Koch Chemie Protector Wax İnceleme

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Dostlar merhaba
Geçenlerde tüm forum gaza gelip aldığımız koch pw hakkında bazı düşüncelerim var belirtmek isterim ayrıca gyeon wet coat normal ve konsantre essence ile karşılaştırarak yorumlayacağım fotoğraf çekmedim gözlem olarak yazacağım

1. 1-200 sulandırma konusunda pek hem fikir değilim 1-30 sprey sulandırma yaptım 350 ml spreyle her yeri bayağı bir elden geçirdim 1-200 de pek bir işe yaramaz
2. Gyeon wet coat normal ile kokusu aynı gibi onu direk kullanıyorsun sulandırmadan sanki onunla aynı izlenimi verdi wet coat normali sulandırıp kullanmadım ama su iticili gyeon wet normal de bayağı iyi iken pw o kadar iyi gelmedi
3. Pw diğer hızlı waxlardaki gibi toz çekme v.s yine hat Safa’da neyse alıştık artık
4. Pw beğenmediğim diğer bir yanı kaygan bir yüzey bırakmadı gyeon wet normalde çok kaygan bir kaplama kalırken bunda öyle bir eser yok
5. Gyeon wet coat essence konstantre ile karşılaştıracak olursak konsantre buna göre çok ekonomik 1 fısı bunun 3-4 fısına bedel iş görüyor ben 125-150 ml sprey ile tüm aracı camlar jantlar dahil wet essence ile korumaya alıyorum 2-3 hafta yağışlı havalarda etkili oluyor kaygan yüzey bırakıyor ama normal wet coat kadar değil. Pw ye göre çok iyi.
6.Parlaklık pw fena değil beğendim gyeon da ondan aşağı değil. Essence 180 tl 250 ml 1-15 sulandırılıyor ben 1-10 kullanıyorum haziranda aldım daha yarısı bitmedi her 2-3 haftada bir iki arabaya yapıyorum kesinlikle en ekonomik hızlı ciladır. Yani 3.75 lt 125ml harcasanız 30 uygulama yapar 180/30=6 tl 2-3 hafta dayanım kesin kalıyor yağışa göre değişiyor

Bu açıdan ürün beni kesmedi diyebilirim 10 üzerinden 6 gibi değeri var wet coat ekonomik değildir 7.5 ona veririm essence konsantre ise bana göre 8 hakediyor

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
İnceleme için teşekkürler. Ürünü kullanan çoğu kişi sizinle aynı yorumları paylaşıyor.

Dayanım olarak da yorumlarınızı bekliyorum :)

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Şişirilmiş bir ürün anladığım kadarıyla. Elinize sağlık çok iyi oldu bu bilgiler.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
İnceleme için teşekkürler başkan. Baya şişirildi gibi geldi banada. O yüzden fiyatı dışında pek bir artısını göremedim diğer ürünlere oranla.

Oguzbzkrt

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
fethiye
acaba gercekten 1e200 falandamı denemek lazım cnku öneren arkadaşa sormusalrdı 1.e20 mi acaba 1e200 mu dıye yanlıs mı yazmıslar demıstı o arkadasta ben sulandırmayı az yaptıgımda hiç memnun kalmamıstım tarzında birşey soylemişti çnkü hatırlıyorum

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
@Oguzbzkrt 1-200 bu ürün suyu çok koyunca kimyasal reaksiyona girmiyorsa ki zannetmiyorum etkisi artmayacak yani su ile birleşince kimyasal reaksiyonda ısı ortaya çıkması lazım öyle bir şey daha sulandırma ürünlerinde görmedim

Moderatör tarafında düzenlendi:

MuratYARDIM

Amatör Detaycı
Moderator
İl
Ordu
@technologyst İnceleme icin tesekkürler. 1:200 cok inandirici degil zaten. Test etmeniz guzel oldu.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
@technologyst eline sağlık, güzel inceleme olmuş. Bir galeyana gelip aldık bakalım. İyi oldu denedik, beğenen devam eder. Beğenmeyen bir daha almaz. Elinde severek kullandığı ürünün de kıymetini anlar:)
Bir daha ki yıkamaya mutlaka kullanmam lazım. Merak etmiyorda değilim hani.

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Davlumbaza sıkılabilir.

