Kullanıp Memnun KALMADIĞINIZ Detay Ürünleri

SubaruOutback

Uzman Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Chemical Guys Glass Cleaner +1 'de benden, Herhangi bir camsilden farkı yok
Magic Aqua Deluxe (valla adı böyle) kurulama havlusu. 10 yıkamada kendinden geçti. Bakalım bende 60derece de yıkayayım belki kendine gelir :)
Auto Finesse Citrus Power; Çok övülüyordu fakat ön yıkamada fiyatının hakkını vermedi. O fiyatları ödeyince insan daha iyisini bekliyor. Hele Ceviz'le karşılaştırınca evlerden ırak.
Turtle Wax Essential Super Shampoo o an için ihtiyaçtan almıştım. İş görmeyince şimdi dolabımın en ücra köşesinde öyle boynu bükük bekliyor.
Carwax C9 Ceramic Magic Coat c2v3'e kızan arkadaşları bir de bu kardeşimle tanıştırmak istiyorum. Valla ne su itti ne kir itti ne de parladı. Sanırım uygularken araba yerine heryere sıktım başka açıklama bulamıyorum çünkü.
Turtle Wax Lastik Parlatıcı, çok yapay bir dokusu var, Bir plastiği veya lastiği yaldır yaldır parlatmak istiyorsanız güzel.
Atas Vinet ama köpük olan herkes çok seviyor bu ürünü fakat gelin görün ki ben temizleyici bir etkisini göremedim ama kokusu güzel yalan yok.
Chemical Guys VRP Dressing +1 de benden
Chemical Guys Nonsense adı gibi nonsense bir arkadaş kendisi öyle sıkıp siliyorsunuz temizlerse sizindir temizlemezse arkanıza bakmadan uzaklaştın oradan.
Autoglym Liqiud Clay Magma: Belki ben kullanamadım ama bu arkadaşı ne zaman niyetlenip kullansam aman be diyip yerine koydum. Demir tozu çözümücü değil, Kil gibi de çalışmıyor. Alameti farikasını ben çözemedim.
TW'nin essential super shampoo'sunu ben beğendim. Biraz kokusu var ama kokusundan da anlaşılacağı üzere zift lekelerini çözmek için bir karışım içerdiğini düşünüyorum ki birkaç ay önce Subaru'nun boyasında ve boyasız trimlerinde abuk sabuk yapışkan ve siyah renkli birşey bulaşmıştı. TW o ne olduğu belirsiz (belki zifte yakın birşeydi gerçekten ne odluğunu çözemedim) lekelerde çok güzel çalışmıştı. Aynı şekilde geçenlerde Duster'ın üzerine muhtemelen ağaçtan damlayan yapışkan lekelerini de zahmetsizce çıkarmayı başardı ki Duster'ın üzerinde doğru düzgün cila, wax, sealant...vs yoktu. Ayrıca, ürünün içeriğinde cila var ve korumasız yüzeyde bile çok güzel su iticilik sağlamıştı. Hatta ilginç şekilde özellikle fukupika spray wax ile de uyumlu çalışıyor.
Şampuanı uygun bir süngerin üzerine döküp lekeli yüzeye uygulamak gerekiyor. Bazı web sitelerinde bir kapak şampuanı kovaya dökün yazıyor ama külli yanlış uygulamadır. Doğrusu, dediğim gibi süngere döküp uygulamaktır. Ki, aynı ürün farklı isim ile kuzey ülkelerinde de satılıyor onlarda da uygulama süngere dökün öyle uygulayın şeklindedir. Ürünün ne içerdiğini sormadan bulmaya çalıştım ama bulamadım. Bugün yarın yetkililere mail atıp kabaca ne içerdiğini öğrenmeye çalışacağım. (msds dökümanı falanda bulamadım malesef)
Ürün ile ilgili birkaç video hazırladım, derleyip toplayıp konusunu açar burada paylaşırım :)

