Merhaba

Polonur

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
Merhaba arkadaşlar,

Forumu internetten detail ürünleri ararken buldum.

İsmim Onur. İstanbulda yaşıyorum aracım siyah renk bir vw polo 6r. Arabayı sıfır aldığım 2013 yılından 2015e kadar kesintisiz kendim çift kova ile yıkadım kendim waxladım. Ancak 2015ten sonra evlilik iş taşınma durumu vs olduktan sonra aracıma kendim bakmayı bıraktım ve dışardaki bir çok otoyıkamacıda aracımı yıkatarak hatalar yaptım hatta en son hatamda aracı yıkayan oto yıkamacı kapu üzerindeki reçineleri benzinle temizledikten sonra arabamda oluşan görüntü beni üzdü ve tekrardan arabayla ilgilenmeye karar verdim.

İlk iş olarak arabama 5 yıldır hiç yaptırmadığım detaylı iç temizlik ve dış pasta cila boya koruma işlemini yaptırdım. Şuan için sonuçtan memnunum ve aracımı bu şekliyle tekrardan korumak için kendim yıkamak, cilalamak temizliğini yapmak istiyorum.

Bunları yapabilmek için de detail ürünler araştırmaya başladım ve hala araştırmalarım devam etmekte tek tek alacağım ürünlere karar vermeye çalışıyorum kısa zaman içinde de alacağım ürünlerle forumda bunla ilgili bir konu açacağım.

Ama en büyük dezavatajım elektrikli basınçlı bir makine kullanamayacak olmam o nedenle ilk olarak sechonun pompalarından almayı planlıyorum aman yapma demeyin.ön yıkama ve durulama için aracımı 2 yıl 8 litrelik automix basınçlı manuel pompa ve çift kova ile yıkadım ve inanın gayet de güzel bu süreci devam ettirdim pek bir çizilme ve harelenme yaşamadım.

Son düzenleme:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Hoşgeldiniz keyifli ve aktif forumlar dilerim adaşım. Aradığınız ürün yorumlarını forumda bulup ona göre tercihler yapabilirsiniz.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Hoş geldiniz. aramıza katılmanıza çok sevindik. Zararın neresinden dönerseniz kardır. İkici detay serüveniniz hayırlı olsun.

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
Hoşgeldiniz. Bende yeni temin ettiğim ilposan maxi (köpük için modifiye gerekiyor) ve auto Glym polarblast ile yıkamaya başladım. Hiçte yorucu olmadı. Olmaz diyenlere takılmayın.
Bu arada forumda modifiyeli ilposan satış yapan varmış. Ben kendisinden almadım ama.. Fiyat olarakta uygun bence. Aklınızda bulunsun.
Edit. Şunu ekleyim. İlaç pompası 5lt olanı tavsiye ederim. 2ltlik pompa yorucu ve yetersiz bence. @Polonur

Son düzenleme:

Polonur

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
Hoşgeldiniz. Bende yeni temin ettiğim ilposan maxi (köpük için modifiye gerekiyor) ve auto Glym polarblast ile yıkamaya başladım. Hiçte yorucu olmadı. Olmaz diyenlere takılmayın.
Bu arada forumda modifiyeli ilposan satış yapan varmış. Ben kendisinden almadım ama.. Fiyat olarakta uygun bence. Aklınızda bulunsun.
Ben secho fx8 düşünüyordum ama ilposan da olabilir. Sizdeki kaç litre ve memnunmusunuz üründen?

Modifiyeli ilposanın farkı ne oluyor öğrenebilir miyim?

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
Ben secho fx8 düşünüyordum ama ilposan da olabilir. Sizdeki kaç litre ve memnunmusunuz üründen?

Modifiyeli ilposanın farkı ne oluyor öğrenebilir miyim?
Marka farketmemesi lazım bildiğim kadarıyla. Secho da olabilir. Ben 5ltlik olanı kullandım 1 kez. 2 ltliğe göre çok kullanışlı

Modifiye köpük atması için gerekli. Citrus prewash gibi köpüksüz iş yapan bir şampuan için modifiye gerekmiyor. @technologyst daha doğru bilgi verir. Satış yapan kendisi. Konuyu görmüştüm. Hala devam ediyor sanırım.

Polonur

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
Marka farketmemesi lazım bildiğim kadarıyla. Secho da olabilir. Ben 5ltlik olanı kullandım 1 kez. 2 ltliğe göre çok kullanışlı

Modifiye köpük atması için gerekli. Citrus prewash gibi köpüksüz iş yapan bir şampuan için modifiye gerekmiyor. @technologyst daha doğru bilgi verir. Satış yapan kendisi. Konuyu görmüştüm. Hala devam ediyor sanırım.
Ben bu ilposanı köpük yapmak için kullanmayacağım zaten prewash var sonrasında çift kova şampuan var yani köpüğe gerek yok sadece içindeki su ile arabayı sulasın durulasın yeter, ayrıca 5 litre bir araba için az gelmez mi?

Bana yetmiyordu mesela 8 litrelik automixi bitirip üzerine 3-4 litre daha su ekliyor yıkamayı anca bitiriyordum.

Şuan alırsam 8 veya 10 litrelik ilposan alıp hem ön yıkama için harcayacağım hem de çift kova şampuanlamadan sonra son yıkama durulamayı yapmak için kullanacağım o nedenle 10 litrelik ideal geliyor. Mesela prewash için de 2 litrelik ayrı bir pompa alacağım ön yıkama da kullanmak için.