Nedense bir ürün beğenmeyince genelde bu yorumu yazıyoruz.

Şaka bir yana eğer camda kalıntı bırakmıyorsa, cama da kullanılabilir düzenli olarak.

Elinize sağlık hocam güzel inceleme.

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Maalesef bende begenmedim zira uygulamadan sonra toz tutma hemen her benzer üründe olsada benim araçta ayrıyeten yapış yapış bir his bıraktı tozlanan panelde parmağı gezdirince kayganlık olmadığı gibi hareketi kısıtlayan tozu yapış yapış hale getiren bir etken hasıl olmuş gibi
Bakalım daha cok kullanan kişi yorumlarını bırakınca toplamda olumlu olumsuz kesin bir yargı oluşur kanaatindeyim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Degerlendirme için teşekkürler bu tür ürünleri çok begenmesemde bende test video sunda iyi gibi görünce 1 lt aldım. Çift kova yıkama da bir miktar kullanıp denemek lazım nasıl olacak.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Sulandırma oranının düşük tutulduğu durumlarda silinmesinin zor olduğunu okumuştum. Ben 1:100 denedim gayet de memnun kaldım ancak kayganlığı BSD gibi değil ama Gyeon'dan aşağı. Gyeon Wetcoat (normal ve essence), Nanolex Washcoat kullanıyorum düzenli olarak onların arasında bir ürün gibi geldi bana. Beading wetcoat kadar iyi değil ama shedding daha iyi. Washcoat'a göre ise beadingi daha iyi ama sheddingi değil. Essence 250 ml. 190 TL olduğu için bir daha almam washcoat üzerinden devam ederim. Tabi bir kere kullanma fırsatım olan Bouncer's Bead Juice bunların hepsinden daha iyi geldi bana.

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
@Paian essence ile wash coat arasında sence fark nedir neden wash coat sence

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
@technologyst ilk olarak Gyeon pahalı. Daha önceden Gyeon ile iletişime geçtiğimde eski tip Wetocat ile aynı ürünü elde etmek istiyorsanız 1:5 sulandırma yapın dediler. 250 ml ürün için 190 TL istiyorlar. Nanolex Washcoat ise en fazla 1:20'ye kadar sulandırılıyor ancak oluru 1:10 diyebilirim. Bunun 1 LT fiyatı ise şu aralar boyakoruma da 160-170 gibi bir rakama geliyor.

İkinci olarak aralarındaki shedding farkı ve buna mukabil yıkama/kurulama kolaylığı ve geç kirlenme yeteneği. Gyeon Wetcoat'da beading daha iyi ancak ben bu ürünleri çoğunlukla kışın kullanıyorum. Araç temizken hiç problem yok ancak yağmur yağdığında Nanlolex Washcoat çamuru temizliyor park edene kadar. Wetcoat'da ise boncuk boncuk kalıyor. Ankara, İstanbul vb. yerlerde yaşayanlar genellikle trafikte kaldığı için düşük süratlerde kullanabiliyor araçlarını. O yüzden de araç kendini temizleyemiyor.

Gyeon Wetcoat ve Gyeon Cure ilk aldığım detay ürünüleriydi. Cure hala hızlı cilalar arasında en beğendiğim ürün ancak wetcoat için aynısını söyleyemeyeceğim.

Edit: Ayrıca orijinal Wetcoat için Gyeon araç başına 80 ml ürün kullanılmasını öneriyor. 1:5 sulandırsak yine 16-20 ml ürün kullanmak gerekli.

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Test için teşekkürler.Biz de videoya inanıp aldık

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Detail Guy' Alıntı:
Test için teşekkürler.Bizde video ya inanıp aldık

Hemen göndereyim seninkileri  :D

Şahsen ben 1/200 oranını görünce yıkamacılar için yapılmış bir ürün olduğunu düşünmüştüm. Düşüncemde de yanılmamışım galiba.

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Murat' Alıntı:
Detail Guy' Alıntı:
Test için teşekkürler.Bizde video ya inanıp aldık

Hemen göndereyim seninkileri  :D

Şahsen ben 1/200 oranını görünce yıkamacılar için yapılmış bir ürün olduğunu düşünmüştüm. Düşüncemde de yanılmamışım galiba.

Gelsin deneyelim paylaşalım