Ne bileyim, ben şampuanı sevdim, hatta biterse fahiş fiyata alırım korkusu ile yarın Bauhaus'dan gidip 1 tane daha alacağım :)

Polonur

Usta Detaycı
Üye
Kendi şişesinde başını yedi, Buna fısfıs dayanmaz.En iyi yöntem kullanıp işi bitince fısfısı yıkayıp bırakmak.
Almadan soğudum ama alternatifi de pek yok bu fiyatlara. İşim gücüm yok bir de 3d magicin keyfi için fısfıs yıkayacağız hem de davlumbaz mat olsun diye detailing sen nelere kadirsin:)

emboli

Çaylak Detaycı
Üye
ampuanı uygun bir süngerin üzerine döküp lekeli yüzeye uygulamak gerekiyor
hem böyle

Bazı web sitelerinde bir kapak şampuanı kovaya dökün yazıyor ama külli yanlış uygulamadır.
hem de böyle uyguladım fakat başarılı olamadım. Sizin mesajınızı okuyunca bunu iki şeye bağlıyorum;

1-Beklentim farklıydı. Ben zift, böcek veya reçine den ziyade toz, çamur, trafik filme odaklandım ve beklediğimi bulamadım.
2-Amatör olarak bazı konularda çok sabırsız olmam - üründen beklenti ve işlev - işlevden kastım bazı şeyleri doğrudan ürünün yapmasını bekliyorum fakat metot ve uygulamada değişikliğe gitmiyorum buda erken kanıya varma ile sonuçlanıyor. Yukarıda ki listemde iki ürünü sadece birer kez kullandım; Turtle Wax Essential Shampoo ve Carwax Magic Coat. Bu arkadaşlara ikinci şansı vermek gerekiyor anlaşılan.

Teşekkürler...

SubaruOutback

Uzman Detaycı
Test Uzmanı
Üye
hem böyle

hem de böyle uyguladım fakat başarılı olamadım. Sizin mesajınızı okuyunca bunu iki şeye bağlıyorum;

1-Beklentim farklıydı. Ben zift, böcek veya reçine den ziyade toz, çamur, trafik filme odaklandım ve beklediğimi bulamadım.
2-Amatör olarak bazı konularda çok sabırsız olmam - üründen beklenti ve işlev - işlevden kastım bazı şeyleri doğrudan ürünün yapmasını bekliyorum fakat metot ve uygulamada değişikliğe gitmiyorum buda erken kanıya varma ile sonuçlanıyor. Yukarıda ki listemde iki ürünü sadece birer kez kullandım; Turtle Wax Essential Shampoo ve Carwax Magic Coat. Bu arkadaşlara ikinci şansı vermek gerekiyor anlaşılan.

Teşekkürler...
Carwax'ı bilemem ama TW bir şansı daha hak ediyor. Çok uzun süre bekleyen zift lekelerinin bu şampuan ile çıkması için biraz sabırlı olmak lazım. Ama reçine ve benzeri lekelerde hemen etki ediyor :)

emboli

Çaylak Detaycı
Üye
Carwax'ı bilemem ama TW bir şansı daha hak ediyor. Çok uzun süre bekleyen zift lekelerinin bu şampuan ile çıkması için biraz sabırlı olmak lazım. Ama reçine ve benzeri lekelerde hemen etki ediyor :)
Biraz çam ağacı altına park edeyim o zaman :) yada Çanakkale'de zift, reçine vb şikayeti olan varsa beklerim uygulamaya :)

Erso81

Çaylak Detaycı
Üye
Af spritz, toz tutuyor, alt tabakayı amway ile temizleyip uyguluyorum, belki de bu yöntem yanlış o yüzden ilk aşamalarda hafif bir yapışkan hissiyat veriyor bi süre sonra iyi, kokusu da biraz çürük meyveler gibi geliyor bana. :)
İkinci olarak Cg maxi sud II soft99 12 months, 2 ay gibi sürede aldı bir güzel kanalizasyona teslim etti.

