ah4t6/
Videonuzu izledüm zahmetiniz içün çok teşekkür edrüm o zaman günde bir iki yumuşaması için ıslatmak en mantıklısı kaş yaparken göz çıkarmayalım

ozcannyasin

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
2 3 gündür nemli bez ile silip bozuk para kenarıyla biraz kazıyorum japonda çatşamalar beyazlamalar oldu ama hala çıkaramadım tam

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
2 3 gündür nemli bez ile silip bozuk para kenarıyla biraz kazıyorum japonda çatşamalar beyazlamalar oldu ama hala çıkaramadım tam
birazdaha sabır. aceleye gerek yok er yada geç salacak kendini. önemli olan zarar vermeden kurtulmak.hiç kazımaya gerek yok çevreye temas sözkonusu olma ihtimali yüksek.kaydırmsa kaçırma gibi durumlarda el reaksiyonu nekadar yüksek olsada kusursuz degildir.

ozcannyasin

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
birazdaha sabır. aceleye gerek yok er yada geç salacak kendini. önemli olan zarar vermeden kurtulmak.hiç kazımaya gerek yok çevreye temas sözkonusu olma ihtimali yüksek.kaydırmsa kaçırma gibi durumlarda el reaksiyonu nekadar yüksek olsada kusursuz degildir.
Biraz unutmam lazım gözüme çarptıkca rahatsız ediyo :D