karamio tadında

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
Güzel araç Kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Nelerdir mesela ?
O sıra hangi modeline bakmıştınız ?
2010 model mazda 3 touring modeli ile ilgilenmiştim. Sıfır kilometre olarak alacaktım. Tanıdığım bir taksicinin lpg ile sorun yaşaması, cam açma kapama düğmelerinde aydınlatma olmayışı, bırakın yaşadığım şehirde Eskişehirde bile servisinin olmayışı gibi..

kadirx

Çaylak Detaycı
Üye
2010 model mazda 3 touring modeli ile ilgilenmiştim. Sıfır kilometre olarak alacaktım. Tanıdığım bir taksicinin lpg ile sorun yaşaması, cam açma kapama düğmelerinde aydınlatma olmayışı, bırakın yaşadığım şehirde Eskişehirde bile servisinin olmayışı gibi..
-Yaklaşık 55bin km'dir lpgliyim şuanda bi sıkıntı yok.
-Marka fark etmeksizin doğru montaj ve ayarla sıkıntı yaşanmaz.
-Subapların hidrolik iticili olmayışından kaynaklı subapların ömrü erken doluyor.
-Çogu markada olan LPG'den kaynaklı subap erimesi/uzaması/yanması olan şeyler
-119bindir LPG'li olan araçın subapları yeni değişiyor buna istinaden 57binde olan araçın subaplarıda yeni değişiyor.
-Kullanıcı LPG montajı ve ayarı önemli.
-2010ların tuşları ışıklı hatta 2010'da 2 çeşit var anahtardan camlar sunroof vs'de açılıyor.
-Servis konusunda bişey diyemem ben ve çoğu mazdacı arkadaşlarımın bakımı ben cadde üstünde yapıyorum :D
-Parçaları orjinal alıyoruz/satıyorum.
-Rutin yağ değiş hava değiş abuk subuk saçma salak hatalar vermez :D

kadirx

Çaylak Detaycı
Üye
Hafta sonu muayeneye girdim

16'' kışları takıp gittim birinin iç kısmında balon varmış ağır kusurdan kaldım :( , yeni lastik alıp tekrar gittim.

aracıma cam filminden hafif kusur yazıldı ama araçda cam filmi de yok , siyah camda yok :D

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Hafta sonu muayeneye girdim

16'' kışları takıp gittim birinin iç kısmında balon varmış ağır kusurdan kaldım :( , yeni lastik alıp tekrar gittim.

aracıma cam filminden hafif kusur yazıldı ama araçda cam filmi de yok , siyah camda yok :D
'' o kadar kusur kadı kızında da olur '' mantıgıyla hergelene hafif kusurlu bir bahane buluyorlar. yazacak.