Klima kokusu için temizleyici

ozcannyasin

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Merhabalar son zamanlarda klimadan ilk açışta 10 15 saniye kadar kötü bir nem kokusu geliyordu bu ürşnü denedim bakalım sonuç ne olacak
Başka öneriniz varsa abilerim kardeşlerim açığım

ozcannyasin

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Fotograftaki stac marka klima sipreyini sıktım şimdi çok yogun bi limon gibi koku var bakalım acaba o nem kokusu gidecekmi ilerleyen zamanlarda

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Öncelikle klima filitresi varsa onu çıkarıp temizleyin, daha sonra filitrenin orduğu yerden köpüğü sıkıp iyice doldurun peteğin olduğu yeri. Daha sonrada air bomb, quick fresh gibi ürünleri kullanımı ile koku yok oluyor

ozcannyasin

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
99 model yumurta kasada malesef polen filtresi yok cok ilginç

Ramazanerdmr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul
Evoparatör üzerinde nem küf vs oluşmuşsa ki model yılı itibari ile gayet mümkün bence komple söküp onu temizlemeniz yada evoparatör temizlik spreyi sıkmanız daha sağlıklı olur.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik

farukakgun

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Aynı ürünü bende kullandım, çok olmasada nem küf gibi kokular geliyordu, bu ürün tamamen kesti 1 aydan fazla oldu klimayı açınca tertemiz hava geliyor, limon kokusu az da olsa var rahatsız etmiyor zamanla azalıyor. Bu fayda sağlamasaydı evaparatör temizlik köpüğü alacaktım, tek başına kötü kokuyu kesti. Polen filtrenizi çıkarıp hava mazgallarından içeri 5 er saniye sıkmanız yeterli arabayı yarım saat çalıştırmayın. Soğuğa al sıcağa son kademe çalıştır filan gereksiz işlem, ben sadece sıktım yarım saat sonra polen filtremi taktım mis gibi. İlk çalıştırmada camlar açık içerde kimse olmadan çalıştırırsanız kimyasala ve atılan küf bakteri ne ise ona maruz kalmazsınız bu olabilir.

polbaris

Çaylak Detaycı
Üye
İl
ANKARA
Kendi aracımda da klimadan kötü kotu geliyordu fakat genel olarak aracın içinde ki kötü kokulardan şikayetçi iseniz aracı genel bir temizlemenizi öneririm.Koltuklar kumaş ise en çok kötü koku biriken yer bildiğim kadarı ile aynı şekilde tavan döşemesi, taban halısı ve halı paspaslar.Bu işlemleri yaptıktan sonra würth ün koku bombası var onu kullanmanızı tavsiye ederim.Kendi aracımda bu işlemleri detaylı bir şekilde yaptıktan sonra koku bombasını kullandım ve aracın içindeki ferahlamayı kesinlikle hissettim