Mitsubishi L300 - Komple Zımpara Ve Polisaj Uygulaması

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Öncelikle geçmiş olsun.

Boncuklar ilk günkü gibi duruyorlar. Bakalım dayanımı nasıl olacak?

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Tekrardan boyanan parçalara zımpara ve polisaj yaptım. Yarın kireç lekelerinden ötürü tüm araca s40 ile polisaj yapıp Gtechniq C2v3 ile korumaya alacağım.
1500-2000-2500 zımpara
Dyo beyaz kapak pasta
Menzerna 2500
Scholl Concepts S40

Cok manidar bir 50 50 olmus. Beyazda parlamis masallah ;)

Emre Mert

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Sonax NPT uygulayalı tam 2 ay ve yaklaşık 5000 bin km oldu. Bu süreçte 4-5 defa Valet Pro Concentrated şampuanla yıkadım.Kireç lekelerinden ötürü bugün polisaj yapmak zorunda kaldım malesef. İlginç bir şekilde camlar tertemizken boya çok kötü durumdaydı. 3D Eraser, kil, Crystal Concept Deep Clean ve beyaz sirke hiçbir işe yaramadı. Finishing pad + Scholl Concepts S40 genel olarak yeterli oldu. Özellikle tekerlerin su sıçrattığı kısımlar daha yoğundu. O kısımlara cutting pad ile Menzerna 2500 geçtim.

Uygulama esnasında Master'ın tamponuyla sürekli göz göze geldim :) Yıkamaya vakit kalmadı bari tamponda 3D Magic Dressing deneyeyim dedim.Kokusundan dolayı plastiklere uygulamakta çekiniyordum fakat tampon zaten çok kötü durumdaydı, denemekten zarar gelmez dedim. Süngerle sürüp fazlalığını bezle sildim. Hafif bir parlaklık ve koyu bir siyahlık bıraktı. Pek yağlanma da yapmadı. Bakalım dayanımı ne olacak.

Polisaj sonrası yıkadım ve sağa sola bulaşan pasta kalıntılarını temizledim. Yüzey hazırlığı yapmadan direkt olarak Gtechniq C2V3 uyguladım.

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Sonax NPT uygulayalı tam 2 ay ve yaklaşık 5000 bin km oldu. Bu süreçte 4-5 defa Valet Pro Concentrated şampuanla yıkadım.Kireç lekelerinden ötürü bugün polisaj yapmak zorunda kaldım malesef. İlginç bir şekilde camlar tertemizken boya çok kötü durumdaydı. 3D Eraser, kil, Crystal Concept Deep Clean ve beyaz sirke hiçbir işe yaramadı. Finishing pad + Scholl Concepts S40 genel olarak yeterli oldu. Özellikle tekerlerin su sıçrattığı kısımlar daha yoğundu. O kısımlara cutting pad ile Menzerna 2500 geçtim.

Uygulama esnasında Master'ın tamponuyla sürekli göz göze geldim :) Yıkamaya vakit kalmadı bari tamponda 3D Magic Dressing deneyeyim dedim.Kokusundan dolayı plastiklere uygulamakta çekiniyordum fakat tampon zaten çok kötü durumdaydı, denemekten zarar gelmez dedim. Süngerle sürüp fazlalığını bezle sildim. Hafif bir parlaklık ve koyu bir siyahlık bıraktı. Pek yağlanma da yapmadı. Bakalım dayanımı ne olacak.

Polisaj sonrası yıkadım ve sağa sola bulaşan pasta kalıntılarını temizledim. Yüzey hazırlığı yapmadan direkt olarak Gtechniq C2V3 uyguladım.

Maaşallah kardeşim
Eline sağlık
:alkis:

safa43

Çaylak Detaycı
Üye
İl
ankara
eline sağlık kardeşim maşallah çok güzel olmuş.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, dünya üzerinde hiç bir l300 bu kadar özenli bakılmamış ve ilgi görmemiştir heralde.

Emre Mert

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Maaşallah kardeşim
Eline sağlık
:alkis:
Teşekkür ederim :)

Teşekkürler. Sol tarafı ve bagaj kapağını birkaç gün önce yapmıştım zaten. Geri kalanı bugün yaptım. Amaç çizik giderme olmadığı için hızlı çalıştım :) Tek güne komple uygulamayı hiçbir zaman sığdıramadım :D

eline sağlık kardeşim maşallah çok güzel olmuş.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler, sağolun :)

Eline sağlık, dünya üzerinde hiç bir l300 bu kadar özenli bakılmamış ve ilgi görmemiştir heralde.
Teşekkür ederim. Elimden geldiğince iyi bakmaya çalışıyorum fakat istediğim kusursuzlukta değil malesef. Özellikle zımpara ve polisajdan sonra boya kusursuzlaşınca kaportadaki dalgalanmalar daha çok belli olmaya başladı. İş aracı olduğu için çokta üstelemiyorum :)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine saglık emre güle güle kirlet

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