Son düzenleme:

K.İ.T.T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Öncelikle بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Chemical Guys Citrus Almayın kullanmayın kullandırtmayın boyakorumayı söküyor cilde zarar verdiğide görüldü.
Gyeon Tire sebebi o paraya o ürünü almam birkere dendim memnun kalmadım endurance daha iyi geldi bana
Auto Finesse Aqua Deluxe 1200gsm imiş güldürmeyin beni ya böyle iğrenç havlu görmedim ilk kullandığımdan beri su çekişini beğenmiyorum ağır tüy döküyor.Dayıma aldım oda memnun değil
SONAX direk kendisini sevmiyorum
Chemical Guys silk shine kalıcı değil
Chemical guys vrp kalıcı değil
Koch mzr kokusu düşman başına
Chemical Guys diablo bence şampuandan bir farkı yok kirleri iyi temizlemiyor
Perwoll bakım onarım :D evet hassas temizlikte iyi iş yapıyor zararsız ama iç temizlikten çıkmış bir bezi iyi temizlemiyor granül tercihim
carrefour eco apc (çakma amway) evet matlaştırıyor güzel iyi hoş kokusuda güzel 1/100 sulandırılıyor ama kumaşta berbat 1/5 ten 1/100 e kadar denedim temizlemiyor yoğun olduğu için yüzeyde kalıyor
Chemical guys bug&tar ürün güzel fakat tek başına böcekte bile yeterli değil kil yardımıyla ziftin kolay çıkmasını sağlıyor ama dediğim gibi tek başına yeterli değil
Gtechniq c2v3 Su itişi çok çok çok az o da perdeliyor,kalıcılığı belirtildiği gibi değil
Sonax interior cleaner koku güzel ama fiyatı çok yüsek valet pro apc tercihim
Soft99 Authentic ürünün amacı zaten uzun ömür değil ama çok çok az kalıyor
Nasiol ZR53 en iyi şekilde baktım kapalı garajda durdu 10 ayı geçemedi
Meguiars plastx farları güzel parlatıyor okeyim ama 295 ml ürüne okadar para vermektense menzerna 2500 te aynı işi yapar onu almak daha mantıklı tabi polisaj makinesinde
Chemical guys leather conditioner Çok parlatıyor

Daha da varda aklıma gelmedi :)

Ömer88

Tecrübeli Detaycı
Üye
Öncelikle بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Chemical Guys Citrus Almayın kullanmayın kullandırtmayın boyakorumayı söküyor cilde zarar verdiğide görüldü.
Gyeon Tire sebebi o paraya o ürünü almam birkere dendim memnun kalmadım endurance daha iyi geldi bana
Auto Finesse Aqua Deluxe 1200gsm imiş güldürmeyin beni ya böyle iğrenç havlu görmedim ilk kullandığımdan beri su çekişini beğenmiyorum ağır tüy döküyor.Dayıma aldım oda memnun değil
SONAX direk kendisini sevmiyorum
Chemical Guys silk shine kalıcı değil
Chemical guys vrp kalıcı değil
Koch mzr kokusu düşman başına
Chemical Guys diablo bence şampuandan bir farkı yok kirleri iyi temizlemiyor
Perwoll bakım onarım :D evet hassas temizlikte iyi iş yapıyor zararsız ama iç temizlikten çıkmış bir bezi iyi temizlemiyor granül tercihim
carrefour eco apc (çakma amway) evet matlaştırıyor güzel iyi hoş kokusuda güzel 1/100 sulandırılıyor ama kumaşta berbat 1/5 ten 1/100 e kadar denedim temizlemiyor yoğun olduğu için yüzeyde kalıyor
Chemical guys bug&tar ürün güzel fakat tek başına böcekte bile yeterli değil kil yardımıyla ziftin kolay çıkmasını sağlıyor ama dediğim gibi tek başına yeterli değil
Gtechniq c2v3 Su itişi çok çok çok az o da perdeliyor,kalıcılığı belirtildiği gibi değil
Sonax interior cleaner koku güzel ama fiyatı çok yüsek valet pro apc tercihim
Soft99 Authentic ürünün amacı zaten uzun ömür değil ama çok çok az kalıyor
Nasiol ZR53 en iyi şekilde baktım kapalı garajda durdu 10 ayı geçemedi
Meguiars plastx farları güzel parlatıyor okeyim ama 295 ml ürüne okadar para vermektense menzerna 2500 te aynı işi yapar onu almak daha mantıklı tabi polisaj makinesinde
Chemical guys leather conditioner Çok parlatıyor

