Merhaba

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Hoş geldiniz. aramıza katılmanıza çok sevindik. elinize saglık ayrıca motor mis gibi olmuş.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
Aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

smtcglr

Usta Detaycı
Üye
Hoş geldinizz, Video daki 3D Oragen yı fısladıktan sonra bişey yaptınız mı silme yada yıkama gibi

umrdmr

Tecrübeli Detaycı
Moderator
Hoşgeldiniz keyifli forumlar.

Uygulama güzel olmuş elinize sağlık

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Aramıza hoşgeldiniz.

Güzel bir tanışma konusu olmuş ;)

Keyifli forumlar dilerim :hava:

ccibb

Profesyonel Detaycı
Üye
Hoş geldiniz
Keyifli ve aktif forumlar dilerim
Motor da mis olmuş
Ellerinize sağlık

Toyota Cressida

Tecrübeli Detaycı
Üye
Hoş geldinizz, Video daki 3D Oragen yı fısladıktan sonra bişey yaptınız mı silme yada yıkama gibi
3 d orange den sonra fırça yardımıyla kirleri yumuşatma sonra köpük sıkma tekrar fircayla kirleri çıkarma işlemi en sonda ise basınçlı su ile durumuna.. bu arada bu İşlemler esnasında motor soguk olucak birde 3D sıktıktan sonra 4-5 dk kirlere nüfus etmesini beklenecek...

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
3 d orange den sonra fırça yardımıyla kirleri yumuşatma sonra köpük sıkma tekrar fircayla kirleri çıkarma işlemi en sonda ise basınçlı su ile durumuna.. bu arada bu İşlemler esnasında motor soguk olucak birde 3D sıktıktan sonra 4-5 dk kirlere nüfus etmesini beklenecek...
Basınçlı su ile motor yıkamak yanlış olmuş, mğmkün olduğunca tazziksiz su kullanmanızı tavsiye ederim.

Toyota Cressida

Tecrübeli Detaycı
Üye
Basınçlı su ile motor yıkamak yanlış olmuş, mğmkün olduğunca tazziksiz su kullanmanızı tavsiye ederim.
Bana bu deli cesaretini bi ara arabayı park ettiğim otoparkçı verdi ; bi gün motor yıkıyormusun diye sordum ,aynen şu cevabı verdi..
Bana BMW sini yetkili serviste yıkatmayip gelen var dedi bende o gazla ozaman Toyota corollam vardı verdim yıkatmaya basınçlı pompayla daldı motora, bende ondan gördüğüm gibi yıkıyorum ;) tabi ben extra önlemlerde alıyorum mesela soket aksamlari ve aküyü kapatıyorum

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
Bana bu deli cesaretini bi ara arabayı park ettiğim otoparkçı verdi ; bi gün motor yıkıyormusun diye sordum ,aynen şu cevabı verdi..
Bana BMW sini yetkili serviste yıkatmayip gelen var dedi bende o gazla ozaman Toyota corollam vardı verdim yıkatmaya basınçlı pompayla daldı motora, bende ondan gördüğüm gibi yıkıyorum ;) tabi ben extra önlemlerde alıyorum mesela soket aksamlari ve aküyü kapatıyorum
Her ne kadar kapatsanızda afı üstünde basınçlı su, istenmeyen sonuçların ortaya çıkma riski yüksek. Bu sefer olmasa başka bir sefer patlak verebilir. Nacizene tavsiyem.