Daha da varda aklıma gelmedi :)
Aga sevdiklerini söyleden daha az yorulurdun galiba:)
Kullanıp Çok Memnun Kaldığınız Ürünler

Mk.dursunaydin

Çaylak Detaycı
Üye
C2v3 benimde kullanıp memnun kalmadığım ürünlerden birisi . Fiyatını kesinlikle hak etmiyor.
Bsd fiyat performans olarak çok daha iyi bir ürün.Hem ml olarak fazla hem de dayanıklı bir ürün.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
Meguiar’s Ultimate Interior Detailer ürününü bu kategoride sayabilirim. Birincisi kokusu güzel olarak lanse edilmesine karşın ben beğenmedim. İkincisi satin bir final bırakması gerekirken hafif bir parlama yapıyor. Piano black kısımlar için iyi hoş da ön konsola sürüldüğünde hele ki güneş karşıdan geliyorsa göz alıyor. Üçüncüsü yağlı bir yüzey bırakmaz diyor ama yüzey kayganlaşıyor. İçeriğine tam bakmadım ama bu sebeple silikondan şüphelendim. Dördüncü ve sonuncu olarak fiyatı da çok pahalı.

Ezcümle, UV koruması vs. aldanmayın ben memnum kalmadım.

South

Çaylak Detaycı
Üye
Auto finesse spirtiz kokusundan dolayi bir daha almayacagim bir urun bir de atas dls 150 almıştım o da cok agresif bir urunmuş bir daha almam

KILIÇARSLAN

Çaylak Detaycı
Üye
3D wash n wax tan çok memnun kalmadım. Ancak Magic Dressing den fazlasıyla memnunum. Lastikte ve davlumbaz da çok güzel iş çıkartıyor. Amway şişesinde kullanıyorum

Eraycan

Tecrübeli Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
Almayı düşünüyordum ama apc ile temizlemem daha iyi olur jantı sanırım. (Demirtozu yapmadığım zaman)
Mecburen fırça kullanacaksınız kaliteli bir apc de aynı işi gorecektir. Bilberry nin yaptığı en güzel iş wax sökmek elinizde varsa wax tazalemeden önce kullanabilirsiniz

K.İ.T.T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Bilberry konusunda şöyle bir açıklama yapayım beğenmeyen cok kişi var apc ile aynı işi yapıyor demişsiniz,ben 1/3 sulandırılmış apc ilede denedim (3D),1/10 bilberry de denedim kesinlikle bilberry.Eniştemin arabası yılda 1 yıkanır 20-25 bin km de bir 1:3 bilberryi sıktım basınçlı su ile duruladım peçete testi bile yaptım tertemiz etti.Keza apc ile jant temizleyenlerin sonu baya kötü olmuş başka bir forumda bilindik bir apc ile temizlemişler ama ph dan dolayı jantta boya aşınmaları vs olmuş bunu söyleyen 1 kişi değil yüzlerce kişi.Apc nekadar agresif olursa olsun balata tozunu bazen temizleyemiyor.Ben 1:5 bilberry ile motor temizliyorum :)

Son düzenleme: